Nicolas Merlot priateľ z detstva Angeliky

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 6 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Nicolas Merlot priateľ z detstva Angeliky
Napsal: 16 srp 2021, 23:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Bohužiaľ knižný Nicolas má toho pramálo spoločného s Nicolasom s krásnou tvárou ktorého stvárnil sympatický Giuliano Gemma v prvých dvoch častiach príbehov o Angelike - Angelika, markíza anjelov (1964) a Báječná Angelika (1965).

[ img ]

Samozrejme že filmového sme milovali a toho knižného už pomenej. Ten na rozdiel od Borderierovho, ktorý zomrel, si ešte poriadnu chvíľku požil. Ak si ešte spomínate vesloval totižto na galérach :sailor: a Angelika sa ho nevedela striasť.

Ako to máte nastavené vy dámy? Aký je váš vzťah k Nicolasovi? Ja myslím že popri tých zlýhc mal istoťne aj pár dobrých vlastností.

na pripomenutie citát z Cesty do Versailles 2 diel:

Výraz dětinské radosti rozzářil drsnou tvář, už poznamenanou životem kriminálníka.
„A když poslechnu… tak to sneseš?“ Rychle schovala obličej do cípu kabátu, aby skryla dojetí, které způsobil ten zásvit v očích bandity Rošťáka. Byl to totiž pohled malého Nicolase, neposedného a neposlušného, „ale s dobrým srdcem,“ jak říkala chudák jeho matka. Nicolase, který se skláněl nad svou sestřičkou zmučenou vojáky a tiše volal: „Francino, Francino.“
Hle, co dokáže udělat život z malého chlapce či děvčátka… Angeličino srdce se naplnilo lítostí nad sebou, nad Nicolasem. Byli sami, všichni je opustili…
„Budeš chtít, abych se s tebou ještě miloval?“ zamumlal. A poprvé, co se podivným řízením osudu znovu setkali, se na něj usmála. „Možná.“


[ img ]

S Penelopou, ktorá bola cez víkend na návšteve v Polačkynom Wapassu :la-polak-fun: sme sa bavili o tom ako Nicolas varoval Angeliku že dvor zázrakov nieje miesto pre deti.

Na začiatok jeho vlákna pripomínam veselú a momentálne aktuálnu scénku:

Dvojitý redabing postelové scény z Neselskej veže o očkování (vysoko aktuálne) a o vyšívání :-)

https://www.youtube.com/watch?v=on7UrPnL9-I

:ok: :slzici: :ok: :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Nicolas Merlot priateľ z detstva Angeliky
Napsal: 17 srp 2021, 12:13
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Souhlasím, že očkovací dabing je dnes víc než aktuální :ok: .

Až bude víc času, pokusím se zde sepsat nějaké shrnutí o Nicolasovi ze svých poznámek ke knižním postavám... U filmového Nicolase, který je velice pohledný, se mi líbí, kterak - po Joffreyově popravě - Angeliku vyzývá, aby nepropadala zoufalství, a jeho proslov končí slovy: "Žít se musí!" Knižní na mě nepůsobí tak romanticky, spíše jako takový vyčůránek a lenoch, který se vyhýbal povinnostem a šel cestou nejmenšího odporu, ale na druhou stranu je obdivuhodné, jaké postavení si na Dvoře zázraků vybudoval a bych schopen udržet. V tomhle kontextu se mi právě líbí, jak Angelice vyhuboval za to, že Florimonda s Cantorem přivedla na Dvůr zázraků, a že se pak snažil pro děti dělat maximum (jeho lidé pro ně kradli mléko apod.).


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Nicolas Merlot priateľ z detstva Angeliky
Napsal: 17 srp 2021, 19:18
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopo, Mám na Nicolase stejný názor jako ty. Vystihla jsi ho přesně


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nicolas Merlot priateľ z detstva Angeliky
Napsal: 18 srp 2021, 18:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Kvoli chripke tu len tak bezcielne brouzdám internetom, lebo na viac momenálne energiu nemám, a hľa čo som objavila:

Penelopa zasa raz plytvala silami a kreativitou na konkurenčné stránky:

https://www.postavy.cz/nicolas-merlot/

Pánečku, to teda je vyčerpávajúce zhrnutie! :mrgreen: BRAVO! :ok:

Bože nemala si dávať toho z 2013 ako prvého. :zle: Poprvé je starý, podruhé sa vôbec na tú postavu nehodí, a ten debilný scénarový plot to celé ešte korunoval.

A ako Táňa správne podotkla:

Kdo by neznal dnes již kultovní scénu z filmu Slunce, seno, jahody, kde Škopková v televizi sleduje, jak Angelika žádá svého přítele z dětství, aby ji připravil o panenství, a porovnává krásného mladého muže z filmu s chrápajícím Škopkem. :slzici:

Takže kto nepozná alebo si už nepamätajú, prosím tuto:

https://www.youtube.com/watch?v=Vh5Vd1EhWc8

Nej je aj tak ten záver: maminko nebojte se, ja nejsem strašidlo, ja jsem vaša dcera. :slzici: Geniálny kultový film. :ok:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Nicolas Merlot priateľ z detstva Angeliky
Napsal: 19 srp 2021, 12:26
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  18 srp 2021, 18:03
Penelopa zasa raz plytvala silami a kreativitou na konkurenčné stránky:
https://www.postavy.cz/nicolas-merlot/
Pánečku, to teda je vyčerpávajúce zhrnutie! :mrgreen: BRAVO! :ok:
Podívej se ovšem, kdy to tam bylo přidáno, to už je nějaké tři roky zpátky :). A neboj se, protože jsem autorkou textu, mohu ho použít i pro zdejší účely, pokud se rozhodneme rozšířit databázi postav i co do obsahu (popis vzhledu osoby, popis osobní historie, ...), podobně jako to mají mnohé fanouškovské stránky na wiki. Samozřejmě, že podkladů mám mnohem víc, toto je opravdu jen shrnutí ;).
moirra píše: *  18 srp 2021, 18:03
Bože nemala si dávať toho z 2013 ako prvého. :zle: Poprvé je starý, podruhé sa vôbec na tú postavu nehodí, a ten debilný scénarový plot to celé ešte korunoval.
Jak jsem psala v jiných tématech, tak ten Zeitounův film jsem viděla pár let zpátky úplnou náhodou, a nepřišel mi tak zlý, dostala jsem chuť si znovu přečíst knihy. Ale čím víc jsem četla a čím víc jsem šla do hloubky, tím blbější mi přišel :mrgreen: . Dala jsem ho nahoru proto, že je to jen jeden film, takže to podstatné (Borderieho filmy, které se předlohy drží věrněji, ale hlavně knihy) je níže.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Nicolas Merlot priateľ z detstva Angeliky
Napsal: 02 lis 2022, 18:51
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  17 srp 2021, 12:13
U filmového Nicolase, který je velice pohledný, se mi líbí, kterak - po Joffreyově popravě - Angeliku vyzývá, aby nepropadala zoufalství, a jeho proslov končí slovy: "Žít se musí!" Knižní na mě nepůsobí tak romanticky, spíše jako takový vyčůránek a lenoch, který se vyhýbal povinnostem a šel cestou nejmenšího odporu, ale na druhou stranu je obdivuhodné, jaké postavení si na Dvoře zázraků vybudoval a bych schopen udržet. V tomhle kontextu se mi právě líbí, jak Angelice vyhuboval za to, že Florimonda s Cantorem přivedla na Dvůr zázraků, a že se pak snažil pro děti dělat maximum (jeho lidé pro ně kradli mléko apod.).
vystihla si knižného Nicolasa úplne presne, Penelopa! :ok: Aj v podstate aj filmového, ktorý je viac romantický. Ktovie, či by sme si ho uchovávali v spomienkach ako sladkého hrdinu, keby nebol padol na jarmoku a keby sa dostal až na galéru do Stredomoria.

Tie videá s dabingom sú neskutočné, kde na to ľudia chodia? Osobne sa mi páčilo viac to s vyšívaním, ale za sto bodov obe! :applaus:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 6 příspěvků ]
Zpět na „Postavy v Angelice“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů