Nicolas de Bardagne

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 1 příspěvek ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Nicolas de Bardagne
Napsal: 18 čer 2024, 14:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na prahu se ozval hlas:
„Jste to vy, paní Angeliko? Chci s vámi mluvit.“
„Kdo je to?“
„Nepoznáváte mě? Nicolas de Bardagne, královský místodržící.“
„Vy?“
Angelika málem omdlela.
„Co chcete? Jdete mě zatknout?“
„Zatknout vás?“ hlas byl zadýchaný.
Ubožák potřeboval chvíli, než se vzpamatoval.
„To si opravdu myslíte, že jsem schopen pouze toho? Zatýkat lidi, kdy se mi zamane? Děkuji pěkně za takové mínění. Vím, že ti, s nimiž se stýkáte, mě rádi popisují jako vlkodlaka, ale přece jen…“
„Dotkla jsem se vás, pane, odpusťte mi to. Jste sám?“
„Jestli jsem sám? Jistěže, drahé dítě. A maskovaný. Zahalený v plášti, jako jsou zdi domů. Když muž mého postavení zhloupne tak, že chodí na milostná dostaveníčka, je raději sám, aby nepřitahoval pozornost. Kdyby mě někdo viděl, navždy bych se zesměšnil. Ale musím s vámi nutně mluvit. Je to strašně důležité.“
„Co se děje?“
„To mě ani nepustíte dál, aspoň někam do koutku dvora, nebo za mnou nevyjdete do téhle opuštěné, příjemně tmavé uličky? Proboha, paní Angeliko, z čeho vy jste stvořená? Královský místodržící, guvernér La Rochelle za vámi tajně přijde, aby vás odtáhl od plotny a složil vám poklonu, a vy ho přijmete jako psa u plotu.“
„Velice lituji, ale královský místodržící nebo kdo jiný, vaše tajná návštěva by mě mohla připravit o dobrou pověst.“
„Vy jste naprosto nenapravitelná, já se z vás zblázním. Vy se totiž vůbec netoužíte se mnou setkat.“



Náš milý BARDAGNE nemal ešte vlákno?

Nuž zistila som že zrejme ide o slovnú hračku ako v prípade Guvernéra Carlona v novo svete (Originál Talon),
tak náš Bardagne sa originálne ako guvernér La Rochelle volal Gardagne.

Našla som to v zozname guvernérov z toho obdobia. Nicolas de Gardagne, bol pravdepodobne synom, či vlastne skôr vnukom tohto pána:

https://fr.wikipedia.org/wiki/Guillaume_de_Gadagne

N. Gadagne bol guvernérom La Rochelle v rokoch 1673 až 1683, a dokonca aj zvrchovaným veliteľom kráľovskej armády patriacej k mestu, pokiaľ nebol v meste prítomný maršál Navailles

Chronologie-des-gouverneurs-de-La-Rochelle

http://www.histoirepassion.eu/?1224-175 ... ys-d-Aunis

Ešte že nám Penelopa spravila Bardagneho s AI ako dáva malej Honorine hrkálku alias chrestítko alebo to bol rapkáč alias řehtačka ? :roll:

Ten citát ešte pridáme. Inak napadlo ma, nemal Bardagne náhodou šedé oči? :roll:

Přílohy
[ attachment ]

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 1 příspěvek ]
Zpět na „Postavy v Angelice“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů
cron