Spomienka na pani Anne Golon

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 11 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Spomienka na pani Anne Golon
Napsal: 12 čer 2018, 10:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Náhrobný kameň pani Anne Golon (Simone Changeux) sa nachádza na cintoríne vo štvrti Montreuil na severovýchode Versailles (stanica Montreuil L od stanice Saint-Lazare).


Ak by ste tam išli tu je popis cesty:
Pri vchode, prvom križovatke, odbočte vľavo na Columbárium (musím zistiť čo to je), potom choďte ďalej stále rovno.
Pamätník sa nachádza vpravo. Je na ňom napísané:
"Simone Changeux-Goloubinoff, volal Anne Golon (1921-2017) autorka diela * Angelika, markíza anjelov *". Anne Golon chcela, aby jej čitatelia mali miesto kde by sa mohli stretávať.
Je na nás, aby sme jej teraz vzali hold.

(Cimetière de Montreuil vo Versailles)

[ img ]

Originál text a FB stránka s fotografiami:

https://www.facebook.com/Anne-Golon-mar ... 814731813/


La plaque d'Anne Golon (Simone Changeux) se situe dans le village de Montreuil dans le nord-est de Versailles (accès gare de Montreuil ligne L à partir de la gare Saint-Lazare). A l'entrée, première intersection, tournez à gauche au colombarium, puis tout droit. Mémorial sur votre droite. Il est écrit : "Simone Changeux-Goloubinoff, dite Anne Golon (1921-2017) auteur de l'oeuvre *Angélique, marquise des anges*". Anne Golon avait souhaité que ses lecteurs aient un endroit pour se recueillir. A nous de lui rendre hommage à présent.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Spomienka na pani Anne Golon
Napsal: 20 čer 2018, 12:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vyšla nová kniha pod názvom: Vďaka Angelika! (Merci Angelique)

má to byť akási fanúšikovská óda na hrdinku a jej autorku

[ img ]

http://www.maxoe.com/rama/culture-news/ ... s-du-reve/

http://www.onirik.net/Merci-Angelique-Avis

O knihe

Osobná esej a pocta mýtickej hrdinke, ktorú s poriadnou dávkou humoru napísala Marie de La Forest, novinárka a autorka, vášnivá čitateľka kníh "Angélique", v ktorej sa budú môcť nájsť milióny divákov filmov ale aj čitateľov. Nájdeme v nej aj nám dobre známe miesta, od Versailles až po kanadský les, a najmä postavy, ktoré boli vyše 50 rokov vytesané do spomienok fanúšikov hrdinky ktorá spája viaceré generácie.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Spomienka na pani Anne Golon
Napsal: 20 čer 2018, 13:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Vyšla nová kniha pod názvom: Vďaka Angelika! (Merci Angelique)

O knihe

Osobná esej a pocta mýtickej hrdinke, ktorú s poriadnou dávkou humoru napísala Marie de La Forest, novinárka a autorka, vášnivá čitateľka kníh "Angélique", v ktorej sa budú môcť nájsť milióny divákov filmov ale aj čitateľov. Nájdeme v nej aj nám dobre známe miesta, od Versailles až po kanadský les, a najmä postavy, ktoré boli vyše 50 rokov vytesané do spomienok fanúšikov hrdinky ktorá spája viaceré generácie.
Pochybuji ovšem, že by se to někdo obtěžoval přeložit do češtiny :? .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Spomienka na pani Anne Golon
Napsal: 20 čer 2018, 22:42
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
moirra píše:
Vyšla nová kniha pod názvom: Vďaka Angelika! (Merci Angelique)

O knihe

Osobná esej a pocta mýtickej hrdinke, ktorú s poriadnou dávkou humoru napísala Marie de La Forest, novinárka a autorka, vášnivá čitateľka kníh "Angélique", v ktorej sa budú môcť nájsť milióny divákov filmov ale aj čitateľov. Nájdeme v nej aj nám dobre známe miesta, od Versailles až po kanadský les, a najmä postavy, ktoré boli vyše 50 rokov vytesané do spomienok fanúšikov hrdinky ktorá spája viaceré generácie.
Pochybuji ovšem, že by se to někdo obtěžoval přeložit do češtiny :? .
Bylo by pěkné, kdyby některé nakladatelství u nás tu knihu vydalo. Myslím, že by se určitě dobře prodávala.


Nahoru
Profil Citovat
Maira
Předmět příspěvku: Re: Spomienka na pani Anne Golon
Napsal: 22 čer 2018, 13:51
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 183
Registrován: 17 srp 2010, 14:19
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Wau, tak to je super správa. Angelika je fenomén, skrátka nezabudnuteľná pre toľkých čitateľov. Dúfam, že ju aspoň preložia do angliny...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Spomienka na pani Anne Golon
Napsal: 05 črc 2020, 18:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dcera pani AG zdielala (verejné foto, inak by som to sem nedávala) túto spomienku

z roku 1965: Karneval vo Švajčiarsku s troma z jej štyroch detí.
(Crans-Montana fête Carnaval)


z ľava do prava: Nadine, Marina, Pani Golonová a Pierre

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: Spomienka na pani Anne Golon
Napsal: 06 črc 2020, 10:42
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Krásná fotka. N. má už zde takový vzdorovitý, zastřený pohled. Ale Anne je prrostě Angelika!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Spomienka na pani Anne Golon
Napsal: 21 srp 2020, 17:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ďalšia krásna spomienka na pani Golonovú, neviem presne ktoré dieťa je na foťke, ale myslím že Nadine:

[ img ]

A toto by sme sa mali naučiť keď píšeme fikcie, takto postavy vchádzali do hry a potom zasa vypadávali hz hry. Pri tom počte postáv nieje čudo že si vyrobili pomôcku. :mrgreen:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Spomienka na pani Anne Golon
Napsal: 12 lis 2021, 22:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ANGELIKOLOGICKÉ MÚZEUM VO VIEDNI AKO SPOMIENKA NA PANI AG

Dnes som sa prvý krát dopočula že sa chystá oficiálne Angelikologické múzeum vo Versailles. :shock:

( konkurencia môjmu vo Viedni, ale to sa ešte poriadne zapotí kým dá dohromady zbierku veľkosti ako mám ja? :lol: )

Už ste niektorá o tom niečo počuli ?

Zdielala som niečo čo zdielala dcéra pani AG, na mojom francúzskom FB Angelique et Joffrey - a vďaka tomu som sa to dozvedela.


Nadine Goloubinoff, que j'ai rencontrée à Versailles au (futur) musée d’Angélique.

PREKLAD: Stretla som Nadju vo Versailles, v budúcom Angelikologickom múzeu.

Ľudmila, Ruska žijúca vo Verailles, ktorá namalovala rôzne obrazy motivované Angelikou ma sama an to upozornila.

--------------------------------------------------------

Budem sa snažiť zverejniť aspoň najzaujímavejšie z ich rozhovoru. :la-polak-fun:

Najdôležitejšia je snáď táto otázka a odpoveď:

L: Existujú nejaké nedokončené rukopisy?

NG: -Posledný diel príbehu Angeliky.
:potapec:

Potom ma ešte zaujalo:

LM: Aké je hlavné posolstvo knihy o Angelike, komu je určená?

NG: Jej hlavnou témou, bez toho, aby si to na začiatku uvedomovala, bolo odsúdiť ostrakizmus, fanatizmus, tmárstvo; nedovoliť, aby zvíťazili tí, ktorých nazývala "ničiteľmi šťastia na zemi".

"Vyčítate mi krv preliatu mojimi rozkazmi. Je však krv preliata v mene Boha menej červená, menej zločinná? (Angélique se Révolte)

A svedčiť o existencii lásky, božskej sily. Dávať nádej, že sa z toho dá dostať (z chorôb, vojen, rôznych útlakov...); nikdy sa nevzdávať svojej duše; žiť svoj život a milovať bez podriaďovania sa spoločenskému a náboženskému diktátu (samozrejme, ak človek neriskuje smrť...) Vnútorná sloboda.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Spomienka na pani Anne Golon
Napsal: 13 lis 2021, 12:26
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tak toto znie zaujímavo, Moirra! Do Versailles sa určite chcem vybrať ešte aspoň raz, dcéra (chodí na bilingválne francúzske gymnázium) ma ťahá do Paríža, uvidíme, či sa z toho niečo podarí. Ale ak by dali aj niečo na web, bolo by to fajn. Nejaké fotky, aby nás zaujali a pritiahli.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Spomienka na pani Anne Golon
Napsal: 13 lis 2021, 13:13
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  13 lis 2021, 12:26
tak toto znie zaujímavo, Moirra! Do Versailles sa určite chcem vybrať ešte aspoň raz, dcéra (chodí na bilingválne francúzske gymnázium) ma ťahá do Paríža, uvidíme, či sa z toho niečo podarí. Ale ak by dali aj niečo na web, bolo by to fajn. Nejaké fotky, aby nás zaujali a pritiahli.
Já mám v plánu Paříž příští rok ;).


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 11 příspěvků ]
Zpět na „Anne Golon“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti