Lexikon postav z Angeliky - databáze nejen na webu

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 14 příspěvků ]
Autor Zpráva
Precious
Předmět příspěvku: Lexikon postav z Angeliky - databáze nejen na webu
Napsal: 09 kvě 2008, 19:44
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
asi mas pravdu, Jeanne. (kruci, co mam s touto klavesnicou, uz som ju aj prepla a stale mi nedava dlzne :evil: )
ozaj, chystas sa rozsirit cast Postavy? Zopar ich pribudlo, co?
:)


Nahoru
Profil Citovat
n.i.r.a.k
Předmět příspěvku:
Napsal: 11 kvě 2008, 10:10
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 188
Registrován: 15 zář 2007, 18:15
Bydliště: Hlučínsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Vhodná otázka, už jsem nad tím dávno přemýšlela a asi počkám, až se celá Angelika bude blížit konci. Zatím by z toho byl nejspíš pěkný zmatek - pokud bych nechtěla přidávat další kolonku na "postava nového vydání", hmm, což bych možná měla.... no, uvidíme.... :)
¨
Tak jestli tu kolonku zprovozníte, měla bych první stručné informace o Gogefroi de Bouillon - v Angelice je to její prapředek, ve skutečnosti účastník 1. křížové výpravy do Jeruzaléma (1095 - 1099), od r. 1099 to byl 1. panovník jeruzalémského království s titulem ochránce Božího hrobu.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Doplňovanie údajov v Postavách na Webe
Napsal: 17 čer 2015, 21:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Doplňovanie údajov v Postavách na Webe

Túto rubriku som otvorila lebo som zistila že pri veľa postavách sú chýbajúce alebo nesprávne údaje.
Prosím každého kto na niečo narazí aby to sem uložil a potom to hádam niekto stabuľkuje a doplní. :mrgreen: :twisted: :twisted:

ináč na francúzkom fóre som už na náš skvelý zoznam postáv upozornila:

http://forum.lixium.fr/d-1855182663.htm


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Doplňovanie údajov v Postavách na Webe
Napsal: 17 čer 2015, 21:07
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Catherine de Neuville d' Armagnac

http://angelique.cz/postavy.php?postava=70

podľa našich údajov (1122 - 1204) najstaršia postava pri kráľovskom dvore, keď sa tam za vlády Ľudovíta XIV
pohybovala, mala už niečo cez 500 rokov. Jasná upírka :witch: :slzici:

Tá dáma by správne zrejme mala byť táto osoba:

Catherine de Neufville-Villeroy, comtesse d'Armagnac 1639-1707

Táto žena bola manželkou Louisa, ktorý bol Count of Armagnac a tiež starším bratom Rytiera de Lorraine,
obľúbenca a miláčika Monsieura, kráľovho brata.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Lexikon postav z Angeliky na wikipedii nebo jinde
Napsal: 15 kvě 2017, 11:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Při vyhledávání informací z knih o Desgrezovi mne napadlo, jestli na wikipedii existuje samostatná podsekce pro "svět Angeliky", tak jako je tomu u jiných románů, seriálů či filmů. Ty zde mají svoje vlastní encyklopedie obsahující informace o postavách, místech apod. Na wiki jsem nic podobného nenašla a přiznám se, že nevím, jestli někde jinde něco takového je. Něco na způsob "Harry Potter Lexikonu". Dílo AG a Angeličin svět by si rozhodně podobný počin zasloužily, a tak jsem si říkala, zda nezúročit všechno Vaše rešeršování a vyhledávání informací o postavách, třeba jen ve formě doplnění sekce POSTAVY zde na webu. Co Vy na to? :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Lexikon postav z Angeliky na wikipedii nebo jinde
Napsal: 16 kvě 2017, 23:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No fajn že si mi pripomenula že mám skoro hotové ďalšie dva články do sekcie historických postáv.
Iba skontorlovať a dopilovať.

Jedná sa o články o Lauzunovi a Desgrezovi a zrejme spracujem ešte aj Montespana, pretože som si
kúpila o jeho príbehu skvelú knihu.

Zatiaľ som dodala iba Andijosa. :shock:

Osobnosti 17. století by sa naozaj mali prepojiť zo spomínanými postavami -
a tiež nejako zhrnúť to čo sme už tu na fóre o jednotlivých postavách prebrali a pozisťovali, aby pri jednotlivých postavách
bolo viac informácií

Fantina robí naozaj čo môže, práve som sa znovu dívala ako nádherne profesionálne a vkusne
spracovala na web môj článok o Andijosovi, ale deň by potreboval najmenej 80 hodín aby všetko stihla.

LINK:

http://angelique.international/osobnosti-17-stoleti.php


Takže dobrovoľníčky hláste sa, kto napíše ďalšie články ?
A taktiež je stále vítaná pomoc pri doplňaní informácií o postavách.

Postavy v díle
V původním systému 13 knih se setkáváme s cca 1350 postavami, z toho několika sty skutečnými.

Databáze postáv představuje postavy díla ve standardizovaném formátu, který postihuje informace o celém jménu, úřadu či titulu, údaje o manželovi/manželce, potomcích a aférách. V další části shrnuje, co se o osobě říká ve skutečnosti a co v díle Anne Golon; místa, kde se postava v díle vyskytuje a rozlišení, v kterých knihách osoba skutečně vystupuje a kdy je pouze zmiňována. U reálných postav přibývá datum narození a úmrtí a portrét.

Postavy lze třídit podle jednotlivých knih, geografických míst, kde se v díle vyskytují nebo podle toho, zda se jedná o osobnost skutečnou či fiktivní - požadavek na filtrování reálné postavy lze kombinovat s předchozími charakteristikami.

Všem uživatelům přejeme příjemné vyhledávání a děkujeme předem za veškeré informace - databáze stále vyžaduje doplňování portrétů, dat, informací, odstraňování chyb atd.



POSTAVY:

http://angelique.cz/postavy.php


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Lexikon postav z Angeliky na wikipedii nebo jinde
Napsal: 17 kvě 2017, 19:46
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já mohu rešeršovat knihy, mám vyhledané informace z díla AG o Desgrezovi, nyní čtu Nový Svět, takže mohu rovnou dávat do kupy, co se píše o zde se vyskytujících osobnostech...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Lexikon postav z Angeliky na wikipedii nebo jinde
Napsal: 17 kvě 2017, 20:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Já mohu rešeršovat knihy, mám vyhledané informace z díla AG o Desgrezovi, nyní čtu Nový Svět, takže mohu rovnou dávat do kupy, co se píše o zde se vyskytujících osobnostech...
Iba vždy treba dávať pozor aby sme viaceré nerobili to isté. Budem sa snažiť dokončiť článok o Desgrezovi.
Tvoje výpisky sa istotne zídu takže idem rýchlo dať link na tie pdfky. ;)

Ak by si našla niečo zaujímavé čo by nám pomohlo pri polemikách s časovou osou, daj vedieť.

http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic ... &start=285


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: LE CANADA Nuovelle France
Napsal: 27 zář 2017, 21:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
keď už som pri tom dámy, nieto lepšieho vyhľadávania čo sa týka postáv a dátumov
či historických udalostí ako toto:

DICTIONARY OF THE CANADIAN Biography

napríklad:

http://www.biographi.ca/en/bio/buade_de ... de_1E.html

alebo

http://www.biographi.ca/en/bio/perrot_f ... ie_1E.html


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Lexikon postav z Angeliky - databáze nejen na webu
Napsal: 04 kvě 2019, 14:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Po pár měsících, krátké rezignaci a hluboké frustraci, se mi podařilo získat na webu

POSTAVY.CZ

potřebný počet bodů a úspěšně jsem zažádala o správcovství světa Angelika:

http://www.postavy.cz/svet/angelika/


Kdyby některá z Vás měla chuť a prostor, můžete se na webu registrovat a pomoci mi při psaní popisů k jednotlivým postavám. Zatím jsem spáchala jen :desgrez: , básníka Špínu a dopilovávám Nicolase.
Na ústřední dvojici si upřímně příliš netroufám, protože jednak doposud stáli mimo můj záběr, a pak s nimi bude práce jako na kostele :roll: .


Současně vítám návrhy na přidání dalších postav, neboť je jich zde žalostně málo:

http://www.postavy.cz/svet/angelika/postavy/


V případě tipu na přidání další postavy na uvedený web prosím ideálně i o poskytnutí profilového obrázku a potřebných informací (druh, titul, role, karma, … - viz tabulka vždy nahoře v profilu postavy).

Coby správce světa mám pak oprávnění k editaci, takže pokud kdekoli objevíte nějakou nesrovnalost či nesmysl, dejte mi vědět a opravím ;) .


Pokud by se někdo, stejně jako Jeanne, ptal, k čemu je vytvářet popisy na jakýsi český web, tak:

a) šíříme angelikologickou osvětu
b) podrobnější verze popisů mám uložené a u reálně existujících postav (Desgrez, básník Špína) mohou sloužit jako základ pro články na angelique.cz
c) z upravených popisů můžeme vycházet při plánovaném záměru vytvořit databázi postav z Angeliky na wikipedii


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Lexikon postav z Angeliky - databáze nejen na webu
Napsal: 05 kvě 2019, 16:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
naozaj pekne spracované Táni :ok: :ok: musím ťa pochváliť :D

- ale na druhej strane mi to však pripomína že je to na cudzom webe - a nám nič nového nepribúda na web

a v historických postavách nemáš ešte ani len svojho miláčka Desgreza :desgrez:


len k tomu mám taku malú pripomienočku: Osveta sem či tam - nevidím moc rada keď spoileruješ na cudzích weboch veci ktoré som ja krvopotne niekde vyhrabala a poprekladala a poctivo pridávala na fórum (namiesto aby som si ich sušila v šuplíku)- ako tú vec z Desgrezom a jeho menovcom - pretože tieto informácie som zbierala pekných pár rokov a boli a sú určené výhradne pre náš domovský web, ktorý teraz klopýta za tým cudzím - a to neprávom lebo informácie pochádzaju odtiaľto a nie naopak


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Lexikon postav z Angeliky - databáze nejen na webu
Napsal: 05 kvě 2019, 17:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
na druhej strane mi to však pripomína že je to na cudzom webe - a nám nič nového nepribúda na web
Veškeré podklady mám v mnohem podrobnějších verzích uložené, protože jsem počítala s tím, že budou použity primárně hlavně zde. Tudíž mám uložené soubory, kde je toho mnohem víc a mnohem podrobněji - aby případně někdo zpětně nemohl říct, že jsou informace či konkrétní formulace vykradeny z Postav.cz.
moirra píše:
len k tomu mám taku malú pripomienočku: Osveta sem či tam - nevidím moc rada keď spoileruješ na cudzích weboch veci ktoré som ja krvopotne niekde vyhrabala a poprekladala a poctivo pridávala na fórum (namiesto aby som si ich sušila v šuplíku)- ako tú vec z Desgrezom a jeho menovcom - pretože tieto informácie som zbierala pekných pár rokov a boli a sú určené výhradne pre náš domovský web, ktorý teraz klopýta za tým cudzím - a to neprávom lebo informácie pochádzaju odtiaľto a nie naopak
Vidíš, a já si byla jistá, že než jsem to tam (cokoli) dala, žádala jsem o svolení, zda to mohu použít. Protože jsem si velmi dobře vědoma, že valná část informací pochází z cizí, nikoli mé práce.

Ten příspěvek v komentářích jsem smazala - bez sentimentu myslím, že si tam toho moc lidí stejně nevšimne. Nebudu si lhát do kapsy, že by "svět Angelika" byl nějak rapidně navštěvovaný, řekla bych, že obdobně jako zde, nárůst návštěvnosti stránek je zaznamenán s reprízováním filmů...

V úplně prvotní verzi popisu, který jsem psala na Desgreze, a který byl mnohem stručnější, byl odkaz na zdejší web s tím, že zájemci mohou najít mnohem víc tady. Jenže mi to tenkrát odstřelili s tím, že se nesmí odkazovat na jiné stránky - což upřímně nechápu proč. Pokud si člověk informace necucá z prstu, vždy musí odněkud vycházet, a já jsem vycepovaná ze školy citovat informační zdroje, abych nebyla nařčena z plagiátorství... Každopádně mohu udělat mnohem větší reklamu angelique.cz v uživatelském profilu ;) .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Lexikon postav z Angeliky - databáze nejen na webu
Napsal: 05 kvě 2019, 18:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Ten příspěvek v komentářích jsem smazala - bez sentimentu myslím, že si tam toho moc lidí stejně nevšimne. Nebudu si lhát do kapsy, že by "svět Angelika" byl nějak rapidně navštěvovaný, řekla bych, že obdobně jako zde, nárůst návštěvnosti stránek je zaznamenán s reprízováním filmů...
nemýľ sa - pokiaľ budú hľadať info o historickom Desgrezovi tak im to google vypľuje medzi prvými lebo o tom moc v Češtine a Slovenčine na nete nieje :potapec:
PenelopaW píše:
V úplně prvotní verzi popisu, který jsem psala na Desgreze, a který byl mnohem stručnější, byl odkaz na zdejší web s tím, že zájemci mohou najít mnohem víc tady. Jenže mi to tenkrát odstřelili s tím, že se nesmí odkazovat na jiné stránky - což upřímně nechápu proč.
Ale Táni, veď to je and slnko jasnejšie - si myslia že aj my sa živíme reklamou ako oni a nechcú nám robiť reklamu.
Keď si človek naklikne tú stránku postavy.cz zavalí ho nespočet reklám. Ide hlavne o historický kontex. Ak pri googlovaní niekto hľadá historické postavy o ktorých v Slovenčine a Češtine moc informácii nevygoogluje - tak zablúdi samozrejme tam do postáv - a oni za to majú peniaze. A ja nechcem a ani nemienim mojimi rešeršami a prekladmi financovať cudziu webovú stránku, ktorá ani len nieje ochotná dať tam náš link. :la-polak-fun:
PenelopaW píše:
Pokud si člověk informace necucá z prstu, vždy musí odněkud vycházet, a já jsem vycepovaná ze školy citovat informační zdroje, abych nebyla nařčena z plagiátorství... Každopádně mohu udělat mnohem větší reklamu angelique.cz v uživatelském profilu ;)
To na takejto priblblej komerčnej stránke zabudni - Jeanne nás ako profesorka cepuje, a už sa jej podarilo vycepovať aj Polačku ktorá kedysi zdroje neukladala :la-polak-fun: lebo na to zvyknutá nebola :P


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Lexikon postav z Angeliky - databáze nejen na webu
Napsal: 06 kvě 2019, 19:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
. Angelique.cz a angelique.international vznikly jako nekomerční, seriózní projekty (není tu žádný prostor na publikování pod pseudonymy, kopírování z cizích zdrojů nebo psaní článků bez uváděni zdrojů). .
presne tak - je škoda tej snahy pre cudzí web

a aby si niekto nemyslel: Jeanne cepuje aj mňa - ale chápem to lebo chce udržať kvalitu webu na vyššej úrovni

ja som vôbec nebola zvyknutá ukladať si zdroje a podobne - takže veru preto mám xy nedopilovaných článkov ktoré suším v šuplíku ale sľubujem že sa polepším

Penelopa má obrovský potenciál - pretože nikto neklopotuje tak rýchlo a dôsledne ako ona :ok: - ale fakt je toho potenciálu škoda na komerčné stránky - ktoré neexistujú z lásky k niečomu - ale hlavne za účelom zarábať


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 14 příspěvků ]
Zpět na „Postavy v Angelice“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam [Bot] a 6 hostů