Anne Golon v Praze

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 38 příspěvků ]
Autor Zpráva
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 zář 2007, 10:54
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já tam snad dorazím. A strašně moc se těším!!! :lol:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 zář 2007, 11:20
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Chystám se a jsem odhodlaná si vystát autogram i v případě, že tam bude fronta ve čtyřstupu a za roh :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Žandy
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 zář 2007, 09:49
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 8
Registrován: 20 zář 2007, 09:45
Bydliště: Milevsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj Jani, moc ti děkuju za odpověď, jo a 19. října se taky chystám do Prahy,už se těšim na Annu a na novou knihu :D . I když nevim, jestli si vydržim vystát frontu na autogram :wink:


Nahoru
Profil Citovat
malagelo
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 zář 2007, 11:30
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 17
Registrován: 25 zář 2007, 10:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj děvčata,
už jsem se strašně dávno nepřihlásila. Naposledy jsem vám napsala novinku a to, že jsem těhotná. Trochu mi to převrátilo poklidnost života :-) takže nic nestíhám. Jelikož ještě naplné pecky pracuji a mimo to se snažím zařizovat pokojíček a nakoupit spoustu věcí na miminko tak toho času už moc nezbývá. Ale těším se až budu od listopadu doma a budu se moci více zapojit do diskuse.
Jinak toho 19.10. tam půjdu určitě. Pracuji hned vedle Václaváku takže to není žádný problém. A také si hned koupím výtisk nové Angeliky. Už se těším na nová vydání a jsem šťastná, že to konečně v Čechách někdo znovu vydá.
Ale teď přemýšlím, kterou z knížek si dám podepsat. Myslím si totiž, že by to měl být můj nejoblíbenější díl jenže nevím pro který se rozhodnout.
A co vy? Který si sebou přinesete???


Nahoru
Profil Citovat
daruna
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 zář 2007, 18:49
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 50
Registrován: 16 zář 2007, 17:44
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já snad taky dorazím a pokud by ne, tak tam pošlu dceru, neboť pracuje v Praze a je z toho "nadšená". :D


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 říj 2007, 16:46
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Já osobně se tam bohužel nedostanu, což mě samozřejmě strašlivě mrzí :( , ale doufám, že tu pak bude nějaká zpráva od těch, co tam byli, aby mi zvedla náladu :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku: Alex
Napsal: 02 říj 2007, 07:03
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Díky za milé přivítání 8) . No, mě to taky mrzí, že tam nebudu :(


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 říj 2007, 10:23
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No já už se moc do Prahy těším. zatím jde vše podle plánu. A taky by mě zajímalo, jestli s sebou můžu vzít vydání od ikara nebo si tam koupit tu novou? :roll:


Nahoru
Profil Citovat
anndrra
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 říj 2007, 17:19
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2007, 19:05
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zdravím všechny,tak já bohužel taky nedorazím,mám rizikové těhotenství a manžel prohlásil,že mně tam v žádnym případě nepustí,abych se tlačila v nějaký frontě na podpis,vím,že má pravdu, v mým stavu,ale stejně mně to strašně mrzí,knížku si rozhodně koupím nebo si pro podpis možná pošlu sestru.Nějak se toho nechci vzdát,pořád doufám v zázrak :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Sarka
Předmět příspěvku: autogramiada
Napsal: 02 říj 2007, 18:02
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 5
Registrován: 02 říj 2007, 15:31
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dobry den

A co vydani od čes.spisovatele nebo slovenske to se může. nebo také ne.
:cry: Těším se až paní Golon napíše pokračování Angeliky to si určitě
koupim. :P


Nahoru
Profil Citovat
Sarka
Předmět příspěvku: Re: autogramiada
Napsal: 03 říj 2007, 18:54
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 5
Registrován: 02 říj 2007, 15:31
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja se omlouvam , to sem nechtěla ale asi to špatně vkládam snad to pošlu spravně

:cry:


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 říj 2007, 10:53
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Holky, a půjdem pak na to kafčo? A jak se poznáme? :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 říj 2007, 17:04
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Ahoj, dnes jsem tu poprvé. O tom, že bude Anne Golon v Praze mi řekla sesřenka, tak jsem si to dala vyhledat a vyloupla se mi tato stránka. Jsem ráda, že se někdo pustil do českých stránek o Angelice a o všem s ní spojené. Kdysi jsem to chtěla udělat sama, ale nějak nezbylo sil.
Taky bych si chtěla nechat podepsat knihu od autorky, která ovlivnila celé mé dospívání a nebojím se říct, že Angelika na mě nechala své následky. Bohužel tou dobou budu daleko, daleko od České republiky a tak mám smůlu. Asi to tak nemělo být, ale pokračování bych si koupila. Letos se mi podařilo zkompletovat celou starou sérii o Angelice od Československého spisovatele, později Českého spisovatele. Bohužel mi dva díly chyběly a na ty jsem čekala roky, než si ke mě našly cestu. Tak ať vám to v té Praze dopadne, a vydržíte ustát tu frontu.


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 říj 2007, 11:07
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Teda já bych si sem svou fotku klíďo dala, ale copak to umím...? Jani, a budeš se pohybovat někde kolem Anne?A knížka se tam tedy bude moct koupit!? Asi od toho Ikara nechám doma a koupila bych si ji. Hrozně se těším. Pjímám to jako výlet a chtěla bych ještě na výstavu Salvadora Dalí na Staromáku..., když už tam budu. Buh ví, kdy se zase utrhnu. Asi na jaře do Versailles...!!!


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 říj 2007, 10:47
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Tak já se s vámi děvčata pomalu loučím, dneska odlétám a nevím jistě, jestli budu mít možnost připojení na internet. Docela hodně mě teď mrzí, že nemůžu přijet do Prahy na tu autogramiádu. :cry: Jsem si myslela, že Angeliku už mám za sebou, ale za poslední týden, jsem zjistila, že ji mám v krvi daleko hlouběji.

Jeanne, až se vrátím, snad si budu moci podrobně přečíst, jak to v Praze probíhalo i to, kolik se Vás tam sešlo z tohoto webu.

Tak papa a užijte si to.


Nahoru
Profil Citovat
Vera
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 říj 2007, 12:37
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3
Registrován: 21 zář 2007, 14:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj! Taky planuju vypravit se do Prahy a doufam, ze krome Anne konecne poznam osobne i ostatni blazny do Angeliky :lol:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 říj 2007, 13:32
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No protože jsem ještě nepřišla na to, jak tam tu fotku vložit, aúúúú.... Někdy si na to sednu. Stejně ještě chci zkopírovat ty moje příspěvky ze starého webu.
Předpokládám, že Jeanne bude pravá ruka Anne a my ostatní... ty, co budou mávat knihami a netrpělivě dupat v dlouhé frontě!! :P


Nahoru
Profil Citovat
ferocia
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 říj 2007, 13:07
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 říj 2007, 12:55
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jůva, Anne Golon v Praze a já bych to málem prošvihla! Jeanne, díky ti moc za mail! :D Dneska to teda nezvládnu, ale zítra půjdu i přes mrtvoly, abych tam byla. Doufám, že se ta nová kniha bude dát v Luxoru taky koupit ;-) Jinak ahoj všem diskutujícím! A kam že se půjde na to kafe?


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 říj 2007, 14:30
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj holky, tak je to v pytli. Hnusná chřipka mě uvěznila v posteli. Dělám, co můžu, aby bylo lépe, ale začínám pochybovat, že tam zítra dorazím... ach jo.


Nahoru
Profil Citovat
Žandy
Předmět příspěvku:
Napsal: 18 říj 2007, 16:14
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 8
Registrován: 20 zář 2007, 09:45
Bydliště: Milevsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj holky, tak já hlásím, že tam téměř určitě budu a pokusim se vám sem šoupnout i moji fotku.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 říj 2007, 14:04
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ahojte dievčatá, tak ako bolo na autogramiáde? Veď porozprávajte! Bolo to aj v televízii?


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 říj 2007, 17:01
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
tak tenhle sled nesmyslů stojí za to!

http://www.blesk.cz/Clanek87305.htm
Tak to je ovšem nářez... chudák Anne, snad jediné, co vystihli, je fakt, že neumí česky, což se ovšem v těchto případech ukazuje pro dobro věci... jistě by ji nepotěšilo, že jí místní tisk vylíčil jako obstarožní alkoholičku, co napsala 5 dílů a fandí Mercierové a Hosseinovi... ach jo :roll: :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Žandy
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 říj 2007, 18:01
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 8
Registrován: 20 zář 2007, 09:45
Bydliště: Milevsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To je teda opravdu kravina, jak to mohl někdo napsat.... No blesk... co by člověk čekal..


Nahoru
Profil Citovat
anndrra
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 říj 2007, 18:03
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2007, 19:05
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No tak to je asi trochu o někom jinym ne?A co si vůbec Anne opracdu myslí o tom čemu David říká muzikál Angelika?Nechce se mi věřit,že by řekla právě to co píšou.Jeanne, ty to určitě zjistíš pokud už to nevíš,že.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Rozhovory Anne Golon s novináři
Napsal: 21 říj 2007, 22:20
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj, připojuji pár objevených odkazů na rozhovory českých novinářů s Anne Golon:

http://www.denik.cz/divadlo/muzikal20071020.html

http://www.deniksip.cz/show/golon_hlavicka20071020.html

http://www.ahaonline.cz/cz/spolecnost/1 ... la-prahu!/

... a předtím než přijela (zřejmě) od jednoho z pořadatelů:
http://www.aura-pont.cz/Do-Prahy-prijed ... P2419.html


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 říj 2007, 11:20
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahojky. Tak si tady pročítám a koukám, že se mi tady neobjevila moje omluva. Minulý čtvrtek jsem psala, že nemohu dorazit, páč mě skolila chnusná chřipajzna i s horečkama. Zatímco vy jste se autogramiádovali, já ležela v posteli a potila se. A bylo mi hrozně smutno. Stále se mi vkrádali myšlenky na Angeliku, na vás - jak se máte, a na to jak bych tam chtěla být. Jinak musím říct, že pěkně diskutujete na fóru, ale pomalu ani nestíhám číst, natož, abych ještě přidávala příspěvky. Než to tady přelouskám, už zase musím jít něco dělat - no většinou za prtětem. Ale budu se snažit konečně něco napísat.


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 říj 2007, 11:26
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Když já tu novou Angeliku ještě nemám!!! Ale podle toho, co tu čtu se těším ještě víc. Dnes mám slíbeno od manžela, že mi koupí tu knihu o MM Nejsem andělská Angelika...


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 22 říj 2007, 11:33
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A hlavně, jak jsi psala, večírek ve Versailles. Jelikož jsem promeškala Prahu, už jsem manželovi říkala, že o to víc se tam budu chtíl dostat a on souhlasil. I když jsme vždycky chtěli do versailles a Paříže spolu... to budem muset provést příště.


Nahoru
Profil Citovat
daruna
Předmět příspěvku:
Napsal: 23 říj 2007, 17:48
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 50
Registrován: 16 zář 2007, 17:44
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Při hledání informací, jakým způsobem tisk infformuje o návštěvě paní Anny Golon v Praze jsem natrefila na tuto adresu http://moravskoslezsky.denik.cz/divadlo ... 71020.html. Jinak jeanne ve svém článku přesně vystihla atmosféru při autogramiádě. Vzhledem k tomu, že jsem ještě žádnou takovou autogramiádu a křest knihy neabsolvovala, bylo to z mého pohledu hodně amatérské. Pražáci to prostě nezvládli a to je škoda. Snad zážitky paní Anny Golon z krásné podzimní Prahy přehluší celkem nezvládnutá autogramiáda po pořadatelské stránce. I tlumočník mi připadal, že nečetl ani jednu knihu od paní Golon, protože mnohdy nevěděl o co jde a tudíž jak pokládané otázky přeložit. Rovněž se mi zdálo, že kdyby nechali pokládat otázky přítomným čtenářům byly by určitě zajímavější, než otázky novinářů. Jinak je škoda, že se nás nesešlo více . Poklonu muzikálu jsem brala pouze jako zdořilostní, neboť muzikál vychází zejména z filmových scém které spojuje mluvené slovo Libuše Švormové, tj herečky, ktrá dabovala filmovou Angeliku. Myslím že toto ji určitě nesdělili.


Nahoru
Profil Citovat
Vera
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 říj 2007, 11:17
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3
Registrován: 21 zář 2007, 14:18
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Další článek o návštěvě Anne, tentokrát ze sobotního Práva:

Autorka literární epopeje o Angelice Anne Golonová řekla: Český muzikál se mi líbí víc než film

Právě jste zhlédla český muzikál Angelika, a tak se vás nemohu nezeptat, jak se vám líbil ve srovnání se slavnou filmovou epopejí s Michele Mercierovou v titulní roli?
Filmová Angelika nebyla podle mých představ. Bylo tam pěkné prostředí, malebné paláce, hezké kulisy, ale její charakter autoři nevystihli. Naopak se mi líbil český muzikál. Herci vystihli daleko lépe charakter literárních postav, jak jsem je zamýšlela.
Kdy jste vymyslela postavu Angeliky?
Zní to až romanticky, ale bylo to ve Versailles. V bytě mé matky, který jsme si s manželem Sergem pronajali po návratu z Afriky. Pojednou se mi vybavila krajina v Poitou, kterou jsem tak dobře poznala za války a zamilovala si ji. Spatřila jsem tehdy v duchu mladou ženu, která bude žít za vlády Ludvíka XIV. a v srdci bude chovat velký sen. Jednoho dne se vydá do Nového světa, do Ameriky.
S budoucím manželem Sergem Golonem jste se seznámila v Africe. Jak na tu dobu vzpomínáte?
Je to už hodně dávno, přes padesát let, co jsem se ocitla v Africe. vzhledem ke stylu života to nebyla ani tak velká změna, jak by se mohlo zdát. Jela jsem totiž do bývalých francouzských kolonií, do zemí jako Kongo, Čad a další, psát reportáže o boji s malárií. Byla jsem mladá novinářka a všechno pro mě bylo nové, vzrušující. Země , lidé, krajina... Sama jsem tam ani dlouho nepobyla, to spíš můj manžel. Afrika by byla ta správná otázka pro něho, žil tam desítky let. Odjížděli jsme spolu do Evropy ze zvědavostí, jak tam bude vypdat školství, zdravotnictví, když my, Francouzi, odejdeme. Jak budou lidé žít, když se tam zruší stavající struktury. Probíhaly válečné konflikty mezi různými kmeny.
Máte jako čtenářka i autorka raději historické romány nebo příběhy o lásce?
Nedávám přednost žádnému žánru, ráda čtu všechny knihy. Přesto se nejvíc zajímám o osudy lidí. Když k tomu přidáme vztah k příběhům o lásce, tak jsem Angeliku musela napsat. Je v ní láska, historické události, souboje, životní příběhy. Spojila jsem v ní všechno dohromady.

Serge a Anne
Anne Golonová se narodila narodila 17. prosince 1921 v Toulonu. Pod pseudonymy Joële Danterová, Anne Servozová či Dominique Ponmainová se stala autorkou bestsellerů Vzemi za mýma očima, Zlatý kámen, Mistr Kuki. Pracovala jako scénáristka, filmová režisérka a novinářka. V roce 1947 odjela do Afriky, kde se seznámila s budoucím manželem, vědcem Sergem Golonem (1903-1972), mají spolu čtyři děti. Golon se narodil jako Vsevolod Sergejevič Golubinov v turkmenské Buchaře. Procestoval téměř celý svět, jako nejmladší francouzský doktor věd odjel ve dvaceti letech do AFriky a ze svého platu tehdy zajistil studia pěti bratrů a sester. Čtvrt století dělal vědeckou kariéru, plynně mluvil sedmnácti jazyky. Za války bojoval v řadých armády Svobodné Francie. S Anne se seznámil v Kongu. Nakladatelství Fragment nyní vydalo 1. nezkrácené vydání její románové epopeje Angelika, markýza andělů v překladu Hany Müllerové. Autorka i nakladatel uvažují o sedmi, možná osmi dílech.

Jinak se přidávám k Jeanne, organizace té autogramiády poněkud pokulhávala a pan tlumočník mohl mít lepší vyjadřovací schopnosti (v češtině, jeho francouzštinu posuzovat nemohu :cry: ). Ale Anne byla skvělá a projevila úžasnou trpělivost s organizátory i námi fanoušky a našimi podivnými jmény :wink:
A ještě jedna poznámka: "Autorka i nakladatel uvažují o sedmi, možná osmi dílech." A ten zbytek u nás vůbec nebude??


Nahoru
Profil Citovat
Alex
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 říj 2007, 19:00
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 417
Registrován: 30 zář 2007, 15:54
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Jak si tak pročítám reportáže z autogramiady, tak mi nezbývá, než se (zase jednou) stydět za ty naše "experty" :x . Je smutné, když je něco nepodstatného nezvládnuté, jenže tohle je docela důležitá kulturní událost!!!

Mě osobně by to přišlo trapné a vážně se stydím za ty, kteří to organizovali :evil: .
No nic - teď už s tím stejně nic nenaděláme :cry: .


Nahoru
Profil Citovat
Dana
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 říj 2007, 11:24
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 276
Registrován: 17 zář 2007, 10:45
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Věra na to narazila... Jak je s tím vydáváním? Sedm či osm dílů je přeci málo...!!! A jakým tempem se plánuje vydávání? Tak jak je to psané v oddílu Bibliografie?


Nahoru
Profil Citovat
daruna
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 říj 2007, 16:58
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 50
Registrován: 16 zář 2007, 17:44
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pokud jsem to dobře postřehla, tak informace o tom, že nakladatelství Fragment vydá osm dílů, byla uvedena zástupcem Fragmentu na autogramiádě Anny Golon v Praze.


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 lis 2007, 21:31
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Tak jsem jen tak přemýšlela o Anne Golon a i když na fotkách už vypadá jako stará paní, ve svém mládí to musela být oopravdová osobnost. Když si pomyslím, že vlastně vše jak promlouvá, jak se chová Angelika v různých situacích vzešlo z její hlavy, nemůžu se ubránit pocitu, že ona sama byla tak trochu Angelikou. Jen v jiné době.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 24 bře 2008, 18:09
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Už se chci asi půl roku zeptat Jeanne:
Když jsem na autogramiádě poslouchala pana moderátora, čekala jsem, zda se zmíní o této webové stránce. Proč tam o ní nepadlo ani slovo? Nepřála sis to, nebo z organizačních či jiných důvodů?
Bude tom příštím vydání již odkaz na přebalu knihy, jaks o tom mluvila?


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 bře 2008, 09:45
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
kdo ví... akce organizačně proběhla ve větším zmatku, než jsme všichni čekali, dokonce ani naše lístky na muzikál tehdy nebyly kde měly být a museli jsme s tím na poslední chvíli obtěžovat Nadju, která toho měla i tak dost... pak stejně zmateně proběhlo všechno ostatní a zda tentokrát Fragment vydá Angeliku s obalem přesně, jako je v originále, tedy včetně odkazů na webové stránky... Měl by, ale kdo ví. I když jim teď procházím překlad před vydáním, komunikace s nimi není zrovna otevřená... připomínala jsem to Nadji, ale vzhledem k tomu, že teď Angelika vychází současně v tolika zemích, nemůžeme chtít aby dokonale zvládala napravovat tolik detailů v každé z nich... uvidíme. Dobrou noc, v LA je půlnoc a ráno chci vyrazit na pláž se svými pořádnými uhelnými linkami ;)

to je fajn, malo by to takto byť s tou webovou stránkou. Však to bude užitočné aj pre nich :wink:
A kde všade práve teraz nanovo Angelika vychádza?
Jeanne, predpokladám, že nemáš na viečkach modriny ako mala MM v poslednom dieli :shock: :wink:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 bře 2008, 10:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Koukám, že jsem se rozdělily na dva tábory ohledně názorů na uhelné doly :D :D :D
Doufám, že si to nikdo neberete osobně, holky :lol:
Já obdivuju Yenn i Jeanne za originalitu a za to, že jsou své!!
U mě bohužel péče o sebe samu šla s dítětem téměř vniveč, ale to patří do jiné diskuze. :P


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 kvě 2008, 12:22
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
našla som zaujímavé video na youtube.com, je tam návšteva mme Golon v Prahe + interview. Pre zdatných francúzštinárov, samozrejme. :)
http://www.youtube.com/watch?v=yCUiqyAM3m0


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 38 příspěvků ]
Zpět na „Anne Golon“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti
cron