Rescator

Odpovědět   Stránka 1 z 3  [ 135 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 »
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Rescator
Napsal: 30 kvě 2014, 18:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Mám dotaz, jaké kolečko/trojúhelníček/jiný obrazec bude mít Goudsboro?? A bude prázdné nebo vybarvené?? :shock: :lol:
HA HA dakujem dobre som sa zasmiala :lol: :lol: :lol: som to vysvetlila ako skolkarom !

Okrem toho ze ja mam zrejme o (prazdne) kolecko v hlave viacej,
(dufam ze trojuholniky este v hlave nemam) pretoze som myslela
ze sem mozu zavitat aj ludia co nerozumeju vysvetlivky po anglicky,
si myslim ze: :idea:

Gouldsboro nebude mat ani trojuholnik ani kruzok ale Samozrejme Rescatorov znak
ktory moze po tom co mu kral vratil tituly a dal poverovacie listiny na Maine
sluzit ako novy, americky ERB :idea:

PS: Nemal ten Rescatorov znak kolecko? Prazdne ci plne? :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 kvě 2014, 20:07
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Každopádně nebude mít ani kolečko ani trojúhelníček - "Existují-li dva způsoby, jak něco dělat, vy vždycky vymyslíte ještě nějaký třetí." jak o Joffreyovi trefně poznamenal toulouský arcibiskup ;) :D Rescatorův znak byl stříbrňák na modrém/červeném pozadí (tuším?) což je vlastně kolečko.

Každopádně to je další z mnoha malých otázek, na které si musíme odpovědět, chceme-li vymýšlet Království Francie - jaký erb bude Joffrey používat? Ten původní rodový nebo nový, který si vymyslel ve středomoří? Možná je spojí... a nebo bude používat oba dva dle příležitostí - ve Francii erb Peyraků v Americe vedle svého rodového erbu ten se stříbrňákem, který spíše zastupuje jeho kolonie...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Stříbrňák
Napsal: 30 kvě 2014, 20:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Každopádně nebude mít ani kolečko ani trojúhelníček - "Existují-li dva způsoby, jak něco dělat, vy vždycky vymyslíte ještě nějaký třetí." jak o Joffreyovi trefně poznamenal toulouský arcibiskup ;) :D Rescatorův znak byl stříbrňák na modrém/červeném pozadí (tuším?) což je vlastně kolečko.
V Stredomori ako Rescator pouzival tu cervenu variantu,
v Amerike uz ako Grof de Peyrac (netajil sa uz odzaciatku svojim menom)
pouzival ten bledomodry. ;-)
Ale teraz sa este dopatrat aky strieborniak? hadam len nie Francuzky, odkial ho vyhnali??? :shock: :roll:

Mozno Errnie by vedela aky, ja som o tom zatial nic nenasla.


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Stříbrňák
Napsal: 30 kvě 2014, 22:49
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Není někde psané, že byl neoznačený? Aspoň ty jeho peníze v Novém světě.
Každopádně, pokud zpracovával stříbro, mohl si je vyrábět sám. A počítáme-li s faktem, že tenkrát měla mince hodnotu kovu, nemuseli by mít obchodníci s přijímáním těchto mincí až takový problém, za předpokladu, že by se tyto držely pouze v přístavech a neputovaly dále do vnitrozemí a nezpůsobovaly velkou inflaci. Ok, logicky jsem zdůvodnila, proč musí být značené, ale nápad kterou zemí nemám.



Ani kolečko, ani trojúhelníček? Takže nějaký šišoid? Ovál? Vždycky jsem si na té vlajce představovala tu minci v nějaké perspektivě a ne ve stylu "Japonské vlajky".


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 kvě 2014, 22:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Elaine píše:
Vždycky jsem si na té vlajce představovala tu minci v nějaké perspektivě a ne ve stylu "Japonské vlajky".
Toto je telepatia! Aj ja! Nejako pootoceny, alebo co! :roll: :idea:

PS: hadam by si Joffrey nerazil na svoje mince sam seba, ako kral? I ked u neho nic nieje vylucene! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 kvě 2014, 23:03
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak takový hrdopyšný krasavec snad nebyl, či? :D Čekala bych nějaké znázornění svobody, na mincích jsou takové ty "pro vlast nejzásadnější" symboly.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 kvě 2014, 23:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No ale pani AG pise ze mal profil cisty ako na medaili.
(Slovensky preklad, musela by som kuknut do originalu ako to tam je)

A v cestine:
Viděla ho z profilu, zohyzděná půlka obličeje
byla odvrácená. Najednou měla před sebou úplně jiného člověka, prameny bohatých černých vlasů
lemovaly obličej s dokonale čistými rysy.

Jednoducho Joffrey by bez jaziev bol byval krasny ako jeho syn Florimond,
ktory sa mu podobal akoby mu z oka vypadol. ;-)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 kvě 2014, 23:23
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hahaha že by Joffrey ve středomoří tiskl své vlastní mince se svým portrétem... v masce... :D :D :D :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 kvě 2014, 23:32
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Hahaha že by Joffrey ve středomoří tiskl své vlastní mince se svým portrétem... v masce... :D :D :D :D
To je napad! :idea: :idea: :roll:

Ty brdo! Samozrejme, ak niekde nenajdem ze to pani AG vysetrila inak, tak je vsetko jasne! :mrgreen: :mrgreen: :twisted:

PS: Na mince sa krali a cisari dost casto dali spodobnit z profilu ;-)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 kvě 2014, 23:37
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Počkej to měl být vtip! :D :D :D I když teda vyobrazení v masce by odpovídalo jeho extravagantní povaze :D ale příjde mi to moc narcistní hlavně teda na tý vlajce - že by měl vlajku se svou podobiznou?! To je trošku moc. A nevím jak by ty mince vzali ve středomoří, už vidím třeba d'Escainvilla jak si v Kandii kupuje hašiš a platí ho stříbrňákama s Rescatorovou podobiznou :D a nebo Mezzo Morteho jak si kupuje své chlapečky a taky platí Rescatorovýma mincema :D :D :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 kvě 2014, 23:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
UF! V stredomori by urcite ani Joffrey ani Angelika na minciach nemohli byt zobrazeni
lebo tie ich,
u kazdeho samozrejme svojim sposobom "nenapadne" ksichtiky
by okamzite spoznalo pol Europy, od Muleia Ismaela po Francuzkeho krala 8)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 kvě 2014, 23:57
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Počkej to měl být vtip! :D :D :D I když teda vyobrazení v masce by odpovídalo jeho extravagantní povaze :D ale příjde mi to moc narcistní hlavně teda na tý vlajce - že by měl vlajku se svou podobiznou?! To je trošku moc. A nevím jak by ty mince vzali ve středomoří, už vidím třeba d'Escainvilla jak si v Kandii kupuje hašiš a platí ho stříbrňákama s Rescatorovou podobiznou :D a nebo Mezzo Morteho jak si kupuje své chlapečky a taky platí Rescatorovýma mincema :D :D :D
HA HA HA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: NO Coment!


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Stříbrňák
Napsal: 01 čer 2014, 10:06
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
V Stredomori ako Rescator pouzival tu cervenu variantu,
v Amerike uz ako Grof de Peyrac (netajil sa uz odzaciatku svojim menom)
pouzival ten bledomodry. ;-)
Ale teraz sa este dopatrat aky strieborniak? hadam len nie Francuzky, odkial ho vyhnali??? :shock: :roll:

Mozno Errnie by vedela aky, ja som o tom zatial nic nenasla.
v španielčine znamená rescator : obchodník s nezákonnými peniazmi, falšovateľa....
v Neskrotnej Angelike je popísaný Rescatorov znak ako "akýsi zvláštny červený znak so strieborným štítom uprostred" - toľko popis od Vivonne keď jej hovoril o Rescatorovi
v Novom svete používal svetlomodrú vlajku s jeho strieborným toliarom -

význam červenej farby - je mimoriadne povzbudzujúca, aktívna farba. Je symbolom ohňa, plodnosti, lásky a krvi – radosti zo života. Zahrieva, dodáva energiu, prebúdza životnú silu. Podnecuje hlboké emócie. Je to vášnivá farba symbolizujúca boj, zúrivosť, násilie, lásku, odvahu a vôľu, zároveň v nej je ukrytý vzťah k materiálnej stránke života a bytiu.

význam svetlomodrej farby - ukľudňuje, uvoľňuje a čistí. Uvoľňuje myseľ, aby sa mohla otvoriť inšpirácii a intuícii. Pomáha proti pocitom samoty a opustenosti. Je farbou hlbokej vody, v ktorej sa odráža vysoké nebo, a s nebom nás tiež spojuje. Prináša kľud, rozjímanie, spojuje nás s uvážlivým, miernym spôsobom života. Ľudia, ktorí majú radi modrú, majú komplikovaný vnútorný svet a život, chcú mať všetkého veľa, ale nič pre to nerobia, sú opatrní, rozvážny a ľahostajný. Modrá je farba duše, predstavuje liečenie a skrytú ochranu. Symbolizuje nekonečnosť a prázdnotu. Modrá je farba neba, farba ľudí, ktorí vidia za horizont a život na Zemi im pripadá neistý.

tak si myslím, že nevyberal farby svojej vlajky náhodne a malo to svôj význam... akurátik s tým toliarom som si nie istá, ako si písala panovníci sa dali vyobrazovať na minciach z profilu, avšak si nemyslím, žeby si Joffrey dal vyobraziť svoj profil na toliar, možno skôr niečo v zmysle slobody, oslobodenie od nadvlády, mozno nejaké pretrhnuté laná, reťaze???? :shock: :roll:

to ešte musím preštudovať :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 čer 2014, 13:24
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Super zresersovane Errnie! :shock:

Desgrez by mal z teba radost! :mrgreen: :mrgreen:

Predpokladam ze v tom case sa hodnota zlatakov/striebornakov urcovala prave tym
ze boli zo stribra/zlata a v podstate bolo jedno kto/co na nich bolo

Na moje prekvapanie/zhrozenie som zistila ze vtedy uz existovali banky v takmer
dnesnej podobe
co znamena ze v tejto oblasti by bolo treba zresersovat ako bol
regulovany medzinarodny obeh penazi

PS: Spretrhane retaze mal Rescator na vlajke v starom filme ;-) :idea:


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 čer 2014, 16:11
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak tak, kovové mince z bezcenných kovů přišly až po 1. světové válce, neboť státní dluh se nedal již kompenzovat zlatem, ale pouze papírově.
Co jsem pochopila, tak jediné, co se v časovém horizontu měnilo, byl směnný poměr zlaťáků (Louis d'or ~ pistole), stříbrňáků (Écu), sous a nějakých deniers (což je tak malá jednotka, že ji snad nezaznamenali v žádném uměleckém díle).

Z bankovnictví by se člověk zcvokl!

A na tom stříbrňáku vidím spíš nějaké nespecifické motivy. Už jenom kvůli pobytu v orientu a aby byly spíš uznané.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 čer 2014, 12:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Elaine píše:

Z bankovnictví by se člověk zcvokl!
To teda hej! Zistila som ze uz v Rescatorovych casoch Banky podobne ako dnes predavali
ludom pofiderne a neexistujuce Akcie a zmenky v Karibiku , Indii & Co
Co vsetko sa clovek vdaka Angelike nedozvie! :roll: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: RESCATOR IN ACTION
Napsal: 09 čer 2014, 12:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine toto Video som nasla len a len pre teba:

8) 8) :twisted: RESCATOR IN ACTION

Pekna Ruska roboticka ;-) :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=ShwJQnMRPD8#t=28


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 čer 2014, 12:56
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: prosím to ne!! Tohle je přece Robert Hossein a ne žádnej Rescator! Ale pobavilo mě to zvlášť v kombinaci s tou hudbou, pro Hosseinovo ztvárnění ideální ;)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 čer 2014, 13:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: prosím to ne!! Tohle je přece Robert Hossein a ne žádnej Rescator! Ale pobavilo mě to zvlášť v kombinaci s tou hudbou, pro Hosseinovo ztvárnění ideální ;)
Dauphine, no vsak prave aj mna to pobavilo v kombinacii s tou hudbou je to dobre zostrihane :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
Napsal: 22 srp 2014, 21:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
v slovenskej knihe som objavila ze Rescator ma na svetlomodrej vlajke stit !!!

Takze vypisuje sa konkurz na Rescatorovu vlajku!


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
Napsal: 22 srp 2014, 22:00
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano ano, mimochodem doufám, že konkurz na Rescatorovy mince vyhrál můj návrh s maskou - oblíbené platidlo hašišáka markýze d'Escrainville. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
Napsal: 23 srp 2014, 00:01
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
v slovenskej knihe som objavila ze Rescator ma na svetlomodrej vlajke stit !!!
Jj, někde mám k tomuhle tématu napsanou rešerši, ale nakonec jsem ji sem nedávala, protože jsem to nedodělala :( V českém překladu je uvedeno, že na "zástavě" byl ERB, v jehož středu byl "stříbrný DUKÁT" - ve Středomoří na rudém poli, v Kanadě na modrém poli.

Já bych si ten erb představovala nějak takto, ale místo "zlaté vzedmuté plachty" by byl "stříbrňák" :wink: :) :
(Erb španělsko-nizozemského šlechtického stavu Baillet de Latour z r. 1674, později rakousko-nizozemského hraběcího stavu z r. 1719).
[ attachment ]
erb8.jpg (45.76 KiB) Zobrazeno 13124 x
dauphine píše:
Ano ano, mimochodem doufám, že konkurz na Rescatorovy mince vyhrál můj návrh s maskou - oblíbené platidlo hašišáka markýze d'Escrainville. :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: Tak, Dauphine, speciálně pro tebe jsem neodborně v modulu malování vytvořila tento "Rescatorův erb" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
[ attachment ]
erb9_rescator.jpg (33.51 KiB) Zobrazeno 13124 x


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
Napsal: 23 srp 2014, 09:22
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Ano ano, mimochodem doufám, že konkurz na Rescatorovy mince vyhrál můj návrh s maskou - oblíbené platidlo hašišáka markýze d'Escrainville. :mrgreen:
Dauphine, je mi luto ale konkurz zatial vyhrava Fantina, pretoze navrh musi byt aj vytvarne zrealizovany.

Fantina ten dukat z maskou je uzasny! :mrgreen:
Asi taky ako ho d'Escrainville videl po uziti asi pol kila hasisu ! :roll: :lol: :lol: :lol: (aj s tymi hviezdami)

Co mne neda pokoj, co je na tej minci! Zda sa ze na strieborniakoch ktore dali do obehu v Quebecu,
nebol ziadny portret....a ak aj na vlajke bol strieborniak, ze by bol byval prazny????

Aj ja si ten striebozniak na vlajke predstavujem trochu sikmo, a nie ako celny pohad. :wink:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
Napsal: 23 srp 2014, 09:52
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fantino, ten dukát s maskou, to je opravdu síla. Moc se Ti povedl. :roll:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
Napsal: 23 srp 2014, 16:48
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: hahaha Fantino, děkuju, ten erb je úžasný!! :D Jasně že vyhráváš konkurz! Pokud bych ale měla odpovídat slovy našeho pana dokonalého "No, dejme tomu, že za všechno vděčíte tomu, kdo vás zasvětil. Nebylo by od něj hezké, kdyby se necítil polichocen." tak se cítím polichocena, že se ti můj návrh natolik zamlouval, že si vytvořila tuhletu nádheru :mrgreen: :mrgreen: mimochodem, kterou hlavu si použila jako předlohu pro maskovaného Rescatora?? Nebyl to Ježíš?? :D To by bylo opravdu ďábelské... :D haha


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
Napsal: 23 srp 2014, 17:04
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hi hi, děkuji všem za milé ocenění mého rychlovýtvoru :P Jsem ráda, že jsem vás pobavila :wink: Každopádně ocenění skutečně patří Dauphine, protože kdykoliv si na její výrok vzpomenu, dostanu záchvat smíchu při představě maskovaného Rescatora na mincích. Takže když Moirra vyhlásila konkurz na Rescatorovu vlajku a zároveň Dauphine znovu svůj návrh připomněla, nedalo mi to a musela jsem rychle něco vytvořit 8)
dauphine píše:
mimochodem, kterou hlavu si použila jako předlohu pro maskovaného Rescatora?? Nebyl to Ježíš?? :D To by bylo opravdu ďábelské... :D haha
:lol: :lol: Ha ha ha, trefa do černého!!!!! Alespoň si to teda myslím, protože se jedná o erb města Trnava a já nevím, čí podobiznu tam použili.

Zdroj: http://www.kutil5b.estranky.sk/fotoalbu ... gif.-.html

Takže ještě jeden můj "výtvor", tentokrát jsem do středu vlajky nedala stříbrňák, ale erb s podobiznou Rescatora, jejíž autorem jsi ty, Dauphine :mrgreen: :mrgreen:
[ attachment ]
zástava3.jpg (25.6 KiB) Zobrazeno 13099 x


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
Napsal: 23 srp 2014, 17:08
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ohh můj bradatý Rescator s "náušnicí" v uchu :mrgreen: :mrgreen: a ta korunka nad je rozkošná! :D Fantino, získáváš úřad vrchního erbologa (?) haha :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
Napsal: 23 srp 2014, 17:58
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Ohh můj bradatý Rescator s "náušnicí" v uchu :mrgreen: :mrgreen: a ta korunka nad je rozkošná! :D Fantino, získáváš úřad vrchního erbologa (?) haha :mrgreen:
Fantina, definitivne si ziskala zodpovednu funkciu hlavneho erbologa :mrgreen:

Ta korunka nad hlavou je stylova. Len neviem ci by Ludwig XIV mal z nej tiez taku radost
ako my 8) :lol:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
Napsal: 24 srp 2014, 00:53
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hi hi, neskutečně se mi líbí, jaký máte talent pro tvorbu nových vědních oborů :lol: Dauphine nám vymyslela "erbologii", Moirra zase "bradologii" (mimochodem, ta mě teda opravdu dostala do kolen :mrgreen: ), tak co to bude příště :?: :shock: :mrgreen: :mrgreen:

Jeanne, neboj, ještě jsme se nezbláznily, jen jsme si trochu zažertovaly a zhmotnily diskuzi z první strany tohoto tématu :lol: :lol: A vůbec, za všechno zase může Dauphine :!: :!: :mrgreen:

Tak, a teď už teda vážně ... co se týče "korunky" na erbu, tak to je jeden z deseti erbovních symbolů, kterému se říká "klenot". Může být samozřejmě různý, ale vzhledem k tomu, že "Erbovní listy", které povyšují příjemce do šlechtického stavu a udělují erb, vydával v té době pouze panovník, měly téměř všechny šlechtické erby jako symbol "klenotu" korunku (v dobách rytířských se nejčastěji používaly rohy :lol: ). A protože jsem jako vzor použila erb rodu Švidrnochů, tak tam ta korunka zůstala. Ale už mám i verzi, kde jsem ji smazala :wink:
Asi budu muset v důsledku svého nově přiděleného úřadu hlavního vrchního erbologa, kterým jsem byla tak mile poctěna, založit vlákno o heraldice a provést menší osvětu :lol: :lol:

A teď k mincím. Pátrala jsem po nějakém vzoru řeckých mincí ze 17. století, ale bohužel jsem skoro nic nenašla. Tak jsem si vymyslela vlastní "slogan". Mimochodem, opětovným pročítáním tohoto tématu jsem zjistila, že Elaine má nejspíš podobné představy.

Takže na mé první variantě "stříbrňáku" je slogan, ke kterému mě inspirovaly některé pasáže z 6. dílu, čímž se tento výrok stává mnohoznačným. Přeložila jsem si ho (neodborně) do latiny „Nam Liberto inter duos Mundi“ a znamená „Za svobodu mezi dvěma světy“. (No, možná by stačilo jen Svoboda mezi dvěma světy ... tak zas příště). Nic lepšího mě momentálně nenapadlo, takže doufám, že se přidáte a přispějete dalšími vhodnými slogany vystihující Rescatora.
Uprostřed mince je „symbol vesmíru“ (také mě ještě nic lepšího nenapadlo, resp. po symbolu vědy jsem zatím nepátrala), ale určitě nebude žádný problém, pokud budete dál trvat na Rescatorovi v masce ..... :mrgreen: Bohužel se mi moc nepovedla ta perspektiva :?

Mince samotná:
[ attachment ]
mince4.jpg (43.41 KiB) Zobrazeno 13924 x
[ attachment ]
mince6.jpg (21.55 KiB) Zobrazeno 13924 x
Mince na zástavě - tentokrát ještě bez erbu, který musím vymyslet a Errnie ho musí nakreslit 8)
[ attachment ]
zástava0.jpg (21.63 KiB) Zobrazeno 13924 x
A pak ještě jeden nápad, ale ten prosím berte s rezervou (doufám, že se to nikoho nedotkne). Protože mám ráda symboliku a mystiku, použila jsem tentokrát místo mince pentagram. Konkrétně "Pentagram Síla světa" nazývaný také "Bílým pentagramem" - základní čistý znak ochrany, štít, který odráží zlá přání a kletby a vrací je zpět odkud přišly.
Po obvodu je anglický text: „Jsem krása (perla) zelené Země a bílého Měsíce uprostřed hvězd“ ("I am the beauty of the green earth and the white moon among the stars")
[ attachment ]
zástava9.jpg (37.17 KiB) Zobrazeno 13924 x
A pentagram samotný
[ attachment ]
pentagram2.jpg (21.99 KiB) Zobrazeno 13924 x


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
Napsal: 24 srp 2014, 09:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fantino urcite nas vzdelej ;) jses k tomu nejpovolanejsi. Ten citat se mi moc libi, pentagram bych mu asi nedavala i kdyz napad zajimavy, ale proste prijde mi, ze to neni Joffreyuv styl. Pokud jde o me, ja bych si prala verzi s korunkou zachovat, alespon z casti, uz jsem si totiz vymyslela proc by ji mel mit: byla by to pametni mince pro fanousky Rescatora vyrobena pouze ve dvou exemplarich - jedna pro d´Escarinvilla a druha pro Mezzo Morteho. Vic by jich nebylo takze by byly velice exkluzivni a takovy zoufalci jako Rochat a jeho pratele by po ni jen marne touzili a smysl jejich fanklubu by bylo si ji nejak opatrit ;) hihi


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
Napsal: 24 srp 2014, 10:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zaujimave Fantina ze si vybrala prave absolutne typicky Keltsky Pentagram. :mrgreen:
Ta trojita spirala v strede je keltsky TRISKEL, ktory si najviac zamilovali keltski Bretonci,
a stal sa ich typickym symbolom (chodievala som do Bretonska na leto).
V keltskej mytologii znamena trojedinost (nepliest si z naukou trojjedinosti katolickej cirkve)
Tri aspekty triskelu:
minulost-pritomnost-buducnost; narodenie-zivot-smrt; duch-dusa-telo, zem-voda-vzduch,
V kazdom pripade, Joffrey ten znak istotne doverne poznal z Francie-Bretonska.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Triskelion

Ten polmesiac je v keltskej mytologii zenskym symbolom a napokon aj pentagram, ktory je symbolom
venuse pretoze tato vytvara petuholnihovu obeznu drahu.

Pentagram je utvar zo zaujimavymi vlastnostami, preto sa povazuje za mysticky.
Okrem ineho ho ako symbol pouzivaju slobodomurari.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Pentagram

[ img ]

Neviem ci by si Joffrey bol vybral prave tento znak. Ja osobne som vzdy skor
tipovala smerom do minulosti, k jeho predkom. Snad az k slobodomyselnym Katarom,
ktory sa uz v tom case velmi moderne domnievali ze tento svet je matrix, a ze
ho svoril zlomyselny Deimurg. Alebo az k jeho predkom ktori boli kralmi Aquitanie a
ci tym co boli grofmi Toulouskymi.
V kazdom pripade by stalo za to preskumat tie stare erby jeho predkov,
mozno by clovek urobil nejeden prekvapujuci objav. :wink: :roll:

PS: Latinsky citat si prelozila vynikajuco, mozno by si Joffrey dokonca stylovo vybral nieco v Okcitancine, ktora je Latine blyzsie ako Francuztina. ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
Napsal: 24 srp 2014, 10:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
Tak, a teď už teda vážně ... co se týče "korunky" na erbu, tak to je jeden z deseti erbovních symbolů, kterému se říká "klenot". Může být samozřejmě různý, ale vzhledem k tomu, že "Erbovní listy", které povyšují příjemce do šlechtického stavu a udělují erb, vydával v té době pouze panovník, měly téměř všechny šlechtické erby jako symbol "klenotu" korunku (v dobách rytířských se nejčastěji používaly rohy :lol: ). A protože jsem jako vzor použila erb rodu Švidrnochů, tak tam ta korunka zůstala. Ale už mám i verzi, kde jsem ji smazala :wink:
Erb z rohami by sa Joffreyovi istotne pacil :twisted: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
Napsal: 27 srp 2014, 19:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nuz zo vsetkych piratskych filmov jedino tento pirat sa apon trosku priblyzil
podobe Rescatora.... :roll: :twisted:

Ten plast, cizmy , klobuk..trebalo by mu len nacapit masku a vymenit vlajku...

ach nielen vlajku aj vestu opasok pistol a hlavne hlavu!!!! ha ha ha :D :D :twisted: :twisted:

Ale ajtak bol este zo vsetkych piratov vo vsetkych filmov z rokov 1966 az do roku 2012
najschopnejsie obleceny.....

tu je zoznam piratskych filmov z uvedenych rokov :
http://barracudapirates.blogspot.co.at/ ... -1976.html

http://4.bp.blogspot.com/-nNRKY3w80po/U ... 76)_17.jpg


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
Napsal: 27 srp 2014, 20:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Je to sice porad romanticko pohadkovy styl 60. leta, ale bliz, nez ty typy fancouzskych fanousku z castingu. Ty mi pripadaji jako stereotypni znazorneni "pan spisovatel"
Zo vsetkych piratskych filmov bol tento pirat este akotak najslusnejsi..ale samozrejme
ma na mile daleko od pana dokonaleho..ale uz ma aspon plast, cizmy a klobuk :mrgreen: :mrgreen:

Nuz dnes som mala cudny den, cely den som sa viac menej len "hrala" ale urobila som
viacere objavy, a najdolezitejsi z nich bol ten Wapassu.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
Napsal: 27 srp 2014, 22:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach, prosím to NEE! To raději nic nehledat, je to laciný kýč, nic společného s panem Rescatorem!! Není to Sandokan?? :mrgreen: Snad vám jednou nakreslím svou představu kostýmu pana ďábelského, musím najít vhodný on line kurz skicování abych se zdokonalila... ;)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Titul Toulousky Hrabe/Grof Historia.
Napsal: 01 zář 2014, 00:31
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nedávno mě napadlo, že Joffrey, by na svém erbu ve Středomoří nemohl mít žádné znaky, které by ukazovaly k jeho původu, jak zde někde padlo. To by rovnou mohl chodit odmaskovaný, vždyť proto tam byl inkognito, aby ještě více nepošpinil svůj rod, proto se nestal muslimem... a pak jsme měly v našem Ústavu pro výzkum pana dokonalého jednu kraťoučkou, rychlou poradičku a zjistily jsme jednu alternativu, která by to připouštěla... řekneš jí Moirro?? :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Titul Toulousky Hrabe/Grof Historia.
Napsal: 01 zář 2014, 20:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No napadlo nas ze by mohol mat na vlajke ten dukat a v nom
hviezdu a nahor otoceny mesiac ako na tomto znaku Toulouskych grofov:

[ img ]

Takze ten dukat by nebol, ako tu myslim spravne Fantina podotkla, otoceny celkom celne,
ako ten kruh na japonskej vlajke, ale trosku bokom a bola by tam hviezda a ten polmesiac.

A este mozno nieco v strede, to by mohla Fantina nieco vymysliet co by malo suvis
z jeho rodom, Katarmi, panmi Aquiatanie, Grofov z Toulouse ale nedalo by sa to
ajtak jednoznacne zaradit, takze by nikoho nenapadlo ze je Francuz a krestan.

Tuto zaznam z nasej mini schodze na FB:
Vlajka pana Rescatora.docx
(129.38 KiB) Staženo 424 x


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Titul Toulousky Hrabe/Grof Historia.
Napsal: 01 zář 2014, 20:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano ano, s půlměsícem který byl i symbolem toulouských hrabat bych souhlasila! Úžasný nápad, příjde mi to typicky ďábelský ve stylu Rescatora, provokativně by všem podsouval pravdu o svém původu před nos, všichni by měli odpověď na otázku před nosem ale nikdo by si toho nevšiml, protože by z toho půlměsíce vyvozovali jeho příslušnost k islámu. :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Miška
Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
Napsal: 10 zář 2014, 21:46
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 17
Registrován: 13 lis 2013, 21:36
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mam jednu otazku :D preco sa vlastne volal Rescator? Prepacte moju nevedomost :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
Napsal: 11 zář 2014, 07:33
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Citovat:
"Neříkají mu Rescator jen tak pro nic za nic. Vy nevíte, co to znamená, madame?"
Angelika zavrtěla hlavou.
"Ve španělštině se tak říká obchodníkům s nezákonnými penězi, padělatelům. Kdysi jich bylo všude plno; drobní řemeslníčci, ani příliš nebezpeční, ani příliš škodliví. Teď však zůstal jen jeden: Rescator s velkým R."
čtvrtý díl :)


Nahoru
Profil Citovat
Miška
Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
Napsal: 11 zář 2014, 17:26
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 17
Registrován: 13 lis 2013, 21:36
Kontaktovat uživatele: SZ
 
diky :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Titul Toulousky Hrabe/Grof Historia.
Napsal: 27 říj 2014, 23:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fantina, ktora momentalne nestiha, mi dovolila postnut to co mi napisala v maily:
Citovat:
Takže, abych se moc nerozepisovala - určitě je skvělý nápad, aby tam měl hvězdu a otočený půlměsíc, s Káťou jste to tam rozebraly velmi pěkně, chytře a šikovně. Absolutně souhlasím.

Jediný problém je v tom, že neměl na vlajce ERB v tom pravém slova smyslu, čili ten "obrázek", jaký si pod slovem erb představujeme.

Erb byl přidělován králem společně s titulem. Když o všechny tituly přišel, nemohl používat žádný erb.

Z textů v knihách vyplývá, že erbem se v tomto případě myslí znak samotné stříbrné mince. Tudíž všechny symboly, které si myslíme, že mohl na svou vlajku použít, se musely nacházet na "stříbrňáku".
Fantina, aj ja som si predstavovala ze vlastne ten mesiac a hviezda budu na tom dukate.
Urcite musime najst vsetky opisy Rescatorovho Erbu z knihy!

A aj opisy jeho strieborniakov a zlatakov. zda sa ze v Quebecupani AG hovori o akychsi
striebornych zetonoch! :roll:

Errnie, hilfe!!! :shock:


Nahoru
Profil Citovat
ada1987
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 11 lis 2014, 22:38
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 375
Registrován: 11 srp 2014, 15:18
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Túto lod som odfotila v Sanghaji v oktobri tohto roku. Takto si nejako predstavujem Rescatorovu Gouldsboro. (len nemusi byť tak vysvietena). Dakujem Moirre, ktorá obrazok prida, kedze ja som antitalent na pocitace.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 11 lis 2014, 23:24
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ada1987 píše:
Túto lod som odfotila v Sanghaji v oktobri tohto roku. Takto si nejako predstavujem Rescatorovu Gouldsboro. (len nemusi byť tak vysvietena). Dakujem Moirre, ktorá obrazok prida, kedze ja som antitalent na pocitace.
[ img ]

pekna lodicka :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 28 lis 2014, 22:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Keď človek brázdi po nete, kadečo omylom objaví :D Tuto pár skvelých kuriozít:

[ img ]

Existuje stránka Rescatorových citátov, ktoré však nepochádzajú z knihy od pani AG. :disagreement:

Pár z nich ma dobre pobavilo, napríklad tento:

Neverím v náboženstvo, rovnako ako náboženstvo neverí vo mňa.

Link na stránku:

http://emsai.net/about/rescator/quotes/

Keďže stránka už nieje online pridávam ako kuriozitu v prílohe.

A potom ešte existuje Rescatorová hudba: :slzici:

https://www.youtube.com/watch?v=nhnk-Xd ... Oy&index=2

A Hotel Rescatorovo stredisko v ružiach:

Agi Rescator Resort en Roses

https://www.youtube.com/watch?v=59sO-4_Vb5Q

Obrazok:

https://www.hotel-board.com/picture/agi ... 714036.jpg

BAR RESTAURANT LE RESCATOR - v La Rochelle

a je na tom aj jeho loď :sailor:

musí to byť veľmi starý dom podľa kresby z vizitky ktorú som našla

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

Přílohy
EmSai About - Rescator_ Quotes.pdf
(53.59 KiB) Staženo 48 x


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 30 dub 2015, 02:08
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Čirou náhodou jsem na netu našla jednu velmi krátkou diskuzi na téma: Reskátor co je to za titul

Odpovědí je zde sice pár, ale opravdu stojí za to :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 30 dub 2015, 09:22
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hahaha :D no třeba Reskááátor opravdu je poloviční squater. To my co se zabýváme výhradně jen velkomožným panem Rescatorem vůbec nemůžeme vědět...

Je super, že je na světě tolik nadaných lingvistů.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 18 kvě 2015, 01:44
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Teď mě napadlo, že Rescator vlastně musel vždycky tušit, že se jeho drahá polovička vydala do Středomoří s úmyslem ho najít. Protože když zpovídal Rochata po Angeličině útěku z Kandie a vyptával se ho na ní, musel mu Rochat určitě říct, že hledala Aliho Mektuba a Mohameda Rakiho a pokud hledala Rakiho pak stopa vede k přímo k velkomožnému panu Rescatorovi :). A určitě i musel tušit nebezpečí ze strany Mezzo Morteho. Co myslíte?

Jedině teda že by mu neřekl o Rakim ale jen o Mektubovi, to by pak nemusel vědět nic... možná bychom to ještě měly prodesgrezovat. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 19 kvě 2015, 22:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No myslím ze to treba ešte vydesgrezovať pretože mne sa zdá že v nemčine a francúžtine je to ináč a v slovenčine tiež ináč, myslím že som to už porovnávala, keď som počítala tých trinásť dní. :agree: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Rescator
Napsal: 24 kvě 2015, 09:25
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A keďže náš milý Rescator :mask: mal svoj domov na ostrove Milos, tu je o ňom pár informácií

Ostrov Mílos (nazývaný aj Mélos) – patrí svojou polohou k západným Kykladám. Jeho pobrežie s prapodivnými a rôznymi farebnými tvarmi poukazuje, že je vulkanického pôvodu ako Santorini a po ňom aj druhý najfotografovanejší ostrov.
Je to raj pre milovníkov pláží. Vraj ich je na ostrove viac ako 70, a každá z nich má inú farbu, jedna biela ako samotný Mesiac, druhá je žltá, tretia červená... Pri pláži pri opustenom lome na síru si vraj návštevník pripadá ako v trilógii Pán prsteňov od Tolkiena.
Bohatá história Milosu sa začína už v mladšej dobe kamennej, už vtedy sa tam ťažili nerasty, vtedy bol najvyhľadávanejší obsidián. Milos najviac preslávil náhodný nález bohyne Afrodity (a kde sa teraz nachádza? V Louvri, v Paríži) :mrgreen:

takže on presne vedel, prečo sa tam usadil, už vtedy vedel, že tam sú najkrajšie pláže (proste tomu chlapovi nič neuniklo :!: :mrgreen: )
[ img ]

toto je úplne dokonalé:
[ img ]

[ img ]
[ img ]

takže milé dámy, v budúcnosti stretnutie Angelikoložiek na Mílose :mrgreen: :D :agree: :ok:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 3  [ 135 příspěvků ]
Zpět na „Postavy v Angelice“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam [Bot] a 4 hosti