Studie Joffreyovej jazvy

Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 132 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Autor Zpráva
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 17 lis 2014, 23:07
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
4poziom.slask.pl
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
To je asi vše. Nejlépe bude nakoupit velké štětce a spoustu červené či jiné barvy a můžeme se s nimi na příštím srazu šermovat a totálně zmasakrovat :twisted: :twisted: :twisted:

Jizvologii zdar :!: :scar:
No konečně! :D Já se rozhodně chci na příštím sraze masakrovat štětcema a barvičkama :!: :!: :!: :!: :applaus: :twisted: :twisted: :twisted: ...a ty fotky a studie a vědecké poznatky co z toho vzniknou. :scar: :scar:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 17 lis 2014, 23:09
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, teď mě došlo že jizvologie má nečekaný edukační rozměr, jak lépe se naučit rychle rozlišovat levou a pravou stranu?!!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 17 lis 2014, 23:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
To je asi vše. Nejlépe bude nakoupit velké štětce a spoustu červené či jiné barvy a můžeme se s nimi na příštím srazu šermovat a totálně zmasakrovat :twisted: :twisted: :twisted:

Jizvologii zdar :!: :scar:
Áno, Áno! Dúfam že ten štetcový jazvologický zraz prebehne štýlovo v Prahe v reštaurácii u svätého Prokopa.
Pražské aj viedenské cvokhausy sa budú tešiť z nového prísunu pacientov!

PS: Ti dvaja sebavedomí chlapci na obrázku ešte nevedia čo ich čaká keď sa tam objaví veľký jazvológ z jeho šabľou!

http://www.svatyprokop.cz/
dauphine píše:
Moirro, teď mě došlo že jizvologie má nečekaný edukační rozměr, jak lépe se naučit rychle rozlišovat levou a pravou stranu?!!
Celá Angelikológia ma nečakaný edukačný rozmer. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 17 lis 2014, 23:19
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:twisted: :twisted: Moirro, ty mě vždycky tak rozesměješ :lol: nemohly bychom mít lepšího jizvologa! :D

PS. teď mi došla jedna strašná věc! Náš jizvologiký smajlík má jizvu na špatné straně obličeje :!: Myslím, Moirro, že musíš otočit obrázek :twisted: :scar:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 17 lis 2014, 23:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
:twisted: :twisted: Moirro, ty mě vždycky tak rozesměješ :lol: nemohly bychom mít lepšího jizvologa! :D

PS. teď mi došla jedna strašná věc! Náš jizvologiký smajlík má jizvu na špatné straně obličeje :!: Myslím, Moirro, že musíš otočit obrázek :twisted: :scar:
óóóó jasné ! A ja že čo sa mi stále na tom smajlikovi nezdalo!

PS: Vidno že tí chlapci u Svätého Prokopa v Prahe ešte nikdy nestretli pološialeného jazvológa a jeho sprievod!
Inak by nikdy nenapísali takúto blbosť:

Jme pripravení, príďte ! :mrgreen:

Verte chlapci že len čo tam dorazí naše združenie zistite že na toto veru pripravení nie ste! :disagreement: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 18 lis 2014, 14:32
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina, toto našej jazvogologičke (myslené moirre) nerob.. :twisted: ... má pravdu ( ;) ) vieš ako sa hovorí, šéf má vždy pravdu....
a ani mne, ja roky žijem v tom, že jazvy idú dole lícom... :?:

v slovenskom preklade

dve hlboké jazvy sa mu ťahali od ľavej sluchy po celom líci, takže i viečko mal napoly privreté...

v nemeckom
Zwei tiefe Narben durchzogen auf den linken Gesichsthälfte Schläfe und Wange und liessen das Augenlind heraunterhängen.

tak predpokladám, ak je napísané ťahali, tak idú pozdĺžne, ak by bolo napísané pretínali, tak by som mohla pripustiť, že by mohli pretínať líce vodorovne.
a ešte ma napadlo, že nevieme, ako pohol hlavou malý Joffrey, takže aj v prípade, žeby útočník opísal X mohol práve tak pohnúť hlavou, že ho zasiahol zvislo a trochu došikma, tak ako to moirra nakreslila :scar:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 18 lis 2014, 21:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
:

PS. teď mi došla jedna strašná věc! Náš jizvologiký smajlík má jizvu na špatné straně obličeje :!: Myslím, Moirro, že musíš otočit obrázek :twisted: :scar:
Naozaj vidíš jazvu na nesprávnej strane? Ja nie! :tongue: urobila som hókus-pokus ! :scientist:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 18 lis 2014, 22:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nebojte jizvu jsem viděla a vidím stále dobře :D myslím, že mě jen Moirra chtěla zřetelně upozornit na jizvologickou opravu, aby si vyžehlila ten strašný trapas s jizvou na pravé líci :twisted: :twisted: ale chyba byla rychle opravena, takže vedoucí Ústavu naštěstí nemusí přikročit k udělení důtky velkému jizvologovi :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 18 lis 2014, 22:07
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ja mám samozrejme ešte aj vlastne jazvologické návrhy,
ale ked sa zmenšia už asi tak nevniknú :disagreement: :(
[ attachment ]
jazva smiley 2.jpg (4.84 KiB) Zobrazeno 9437 x
[ attachment ]
zjazveny fajciaci.jpg (6.74 KiB) Zobrazeno 9437 x


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 18 lis 2014, 22:13
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Určitě jsi svůj jizvologický post obhájila. :agree: :agree: :lol: :lol:
Och ten si budem veru brániť, ak bude treba, aj zo šabľou v ruke! :swordplay:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 22 lis 2014, 21:24
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
fantina, toto našej jazvogologičke (myslené moirre) nerob.. :twisted: ... má pravdu ( ;) ) vieš ako sa hovorí, šéf má vždy pravdu.... a ani mne, ja roky žijem v tom, že jazvy idú dole lícom... :?:
v slovenskom preklade: dve hlboké jazvy sa mu ťahali od ľavej sluchy po celom líci, takže i viečko mal napoly privreté...
v nemeckom: Zwei tiefe Narben durchzogen auf den linken Gesichsthälfte Schläfe und Wange und liessen das Augenlind heraunterhängen.
tak predpokladám, ak je napísané ťahali, tak idú pozdĺžne, ak by bolo napísané pretínali, tak by som mohla pripustiť, že by mohli pretínať líce vodorovne.
Jo, ale i tenhle citát mě pořád svádí k tomu, že jizvy mohly tvář protínat šikmo, ne jen podél. A v jedné české verzi se píše, že "protínaly". Ale tuhle verzi, že by jizvy šly směrem od levého ucha přes tvář směrem k ústům, ještě nakreslenou nemám, to až někdy příště ... zatím to byl jen takový nápad ;) :P :P


Nyní si však dovoluji předložit slavné předsedkyni Katedry jizvologie, našemu váženému, velectěnému, ó velikému :turban: Jizvologovi :king: :scar: k další studii malé výtvarné znázornění dvou hlubokých a širokých jizev na levé tváři a menší jizvy zasahující oko ... :mrgreen: :mrgreen:

Obrázek byl tentokrát inspirován tímto citátem: Spánek a levou tvář protínaly dvě hluboké jizvy a napůl přivíraly víčko.....
[ attachment ]
Jizva_1_m.jpg (19.47 KiB) Zobrazeno 10309 x
PS: Prosím, nepovažujte tuto tvář za Joffreyovu .. opravdu neumím kreslit. Jen jsem potřebovala na nějaký plastický ksichtík nakreslit jednu z mých variant směru jizev .... :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 22 lis 2014, 22:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Fantino, urcite ti to dalo hromadu práce, ale já v tom oproti všem předchozím jizvologickym studiím moc rozdíl nevidím... Proste siroka jizva ve tvaru V a další pres oko. :? Není co resit. :agree:
Fantina, vynikajúca jazvologická štúdia! :ok:

Iba :turban: Ò Veľký Jízvológ :turban: si mohol všimnúť podstatný rozdiel medzi jeho tvorbou a
Fantininým výtvorom:

Moja jazva v tvare písmena V ostáva viac menej na pravej strane líca, :scar:
ale Fantininina v tvare písmena V sa ťahá až takmer ku koreňu nosa. :scar:

PS: Páči sa mi, že si Joffreyovi nezabudla nakresliť pekne husté vlasy. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 22 lis 2014, 23:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ooo Fantino! Ten je dobrý :!: :!: Akorát mi příjde, že má teď jizev 5 a ne 3 :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 23 lis 2014, 00:06
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Fantino, urcite ti to dalo hromadu práce
Hi, ani ne, vždyť vidíš ten výsledek :D :D Je to jen plastický obrázek, navíc kreslený na šmíráku, takže při skenování se mi tam objevily i písmenka, co jsou na druhé straně papíru :lol: :lol:
moirra píše:
Fantina, vynikajúca jazvologická štúdia! :ok:
Ó, děkuji velkému :turban: Jizvologovi :scar: za takové ocenění :mrgreen: :mrgreen: a za popis, v čem že teda je ta malá změna :twisted: A pravda, na vlasech jsem si dala víc záležet, protože mám pořád před očima tu děsnou šedivou Lanvinovu trčící paruku a potřebovala jsem si "spravit chuť" :lol: :lol:
dauphine píše:
Akorát mi příjde, že má teď jizev 5 a ne 3 :twisted: :twisted:
:D :D Ha ha, to bude tím, že neumím nakreslit širokou a zároveň hlubokou jizvu, takže to ohraničení, které je špatně vystínované, vypadá jako dvakrát tolik čar :lol: Přivezu Ti originál :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 27 lis 2014, 21:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Co dokáže při konci pracovního týdne potěšit srdíčko správného jizvologa více než nová jizvologická studie k debatě?! :D :scar: :scar: Rozhodla jsem se razit střední proud - líbí se mi kompozice propagovaná Moirrou, ale zároveň se mi zamlouvá posunutí jizev víc do přední části obličeje, tak jak to razí Fantina. :D

Samozřejmě že se jedná o amatérskou jizvologickou úrovni, nejsem vystudovaný diplomovaný jizvolog, tak to prosím berte v potaz :D

PS. Moirro, ne že tu budou nějaké námitky ohledně zjemělosti zjizvologované předlohy, když si ty můžeš jizvit Hosseina, já si můžu jizvit Daniela :twisted: :twisted:

PS2: asi brzo zavedeme nové pravidlo, že kdo nedodá jizvologickou studii, nesmí se účastnit debaty, jak se o tom tenkrát přemýšlelo u fikcí, to by srdíčko velkého jizvologa zeplesalo nad návalem studií všeho druhu, chrochtal by jak Lidožrout/Germontaz a mohl by se hádat o jejich správnosti do alelujá :mrgreen:

PS3: ta jizva blíž k nosu by měla být méně vlnitá, tak trošku jsem zkoušela, jak by se mohla jizva deformovat při úsměvu a tak

Přílohy
[ attachment ]
Jizvologická studie č. 3.jpg (42.67 KiB) Zobrazeno 10781 x


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 27 lis 2014, 23:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Takhle výrazně cerne na vybledlem pozadi to sice vypadá jako pijavice, ale když se povzneseme nad berevne realizační nedostatky tak je to docela cool. :scar: ;)
Hahaha, no fuj :D vidíš to mi vůbec nedošlo, ok budu muset udělat verzi no. 4. Naneštěstí mi právě chybí jedna koruna navíc do tiskárny :roll: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 27 lis 2014, 23:04
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mně se ta jizva moc líbí :agree: :applaus: Myslím, že Daniel je zmasakrovaný dostatečně :!: :lol:
Moc hezká práce, Dauphine, povedlo se ti i to, že jsou ty jizvy dostatečně hluboké :ok: :ok:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 30 lis 2014, 19:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Co dokáže při konci pracovního týdne potěšit srdíčko správného jizvologa více než nová jizvologická studie k debatě?! :D :scar: :scar: Rozhodla jsem se razit střední proud - líbí se mi kompozice propagovaná Moirrou, ale zároveň se mi zamlouvá posunutí jizev víc do přední části obličeje, tak jak to razí Fantina. :D

Samozřejmě že se jedná o amatérskou jizvologickou úrovni, nejsem vystudovaný diplomovaný jizvolog, tak to prosím berte v potaz :D

PS. Moirro, ne že tu budou nějaké námitky ohledně zjemělosti zjizvologované předlohy, když si ty můžeš jizvit Hosseina, já si můžu jizvit Daniela :twisted: :twisted:
Dauphine, naozaj vydarena amaterska studia. :scar: Myslim ze si vybrala vhodnou fotografiu Daniela. Len skoda ze ta jazva je v porovnani z pozadim trosku prilis tmava, ale ako studia naozaj vyborne. Velky jizvolog :turban: nema nic proti experimentom ktore razia "stredny prud". :turban:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 01 pro 2014, 23:46
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ako dalsi studijny objekt si O velky Jazvolog :turban: vybral herca o ktorom je zname ze s neho
diabolskost prirodzene iba tak srsi.

Urcite spoznate o koho ide:

Pamätate si na Joffreya obcujuceho na terase svojho palaca pri soche boha pana z rozkami na hlave?????

[ img ]

po dokladnom jazvologickom vyskume velky jazvolog :turban: zistil ze ked sa Toulousky grof
usmieva je z pismena V pismeno Y.

Inak jazvu v tvare pismena V ma na lici samozrejme pre Victory = Vitazstvo francuzky victoire. :twisted:

Co znamena Y pri usmeve prezradi O velky jazvolog :turban: v dalsom pokracovani. :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 08 pro 2014, 02:50
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:mrgreen: Ha ha, Ó Velký Jizvologu :turban: , vybrala jsi si opravdu velmi ďábelsky vyhlížející objekt :ok:
A tvoje zjištění, že z V se při úsměvu pana hraběte rázem stává ypsilon :lol: :lol: :lol: To jsem teda zvědavá, s jakým rozuzlením významu tohoto písmene nás překvapíš :agree: :twisted: :twisted:

A kdybys chtěla, tak tady je ještě jeden obrázek Al Pacina s démonickým pohledem vhodný na tvoje jizvologické pokusy :scar: :scar: :mrgreen: :mrgreen:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 08 pro 2014, 10:01
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ohh ano! Krásná rohatá jizvologická studie, je prostě hned vidět kdo je tu největší machr přes jizvologii. :twisted: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 25 led 2015, 23:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jazvológ nikdy nespí ale uvažuje čo by ešte našiel na zjazvenie. :roll:

Takže tradá ďalšia jazvologická štúdia šitá horúcou ihlou.
Schválne či prídete na to kto to je?

[ img ]

Přílohy
[ attachment ]
rsz_peyrac_montfortove_slavnosti.jpg (25.69 KiB) Zobrazeno 10290 x


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 11 úno 2015, 12:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nova vlasologicko-jazvologická štúdia Angelika & Joffrey :zachrana: :twisted:

Ó Velký jízvolog :turban: si myslí že aj takto mohli vyzerať:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 11 úno 2015, 12:32
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hahaha :twisted: :twisted: vlasologicko-jizvologická studie se ti povedla Veliký Jizvologu! :D Zejména se mi zamlouvá jak jsi mu elegantně zakryla obličej za bujnou kštici, zdál se mi původně příliš "kenovský" ;) :evil:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 06 bře 2015, 11:21
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Protože ani maskologické oddělení nikdy nespí a neustále pracuje, a protože maskologie úzce souvisí s jizvologií dovoluji si předložit několik maskologických studií s jizvologickým výkladem a prosím o vaše zhodnocení :twisted: :twisted:

Jedná se o obrázek Joffreye převlečeného za trubadúra, kdy Angelice ukradl polibek, který nám sehnala Moirra :applaus:. Původní obrázek byl s potápěcíma brýlema, proto se maskologické oddělení rozhodlo zakročit!

Nejprve vznikla verze s Rescatorovou maskou. Která byla nejlogičtější neb zakrývá všechny jizvy. Ovšem šéfka maskologického oddělení vyslovila myšlenku, že Joffrey v Toulouse nenosil stejné masky jako Rescator ve Středomoří, to by totiž Angelice rychleji došlo (že Rescator je Joffrey) a tak šéfka zavedla debatu s Velkým Jizvologem a dospěly jsme k závěru, že Joffrey mohl mít klidně masku menší nezakrývala jizvy úplně - v přítmí v zahradách nebyly vidět a když zpíval v paláci měl přece dlouhé vlasy které jizvy částečně také mohly zakrývat (pochopitelně že záleží také na tom, jak si trojjedinou jizvu představujeme - zda vertikálně (Velký Jizvolog) nebo horizontálně (Fantina).

A co si o tvaru a velikosti masky v Toulouse myslíte vy? :twisted:

verze s Rescatorovou maskou:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/or ... f821c7.jpg

verze s menší maskou:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/or ... 59abdf.jpg

verze s větší maskou:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/or ... 000d15.jpg


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 06 bře 2015, 13:01
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
ale spíš jste odhalily další problémový moment - jak je možné, že Angelice nedošlo, že jeto on, když ho v masce znala...? :roll:
Ano tohle mě taky už napadlo... proto si myslím, že musel mít masku jinou. Přece jen vypadal asi trochu jinak v Toulouse (mladší, dlouhé vlasy, jiné oblečení, jiný tvar masky) a trochu jinak na lodi (kde měl navíc vousy, které mění hodně). Svou roli v tom jistě sehrálo i jeho chování - v Toulouse to byly dvě hrdličky a na lodi dva dravci, změněný hlas, chůze a taky mnoho let odloučení - neměla jeho portrét aby si ho mohla připomínat a dost věcí si nepamatovala (viz když nevěděla kdo je Rescator - v La Rochelle s Rochatem) a taky rozum, protože ten drzoun Rescator přece nemůže být dávno mrtvý Joffrey. :D Ale její podvědomí to uhádlo hned, haha. :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 20 říj 2015, 23:49
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ja viem, že som práve neobjavila Ameriku, ale pri hľadaní niečo iného som narazila na túto vetu, je možné, že už to tu bolo spomínané, ale až teraz som si to uvedomila akosi naplno:
1.diel
str. 163

Zdurená jazva
napoly zakrývala grófovi de Peyrac ľavé viečko, a preto mala jeho tvár akýsi zlomyseľne ironický výraz.

ZDURENÁ JAZVA - to znamená, že to čo spomínala moirra, ešte v čase, keď som bola u nej na návšteve, bola vypuklá , vytŕčala nad líce a tvorila akýsi hrbolatý tvar po líci...
takže ja si to predstavujem, že sa ťahala od spánku po líci a tým, že bola veľká, hlboká, jazva sa zrástla a bola zdurená, tak je možné , že vôbec nepretínala obočie :roll: :?: .. ako sme to kreslili, teda aj ja....hmmmm..ak sa mýlim, opravte ma

str.161
Dve hlboké jazvy sa mu ťahali od ľavej sluchy po celom líci.... a nikde sa nespomína obočie :roll:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 22 říj 2015, 11:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:


Zdurená jazva[/color] napoly zakrývala grófovi de Peyrac ľavé viečko, a preto mala jeho tvár akýsi zlomyseľne ironický výraz.

ZDURENÁ JAZVA
takže ja si to predstavujem, že sa ťahala od spánku po líci a tým, že bola veľká, hlboká, jazva sa zrástla a bola zdurená, tak je možné , že vôbec nepretínala obočie :roll: :?: .. ako sme to kreslili, teda aj ja....hmmmm..ak sa mýlim, opravte ma

str.161
Dve hlboké jazvy sa mu ťahali od ľavej sluchy po celom líci.... a nikde sa nespomína obočie :roll:
Ach ako len mohol O veľký jízvolog :turban: prehliadnuť toto vo fóre!

no práve preto že "napoly zakrývala grófovi de Peyrac ľavé viečko" musela pretínať obočie, čo sa aj niekde v knihe
spomínalo (O veľký jízvolog :turban: to vyhľadá)

a že bola zdurená, vyplýva z toho že mu tie hlboké jazvy nezašili, teda sa zrástli nepravidelne
a preto boli zdurené

samozrejme že treba všetko vyšetriť a skontrolovať čo sa píše v ďalších jazykoch :agree: :tongue:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 22 říj 2015, 20:45
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ooooo veľký jízvolog :turban: budem ti povďačná, ak to niekde nájdeš, lebo ak by to zasahovalo obočie, tak asi len okrajovo.... a nie tak, ako vo filme a ako sú mnohé obrázky,

lebo aj v českom integrále je: Jeho spánek a levou tvář protínali dvě hluboké jizvy, ktroé napul přivírali víčko....


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 22 bře 2019, 10:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach, co člověk nepodnikne, aby si zajistil kvalitní rešerše do své fikce, přestože opis jizev pana Dokonalého zde tvoří marginální úsek v rámci kapitoly... Potřebovala jsem dohledat popis Joffreyových jizev, ale možná, že kdybych si sedla znovu ke všem knihám, bylo by to rychlejší :lol: . Ale zase jsem tu při pročítání diskuse narazila na zajímavé postřehy a občas se do sytosti zasmála :) .

Mám dvě technické:
Elaine píše:
Já myslela, že Rescator má mít kratší vlasy? Ale vypadá to pěkně
Co mi tu nikde nevyplynulo, a i vyráběný Rescator Ken má dlouhé vlasy, je to, že Rescator se přece nechal ostříhat!

Angelika a její láska (v pdf s. 32):

„Ne, ne, vy nejste… on. On měl dlouhé vlasy… ano, strašně husté černé vlasy kolem obličeje…“
„Vlasy? Už dávno jsem si nechal ostříhat tu otravnou hřívu. Není to móda pro piráta.“

fantina píše:
Já se jen zamýšlela na tím, kterým směrem mohly být rány šavlí vedeny.
Nevím jak vy, ale myslím, že většina z nás by mohla mít tu nepříjemnou zkušenost, kdy se dostala do nehezké situace, ať už v roli dítěte nebo v roli rodiče, tedy do momentu, kdy "padla facka". V takovém případě pohyb ruky směřuje vertikálně, buď zleva doprava či opačně ...
Zamyslela jsem se nad tím, jaký pohyb paží vyvine dospělý člověk, když se chce "ohnat" po tříletém dítěti, které se mu motá pod nohama, a které měří sotva 1 metr a s obtížemi sahá dospělému člověku do pasu. Tak trochu i předpokládám, že úmyslem útočníka na tak malé dítě bylo ho tou šavlí podříznout. Ale šavle nezasáhla krk, ale tvář..... Druhá rána vedla "opačným" směrem, čili jako když kreslíte velkým štětcem kříž - písmeno X.
Zkoušely jste někdy šermovat? A pokud ano, vedly vaše pohyby paží spíš ze shora dolů a zároveň zprava doleva nebo častěji "JEN" ze shora dolů?

To je asi vše. Nejlépe bude nakoupit velké štětce a spoustu červené či jiné barvy a můžeme se s nimi na příštím srazu šermovat a totálně zmasakrovat :twisted: :twisted: :twisted:

Jizvologii zdar :!: :scar:
Vždy, když jsem četla o tom, jak Joffrey utržil svá zranění, jsem žila v domnění, že nestál, ale ležel v nějaké postýlce... Nevím, zda je to jen mojí představou, ale neproběhl ten hugenotský masakr v noci?

Taky ho třeba mohla držet v náručí chůva a bránit ho před ozbrojenci, jako Barbe bránila Charlese-Henriho. Samotné její pohyby, když držela dítě sevřené v náručí (a třeba přitisknuté pravou tváří na prsa, takže proto byla odhalena jen levá tvář :!: ), mohly vedení úderu sečnou zbraní ovlivnit, zmírnit, či mohly dokonce mít vliv na hloubku zranění. Pak bych tu scénku viděla tak, že prchala s dítětem, někdo je napadl, dítě i ona utržili šrámy, chlapce jí vytrhli, hodili oknem do sněhu, a pak se vyřádili na ní...

Cha! To Vás nenapadlo, co? :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 22 bře 2019, 12:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Vždy, když jsem četla o tom, jak Joffrey utržil svá zranění, jsem žila v domnění, že nestál, ale ležel v nějaké postýlce... Nevím, zda je to jen mojí představou, ale neproběhl ten hugenotský masakr v noci? .......

Cha! To Vás nenapadlo, co? :twisted:
ono to zrejme bolo v noci keď spali :roll: a veru mohlo to prebehnúť podobne ako masakre na Plessis :?

opísané v kánone je to takto ako to všetko prebehlo:

http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic.php?f=3&t=851

http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic. ... 013#p25013


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
Napsal: 24 bře 2019, 11:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Elaine píše:
Já myslela, že Rescator má mít kratší vlasy? Ale vypadá to pěkně
Co mi tu nikde nevyplynulo, a i vyráběný Rescator Ken má dlouhé vlasy, je to, že Rescator se přece nechal ostříhat!

Angelika a její láska (v pdf s. 32):

„Ne, ne, vy nejste… on. On měl dlouhé vlasy… ano, strašně husté černé vlasy kolem obličeje…“
„Vlasy? Už dávno jsem si nechal ostříhat tu otravnou hřívu. Není to móda pro piráta.“
A ještě dál:

S rukama v bok ji pozoroval. Nikdy tolik nepřipomínal nebezpečného piráta – bosé nohy, tělo samá jizva, sarkastický pohled pod tmavými kudrnatými vlasy. Hrabě de Peyrac už je neměl tak bohaté jako kdysi, a navíc byl ostříhaný, ale když sundal černý saténový šátek, uvolněně mu padly do čela.

Angelika a její láska (v pdf s. 106)


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 132 příspěvků ]
Zpět na „Zábava“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů
cron