Rescator

Odpovědět   Stránka 2 z 3  [ 135 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 »
Autor Zpráva
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 24 kvě 2015, 16:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
4poziom.slask.pl
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak na sraz na Milosu rozhodne dorazim! :ok: Ale to by chtělo, abychom si opatřily trochu jiný oděv než dámské šaty, jak jsme původně plánovaly... :D

Mimochodem, s Moirrou teď přemýšlíme: víme co se stalo s lodí Mořský orel a poté kde skončila loď Gouldsboro?? :?:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 24 kvě 2015, 17:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:

Mimochodem, s Moirrou teď přemýšlíme: víme co se stalo s lodí Mořský orel a poté kde skončila loď Gouldsboro?? :?:
No veru, treba to vydesgrezovať. :agree:

Ach, Errnie, nádhera! :ach: Samozrejme že Rescator :mask: vedel kde si má urobiť hlavný stan. :mrgreen: Zraz na Milose by som si nenechala ujsť ani keby som tam mala ísť pešo.

Normálne vidím rescatora a Cantora z Dauphininej fikcie ako skáču do vody. [ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 22 říj 2015, 15:57
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
„Já je znám, moc dobře je znám,“ hrozil Vivonne nehybným rybářům, „jsou to špehové ve službách banditů ze všech koutů světa. Ty zlaťáky a stříbrňáky nesou Rescatorovo znamení.“

[ img ]

Na tomto mieste vyhlasujem súťaž o nakreslenie najlepšieho Rescatorovho znamenia ktoré bolo na jeho zlatých a strieborných minciach.

iba tak zo zábavy skúste uhádnuť ktorá z týchto starovekých mincí mohal patriť podľa znakov veľkomožnému
pánovi Rescatorovi :mask: :sailor:
(má to niečo spoločného z Erbom grófov Toulouských)

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Maira
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 20 led 2017, 23:13
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 183
Registrován: 17 srp 2010, 14:19
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na Milos sa hlásim aj ja... :D :sailor:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 11 říj 2017, 20:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Maira píše:
Na Milos sa hlásim aj ja... :D :sailor:
Ano ano, na Milos rozhodne musíme :D

Čo poviete na ruskú verziu Rescatora :mask: dámy ? Tie oči a ironická verzia úsmevu sú skvelé

[ img ]

Rusky gýčové ale rozkošné - Rescator bez masky s Angelikou v kabíne :ach:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 12 říj 2017, 22:15
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak ten sedící Rescátor je dobrý. Jizvu má sice slabou a vlasy delší, ale oči a ironický úsměv jsou skvělé. :mask:
Moje fantazie jede naplno a představuji si, že takto seděl v kabině na lodi, než mu ohlásili zmoklou Angeliku. :eyes:
Tak si honem nasadil masku a vlasy ukryl pod šátkem. A pronesl svou zlomyslnou poznámku o jejím vzhledu. A hlavou se mu honili úplně jiné myšlenky. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 22 pro 2017, 22:26
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Pri "Angelika má na sobě šaty fialové barvy orientálního střihu." si predstavujem ako ju po tom čo ju nahú kúpil na trhu v Kandii,:
Vrtá mi hlavou, jestli v Kandii Rescator věděl, že je vdovou po Filipovi. Byl ten jeho první pokus získat nějaké informace o jejím osudu zároveň i tím posledním? To by bylo totiž v případě "zimní" snahy o krátký příběh docela zásadní.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 22 pro 2017, 22:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, to je rozebíráno v díle Angelika a její láska. Joffrey vzpomíná na minulost, na svůj život a na setkání v Kandii.
Pokusím se později najít, kde přesně. Angelika byla prodávána jako vdova po maršálovi a milenka francouzského krále. Doufám, že si to pamatuji dobře.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 22 pro 2017, 22:43
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Právě že v překladu, který mám k dispozici, není ani zmínka o tom, že by věděl, že kupuje vdovu :

Když mu kupec z Mylosu s orientálním nadšením vyprávěl o posledním „kvalitním zboží", o zajatkyni se zelenýma očima, pobavilo ho to. Jedinečná! Obdivuhodná! Bílý eunuch Šamyl bej, dodavatel harému Velkého sultána, se rozhodl ji získat. Už to stačilo, aby se vydal na cestu. „
Určitě se Orientálec nemýlí? Ať Rescator posoudí sám. Jaké je rasy? Je to běloška. To říká vše. Kvalita? Ta nejlepší. Jde o pravou šlechtičnu ze dvora Ludvíka XIV. Tajně a jen pro zasvěcence se špitá, že byla dokonce milenkou francouzského krále. Její chůze, chování, vyjadřování nemohou klamat! Zlaté vlasy, oči jasné jako mořská voda, tělo bohyně. Jméno?'Proč by ho vlastně neřekl, i když tím sděluje velké tajemství: markýza du Plessis-Belliére. Údajně vynikající jméno


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 22 pro 2017, 22:49
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, já mám asi toto chybně zafixované v paměti. Musím si to znovu pročíst.
Já to prostě vždycky chápala tak, že Joffrey věděl, že Filip je mrtvý. Ale od koho? Když Angeliku zachránil v Kandii, tak chtěl později v paláci odhalit, že on je Rescator. Kdyby neměl jistotu, že Filip nežije, tak by to bylo komplikované. Možná byly z knihy odstraněny nějaké odstavce, kde se to vysvětlilo.
Nikdy jsem nepochybovala, že Joffrey ví, že je Filip mrtvý.
Když Joffreye a Angeliku vyrušila malá Honorina v kajutě, kde Rescator odhalil svou totožnost, tak přemýšlel, kolik je Honorině let.
Říkal si v duchu, tři nebo čtyři roky, takže to není dcera maršála du Plessis. Z toho jsem usoudila, že věděl o Filipově smrti. Kdy a od koho se to ale nezvěděl?
Nebo když odhaloval tajemství Angeličina života po návratu ze Středomoří, že se stala buřičkou z Poitou, nikde není zmínka o jejím druhém manželovi.
Možná je ale tohle vysvětleno v původním vydání Angeliky. Vždyť i české knihy se liší.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 23 pro 2017, 11:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Teóriou o tom ako to že Joffrey vedel že Angelika je vdova som sa už, ako ináč, zaoberala keď som písala kráľovstvo francúzske. Odpovedám úryvkom z fikcie, pretože dôkladnejsšie sa moja teória osvetliť nedá:

Nie že by nebol informovaný. V Stredomorí sa správy rozširovali rýchlosťou blesku, a okrem Rochata , ktorý bol najväčším Francúzskym klebetníkom medzi Saracénmi, sa našlo ešte nemálo jemu podobných. Veľkomožný pán Rescator nikdy nebol schopný celkom vytrhnúť svoje korene, a nechával si pravidelne dodávať žurnály a noviny. Samozrejme nielen tie z Francie ale aj Španielske, Anglické a v neposlednom rade Holandské. ..............


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 23 pro 2017, 14:46
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, tvoji fikci jsem také četla a vysvětlení, které podáváš je obsáhlé a logické. :applaus:
Já prostě brala,_že Rescator je o důležitých událostech v životě Angeliky informován. Alespoň do doby, než uvěřil, že zahynula v poušti.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 04 led 2018, 21:31
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Teóriou o tom ako to že Joffrey vedel že Angelika je vdova som sa už, ako ináč, zaoberala keď som písala kráľovstvo francúzske. Odpovedám úryvkom z fikcie, pretože dôkladnejsšie sa moja teória osvetliť nedá:

Nie že by nebol informovaný. V Stredomorí sa správy rozširovali rýchlosťou blesku, a okrem Rochata , ktorý bol najväčším Francúzskym klebetníkom medzi Saracénmi, sa našlo ešte nemálo jemu podobných. Veľkomožný pán Rescator nikdy nebol schopný celkom vytrhnúť svoje korene, a nechával si pravidelne dodávať žurnály a noviny. Samozrejme nielen tie z Francie ale aj Španielske, Anglické a v neposlednom rade Holandské.........
Asi to tady do tohoto vlákna nepatří, ale já jsem se ze zvědavosti dívala, jak vypadaly noviny v té době. Dopátrala jsem jen základní informace a to z důvody jazykové nevybavenosti :oops: :

FRANCIE v 17. STOLETÍ
Zpočátku byly ve Francii velmi populární v Nizozemsku tištěné corantos, roku 1626 Richelieu zavádí trest smrti za tisk necenzurovaných novin, který trvá až do roku 1728, kdy byl trest zmírněn na doživotní žalář. Nejvýznamnějšími novinami byla La Gazette, které Richelieu podporoval a které jako jediné mohly vycházet, staly se orgánem vlády....

To si možná pan Rescator moc nepočetl, bulvár z úst Rochata a jiných drben byl asi lepším zdrojem zpráv....

A jen tak kvůli Třem mušketýrům jsem koukla na kardinála Richelieu a objevila jsem pro sebe něco, co jsem nevěděla a co mi připadá docela velmi vtipné - jmenoval se Armand Jean du Plessis, vévoda de Richelieu.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 06 led 2018, 22:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Niektoré kopie vtedajších novín exsitujú dodnes a ja som si to pozerala - čo sa týka bulváru - existoval už vtedy - i keď cenzúrovaný - tak sa Rescator určite mohol dozvedieť že Najkrajší pár pri dvore - Markíz a markíza du Plessis-Belliere robili to či ono, napríklad zúčastnili sa poľovačky či tancovali na tom či onom bále. To boli bežné veci aby sa písalo o známych a obľúbených ľuďoch pri dvore - i keď cenzúrovane.


čo sa týka necenzúrovaného - mám to už dlhšie zrešeršované - takých vecí sa okamžite chytili Holaňďania
boli už v tom čase rebeli - to čo zamlčali vo Francii, na truc francúzskemu kráľovi prezradili v Holandských novinách.

Tak napríklad prezradil skutočný historický Lauzun, aby sa poistil, kráľovo povolenie k sobášu zo vznešenou slečnou
a neskoršie tiež vraj zásnuby kráľového brata z Liselotou von Pfalz ( čo bolo vtedy práve ešte pre kráľovstvo tajomstvom, a TABU lebo to bol vojensky a strategicky dôležitý zväzok)

Keď to čo malo byť aj vo Francii do poslednej chvíľe tajomstvom vyšlo v holandských novinách kráľ vraj príšerne zúril
pretože sa to dalo považovať za prezradenie tajomstiev nepriateľom a vraj to bol jeden z dôvodov prečo Lauzun upadol u kráľa do totálnej nemilosti a skončil pri Fouquetovi a mužovi zo železnou maskou vo väzení Pignerole. A to na pekných pár rokov.
nezabúdajme že kvôli Lauzunovi najväčšia milionárka kráľovstva, vznešená lečna de Montpensier, odmietla stať sa ženou kráľovho brata ....


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Rescatorova vlajka
Napsal: 13 srp 2018, 21:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Chtěla jsem zaúkolovat Fantinu, aby do pátku zhotovila Rescatorovu vlajku, abychom ji mohly vztyčit na vrcholu budovy Libereckého kraje, a ona mne velmi mírně, leč s jasným úmyslem se z úkolu vyvléknout, odkázala na tuto debatu...
dauphine píše:
Ano ano, s půlměsícem který byl i symbolem toulouských hrabat bych souhlasila! Úžasný nápad, příjde mi to typicky ďábelský ve stylu Rescatora, provokativně by všem podsouval pravdu o svém původu před nos, všichni by měli odpověď na otázku před nosem ale nikdo by si toho nevšiml, protože by z toho půlměsíce vyvozovali jeho příslušnost k islámu. :twisted: :twisted:
Tak tuto verzi považuji za nejlepší!

Při čtení příspěvků mne napadla jedna věc... Na mince se nedávaly jen hesla či hlavy, ale i jména velmožů a panovníků. Proč by Rescator (vedle hvězdy a půlměsíce, ty se mi fakt líbí) nemohl na dukátu mít prosté písmeno "R"? ...v Americe by ho jen elegantně nahradil za "P" :) (a ani by nemusel ničit razidlo, stačilo by jen upilovat písmenku R nožičku...)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescatorova vlajka
Napsal: 04 dub 2021, 18:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  13 srp 2018, 21:16
Při čtení příspěvků mne napadla jedna věc... Na mince se nedávaly jen hesla či hlavy, ale i jména velmožů a panovníků. Proč by Rescator (vedle hvězdy a půlměsíce, ty se mi fakt líbí) nemohl na dukátu mít prosté písmeno "R"? ...v Americe by ho jen elegantně nahradil za "P" :) (a ani by nemusel ničit razidlo, stačilo by jen upilovat písmenku R nožičku...)
Ha! skvelá úvaha !

Keďže ja sa kvoli rešeršiam k dopilovaniu fikcí veľa pohybujem v Novom Svete - som presvedčená že nejaké označenie tie mince mali.

A inak Joffrey-Rescator vravel že odkedy sa usadil v Maine už viac netajil ani svoj pôvod ani svoje meno.

Fantina nám tento mesiac vybrala úžasný citát mesiaca:

Toto bola skvelá scéna na lodi.
:sailor:

Ženské vrtochy jsou velice různorodé, ale musím uznat, že vy daleko přesahujete obvyklou míru. Zrekapitulujme si to: Když jsem vás viděl naposledy, opustila jste mě a jako vzpomínku jste mi zanechala trojstěžník v plamenech a pětatřicet tisíc piastrů dluhu. Po čtyřech letech pokládáte za naprosto normální mě navštívit, aniž se obáváte jakéhokoliv trestu, a chcete po mně, abych vzal na palubu čtyřicet utečenců, vašich přátel. Uznejte, že vaše požadavky překračují všechny meze.“

Nikto nikdy tak nezosmiešnil Rescátora :mask: ako naša Angelika. :eyes: :slzici:

Ozaj kto uhádne kedy mal Rescator v kánone na tvári posledný krát masku?

[ img ]


PS: Info pre nové členky. Citáty sú vždy na prvej hlavnej strane webu a dá sa odtiaľ vykliknúť aj na zvätšený obrázok k citátu a tiež k prehľadu starších citátov :

https://angelique.cz/index.php


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 04 dub 2021, 19:52
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Také jsem ocenila vybraný citát. :applaus: :ok:
Já považuji ty slovní přestřelky mezi Angelikou a Joffreyem na lodi za jedny z nejlepších jejich rozhovorů. :eyes: :mask:


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 04 dub 2021, 20:07
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, Také miluji slovní přestřelky mezi Angelikou a Joffreyem na lodi. AG se dokázala skvěle vžít do pocítů muže i ženy a výborně ukázala jejich pocity čtenářům.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 05 dub 2021, 19:48
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ještě jedna poznámka k dubnovému citátu měsice. Myslíte, že se Joffrey opravdu zadlužil, aby mohl Angeliku koupit ? Podle mého názoru Angeliku pouze provokuje.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 05 dub 2021, 20:32
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  05 dub 2021, 19:48
Ještě jedna poznámka k dubnovému citátu měsice. Myslíte, že se Joffrey opravdu zadlužil, aby mohl Angeliku koupit ? Podle mého názoru Angeliku pouze provokuje.
Já si nemyslím, že se zadlužil, aby ji mohl vykoupit. :disagreement:
Když se ale u něho objevila celá promáčená, tak jí prostě vystavil účet. Myslím, že ho také naštvalo, že ho nepoznala už v Kandii. :mask: :eyes:


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 05 dub 2021, 22:18
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, Myslím, že Angelika v Kandii nebyla ve stavu, aby mohla přemýšlet o svém kupci. A nakonec to Peyracovi vyhovovalo. Měl připravený romantický plán po jejím probuzení v paláci.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 05 dub 2021, 23:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja myslím že v Češtine aj Slovenčine je to jednoznačné že ako sa hovorí že niekto niekomu zanechal dlh tak to znamená že mu je niečo dlžný. V tomto prípade toto neznamená že Rescátor bol niekomu dlžníkom - stavím sa že zaplatil svojimi vlastnými cingajúcimi zlatými dukátmi - ale dlžníčkou bola Angelika Rescátorovi lebo zaplatil za niečo čo nakoniec nedostal.

Zrekapitulujme si to: Když jsem vás viděl naposledy, opustila jste mě a jako vzpomínku jste mi zanechala trojstěžník v plamenech a pětatřicet tisíc piastrů dluhu.

A zaplatil za ňu veru poriadnu sumu:

Teprve teď Angelice došlo, že je prodaná. Prodaná pirátovi, jenž za ni zaplatil cenu jedné lodi i s posádkou…

Že sa veľkomožný pán Rescátor nemusel zadĺžiť dokazuje aj to že v ten večer všade kade chodil rozhadzoval zlaté mince a v Kandii vystrojil hostinu ktorá akiste stála celý majetok.

Rescator sáhl do měšce ze zlatého plátna, visícího mu na opasku, vytáhl dlaň plnou zlaťáků a hodil je po Corianovi, jenž vytřeštil oči.(...) Ulicemi budou procházet sluhové s koši koláčů a masem na rožni a ze střech se bude sypat déšť mincí. Kandie bude dnes večer jásat na počest Francouzky. Tak rozkázal vznešený pan Rescator.

Mne sa páči že inteligentný pán Rescátor :mask: si rýchlo spočítal dva a dva a ani na minútku nepochyboval že ona mala prsty v tom gréckom ohni čo vypukol v prístave. Ohni, ktorý on dokázal uhasiť, lebo bol zbehlý v chémii a zrejme dokonca poznal aj jeho tajomstvo, kým Escranvillová kocábka zhorela. (to bola ale krátka karma, cha-cha !)

Pripomeňme si to:

Rescator první začal tušit něco nekalého. Pustil Angeliku a běžel k hradbám tyčícím se nad městem. V tu chvíli otřásl nocí výbuch a bylo slyšet, jak se v batistanu*** lustry a zrcadla rozbíjejí na kousky. Na nebi se objevila rudá záře. (...) Na černých zděšených tvářích janičářů, kteří se také rozběhli k hradbám, se roztančily plápolající ohně, zářící zdola z města.
Rozezvonily se zvony. Nad tím vším se vznášel hlas, opakující ve všech jazycích:
„Hoří…“ ..... Všude panoval nepopsatelný zmatek. Šlapalo se po dětech a kočkách, syčících, mňoukajících a skákajících z říms na balkóny jako džinové z láhve a míhajících se v záři ohně. Ze všech úst zazněl další výkřik: „Lodi…


[ img ]

A tuto ešte pár výpiskov z knihy, niektoré veci som vynechala a trochu poprehadzovala. kto che nech si nájde v knihe. Je to 20ta kapitola.

„Savary!
„Ten oheň, Savary, ten oheň…“
„Je to řecký oheň,“ poskakoval starý vědec nadšením na místě. „Zapálil jsem neuhasitelný oheň. :scientist: Ach, klidně se mohou pokoušet ho uhasit. Je to starověké tajemství… Byzantské tajemství, a já ho odhalil!“ Tančil jako skřítek z pekel.

Brigantina markýze d’Escrainville v přístavu plápolala jako pochodeň. Připomínala hořícího kostlivce. :twisted:
Markýz d’Escrainville pozoroval šílenýma očima divadlo před sebou. :lol:
Žhavý popel, hnaný větrem, padal jako déšť na ostatní zakotvené lodi. I galéra dánského renegáta se již stala obětí plamenů. V záři dalších požárů, v pekelné iluminaci rozeznala Angelika i Rescatorův trojstěžník. Oheň mu řádil na přídi. Marně s ním bojovaly stráže, které zůstaly na palubě a začínaly se vzdávat.


Rescátor samozrejme svoj oheň uhasil, a Savary bol z toho úplne mimo. V knihe ej celý opis Rescátorovej akcie na záchranu lode a aj to ako Savary pripravil svoj ohnivý atentát. Dokonca na to obetoval svoje milované múmio ktoré trepal zo sebou cez celé Stredomorie až do Kandie. :sailor:

Čo sa týka nášho drahého Escranvilla, v mojej zlomyselnej fantázii už mal naložené svoje dukáty od Rescatora za predaj Angeliky pekne na palube svojho Hermesa - a tieto išli pri požiari tiež ku dnu spolu z jeho milovaným hašišom. Preto ten pološialený výraz na jeho tvári keď videl svoju potápajúcu sa loď. :mrgreen:

*** batistan nieje názov ale všeobecné značenie orientálneho trhu, ktoré sa dali nájsť u mohamedánov všade - preto sa aj píše s malým písmenom rovnako ako slovo trh ;)


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 06 dub 2021, 11:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zajímavé je, jak si každá ten text vykládáme jinak :D. Já to pochopila tak, že Rescator sice vyhrál dražbu, ale peníze ještě v hotovosti nesložil, proto označení "dluh" :). V tomto kontextu navíc zdůrazněno tím, že měl zaplatit za něco, co už vlastně neměl.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 06 dub 2021, 11:36
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Opravdu je těžké si představit, že Rescator má dluhy pří množství zlata , kterým disponuje, proto jsou pro mne slova o dluhu překvapivá,ale víme, že pro Angeliku je schopen všeho. Kdyby to bylo nutné zadluží se kvůli ní.

Penelopo, Máš zajímavý nápad.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 07 dub 2021, 19:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Upravila a doplnila som kabinet Rescatorových kuriozít na prvej stránke. Hlavne tá reštaurácia z loďou stojí za to. Tak dúfam že si to aspoň pozriete. K tým peniazom a dlhom ešte odpoviem neskoršie.

viewtopic.php?f=3&t=437&p=16800#p16800

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 07 dub 2021, 19:53
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Restaurace Rescator by byla skvělým místem pro další sraz. Kde se nachází ?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 07 dub 2021, 20:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  07 dub 2021, 19:53
Restaurace Rescator by byla skvělým místem pro další sraz. Kde se nachází ?
V La Rochelle samozrejme.
Veď som tam pridala vizitku - ktorú som si práve vydražila za ani nie dva Euróny. :la-polak-fun:

Och stretúť sa tak na ďalšom zraze by bolo dokonalé :ach: tam a keby tam pristálo Goldsboro! :mask:


Zaujímavé je že ten dom v ulici "Rue Saint-Sauveur" La Rochelle - čiže v ulici svätého spasiteľa či záchrancu - je drzo nalepený na kostol svätého spasiteľa - záchrancu.
A ešte na dôvažok sa nachádza v starom historickom dome ktorý tam stojí už najmenej od 16 storočia keď Protestantom prekvital obchod. V Angelikovskom období, čiže okolo roku 1676 mohol byť domom ktoréhokoľvek zo zámožných protestantov.



Ten majiteľ tej Reštaurácie musí byť podobne diabolský ako veľkomožný pán Rescátor :mask: :ok: :lol:

Pretože to je dokonalá slovná hračka!

Sauveur = záchranca

meno Rescator pochádza z Rescatador *** = čo je záchranca po španielsky a katalánsky

Arcibiskup Toulousky :priest: ale asi aj ten La Rochelsky by povedali že to je šialená blasphemia. :slzici:


Veď my Angelikoložky nezabúdame aj že veľkomožný pán Rescator bol v prvom rade záchranca zúfaliek :zachrana:


*** to s tým menom ešte vysvetlím podrobnejšie

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 29 kvě 2021, 22:11
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  29 kvě 2021, 09:53
Stručnou kostru kdy a jak se stal Rescatorem už jsem si sice od něj v knize přečetla, ale nějaké podrobnější vstupy by se mi moc líbily.....to musel být občas pořádný adrenalin....
Preto som ho ja nechala v Montpeliéri priúčať sa námorníckemu remeslu. Tejto mojej fikci vďačí veta zo Slovenskej verzie kde Joffrey vraví Angelike že sa ako mladý priučil mornárskemu remeslu. To že študoval v Monpeliéri to myslím niekde napísala pani AG. A že to bol adrenalín, to je jasnejši nad slnko, veď už len tie scény čo poznáme, keď likvidoval Vivonneho galéry a napokon si k sebe vzal Cantora stáli za to. Aj neskoršie v 4 diely keď ho Angelika videla na vlastné oči to bola tiež paráda a v la Rochelle to bol tiež pekný adrenalín.
Inak aj jeho v kánone spomínané obdobie v Karibiku by určite stálo za to.

Ja už mám toho načítané o pirátoch a námorných bitkách toho času hromadu - a prezradím iba toľko že po návrate do Francie ešte raz, jeden jediný posledný krát, sa na scéne zjaví Rescátor. :mask: :sailor:
Tereza píše: *  29 kvě 2021, 09:53

A druhým zádrhelem, na který už jsme ale spolu už narazily, je představa toho, že je hrabě de Peyrac stále ve velkém balíku. Ono ho to americké dobrodružství a snaha dostat zpět rodinu, kam patří, něco stojí.
Hrabě de Peyrac byl nechutně bohatý - ano, v pořádku.
Rescator byl rovněž nechutně bohatý - ano, v pořádku.
Ale pak si myslím, že hodně tratil. Neměl ženu, neměl chuť, měl jen syna. Toto na sebe odhalil on sám:
Zřekne se pohádkového bohatství, nechá za sebou obě rozkládající se civilizace, běsnící náboženským fanatismem, ať se zmítají v tom pekelném kotli. Jsou si ve svém sobectví a krutosti rovni.
Je už unavený tím zřejmě neplodným bojem.


Opustil Středomoří, kontakty nekontakty, byl prostě daleko a na dálku 6 000 km se kšefty v 17.století asi neřídily lehko. Sejde z očí, sejde z mysli, kde kdo si v té době namastil kapsu na jeho úkor.
Jistě, zbohatl pak potápěním k vrakům.
Ale pak mám zase jisté pochybnosti s efektivitou těžby zlata v zimě ve Wappassu případně jinde, kde si mapoval terén.
Rescator mal palác na Kréte. :mask: Rescator mal palác na Milose. :sailor: Rescátor mal základne na rozličných ostrovoch od Anglicka až po Sicíliu. Stojí za úvahu zamyslieť sa nad tým čo asi spravil Rescator zo svojim rozprávkovýcm bohatstvom keď opustil Stredomorie. ;) 8) Naozaj sa ho VZDAL ? Jednoducho sa vzdal všetkého čo už mal?
Alebo tým vzdal myslí toho čo ešte mohol svojim operovaním v Stredomorí nadobudnúť?

A čo s tým teda spravil, zo zlatom, drahokamami, palácmi, základňami na ostrovoch ?

Ja si dobre všímam Indície z kníh - takže som si okrem iného všimla že bol starým klientom bankérov v Európe. Ale to podla mňa celá odpoveď nieje. Ja mám svoju vlastnú teóriu, podľa indícii v knihách. :potapec:

Čo myslíte vy dámy? Aké sú vaše teórie?


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 30 kvě 2021, 16:20
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  29 kvě 2021, 22:11

Ja už mám toho načítané o pirátoch a námorných bitkách toho času hromadu - a prezradím iba toľko že po návrate do Francie ešte raz, jeden jediný posledný krát, sa na scéne zjaví Rescátor. :mask: :sailor:
:disagreement: nikdy neříkej nikdy..... :mask: ........ :agree:
moirra píše: *  29 kvě 2021, 22:11



Rescator mal palác na Kréte. :mask: Rescator mal palác na Milose. :sailor: Rescátor mal základne na rozličných ostrovoch od Anglicka až po Sicíliu. Stojí za úvahu zamyslieť sa nad tým čo asi spravil Rescator zo svojim rozprávkovýcm bohatstvom keď opustil Stredomorie. ;) 8) Naozaj sa ho VZDAL ? Jednoducho sa vzdal všetkého čo už mal?
Alebo tým vzdal myslí toho čo ešte mohol svojim operovaním v Stredomorí nadobudnúť?

A čo s tým teda spravil, zo zlatom, drahokamami, palácmi, základňami na ostrovoch ?
Alebo tým vzdal myslí toho čo ešte mohol svojim operovaním v Stredomorí nadobudnúť?

Toto je asi přesný popis toho , jak vnímám jeho vlastní vyjádření.

Přidávám pro tuto myšlenku pár známých úryvků z knihy :

Když zakotvil v Tunisu, málem mu Cantora unesli ozbrojenci alžírského admirála Mezzo Morteho, sadistického homosexuála, napůl šíleného opojením z moci, jenž mu nikdy neodpustí, že oslabil jeho moc ve Středomoří.Kdyby se mu únos podařil, určitě by Rescator neunikl vydírání. Byl by přistoupil na možné i
nemožné, jen aby mu vrátil zdravého a živého syna


Právě si podruhé kvůli ní ničí život. Mezzo Morte pro sebe požadoval nadvládu nad celým Středomořím. Rescator musí zmizet, nechat mu volné pole působnosti. Až odejde, zas tu začne řádit: krást, pálit, ničit, prodávat otroky – platidlo, které je tu tak po ruce a neustále se o ně bojuje.
Joffrey de Peyrac se pokoušel využít jeho chamtivosti: Nabídl mu obchody, které by mu přinesly stonásobek toho, co vydělává při přepadech křesťanských vojenských či obchodních lodí.
Jenže renegát odmítal. Chtěl být nejmocnější, nejobávanější, nejnenáviděnější pirát ze všech…Proti tomuhle šílenci nebyl rozum nic platný, výdělek už ho nezajímal.Kalabrijec všechno předvídal, dokonce i to, že Rescator může, dřív než se s ním dohodne, zjistit, co s Angelikou udělal a kde je. Což se také stalo. Špehové mu donesli, že Mezzo Morte prodal zajatkyni se zelenýma očima sultánu Mulaji Ismailovi. „Tvůj nejlepší přítel ti ji vrátí,“ šklebil se Mezzo Morte. „Ale pozor! Jestli odjedeš z Alžíru dřív, než mi odpřisáhneš, že si tu můžu dělat, co chci, nenajdeš ji živou. Jeden z mých sluhů se vmísil do marocké karavany. Stačí mu předat vzkaz. Tu noc ji zavraždí…“
Joffrey de Peyrac nakonec Mezzo Mortemu vyhověl. Dobrá, opustí Středomoří. Neřekl však, na jak dlouho, ani nesdělil, že má v úmyslu křižovat mezi Marokem a Španělskem a být v kontaktu se svými „rescatory“, dokud „admirála“ nepřipraví o moc.


Najednou měl dojem, že všechny jeho plány, nápady a vášně jsou úplně nicotné. Jak byl směšný! Jeho řeči nerozumí ani jeden z těch světů, ani muslimský, ani křesťanský, ve skutečnosti poslouchají jedinou nadpozemskou bytost: vševládného Boha.
Dobrá, odejde. Opustí Středomoří ne už proto, že to slíbil Mezzo Mortemu, ale protože zjistil, že je cizincem mezi těmi, kdo mu celá ta léta pomáhali začít znovu žít. Vezme Cantora a odpluje na Západ, k novým světadílům. Zřekne se pohádkového bohatství, nechá za sebou obě
rozkládající se civilizace, běsnící náboženským fanatismem, ať se zmítají v tom pekelném kotli.
Jsou si ve svém sobectví a krutosti rovni.
Je už unavený tím zřejmě neplodným bojem


Tady vidím člověka, který je opravdu unavený, vyhořelý. Spoustu( nebo spíš většinu?) obchodů organizoval sám a odjíždí - bez energie a ve snaze ochránit syna. Bohatý nesporně byl, ale utáhl kohoutek toku svých příjmů.

K čemu jsou mu paláce ve Středomoří, když se tam nemůže vrátit? Získal zpět velkou rodinu, je neuvěřitelně zranitelný, otázka bezpečnosti by pro něho byla prioritou. Nějaká pozdější letní dovolená v některém jeho letovisku s manželkou a pěti dětmi by se mu sakra mohla prodražit.
Takže co udělal se svými nemovitostmi ve Středomoří si netroufám odhadnout. Ale myslím, že už jsou mu už k ničemu.

Joffrey de Peyrac odjel do Ameriky 1671, Angeliku naložil v La Rochelle 1676, 1681 odjíždí do Francie. Měl tedy na všechny ty záležitosti okolo těžby zlata - mapování, průzkum, potřeboval k těžbě muže, materiál, to vše v divočině, v zimě, musel vykomunikovat příměří s indiány + stovka dalších jiných záležitostí ....je toho hodně na tak krátký čas a v takových podmínkách. Proto jsem v této otázce zbohatnutí skeptická bez ohledu na to , že měl pan S. G. geologické vzdělání.

Jak vypadalo jištění případných aktivit u bankéřů v Evropě, nemám ponětí. Tady také nemusely být aktivity bez rizika.

Všude, kde se s posádkami a loďmi vrtnul, tam ho to něco stálo.
Pokud tedy dávám na váhy příjmy a výdaje, sklouzávám v mých představách v tomto období do mínusu.

Samozřejmě vím, že máš všechno přepečlivě zrešeršované, smekám. A přiznávám, že mi jako amatérovi významy některých informací tím pádem občas i unikají.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 30 kvě 2021, 17:13
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  30 kvě 2021, 16:20

Právě si podruhé kvůli ní ničí život. Mezzo Morte pro sebe požadoval nadvládu nad celým Středomořím. (...) Joffrey de Peyrac nakonec Mezzo Mortemu vyhověl. Dobrá, opustí Středomoří. Neřekl však, na jak dlouho, ani nesdělil, že má v úmyslu křižovat mezi Marokem a Španělskem a být v kontaktu se svými „rescatory“, dokud „admirála“ nepřipraví o moc. Najednou měl dojem, že všechny jeho plány, nápady a vášně jsou úplně nicotné. Jak byl směšný! Jeho řeči nerozumí ani jeden z těch světů, ani muslimský, ani křesťanský, ve skutečnosti poslouchají jedinou nadpozemskou bytost: vševládného Boha. Dobrá, odejde. Opustí Středomoří ne už proto, že to slíbil Mezzo Mortemu, ale protože zjistil, že je cizincem mezi těmi, kdo mu celá ta léta pomáhali začít znovu žít. Vezme Cantora a odpluje na Západ, k novým světadílům. Zřekne se pohádkového bohatství, nechá za sebou obě rozkládající se civilizace, běsnící náboženským fanatismem, ať se zmítají v tom pekelném kotli.
Jsou si ve svém sobectví a krutosti rovni. Je už unavený tím zřejmě neplodným bojem .....

To teda Rescator :mask: pekne Katarínoval keď si myslel že Angelika zomrela.

Ale ja sa mu nečudujem že mu všetko pripadalo neplodné a bezvýznamné - keď napokon ani on ako najv§čší potentát v Stredomorí nedokázal zachrániť ochrániť svoju bývalu manželku.

Aký bol zúfalý dokazuje aj jeho chovanie, hoci bol iak dosť empatický a práve preto mu boli jeho ľudia vždy oddaní, tuto musel príšerne zúriť keď urobil toto:


Tak a toto som dlho hľadala, a konečne našla, ako Joffrey Angelike rozpráva ako RESCATOR :mask: stretol Rochata:

Nedokázala se ovládnout a svěřila se mu.
"Cítím, že kdybyste neměl po boku mě, měl byste to jednodušší."
"Kdybych vás neměl po boku, nebyl bych štastný." :love:
Rozhlédl se kolem.
"Tuhle pevnost jsem budoval, když jsem byl sám. Ztratila jste se z mého života. Něco ve mně se však nesmířilo s myšlenkou, že jste mrtvá. Už to, že jsem našel Florimonda a Cantora, bylo jako příslib.
Přijde, říkal jsem si, má milovaná se vrátí... Bylo to bláznovství, ale cítil jsem to... bylo to nedlouho předtím, než jsem vyplul do Evropy. Na té cestě jsem náhodou potkal ve španělském přístavu Rochata a ten mi řekl: Ta Francouzka se zelenýma očima, :eyes: víte, ta, co jste ji koupil v Kandii... žije. Je v La Rochelle. Nedávno jsem ji tam viděl...
Jak vyjádřit nezvládnutelnou radost, která mě v tu chvíli zasáhla jako blesk. Jako by se roztrhlo nebe. Dobrák Rochat. Zahrnul jsem ho otázkami. Objímal jsem ho jako nejdražšího přítele... :trubadur:
Ano, osud k nám byl dobrotivý, přestože nás někdy vedl poněkud klikatými cestami." Políbil jí obě ruce. "Tak mu pořád důvěřujme, lásko moje."



Pán Rochat, ktorého Rescator stretol v španielskom Cadize, na pripomenutie tuto:

viewtopic.php?f=3&t=600

A romantická fotka z filmu ako ilustrácia nikdy nezaškodí:


[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: AKÁDIA alias Joffrey v Novom svete
Napsal: 09 črc 2021, 22:11
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  09 črc 2021, 11:21

A tato Joffreyova věta v knize ve mě budí velké rozpaky : Vaše matka je mrtvá, a nebo zpátky u krále a vy to víte stejně dobře jako já.“

Florimonda mu přece přivedl nějaký zálesák či obchodník prakticky ihned, jak Florimond připlul do Ameriky. Kdyby byla Angelika u dvora, u krále, tak tato skutečnost by se k němu během dalších čtyř let na beton donesla. Zmizela - že by si nekladl otázku, kde sakra je ? Florimond také nebyl malé děcko, které by se během několika let nedozvědělo, že se jeho matka nevrátila ke králi. Tak lehce by ho otec tou větou " je buď mrtvá nebo u krále " jen těžko odbyl.

P.S. Není nějaká chyba třeba v překladu?
Ha ha Tereza už aj ty si sa chytila do kontroly prekladov :ok: :slzici: pre sitotu samozrejme mrknem aj do iných jazykových verzií ....

Myslel si, že je mrtvá nebo se vrátila a pokořila se před králem .....to je v 6 diely doslovne ako som už uviedla hore vyššie

bolo to keď mu Berne hovoril čo Angelike spravili kráľovský vojaci:

Kupec těžce dýchal, na čele se mu perlil pot.
„Je to Buřička z Poitou,“ šeptal. „Vždycky jsem to tušil a vaše slova mi dávají jistotu. (...) Byla to určitě ona.“
„Vypadněte,“ procedil Joffrey de Peyrac téměř neslyšně mezi zuby.
Takže tím vyplnila těch pět let života, o nichž nevěděl. Myslel si, že je mrtvá nebo se vrátila
a pokořila se před králem.

Vzpoura proti panovníkovi, to je šílené! Jak krutě to odpykala. A to už ji v Kandii málem
měl u sebe. Byl by ji toho uchránil.

Jeanne tú vetu samozrejme modifikovane zakomponovala že to Joffrey hovorí Florimondovi.

a potom je ešte v 6 diely aj:
Florimond a Cantor prosili otce, aby vyplul za Angelikou, takže se naprosto nedivili, když je viděli spolu. Život jim připadal jako sled nádherných zážitků .....

ale ešte niekde bolo o tom ako nevedel kde Angeliku hľadať, po tom čo mu Rochat povedal že videl Angeliku v La Rochelle, tak len zakotvil v zátoke pred mestom a vyčkával, ale si teraz nespomínam kde presne to bolo, a v ktorej knihe ....

keď si spomeniem to sem pridám ;)

------------------------------------------------

PS: nezabúdajme na chýbajúce časti zo 6 dielu v českej knihe:

viewtopic.php?f=1&t=708&p=20518#p20518

A posledný príspevok tuto :

http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic. ... 810d320895


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 10 črc 2021, 13:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  30 kvě 2021, 16:20

Právě si podruhé kvůli ní ničí život. Mezzo Morte pro sebe požadoval nadvládu nad celým Středomořím. (...) Joffrey de Peyrac nakonec Mezzo Mortemu vyhověl. Dobrá, opustí Středomoří. Neřekl však, na jak dlouho, ani nesdělil, že má v úmyslu křižovat mezi Marokem a Španělskem a být v kontaktu se svými „rescatory“, dokud „admirála“ nepřipraví o moc. Najednou měl dojem, že všechny jeho plány, nápady a vášně jsou úplně nicotné. Jak byl směšný! Jeho řeči nerozumí ani jeden z těch světů, ani muslimský, ani křesťanský, ve skutečnosti poslouchají jedinou nadpozemskou bytost: vševládného Boha. Dobrá, odejde. Opustí Středomoří ne už proto, že to slíbil Mezzo Mortemu, ale protože zjistil, že je cizincem mezi těmi, kdo mu celá ta léta pomáhali začít znovu žít. Vezme Cantora a odpluje na Západ, k novým světadílům. Zřekne se pohádkového bohatství, nechá za sebou obě rozkládající se civilizace, běsnící náboženským fanatismem, ať se zmítají v tom pekelném kotli.
Jsou si ve svém sobectví a krutosti rovni. Je už unavený tím zřejmě neplodným bojem .....

To teda Rescator :mask: pekne Katarínoval keď si myslel že Angelika zomrela.

Ale ja sa mu nečudujem že mu všetko pripadalo neplodné a bezvýznamné - keď napokon ani on ako najv§čší potentát v Stredomorí nedokázal zachrániť ochrániť svoju bývalu manželku.

Aký bol zúfalý dokazuje aj jeho chovanie, hoci bol iak dosť empatický a práve preto mu boli jeho ľudia vždy oddaní, tuto musel príšerne zúriť keď urobil toto:


Tak a toto som dlho hľadala, a konečne našla, ako Joffrey Angelike rozpráva ako RESCATOR :mask: stretol Rochata:

Nedokázala se ovládnout a svěřila se mu.
"Cítím, že kdybyste neměl po boku mě, měl byste to jednodušší."
"Kdybych vás neměl po boku, nebyl bych štastný." :love:
Rozhlédl se kolem.
"Tuhle pevnost jsem budoval, když jsem byl sám. Ztratila jste se z mého života. Něco ve mně se však nesmířilo s myšlenkou, že jste mrtvá. Už to, že jsem našel Florimonda a Cantora, bylo jako příslib.
Přijde, říkal jsem si, má milovaná se vrátí... Bylo to bláznovství, ale cítil jsem to... bylo to nedlouho předtím, než jsem vyplul do Evropy. Na té cestě jsem náhodou potkal ve španělském přístavu Rochata a ten mi řekl: Ta Francouzka se zelenýma očima, :eyes: víte, ta, co jste ji koupil v Kandii... žije. Je v La Rochelle. Nedávno jsem ji tam viděl...
Jak vyjádřit nezvládnutelnou radost, která mě v tu chvíli zasáhla jako blesk. Jako by se roztrhlo nebe. Dobrák Rochat. Zahrnul jsem ho otázkami. Objímal jsem ho jako nejdražšího přítele... :trubadur:
Ano, osud k nám byl dobrotivý, přestože nás někdy vedl poněkud klikatými cestami." Políbil jí obě ruce. "Tak mu pořád důvěřujme, lásko moje."


Takto to vyzeralo v Cadize v roku 1674:

viewtopic.php?f=16&t=495


Pán ROCHAT, ktorého Rescator stretol v španielskom Cadize, na pripomenutie tuto:

viewtopic.php?f=3&t=600

Spomínate si ešte na šialené Rochatovské fikcie?

A romantická fotka z filmu ako ilustrácia nikdy nezaškodí:


[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 10 črc 2021, 13:32
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moiro, Díky za připomenutí krásné scény z knihy. Rochat slíbil Angelice, že o jejich setkání bude mlčet.. Je dobře, že před Rescatorem neudržel jazyk za zuby.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 10 črc 2021, 14:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  10 črc 2021, 13:32
Moiro, Díky za připomenutí krásné scény z knihy. Rochat slíbil Angelice, že o jejich setkání bude mlčet.. Je dobře, že před Rescatorem neudržel jazyk za zuby.
nuž my sme kedysi tu niekde dosť polemizovali o tom či ten zdržanlivý Rescator naozaj objal Rochata alebo iba preháňa ke´d to Angelike rozpráva, a mal vtedy iba chuť Rochata objať. Ten teda musel upadnúť do mdlôb ak ho jeho Idol skutočne objal. :lol:

Ja som našla ešte jednu perličku:

Kedysi sme uvažovali čo by robil Rescator v dnešných časoch - vtedy obchodom zo striebrom bol akási regulačná Banka finančného obchodu v Stredomorí.

Ja som hovorila že v 80 tych rokoch by sa bol zrejme venoval obchodom s ropou.

A pozrime sa v dnešnom svete sa stal symbolom moderného cyber pirátstva :mask: :slzici: :

A vyslúžil si dokonca samostatnú zmienku vo Wikipédii, kde sa aj píše že sa pôvodne jedná o postavu z románu pani AG.

https://en.wikipedia.org/wiki/Rescator

Ruská skupina hackerov má dokonca aj stránku kde obchoduje s ukradnutými dátami z kreditných kárt - takže zasa finančné machinácie.

PS: Pre tých čo nevedia anglicky použite nemecký Deepl prekladač. je lepší ako google.

https://www.deepl.com/translator


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 10 srp 2021, 00:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  09 srp 2021, 14:45
Florimond je podarený, vždy ho mám veľmi rada, vďaka tomu, že ho AG dobre napísala.

A......stále mi vŕta v hlave, prečo Joffrey neveril Florimondovi, keď mu povedal, že matka žije a vrátila sa z Afriky. A že ho tam bola hľadať. Keď sa potom de Peyrac vracia v 9. dieli k tomu, ako sa dozvedel, že Angelika nezomrela v púšti, odvoláva sa na Rochata... a to už potom, ako ho Florimond aj Cantor v Amerike prosili, aby pre ňu išiel do Francúzska... :?:
Toto je fakt dobrá otázka do pranice, ktorú sme tu niekde už preberali , (ale kde? :roll: Fantináááá! :idea: :?: )
Odpovedám ti tuto, pretože hore vyššie som nedávno rozoberala to Rescatorovo :mask: stretnutie z Rochatom.

ja sa však nazdávam že tým mŕtva už nemyslel tú domnelú smrť v púšti ale že umrela neskoršie - keďže po povstanaich v Poitou na roky rokúce zmizla. Ale povedzte dámy, aj samotná Angelika už neraz trpko skonšatovala že je ťažko vidno do hlavy veľkomožného pána Rescatora. :mask:

Tuto máme čo sa píše v 6 diely o tom ako sa chlapci stretli s otcom a prosili ho aby išieľ hľadať Angeliku:

Florimond měl v hlavě utkvělou myšlenku, že musí do Ameriky, aby tam našel otce. Ukázalo se, že měl pravdu, když přistáli v Charlestonu. Cestou se neustále vyptával, jestli někdo nezná francouzského šlechtice jménem Peyrac. Konečně narazil na obchodníky, kteří byli v kontaktu s otcem. Právě si nechal v Bostonu stavět podle svých plánů loď pro severská moře.
Začínal své průzkumy Maine. Přítel mu tam přivedl Florimonda.
Ani Cantor neměl pocit, že by prožil něco zvláštního. Vydal se na moře hledat otce, a hned v prvních dnech plavby ho našel na krásném trojstěžníku: přijal syna s otevřenou náručí. Florimond a Cantor prosili otce, aby vyplul za Angelikou, takže se naprosto nedivili, když je viděli spolu. Život jim připadal jako sled nádherných zážitků, jenž se k nim samozřejmě obrací jen svou příjemnou tváří. Byli by se velice podivili, kdyby jim někdo vyprávěl, že na světě existují lidé, jimž se lepí smůla na paty a neuskuteční sebebláznivější záměr, jen co vynaloží trošičku úsilí. Jejich důvěrou v život a v sebe samé se zřejmě nedalo otřást a odjezd na výpravu do vnitrozemí pokládali za nádherné prázdniny.


Možno sú v knihách ešte aj iné zmienky, ale na tomto mieste si ešte dovoľujem citovať samú seba:
moirra píše: *  08 črc 2021, 18:43
Precious píše: *  08 črc 2021, 17:36
Moirra, to, ze proti kralovi bojovala, mu povedal Berne. Nieco v tom zmysle, ze “vedeli sme, ze vysoko postavena dama sa vzburila proti kralovi...na jej hlavu bola vypisana odmena... zena zmizla.” To podvadzanie mu odpustam, mal tie zeny len pre telo. Ved ako si spomina pred burkou na lodi uprostred 6. dielu, ako si myslel, ze zomrela v pusti a bol z toho hotovy. “Draha moja, lubil som ta tak velmi, nekonecne.” Florimind mu povedal,, ze sa z Afriky vratila, takze v tejto fikcii si len nahovara, ze je mrtva, kedze sa ju napokon vyberie hladat.
Máš pravdu povedal mu to Berne :ok: - vlastne teda o tom že bola Burička a tiež že bola znásilnená
ale Peyrac sa sám sa v duchu v 6 diely spytuje: čo vie on čo neviem ja?
takže ja som si z toho vydedukovala, sama pre seba, že hoci Joffrey kládol otázky, určitú dosť veľkú časť už vedel, ale nie všetko ....
práve preto že sa v knihe píše aj: Uprchla, pět let ji marně hledal. Myslel si, že ji ztratil navždy ......
niekto kto podľa vlastných slov niekoho 5 rokov hľadá si určite pozisťoval čo bolo možné zistiť ...
ale ako vravím to je iba moja dedukcia podľa rôznych zmienok v knihách :la-polak-fun:


čo sa týka tohto:
Myslel si, že je mrtvá nebo se vrátila a pokořila se před králem .....to je v 6 diely doslovne


takže by bolo zaujímavé vedieť koľko mu toho narozprával Florimond :D Angelika Florimondovi totižto v 5 diely tesne pred jeho odchodom povedala o jej dopise kráľovi čo poslala po Molinesovi
Inak: Florimond vlastne odišiel tesne pred tým ako vypálili zámok Plessis :roll: Muselo to ale hodne trvať kým našiel otca - lebo podľa knihy pristál až celkom na juhu v Charlestone a hodne toho pochodil kým narazil na človeka ktorý jeho otca poznal. :mask: Joffrey sám o sebe hovorí že odkedy sa usadil v Maine už svoje pravé meno netajil - to bolo aj Florimondovo šťastie, elbo keby ho bol opisoval ako Veľkého Kriváňa, asi by ho tak ľahko nenašiel.

Prečo uvažujem o tom čo si Joffrey zisťoval? pretože z kníh vyplýva že Erikson z Loďou pravidelne plával až do Európy, dokonca zrejme kotvil aj vo francúzkych prístavoch (boh vie pod akou vlajkou) Joffrey si nechal dovážať tovar a bol v kontakte zo svojimi bankármi a to aj vo Francii, ako sa dozvedáme na konci Quebeckej časti keď Joffrey vraví Florimondovi že:

Mám ve Francii mezi finančníky a obchodníky věrné přátele. Na mou žádost vám hned při příjezdu dají k dispozici kočáry, koně, služebnictvo a peníze.

Takže myslím že Joffrey-Rescator ktorý zriedka neičo prenechával náhode, bol aj dobre informovaný o diani v kráľovstve a o tom že nikto nevie kam (zasa raz :mrgreen: ) zmizla Angelika :eyes: - a preto povedal že si myslel že je mŕtva ALEBO sa vrátila ku kráľovi - lebo nezabúdajme že vtedy to dobre dlho trvalo kým sa nejaká správa dostane cez oceán - a zrejme keď sa dopočul že zmizla ALE sa nevrátila ku kráľovi :king: , a možno aj o tých povstaniach v Poitou, veď mal istotne správy z Francie

Uvážme logicky: toľké roky po slávnej markýze nikde ani stopa - a to teda bola poriadne nápadná žena :eyes: tak si myslel že je tentokrát skutočne mŕtva a preto bol taký prekvapený keď mu Rochat povedal že ju stretol v La Rochele :sailor: -

mne osobne to dáva logiku :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 13 srp 2021, 11:49
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  10 srp 2021, 00:23
Precious píše: *  09 srp 2021, 14:45
Florimond je podarený, vždy ho mám veľmi rada, vďaka tomu, že ho AG dobre napísala.

A......stále mi vŕta v hlave, prečo Joffrey neveril Florimondovi, keď mu povedal, že matka žije a vrátila sa z Afriky. A že ho tam bola hľadať. Keď sa potom de Peyrac vracia v 9. dieli k tomu, ako sa dozvedel, že Angelika nezomrela v púšti, odvoláva sa na Rochata... a to už potom, ako ho Florimond aj Cantor v Amerike prosili, aby pre ňu išiel do Francúzska... :?:
Toto je fakt dobrá otázka do pranice, ktorú sme tu niekde už preberali , (ale kde? :roll: Fantináááá! :idea: :?: )
Odpovedám ti tuto, pretože hore vyššie som nedávno rozoberala to Rescatorovo :mask: stretnutie z Rochatom.

ja sa však nazdávam že tým mŕtva už nemyslel tú domnelú smrť v púšti ale že umrela neskoršie - keďže po povstanaich v Poitou na roky rokúce zmizla. Ale povedzte dámy, aj samotná Angelika už neraz trpko skonšatovala že je ťažko vidno do hlavy veľkomožného pána Rescatora. :mask:

Tuto máme čo sa píše v 6 diely o tom ako sa chlapci stretli s otcom a prosili ho aby išieľ hľadať Angeliku:

Florimond měl v hlavě utkvělou myšlenku, že musí do Ameriky, aby tam našel otce. Ukázalo se, že měl pravdu, když přistáli v Charlestonu. Cestou se neustále vyptával, jestli někdo nezná francouzského šlechtice jménem Peyrac. Konečně narazil na obchodníky, kteří byli v kontaktu s otcem. Právě si nechal v Bostonu stavět podle svých plánů loď pro severská moře.
Začínal své průzkumy Maine. Přítel mu tam přivedl Florimonda.
Ani Cantor neměl pocit, že by prožil něco zvláštního. Vydal se na moře hledat otce, a hned v prvních dnech plavby ho našel na krásném trojstěžníku: přijal syna s otevřenou náručí. Florimond a Cantor prosili otce, aby vyplul za Angelikou, takže se naprosto nedivili, když je viděli spolu. Život jim připadal jako sled nádherných zážitků, jenž se k nim samozřejmě obrací jen svou příjemnou tváří. Byli by se velice podivili, kdyby jim někdo vyprávěl, že na světě existují lidé, jimž se lepí smůla na paty a neuskuteční sebebláznivější záměr, jen co vynaloží trošičku úsilí. Jejich důvěrou v život a v sebe samé se zřejmě nedalo otřást a odjezd na výpravu do vnitrozemí pokládali za nádherné prázdniny.


Možno sú v knihách ešte aj iné zmienky, ale na tomto mieste si ešte dovoľujem citovať samú seba:
moirra píše: *  08 črc 2021, 18:43
Precious píše: *  08 črc 2021, 17:36
Moirra, to, ze proti kralovi bojovala, mu povedal Berne. Nieco v tom zmysle, ze “vedeli sme, ze vysoko postavena dama sa vzburila proti kralovi...na jej hlavu bola vypisana odmena... zena zmizla.” To podvadzanie mu odpustam, mal tie zeny len pre telo. Ved ako si spomina pred burkou na lodi uprostred 6. dielu, ako si myslel, ze zomrela v pusti a bol z toho hotovy. “Draha moja, lubil som ta tak velmi, nekonecne.” Florimind mu povedal,, ze sa z Afriky vratila, takze v tejto fikcii si len nahovara, ze je mrtva, kedze sa ju napokon vyberie hladat.
Máš pravdu povedal mu to Berne :ok: - vlastne teda o tom že bola Burička a tiež že bola znásilnená
ale Peyrac sa sám sa v duchu v 6 diely spytuje: čo vie on čo neviem ja?
takže ja som si z toho vydedukovala, sama pre seba, že hoci Joffrey kládol otázky, určitú dosť veľkú časť už vedel, ale nie všetko ....
práve preto že sa v knihe píše aj: Uprchla, pět let ji marně hledal. Myslel si, že ji ztratil navždy ......
niekto kto podľa vlastných slov niekoho 5 rokov hľadá si určite pozisťoval čo bolo možné zistiť ...
ale ako vravím to je iba moja dedukcia podľa rôznych zmienok v knihách :la-polak-fun:


čo sa týka tohto:
Myslel si, že je mrtvá nebo se vrátila a pokořila se před králem .....to je v 6 diely doslovne


takže by bolo zaujímavé vedieť koľko mu toho narozprával Florimond :D Angelika Florimondovi totižto v 5 diely tesne pred jeho odchodom povedala o jej dopise kráľovi čo poslala po Molinesovi
Inak: Florimond vlastne odišiel tesne pred tým ako vypálili zámok Plessis :roll: Muselo to ale hodne trvať kým našiel otca - lebo podľa knihy pristál až celkom na juhu v Charlestone a hodne toho pochodil kým narazil na človeka ktorý jeho otca poznal. :mask: Joffrey sám o sebe hovorí že odkedy sa usadil v Maine už svoje pravé meno netajil - to bolo aj Florimondovo šťastie, elbo keby ho bol opisoval ako Veľkého Kriváňa, asi by ho tak ľahko nenašiel.

Prečo uvažujem o tom čo si Joffrey zisťoval? pretože z kníh vyplýva že Erikson z Loďou pravidelne plával až do Európy, dokonca zrejme kotvil aj vo francúzkych prístavoch (boh vie pod akou vlajkou) Joffrey si nechal dovážať tovar a bol v kontakte zo svojimi bankármi a to aj vo Francii, ako sa dozvedáme na konci Quebeckej časti keď Joffrey vraví Florimondovi že:

Mám ve Francii mezi finančníky a obchodníky věrné přátele. Na mou žádost vám hned při příjezdu dají k dispozici kočáry, koně, služebnictvo a peníze.

Takže myslím že Joffrey-Rescator ktorý zriedka neičo prenechával náhode, bol aj dobre informovaný o diani v kráľovstve a o tom že nikto nevie kam (zasa raz :mrgreen: ) zmizla Angelika :eyes: - a preto povedal že si myslel že je mŕtva ALEBO sa vrátila ku kráľovi - lebo nezabúdajme že vtedy to dobre dlho trvalo kým sa nejaká správa dostane cez oceán - a zrejme keď sa dopočul že zmizla ALE sa nevrátila ku kráľovi :king: , a možno aj o tých povstaniach v Poitou, veď mal istotne správy z Francie

Uvážme logicky: toľké roky po slávnej markýze nikde ani stopa - a to teda bola poriadne nápadná žena :eyes: tak si myslel že je tentokrát skutočne mŕtva a preto bol taký prekvapený keď mu Rochat povedal že ju stretol v La Rochele :sailor: -

mne osobne to dáva logiku :la-polak-fun:
toto všetko mi dávalo logiku a plne som s tebou súhlasila, až kým... som sa nedostala ku koncu Angeliky a jej lásky, kde Joffrey hovorí Angelike, že tie krásne kožušiny, čo má na posteli v pevnosti v Gouldsbore, vyberal pre ňu a myslel, aká bude v nich krásna. :love: Asi pred tým, ako ho synovia žiadali, aby ju šiel hľadať a pred svojou plánovanou cestou do Európy. Takže musel byť presvedčený, že žije.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 14 srp 2021, 13:20
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Rescator utrpěl pořádný šok, když se od Berna dozvěděl nové detaily ze života Angeliky. Sám přiznává, že neví, co jí víc vyčítá, že by se pokořila před králem nebo že s ním bojovala


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 23 srp 2021, 01:30
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  10 srp 2021, 00:23
Precious píše: *  09 srp 2021, 14:45
Florimond je podarený, vždy ho mám veľmi rada, vďaka tomu, že ho AG dobre napísala.

A......stále mi vŕta v hlave, prečo Joffrey neveril Florimondovi, keď mu povedal, že matka žije a vrátila sa z Afriky. A že ho tam bola hľadať. Keď sa potom de Peyrac vracia v 9. dieli k tomu, ako sa dozvedel, že Angelika nezomrela v púšti, odvoláva sa na Rochata... a to už potom, ako ho Florimond aj Cantor v Amerike prosili, aby pre ňu išiel do Francúzska... :?:
Toto je fakt dobrá otázka do pranice, ktorú sme tu niekde už preberali , (ale kde? :roll: Fantináááá! :idea: :?: )
No, probírali jsme to v původní diskuzi toho "čtenářského snu". Takže jsem tyto diskuse spojila dohromady (tu původní z roku 2014 a tu novou, kterou jsi založila). Jinak samozřejmě se tato otázka probírala i na minisrazech. A dokonce mám z té doby vlastní úvahu, kdy jsem se snažila odpovědět sama sobě na otázku "proč neodjel už dávno". Ctěný pan Rescator z toho vyšel velmi špatně, načež mi na to reagovala Dauphine svou dokonalou úvahou včetně "časové osy" pana Rescatora, kde se nakonec blýskl přece jen v trochu lepším světle a bylo jasné, že pokud chtěl dál žít na "vysoké noze" a zajistit si budoucnost, nemohl prostě odplout dříve.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 27 srp 2021, 20:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše: *  23 srp 2021, 01:30
A dokonce mám z té doby vlastní úvahu, kdy jsem se snažila odpovědět sama sobě na otázku "proč neodjel už dávno". Ctěný pan Rescator z toho vyšel velmi špatně, načež mi na to reagovala Dauphine svou dokonalou úvahou včetně "časové osy" pana Rescatora, kde se nakonec blýskl přece jen v trochu lepším světle a bylo jasné, že pokud chtěl dál žít na "vysoké noze" a zajistit si budoucnost, nemohl prostě odplout dříve.
No a nechceš sa s nami o tú úvahu aj podeliť ? :la-polak-fun:

Ja mám niekde tú časovú osu veľkomožného pána Rescatora od Dauphine odloženú. :mask: Myslím že sem mali viacero verzií.

Ja som zasa uvažovala o niečom inom: pracujem na časovej osi toho kedy sa vlastne Florimond po opisovaných dobrodružstvách konečne našiel s otcom, a podľa záznamov toho koľko vtedy trvali plavby, a že Florimond pôvodne pristál na juhu Ameriky som dospela k záveru že sa vlastne s otcom stretol až asi tak po roku po jeho odchode z Plessis.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 06 pro 2021, 22:15
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Za toto ma asi ukrkáte aj vy, a zrejme aj faninky a fanúškovia (ano tam je hodne mužov) z francúzskeho FB, asi sa namňa najskôr zhrni kde má jízvu :scar: a hneď zatým kde má masku :mask: - ale neodolala som nepridať sem moju koláž a citát s 9 dielu, kde si Rescator spomína ako zakotvil pod hradbami mesta la Rochelle :ship: , bezradný kde má hľadať Angeliku:

Vybavil si znovu scénu z té bouřlivé noci, kdy se pirátská loď Gouldsboro houpala zakotvená ve skryté zátoce nedaleko La Rochelle. "Vzpomínáte si? Té noci bylo všechno tak zvláštní, nečekané, tajemné. Osud nás postrkoval k sobě a my jsme to netušili. Seděl jsem sám v kabině a myslel jsem na vás. Dělal jsem si plány, říkal jsem si: Jsem před hradbami La Rochelle, jenže jak ji tu najdu? Neměl jsem jinou stopu než těch pár slov, která utrousil Rochat ve španělském přístavu: Ta Francouzka... víte přece... co jste ji koupil v Kandii a ona vám utekla. No, tak tu jsem potkal v La Rochelle.
A vtom vešel Jason, můj pobočník, podle svého zvyku ani brvou nehnul a prohlásil: Ta Francouzka, kterou jste koupil v Kandii, je tady a ptá se po vás. Myslel jsem, že se zblázním. Zblázním radostí, údivem a taky... strachem.



[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 07 pro 2021, 18:38
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, to je krásná a romantická koláž. :ach:
Rescator sice nemá jizvy ani masku, ale má vousy a to odpovídá době, kdy za ním Angelika přišla na loď. Jizvy si přimyslím.
Po jejich setkání začíná společná plavba a pak nový život . :love:
Koláž a citát se k sobě skvěle hodí. :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 07 pro 2021, 21:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Když pro mne Hossein prostě není Joffrey ani Rescator :P.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 08 pro 2021, 18:42
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vracím se k obrázku lodi a Rescatora před La Rochelle - zejména k té lodi. Připadá mi, jako kdyby se jednalo o nějakou několikapatrovou luxusní výletní loď své doby. Opravdu zajímavý obraz, nevím, kam takovou loď zařadit.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 08 pro 2021, 19:15
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  07 pro 2021, 21:38
Když pro mne Hossein prostě není Joffrey ani Rescator :P.
Diskusia:

viewtopic.php?f=2&t=952&p=30133#p30133
mimi píše: *  07 pro 2021, 18:38
Moirro, to je krásná a romantická koláž. :ach: Rescator sice nemá jizvy ani masku, ale má vousy a to odpovídá době, kdy za ním Angelika přišla na loď. Jizvy si přimyslím.
díky Mimi - potrebovala som foto ladené do hneda ako to pozadie lebo keď som tam skúšala dať iné moc sa to nehodilo :P
Tereza píše: *  08 pro 2021, 18:42
Vracím se k obrázku lodi a Rescatora před La Rochelle - zejména k té lodi. Připadá mi, jako kdyby se jednalo o nějakou několikapatrovou luxusní výletní loď své doby. Opravdu zajímavý obraz, nevím, kam takovou loď zařadit.
Nuž mňa zaujalo že tá loď je vskutku Rescátorsko-dramatická :ship: a že na pozadí sú naozaj veže La Rochelle. Evokovalo mi to dramatičnosť tej noci keď sa Angelika v tme ako vo vreci štverala po brehu k zakotvenej lodi veľkomožného piráta Rescátora. :mask: Preto som neodolala spraviť tú koláž, a romantickí Francúzi ma odmenili v priebehu pár hodín 100 likami. :D

Díky, že si sa k tomu vrátila. Vďaka tvojej otázke Tereza som teraz našla zdroj s ktorého ten obrázok mám. Jedná sa o digitálne kreslený obrázok a predlohou lode bola skutočná loď ktorá patrila kráľovskému loďstvu. Royal Louis boal postavená v roku 1692.

https://fr.wikipedia.org/wiki/Royal_Louis_(1692)

[ img ]

ja som modrú kráľovskú vlajku elegantne zakryla Hosseinom .... :potapec:

toto bol originál obrázok, celkom dolu link na foto vo väčšom rozlíšení, tam si človek môže pozrieť detaily lode. Ten umelec na to vraj potreboval 40 hodín na počítači, a modelom mu bola maketa už spomínanej kráľovskej lode :sailor: :king: ktorej presná maketa sa nachádza v o francúzskom múzeu dejín námorníctva. Treba na to dva krát kliknúť a zväčší sa to na celú obrazovku, plus info:

https://chatges.files.wordpress.com/201 ... ojavor.jpg

[ img ]

https://www.deviantart.com/radojavor/ar ... e-64820618


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 14 pro 2021, 12:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  14 pro 2021, 10:30

Myslím, že už ve Středomoří se mluvilo o tom, že Angelika se vydala hledat ztraceného manžela, ne? I proto na ni Rescator byl tak zvědavý... Nebo se tohle k němu doneslo až později?
tak toto je otázka do pranice .... kedy sa to k nemu donieslo, že sa to doneislo je jasné

jediné čo viem že rescator sa dozvedel jej meno od Rochata a že sa jej na lodi pýtal či je pravda že sa vydala hľadať jedného zo svojich milencov či manželov ...
PenelopaW píše: *  14 pro 2021, 10:30
Tereza píše: *  13 pro 2021, 22:03
Mám k Rescatorovi jednu otázku - vážně se miloval se svými "vykoupenými otrokyněmi" ve své masce? Myslím, že mu maska sahala až nad ret. Teda já, kdybych byla ta otrokyně, tak jak se znám, lákalo by mě zatáhnout za nějakou sňůrku od té masky, aby šla hezky dolů. Věřím totiž , že ani Rescator nebyl v posteli vždy ve střehu.
Haha, jako vždy Tereza uhodila hřebík na hlavičku. Tvoje postřehy se mi neskutečně líbí :ok: , zpravidla totiž rozpoutají zajímavou diskusi.
presne tak, Tereza má skvelý talent položiť správnu a často aj poriadne provokačnú otázku

mne to evokuje Fantóma .. kde Christina tiež nevedela krotiť svoju zvedavosť ...

dovoľujem si pripomenúť že o Rescatorovi sa okrem iného rozprávalo že ma odrezaný nos :mask:
PenelopaW píše: *  14 pro 2021, 10:30
Jako první mě napadlo, že Joffrey masku sundával, ostatně nějaké otrokyně z Ruska nebo Ukrajiny neznaly jeho minulost, a pokud jim pak navrátil děti či manžela, vrátil je k původnímu způsobu života, proč by někde vykládaly o tom, že ten muž měl na tváři jizvy.
ale, ale! :P dámy ruku na srdce, každá čo by strávila noc s Rescatorom, by po zvyšok života nielen naňho spomínala, ale aj o ňom rozprávala všetkým svojim kamarátkam .... a prvé čo by sa tieto spýtali či niekedy videla čo bolo pod maskou

hlavne keď o Rescatorovi kolovali úžasné legendy a to všade - to je normálne v časoch keď nebol televízor ani žiadne periodiká pre normálnych ľudí, s ľudia zabávali rozprávaním príbehov

napríklad aj z dopisov pani de Sevigne či Liselotty Pfalzskej vyplýva že ak sa niečo mimoriadne udialo najneskôr o týždeň sa aj bez internetu o tom hovorilo po celej Europe
leň si spomeňme čo o Rescatorovi rozprával Vivonne a tiež grécka otrokyňa Elis ...

keď bola Angelika vo väzení v Kandii, ženy jej okamžite začali rozprávať kadejaké legendy ... stavím sa že o Rescatorovi sa rozprávalo ešte aj v Číne :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 14 pro 2021, 19:48
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vidím, že moje pokračování fikce vyvolala několik otázek, na které jsem si při psaní sama kladla.
Kdy se k Rescatorovi doneslo, že se Angelika vydala hledat ztraceného manžela, to nevím. Možná už před dražbou něco zaslechl, ale třeba i později.

Otázka sundaval si masku nebo ne.?
Pokud by si ji sundal, nebo ji některá z příležitostných milenek strhla, tak by si všimla jizev. Neměl by strach, že se o to dotyčná zmíní a pak by se to už šířilo dále? On ženy dobře znal, tak se asi měl na pozoru.
Ženy ve vězení v Kandii líčili Angelice barvitě milostné zážitky zachráněných žen s Rescátorem. Takže já se spíše přikláním k verzi, že si masku nechal. :mask:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 14 pro 2021, 20:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Kdyby se Rescator nemaskoval, jeho jizvy by se brzy proflákly. Myslím, že masku sundával před ženami pouze výjimečně při takových příležitostech jako např. osvobodit na trhu nějakou wikingskou ženu, pomilovat se s ní a pak rychle s ní zpátky na sever. Ve Středomoří si zachovával tajemnou auru.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 27 pro 2021, 13:20
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  15 pro 2021, 15:58
Spolu s Angelikou se vydává do Středomoří, je lehce zneklidněn postavou maskovaného piráta, kouše si nehty a přemýšlí: co to Osman Ferradži vlastně nedořekl? Klade si otázky, proč tam bylo tolik zmínek o Rescatorovi, jestli Ferradžiho tajuplné řeči o tom, že je mu Angelika souzena, neznamenají, že by snad Rescator mohl být... :?: :!: Takže čtenář čte, je napnutý jak kšandy přes Mountadourovo břicho, spekuluje, jestli si to domyslel dobře, a pak přijde to odhalení a euforie :) .
Nuž a ten šok, veď čitateľ si musel pomyslieť to isté čo Angelika: Že Joffrey nechtiac zavinil smrť vlastného syna. :|
Precious píše: *  15 pro 2021, 09:28
A ešte ma v súvislosti s touto témou napadá: čitatelia, ktorí prvýkrát čítali Neskrotnú Angeliku, keď prvýkrát vyšla, myslíte, že tušili, kto je Rescator? Zamaskovala AG jeho identitu rovnako ako jeho tvár? Bolo to dostatočné? Mohol to niekto tipovať?
Ja som film nepoznala, ako som to tu na fòre spomínala, ale myslím že my to niekto zlomyseľne v škole niekto zo spolužiačiek prezradil že Joffrey je Rescator. Ale ja už som pri čítaní 4teho diellu tušila. Všetky tie typické narážky od pani AG.

Nezabúdajme však, že vtedy existovalo iba slovenské vydanie, a to bolo ešte k tomu na indexe, teda na čiernej listine arcibiskupa komunistického :priest:
O to štýlovejšie to bolo pre nás ako puberťáčky to čítať potajme cez prestávky a cez hodinu pod lavicou, keď nás učiteľky moc nudili :twisted:

Prvý krát som to tuším čítala v 11tich, strašne veľa veciam z toho som ešte celkom nerozumela. Napriek tomu som mala celkom istotne iný zážitok ako tie čo poznali film. Plus mala som predstavu Joffereya ktorý sa 100percentne choval ako ten knižný, ale vďaka čiernobielym ilustráciám mal Hosseinovú tvár. :mrgreen:

Ako však vidíme obaly starého slovenského vydania toho moc neprezrádzali.

https://angelique.cz/angelika-knihy-oba ... vydani.php

Musím asi znovu mrknúť aké obrázky vlastne boli v ktorom diely. :la-polak-fun:

Spomínam si aj že som bola o pár rokov neskoršie vyvalená že sa v 3 filmovom diely Angelika a kráľ zjaví Joffrey - a išla som to hľadať či som to v knihe neprehliadla. :lol: Asi som ešte vtedy nechápala, že tvorci filmov sa nie vždy držia filmovej predlohy.

Zvyšok som presunula sem:

viewtopic.php?f=1&t=339


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 27 pro 2021, 19:06
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Patřím k těm, kteří nejdříve viděli filmy, když jsem poprvé četla Nezkrotnou Angeliku, byla jsem vývojem děje velmi překvapená. Chápala jsem, proč Angeliku neznámému pirátovi utekla, ale chápala jsem i Joffreyův vztek po jejím útěku :P


Nahoru
Profil Citovat
Ajla
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 06 led 2022, 22:05
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 5
Registrován: 06 led 2022, 20:50
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zdravím, dámy. Přihlásila jsem se na vaše forum až teď, i když ho sleduju už dlouho a Angeliku čtu, pročítám a znovu čtu od svých 16 let (loni jsem završila šedesátku). Už dlouho mi vrtá hlavou jedna věc a nenašla jsem na ni odpověď ani v knížkách, ani ve vašich diskuzích, leda bych je ještě neprojela všechny.
Když se de Peyrac/Rescator mylně domníval, že Angelika zahynula v poušti, jak to, že se nevydal hledat do Francie opuštěného Florimonda nebo proč neposlal někoho, aby po něm pátral? Mohl se snad domnívat, že se ho ujalo příbuzenstvo v Monteloupu, ale přece jen, byl to jeho dědic a nejstarší syn, měl by ho chtít mít u sebe! Kvůli získání Cantora svedl námořní bitvu a na Florimonda zapomněl? Přitom v americké sérii je jeho vztah k němu velmi blízký, možná bližší, než ke Cantorovi. Nepřipadá vám to jako zásadní opomenutí paní Golon?


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 3  [ 135 příspěvků ]
Zpět na „Postavy v Angelice“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti