Margot - Joffreyova mliečna sestra

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 1 příspěvek ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Margot - Joffreyova mliečna sestra
Napsal: 22 bře 2019, 12:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Margot - Joffreyova mliečna sestra a Angelikyna komorná:

Angelika byla menší než Margot, a proto jí zřejmě komorná dlouho naháněla strach.
Teď už ji dobře znala. Živá, pracovitá a prchlivá Marguerita, řečená Margot, byla Peyrakově rodině oddaná na život a na smrt.
„Možná bys taky chtěla odejít?" zeptala se najednou Angelika. „Nedovedu si vůbec představit, jak tohle všechno může dopadnout. Vidělas, že sluhové okamžitě dostali strach, a mají možná pravdu."
„Nikdy jsem si nebrala příklad ze sluhů," řekla pohrdavě Margot a oči jí svítily jako řeřavé uhlí.

Po chvíli přemýšlení dodala:
„Můj život se točí kolem jediné vzpomínky. Strčili mě s hrabětem do nůše jakéhosi
katolického sedláka a ten nás odnesl do Toulouse k jeho rodičům. To bylo po masakru naší vesnice,
kde žila má matka jako kojná. Byly mi sotva čtyři, ale vzpomínám si na to úplně jasně. Byl hrozně
raněný a sténal. Nešikovně jsem mu otírala krvácející obličejík, a protože měl strašnou žízeň,
strkala jsem mu do pusy roztálý sníh. I kdybych měla umřít někde v žaláři na slámě, neopustím ho,
jako jsem ho neopustila tehdy..."
Angelika neodpověděla, jen se silněji přitiskla ke služce a položila jí obličej na rameno.


Inak zaujímavý článok o hierarchii služiek v angličtine:

https://lifetakeslemons.wordpress.com/2 ... t-1-women/

Perlička je aj že Anglické šlachtičné volali svoje komorné pochádzajúce z Francie Abigails. :mrgreen:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 1 příspěvek ]
Zpět na „Postavy v Angelice“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host
cron