Rochat

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 5 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Rochat
Napsal: 14 led 2015, 18:58
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6882
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Rochat - Najväcsi klebetnik v Stredomori sa mi prave stazoval ze nema
v postavach vlastnu rubriku.

Damy sa len mohli dopustit takej nedbanlivosti???? :shock: :shock:

Takze vazeny pan Rochat, na tomto mieste sa hlboko ospravedlnujeme,
a na uvod hned uvedieme par vasich nesmrtelnych vyrokov z kanonu:

V očích mu zajiskřilo.
„To bude ale senzace, až se vrátím do Kandie. Nikdo mi nebude věřit, že to takhle dopadlo.
Žena, která utekla z harému Mulaje Ismaila… Uprchlá otrokyně, která se dokázala vrátit do
křesťanské země… Budu jediný, kdo bude moci dosvědčit, že je to pravda. Viděl jsem vás!“
„Pane, neslíbil jste mi, že budete mlčet?“
„To je pravda,“ vzdychl zklamaně Rochat.
Zamračil se a dopil sklenici. Však on už to nějak vymyslí, aby mohl všechno odvyprávět, a
přitom nikoho nejmenovat a nezmínit se ani o La Rochelle.


Ilustracia: La Rochelle v 17 Storoci:

[ img ]

„Takže,“ uzavřel, „Rescator opustil Středomoří. Přestože vás nezískal zpět, musel splnit
slavnostní přísahu, vždyť Mezzo Morte svou také splnil. Vlci musí držet slovo. Ale předtím vyzval
Mezzo Morteho na souboj. Alžírský admirál se stáhl až do hloubi nějaké saharské oázy, aby mu
unikl, a tam vyčkal, až jeho nepřítel zmizí. Rescator proplul Gibraltarským průlivem. Zmizel v
Atlantickém oceánu.
A do této chvíle nikdo neví, co se s ním stalo,“ skončil Rochat zasmušile. „To
je ale smutný příběh, padá na mě beznaděj!“



Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rochat
Napsal: 18 led 2015, 12:58
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Spomenme si co povedal Rochat Angelike v la Rochele:

„Krásná otrokyně se zelenýma očima, :eyes: ať bůh větrů vede vaši loď daleko od smutného
osudu, jaký vás teď pronásleduje. I když vaše krása, kterou jste kdysi podmanila celou Kandii, je
dnes přísně tajená, nelze popřít, že si nezaslouží takové pohrdání. Víte, co vám přeju? Aby Rescator :mask:
zakotvil v La Rochelle a znovu vás unesl.“


Neskorsie sa Angelika zasnivala:

Dojímá mě tajemnost toho příběhu, pomyslela si.
Jak zapomenout na ten měkký plášť z černého sametu, jenž ji halil, na ten zastřený, trochu
skřípavý hlas?
„V mém paláci jsou růže [ img ]… tam budete spát…“ :ach:


Ilustracny obrazok:
Pán konzul Rochat v domácom oblečení snívajúci o Rescatorovi a jeho dobrodružstvách.

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Rochat
Napsal: 18 led 2015, 16:58
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Chci ty trepky!!! :prayer: :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rochat
Napsal: 18 led 2015, 18:32
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Chci ty trepky!!! :prayer: :slzici:
Tu v našej Kandii vo Viedni ich Turbanovci :turban: predávajú na kilá. :mrgreen: :mrgreen:
Oni ich totižto dodnes stále radi nosia.

Ale beda ti Dasha keď ti nejaké kúpim, a ty ich potom nebudeš nosiť! :evil:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rochat
Napsal: 17 bře 2015, 10:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Online
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na tomto mieste pripomínam že pán Konzul Rochat sa zoznámil s Angelikou hneď po tom čo dorazila do Kandie a bol nesmierne prekvapený že je nejaká Konzulka - keď sa za ako takého v Kandii zrejme pokladal on.

Úrad Konzula v Kandii si Angelika kúpil na začiatku manželstva s Filipom, v nádeji že jej to pomôže udržať sa pri dvore.

Tuto úryvok z príchodu do Kandie:

Angelika se bezděky zachvěla.
„Otroky? To všechno jsou obchodníci s otroky?“
Savary neodpověděl, protože k Hermesu si klestila cestu jakási ubohá loďka. Na přídi stál Evropan s vypelichanými péry na klobouku a v pochybném oblečení a držel miniaturní vlaječku, velkou jako kapesník: zlatá lilie na stříbrném poli!
„Francouz,“ vykřikla znovu Angelika, která se přes Savaryho sarkastické poznámky snažila objevit spojence mezi krajany. Cestující na člunu ji zaslechl a po chvíli váhání si o kousek posunul klobouk, což se mohlo pokládat za pozdrav Angelice.
„Je d’Escrainville na palubě?“ křikl. (...) Z kabiny vyšla Ellis, zářivě se usmála a pak přistoupila k Angelice a šeptla jí:
„To je pan Rochat, francouzský konzul. Nechceš si s ním promluvit? Možná by ti pomohl… přinesu vám francouzské víno.“
„Ach, už si vzpomínám,“ poznamenala Angelika. „Pan Rochat! To je jméno správce mého úřadu v Kandii. Snad pro mě bude moci něco udělat.“ Pan Rochat si mezitím uvědomil, že ten mladý muž na zádi je žena v jezdeckých šatech, a přistoupil blíž.
„Vidím, že starého bracha d’Escrainvilla se drží štěstí. Dovolte, abych se představil, krásná pasažérko. Rochat, francouzský královský konzul v Kandii.“
„Markýza du Plessis-Belličre, majitelka úřadu francouzského královského konzula v Kandii.“
Obličej pana Rochata vyjadřoval velice smíšené pocity: ohromení, nedůvěru, pochybnost.

„Copak jste neslyšel, že jsem ten úřad koupila?“ zeptala se mírně Angelika.
„Jistěže, ale dovolte, abych vyjádřil lehké překvapení, madame. Budu-li předpokládat, že jste skutečně markýza du Plessis-Belličre, co vás přimělo k tomu, abyste se vydala až sem? Rád bych si vaše tvrzení ověřil.“
„Budete se muset spokojit s mým čestným slovem, pane. Váš brach markýz d’Escrainville mi ukradl pověřovací listiny včetně všech úředních papírů, když nás na moři přepadl…“
„Rozumím,“ hlesl nepříliš skvělý diplomat a vrhl daleko drzejší pohled na skupinku, kterou Angelika tvořila spolu se starým Savarym. „Vy jste prostě na palubě starého přítele d’Escrainvilla hosté z donucení.“
„Ano, mistr Savary je můj poradce a správce.“ Savary se okamžitě vžil do své role.


[ img ]

Pán Rochat na Facebooku:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100008825628903


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 5 příspěvků ]
Zpět na „Postavy v Angelice“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 9 hostů