Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 38 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 23 lis 2014, 13:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie

Už sme sa tu hrali na spisovateľky, kuchárky, krajčírky, módne návrhárky a kadečo iné.....
Tak prečo nie na architektky. :agree:

Ja som sa zasa trochu pohrala. Môj palác zodpovedá Palácu veselého poznania, ktorý vyrástol v mojej fantázii pri čítaní kníh pani AG a písaní mojich rozprávaní. :writer:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 23 lis 2014, 13:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Trošku vysvetlenia: :agree:

Dom je podpivničený, (dve poschodia pivníc, jedno dopoly nad zemou a druhé pod zemou, napravo kde sú vinne pivnice a kuchyne sú viacej napravo stajne na kone.....na prvé poschodie sa ide širokým schodišťom par schodov a v strede je pod schodišťom niečo ako rímske kúpele (tam ešte angelika nebola, Joffrey to nepoužíval odkedy prišla, ale pôjdu tam v blízkej budúcnosti, zvykol tam hodovať v kúpeľoch ako za starého Ríma a ma tam aj podobne fresky na stenách.

Palác je stavaný v renesančnom štýle. Dole ma otvorene arkády, na poschodí arkády z veľkými oknami ktoré sa dajú otvoriť, takže vznikne dojem že človek sedí na terase.

Peyracova súkromná vinná pivnica [ img ]
je častou veľkej vinnej pivnice (zamknutá) vo veľkej pivnici je nespočet sudoch mechov a aj amphor zo všakovakým vínom ale vo svojej špeciálnej ma Joffrey prevažne vzácne fľaše a on už dávno používa korok ako štuple (používal sa v antike už) a nie drevene štuple. Hromadne korok začali používať až na konci 17 storočia.


Laboratórium :scientist: na fajnové prace ma na poschodí, kde sú jeho izby a pracovňa a pracovná knižnica: Peyrac ma viaceré knižnice. pracovnú; hosťovskú; vedeckú v laboratóriu; trubadúrsku....
Na hrubé vedecké experimenty a pokusy [ img ]
ma ešte jedno laboratórium dolu v ľavej časti pivničnej prízemnej časti na obrázku.

Pred labákom je niečo ako zbrojná sien, ale jedna kde zvykne šermovať :swordplay: je aj nad stajňami na poschodí v pravom krídle.

Terasa hvezdárne [ img ]
je nad úrovňou striech paláca [ img ]
a Joffrey tam pre svoju Angeliku zbiera hviezdy z nocnej oblohy :ach:
takže zo žiadneho okna budovy, okrem hvezdárne tam nie je vidno, a nemôže na ňu vidieť ani arcibiskup :priest: z ďalekohľadom [ img ]
lebo vyhlaď na ňu mu zakrýva samotná hvezdáreň (centrum mesta je rovno smerom po príjazdovej ceste pre koče, do záhrad za palácom nemôže v podstate vidieť nikto.

Toto je náhľad na predný stredný diel domu z nádvorím.
Zadný nadhľad, pôdorys, záhrady, postavenie paláca v meste a iné nadhľady ešte nakreslím.

PS: Jeanne ber to ako novu tvorbu. Je to takzvana animovana, smajlikova fikcia.
Som to natocila lepsie ako Zeitoun ,vsak?

Vdaka za Oskara!

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 23 lis 2014, 14:46
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Niekto pisal priamo do mojeho prispevku, :evil: :evil:

Jeanne, nevedela som ze v skolke sa vasej generacii tie obrazky v knihach hybali, :ok:

My sme veru, ako stara generacia take nemali, a preto si si to tu tak skvele uzivam. :mrgreen:

Angelikologicka vychova v materskych skolkach z gitarou by stala za to. :trubadur:

PS: No ten planik je iba nacmarany za 10 minut, ale chcela by som to nakreslit lepsie. Ovela lepsie by bolo samozrejme ak by sa nasiel niekto kto ma trpezlivost a vie krajsie kreslit.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 23 lis 2014, 15:41
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
och, moirra, krásny plán... :ok:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 23 lis 2014, 15:59
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, hrozně moc se mi líbí, jak Joffrey sbírá z nebe hvězdy pro Angeliku. Znám snést modré z nebe, ale sbírat hvězdy, to je hodno našeho pana Dokonalého s duší trubadúra. :trubadur: :love:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 23 lis 2014, 18:18
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Niekto pisal priamo do mojeho prispevku, :evil: :evil:
Aha, opravuji:
Musime si Angelikarky vychovavat uz od materskej skolky. :agree: :mrgreen:

V tom případě to stačí ještě trochu dotáhnout (zhudebnit části komické opery jako chytlavý doprovod už bude hračka, vždyť je půlka práce hotová :trubadur: ) a můžeš to směle nabízet jako "zájmové dopoledne" pro děti do mateřských škol!!! Mojí dcerku by to určitě bavilo :P ...

Bezvadý plánek, nepochybuju o tom, že i tuhle věc dotáhneš k dokonalosti! A třeba se tu najde nějaká zdatná malířka, která ho převede na plátno, což bude povinná výbava každé angelikoložky! :eyes:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 23 lis 2014, 19:16
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach Moirro, děkuji za pláneček... ten se ti opravdu podařil :ach: :ach: Opravdus to natočila nesrovnatelně lépe než ten Zeitoun!! :twisted:
Myslím, že si ten zámek představuju podobně. Jen ty sochy na pravé straně bych si představovala po celé délce střechy, třeba jak to mají ve Versailles. Vlastně jsem se k ním chtěla zeptat: nebyly v tvé fikci sochy i na té malé terase u hvězdárny?? Možná to máš v popise, nějak jsem se do toho zamotala. Jinak máš samozřejmě perfektně vymyšlené že hvězdárna zakrývá malou terasu čili na ní není vidět, k tomu mě teď napadá ještě jedna věc, jak je možné, že arcibiskup viděl do zahrad když byl před nimi postaven vysoký zámek? Jedině že by byly velice rozhlehlé, ale to by zas bylo opravdu hodně daleko od šmírovací věže...

Moc se těším na další obrázková pokračka :)


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 25 lis 2014, 19:09
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, výborný komiks :ok: :lol:
Plánek rozhodně nemá chybu, ale především ten smajlíkový popis tohoto vznosného obydlí je neskutečně rozkošný :agree: :mrgreen:

Moc se těším na zahradní architekturu a další tajemná zákoutí tohoto růžového paláce :agree: :D :D


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 12 led 2015, 21:27
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Trochu popisu, ako som došla na tento len skicou urobený pôdorys zamku Za zadní stěnou domu byla blízkost města téměř nepostřehnutelná, neboť palác byl obklopen zahradami a z galerie, stejně jako z Angeličina pokoje, vedly tři či čtyři schody přímo mezi stromy.
1. Angelika si zvykla procházet se ráno v poměrně úzké aleji – podle jejího mínění jako stvořené pro procházku ve dvou –, která díky záplavě květů a splývajícímu habrovému loubí udržovala stín a umožňovala pustit se i do hustšího lesíka. Čím víc se člověk vzdaloval, tím víc zapomínal na město. A zahrady působily velice tajemně, neboť vzbuzovaly dojem, že jsou nekonečné.

2. Že se pan hrabě zavřel s Maurem Kouassi-Ba v místnostech pravého křídla, tam, kde sa pan hrabě obvykle věnuje alchimii
3.Skupinka zahnula doleva, nechala koně ve stáji a zamířila do oranžerie, kde bylo díky několika vodotryskům velice pří­jemně.
4. Najednou se ocitla v kuchyni, která v těchto jižanských sídlech – umístěná v přízemí a stojící pod klenbou na sloupech jako krypta 

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 12 led 2015, 21:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja osobne si predstavujem hlavnu budovu sirsiu ako cestny dvor. Takze by z toho bol iba mierny obluk ako tu na mojej krezbe. Dufam ze sa do diskusie pridaju aj ostatne dievcata.

[ img ]

V mojej fantazii su stajne trosku dalej po stranach a medzi nimi a nadvorim su male zahrady z kvetmi.

A ta stromova alej ide vodorovne a nie zvislo po celej dlzke pozemku.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 12 led 2015, 21:59
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Ja osobne si predstavujem hlavnu budovu sirsiu ako cestny dvor. Takze by z toho bol iba mierny obluk ako tu na mojej krezbe. Dufam ze sa do diskusie pridaju aj ostatne dievcata.

V mojej fantazii su stajne trosku dalej po stranach a medzi nimi a nadvorim su male zahrady z kvetmi.

A ta stromova alej ide vodorovne a nie zvislo po celej dlzke pozemku.
kde to je napísané s tou alejou? :shock: :?: , ja som našla, že Angelika sa rada prechádzala alejou a umožňovalo jej to pustiť sa do hlbokého lesíka, preto som predpokladala, že bola zvislo k záhradám, ale nie je problém ju prerobiť vodorovne....
budovu urobiť širšie, pooloblúk jemnejší nie je problém, zajtra to prerobím na väčší papier


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 12 led 2015, 22:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:

A ta stromova alej ide vodorovne a nie zvislo po celej dlzke pozemku.
kde to je napísané s tou alejou? :shock: :?: , ja som našla, že Angelika sa rada prechádzala alejou a umožňovalo jej to pustiť sa do hlbokého lesíka, preto som predpokladala, že bola zvislo k záhradám, ale nie je problém ju prerobiť vodorovne....
budovu urobiť širšie, pooloblúk jemnejší nie je problém, zajtra to prerobím na väčší papier[/quote]

no ja som sa totizto divala na podrobne plany Toulouse a mne ten lesik vychadza na konci praveho kridla aj hospodarske budovy, preto som kedysi vo svojej fikcii napisala:

.........
Bolo uz takmer zeleznym zvykom, hlavne pocas teplejsich mesiacov, ze Angelika ovela castejsie pouzivala zadny vchod cez balkon jej izby ako dvere co do nej viedli priamo z palaca.
Angelika uz medzicasom vedela ze ich hlavny zahradnik a jeho manzelka su ubytovani spolu z castou ostatneho sluzobnictva v hospodarskych budovach ktore sa nachadzali na konci pozemkov, nedaleko od lesika.........

- Istotne ste velmi ustata. Zadival sa jej grof nezne do tvare. Poslem po nositka.
Vedel ze cesta alejou z hospodarskych budov naspät do palaca peso trvala zvycajne viacej ako dvadsat minut. Ak by isli kocom, nedalo sa to cez zahrady a museli by obchadzat palac cez mesto aby mohli vojst hlavnou branou na nadvorie. Peyrac nechcel aby tento carokrasny kus prirody okolo palaca ohyzdili cesty pre koce krizom cez zahony kvetin. Sam kedysi nakreslil plany ako si predstavuje usporiadanie zelene ktore potom predlozil svojim zahradnikom.
- Netreba. Na Angelikinej tvari sa zjavil unaveny ale stastny usmev. Trochu cerstveho vzduchu mi teraz urobi dobre, kym sa ulozim k teraz uz naozaj zasluzenemu spanku.
- Odprevadim vas teda. Opätoval manzel jej usmev.
Rozlucili sa a vydali sa slnkom zaliatym stromoradim peso naspät k palacu. Z krikov a stromov ich pri tom sprevadzal zvycajny velkolepy ranny koncert. Vtaci akoby sa pretekali v sutazi o najkrajsiu melodiu.
............


Lesik v mojej vizii zacinal trochu skorej ako hospodarske budovy a tahal sa aj k smerom k muru aj smerom k hospodarskym budovam, a kedze nevidela mur, ohradzujuci pozemky, splyval jej zo skutocnym lesikom za murmi mesta, ktory som nasla na starych mapach Toulouse, takze sa zdal nekonecny...

A kedze Peyrac vraj podla kanonu kreslil plany aj na svoj palac v Parizi, viem si predstavit ze kreslil aj na svoj palac Veseleho poznania a tiez na zahrady. On mal vzdy jasne predstavy co chce. :agree:

A tiez si neviem predstavit ze nemal ziadne vodne diela na pozemkoch. Ved sam vravi v kanone ze ak by nebol zbohatol, bol by sa stal kralovskym vodnym inzinierom.

Este chcem podotknut, preto ze Joffreov palac bol obrovsky aj jeho zahrady tak sa nedal nikde inde umiestnit ako tam kde som ho dala pretoze nielen ze v nutri murov mesta bolo vsetko zastavane ale aj okolo mesta iba tam som nasla v tom case dostatocny volny priestor na jeho palac.

So mnou to niele lahke, lebo odkedy som zacala pisat som sa tym palacom a jeho zahradymi v mojej fantazii prechadzala.
:shock: :lol:

Moje dalsie vizie:

Samostatne budovy stajne a orangeria po pravej a lavej strane cestneho nadvoria pred palacom, ved ked pichadzali koce museli byt pri nadvori aby mohli vypriahnut kone a dat ich do stajni.
V podstate ohranicovali nadvorie ale nie moc tesne medzi tym bolo este kus ozdobnych zahrad takze ked clovek vosiel bolo vidno cele priecelie hlavnej budovy a este kus z laveho a praveho kridla

Dve dlhe kridla ktore idu dozadu k zahradam do obluku takze vytvaraju cosi ako zahradne nadvorie kde sa usporiadavali hostiny a tancovalo sa a tak dalej.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 12 led 2015, 22:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A no ostatok mi neda nepridat viziu schodist v Joffreyovom palaci.

Predstavujem si ze v strede bolo hlavne, a potom dve vedlajsie, v pravej a lavej strane budovy.
A v kridlach tiez bolo par schodisk, ale nie tak honosnych ako v hlavnej budove.

Bocne schodistia

[ img ]

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/imag ... e6wGWgHI-U

http://i1.trekearth.com/photos/111158/dsc03675.jpg

http://notizie.comuni-italiani.it/wp-co ... reale2.jpg

Schodiste na najvysie poschodie do hvezdarne:

[ img ]

Hlavne schodiste:

Ruzove schodiste a cierne sochy to by nieco bolo: :roll:

[ img ]

tiez zaujimava cierno biela kombinacia:

http://images.fotocommunity.it/foto/arc ... ca3f6c.jpg

Hlavne schodisko z mojej vyzie neviem najst ale nabuduce....


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 12 led 2015, 22:41
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
So mnou to niele lahke, lebo odkedy som zacala pisat som sa tym palacom a jeho zahradymi v mojej fantazii prechadzala.
:shock: :lol:
a nemohla by si v tvojej vízii zľaviť z tých dvoch oranžérií :prayer: :mrgreen: :twisted: , nestačila by len na jednej v tomto prípade ľavej strane, lebo na tú druhú, pravú by som úplne nakoniec chcela nakresliť Joffreyovej laboratórium, aby bolo hodne ďaleko od zvedavých pohľadov a aby tam v kľude mohol robiť pokusy :?:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 12 led 2015, 22:50
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra, tu som to opravila, ale nejak mi to nevyšlo na papier, tak si musíš predstaviť, že ďalej pokračuje les, kde sa Angelika rada chodila prechádzať a že tie záhrady sú oveľa dlhšie
[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 13 led 2015, 11:09
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
moirra píše:
So mnou to niele lahke, lebo odkedy som zacala pisat som sa tym palacom a jeho zahradymi v mojej fantazii prechadzala.
:shock: :lol:
a nemohla by si v tvojej vízii zľaviť z tých dvoch oranžérií :prayer: :mrgreen: :twisted: , nestačila by len na jednej v tomto prípade ľavej strane, lebo na tú druhú, pravú by som úplne nakoniec chcela nakresliť Joffreyovej laboratórium, aby bolo hodne ďaleko od zvedavých pohľadov a aby tam v kľude mohol robiť pokusy :?:
Nespominam si ze by som slovo orangeria pouzila v mnoznom cisle. :disagreement: :twisted:

A nakreslila si to vynikajuco. Bude treba umiestnit aj bazen v ktorom sa Angelika :eyes: kupala [ img ]
v Terezinej fikcii. :roll:
A este vela inych veci.

Hospodarske budovy v mozej vizii nikdy nemohli byt tam kde si ich zakreslila. Ohyzdili by zahrady, a Joffrey bol predsa prakticky muz a estet. Vozy z nakladmi by sa tam museli akosi trepat cez cestny dvor.

Aspon ja si to predstavujem takto, ako som uz zakreslila tu do podorisu:

Vedel ze cesta alejou z hospodarskych budov naspät do palaca peso trvala zvycajne viacej ako dvadsat minut. Ak by isli kocom, nedalo sa to cez zahrady a museli by obchadzat palac cez mesto aby mohli vojst hlavnou branou na nadvorie. Peyrac nechcel aby tento carokrasny kus prirody okolo palaca ohyzdili cesty pre koce krizom cez zahony kvetin. Sam kedysi nakreslil plany ako si predstavuje usporiadanie zelene ktore potom predlozil svojim zahradnikom.

Znamena to ze hospodarske budovy boli na konci pozemkov a mali zvlastny vchod z mesta pre vozy.

A este:
Na nadvori sa uz od rana, bez prestania, jeden za druhym otacali koce s cimermi i bez cimerov. Dva grofove koce dnes sluzili ako dostavniky, premavajuc od Peyracovych hospodarskych budov cez mesto az k palacovemu nadvoriu. Pan domu nedovolil vybudovat cesty pre koce krizom cez svoje nadherne zahrady, takze museli ist takouto obklukou. Grofove ekvipaze privazali tych, ktori nechali svoje vlastne na menej viditelnom mieste, pretoze si nezelali aby ich spoznali podla cimerov. Na konci pozemkov Toulouskeho velmoza vsetky koce vzacnych hosti umiestnili za hospodarsku budovu smerom k lesiku, takze nikomu nebudu na ociach. Tito, uz teraz zamaskovani navstevnici a navstevnicky sa potom spravcovi preukazovali pozvankami napisanymi vlastnorucne panom domu. Ved ako by inak Clement Tonel, majuci za ulohu vsetkych ubytovat, vedel do ktorej izby ma ktore panstvo zaviest?

To je moja vizia, ako na tom planiku. :roll:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 13 led 2015, 13:22
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

Nespominam si ze by som slovo orangeria pouzila v mnoznom cisle. :disagreement: :twisted:

A nakreslila si to vynikajuco. Bude treba umiestnit aj bazen v ktorom sa Angelika :eyes: kupala [ img ]
v Terezinej fikcii. :roll:
A este vela inych veci.

Hospodarske budovy v mozej vizii nikdy nemohli byt tam kde si ich zakreslila. Ohyzdili by zahrady, a Joffrey bol predsa prakticky muz a estet. Vozy z nakladmi by sa tam museli akosi trepat cez cestny dvor.

Aspon ja si to predstavujem takto, ako som uz zakreslila tu do podorisu:

Vedel ze cesta alejou z hospodarskych budov naspät do palaca peso trvala zvycajne viacej ako dvadsat minut. Ak by isli kocom, nedalo sa to cez zahrady a museli by obchadzat palac cez mesto aby mohli vojst hlavnou branou na nadvorie. Peyrac nechcel aby tento carokrasny kus prirody okolo palaca ohyzdili cesty pre koce krizom cez zahony kvetin. Sam kedysi nakreslil plany ako si predstavuje usporiadanie zelene ktore potom predlozil svojim zahradnikom.

Znamena to ze hospodarske budovy boli na konci pozemkov a mali zvlastny vchod z mesta pre vozy.


To je moja vizia, ako na tom planiku. :roll:
už viem, prečo som si pomýlila tie oranžérie, zle som si to prečítala, písala si, že sú umiestnené a to bolo myslené všeobecne, preto som to prehliadla, takže nechám tu oranžériu tak ako je, len neviem, kam mám umiestniť bazén? :?: Tereza - kam by si ho umiestnila ty?
a ešte dnes som znova čítala integrále a tam je napísané že vo vnútornom dvore sú fontány, takže to musím opraviť a namiesto jednej pridať viaceré


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 13 led 2015, 18:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
už viem, prečo som si pomýlila tie oranžérie, zle som si to prečítala, písala si, že sú umiestnené a to bolo myslené všeobecne, preto som to prehliadla, takže nechám tu oranžériu tak ako je, len neviem, kam mám umiestniť bazén? :?: Tereza - kam by si ho umiestnila ty?
a ešte dnes som znova čítala integrále a tam je napísané že vo vnútornom dvore sú fontány, takže to musím opraviť a namiesto jednej pridať viaceré
Ano tie fontany vzadu v zahrade mam ja v predstave viacere. Jednu v strede, a na kazdej strane dve po boku.
Vzdy som mal bujnu fantaziu. :mrgreen:

Marie a Angelika sa rozosmiali nad touto tragikomédiou a napokon si každá tiež na tanier nabrali kúsok zo sladkého trojsťažníka a vyšli von, širokým oblúkom sa pritom vyhnúc pánovi domu, ešte stále stojaceho na rovnakom mieste obklopeným hlúčkom svojich obdivovateliek. Sadli si blízko jednej z bočných fontánok na ktorej tancovali nymfy z mramoru.

Avsak ked hostia vyjdu z velkej hodovacej siene velkymi dverami smerom do zahrad,
najskor je v mojej fantazii terasa an ktorej sa da aj tancovat. :roll:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 14 led 2015, 11:45
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Oh, máte to opravdu nádherně promyšlené! :) :ok: Půdorys ve tvaru U je zajímavá myšlenka. Já si ho vždycky představovala rovný, možná s nějakými kratšími příčnými křídly, které by ale směřovaly nikoliv do zahrad ale na druhou stranu čili k hlavnímu vchodu (takže klasický cour d'honneur, ale s kratšími postraními křídly). Na to účko si budu muset zvyknout, dala bych jen pozor, aby to pak nesklouzlo k italské dynamičnosti a la Bernini. Ale trubadúrský zámek byl vlastně renesanční, a vy to máte dokonale zrešeršované a promyšlené, že se toho ani nemusíme obávat. Moc se těším na finální výsledek!

Jůů a taky mi nikdy nedošlo, že by Joffreyova laboratoř měla mít okna do zahrad, vždycky jsem si to představovala naopak, je zvláštní jak si to každá představujeme jinak. :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 14 led 2015, 20:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
..........Půdorys ve tvaru U je zajímavá myšlenka. Já si ho vždycky představovala rovný, možná s nějakými kratšími příčnými křídly, které by ale směřovaly nikoliv do zahrad ale na druhou stranu čili k hlavnímu vchodu (takže klasický cour d'honneur, ale s kratšími postraními křídly). Na to účko si budu muset zvyknout............
Dauphine kedy si bola naposledy u ocneho :shock: lekara???? :mrgreen: :mrgreen:

Kde tu vidis nieco v tvare pismena U ???? Z Errnie sme sa zhodli na velmi jemnom obluku, ktory v podstate nestaci
ani na lezate pismeno C ako Citron, a tak je to aj nakreslene ;)

Okna laboratoria :scientist: smerom na mesto by boli velmi nelogicke, ved Joffrey nepotrebuje
aby si Conan Becher [ img ] a Arcibiskup [ img ] zapisovali do zapisnika kolko hodin sa tam v noci svieti alebo popripade vyliezli na nejaky strom ci nejaku kostolnu vezu blyzko k tomu kridlu a cumakovali mu tam
dalekohladom [ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 14 led 2015, 22:13
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pochopila som ze kedze Errnie zakreslila izby a laboratorium v obrovskom meritku, tak vam to pride ako
maly palac. Ale tak tomu nieje :disagreement:

Jeanne zabudni na typicky francuzke zamky z vezickami aj na tie barokove z atikami a sochami na rimse.

Pani AG jasne hovori, ze Joffrey, ktory miloval (podla neho) vludne renesancne obdobie,
si svoj palac dal postavit v Renesancnom Talianskom style, presnejsie povedane v
Toskanskom Renesancnom style. A ze vo Francuzku nikto podobny nemal.

Povedme hlavna budova ako Palazzo Realle v Neapoli:

[ img ]

Avsak vzhladovo ako pekne renesancne palace z arkadami a atikou:
[ img ]

(Dufam ze Palazzo Reale v Neapoli nieje pre teba primaly palac, ved mal "iba" 1.200 miestnosti)

avsak kridla mal viac menej dozadu:
[ img ]

Kridla palaca vo velmi jemnom obluku, asi ako tato zatvorka: )

Tie dve kridla by mohli vyzerat ako tieto budovy, ale dolu by museli mat otvorene arkady:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 14 led 2015, 22:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Typicke renesancne prvky su otvorene a zatvorene arkady a pekne atiky, casto bohate zdobene bez soch,
i ked niekedy aj soch su.

Priklad peknych otvorenych Arkad:

[ img ]

[ img ]


Priklad zatvorenych arkad: (to su arakady z oblokmi)

[ img ]

Otvorene arkady dolu, zatvorene hore:

[ img ]

Obidva typy arkad spomina pani AG pri opise palaca v knihe.
Toulousky palac ktory by ciastocne, ale iba trochu, mohol sluzit ako priklad, je palac Hôtel d'Assézat .
(Pani Ag spomina v Kanone vyhlad z Toulouskeho palaca na Assezatsku vezu)
Ma aj typicku Toulousku ruzovu farbu, i ked som si ista ze Peyracov palac bol podobne ako honosne budovy mesta a Toulouska radnica kombinovany z ruzovym mramorom.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... hot%29.jpg

http://ekladata.com/5hrP2wxvcJeCG8OKh3jDmv1HJ6s.jpg

http://france.jeditoo.com/MidiPyr/Picts ... sezat5.jpg


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 14 led 2015, 22:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Díky, tyhle obrazy by mi seděly - jen v tom oblouku si to pořád neumím představit.
No hlavna budova je samozrejme rovna, ako Palazzo Reale na obrazku.

Ibaze kridla idu do jemneho obluka.
Pozri si este raz moju krezbu podorysu palaca zakresleneho do mapy Toulouse a kde sa na nej nachadza katedrala.
Urcite pochopis preco idu kridla palaca trochu do obluka. :agree:


Zadne zahrady su tak takmer perfektne strazene pred pohladmi nevitanych pozorovatelov.
:priest: & [ img ] & [ img ] & [ img ]

To mesto je totizto plne klastorov, kostolov, bazilik a katedral. Dokonca mam niekedy pocit ze ich tam v tom case
bolo viacej ako obytnych domov.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 15 led 2015, 11:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano, ta staroruzova farba to je ono! Aaaaach! :ach:

Ako uradna budova to celkom urcite vyzerat nebude, pretoze aj pri renesancnych palacoch sa da pohrat z nadhernymi detailami. Som pevne presvedcena, ze na prednej fasade maju otvorene atiky stlpy z nadherneho, ruzoveho mramoru.
Okolo okien a atik moze byt renesancny vzor ktory ja volam "cipkovany" a takisto moze mat palac hore cipkovanu atiku.
Cize bude vyzerat ako rozpravkovy. Ide prave o tieto detaily, s ktorymi sa bude musiet nasa talentovana
Errnie pri kresleni prednej fasady pohrat.

Skusim najst par takych delailov. ;)

Celkom dobry priklad velkeho palaca v renesancnom style je Reggia di Caserta:

[ img ]

Hlavne schodiste by mohlo vyzerat tak trochu takto:
[ img ]

Alebo takto? :roll:
[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 15 led 2015, 12:26
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A este par prikladov Renesancnych ozdobnych prvkov, aby sa nezdalo ze Joffreyov palac bude pripominat vladnu budovu:

Palac si tre ba predstavit ovela vacsi, v staroruzovej farbe, zo stlpmi z nadherneho ruzoveho mramoru a ozdobnymi
cipkovanymi vzormi okolo oblukov arkad.

[ img ]

Palazzo Carignano vychodna fasada:

[ img ]

Toto je zaujimavy obluk prednej fasady toho isteho palaca:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... Fronte.jpg

Hostovske izby by dokonca mohli mat taketo nadherne reensance balkony.

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 15 led 2015, 13:13
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Tak k těm interiérům není co dodat. :ach:
To velke schodiste by som vzala ako hlavne, ten mensi obrazok snad ako bocne schodistia.

Samozrejme ze je to ruzovy mramor z Joffreyovho dolu v Caunes Minervois. ;)
Francuzi ten mramor volaju "marbre incarnat"

To co oni volaju "Marbre rouge" moze byt v otienoch ruzovych, fialovych, cervenych dokonca az do hneda.
Ale ten z Caunes Minervois je znamy prave svojou krasnou ruzovou farbou.

[ img ]

http://www.odeaanaude.eu/catalogaude2/i ... vois93.JPG

Ake prakticke ze susedi z jeho zlatou banou v Salsigne. Takto zabije jednou ranou dve muchy ked ide
na kontrolu. :agree:

Stlpy z ruzoveho mramoru:

[ img ]

Aaach, nasla som Joffreyovu mramorovu kupelnu:
(samozrejme ze vana bol pre dvoch)

[ img ]

Angelikyna bola istotne zo svetlejsieho ruzoveho mramoru:

http://www.ceramiquedecor.fr/images/ser ... _rouge.jpg

A lavicky do zahrady:
http://www.sothebys.com/content/dam/stb ... _72Z6L.jpg

Mne osobne sa paci ten jemne ruzovy mramor co nejde az tak do cervena a do hneda.

https://www.nivault.com/img/Vasque-marb ... icante.jpg

http://www.bati-orient-import.com/uploa ... MARO19.jpg


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 15 led 2015, 14:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Renesancne ozdobne detaily na inspiraciu:

[ img ]

http://www.cosmovisions.com/images/Feca ... strade.jpg

http://www.carto.net/andre.mw/photos/20 ... vosges.jpg

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/imag ... eBWUtP-g7C

Z takymito a inymi ozdobnymi detailmi, renesancnymi balkonmi a nejahou krasnou rimsou z atikou,
by ten palac mohol vyzerat ako z ruzoveho cukru a samozrejme ako z rozpravky. ;)

Attiky:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... Cracow.JPG


Tiez renesancny palac:
http://www.romeartlover.it/Vasi72ff.jpg

Tuto sa mi paci ta stredna presklena cast. UF! Errnie sa zapoti! :roll:

http://www.hotelsancarlo-torino.biz/pol ... ge/img.jpg

A takto nejako mohol vyzerat interier v kridle kde boli hostovske izby:

https://c1.staticflickr.com/9/8146/7196 ... 50535a.jpg

http://www.culturaeculture.it/wp-conten ... gresso.jpg

a te by arkady veduce do zahrad boli zvnutra takto pekne vymalovane???

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/imag ... W7Qb42xcTb

Palazzo Bevilacqua renesancna atika a balkon:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... lacqua.jpg


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 16 led 2015, 19:26
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra, prosím ťa, nemáš niekde náhodou foto ako by mal podľa tvojej predstavy aspoň približne vyzerať čestný dvor?
ja som našla pár vecí, ale stále to nie to pravé orechové... :disagreement:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 16 led 2015, 20:57
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
moirra, prosím ťa, nemáš niekde náhodou foto ako by mal podľa tvojej predstavy aspoň približne vyzerať čestný dvor?
ja som našla pár vecí, ale stále to nie to pravé orechové... :disagreement:
No ja sa budem aspon priblizne snazit najst ale nebude to lahke. Mam sice viziu v hlave, takze dufam ze aspon jeden z architektov na svete sa tejto vizii priblizil.... :roll:

Joffrey nema ten cestny dvor ako vacsina palacov iba vydlazdene ale ma tam aj zelen naokolo...ako som pisala v mojej fikcii zrejme vymyslel aj prve parkocisko pre koce ked maju vela hosti...a to pri jeho hospodarskych budovach...

Predstav si nieco take ako cestny dvor Schönbrunn (mal tam dve fontany a po stranach budovy) ale treba tam dat krasnu fontanu/ny, okolo ktorej sa budu otacat koce a nasadit stromy a kvety

http://fcc.at/event/img1000/2257.jpeg

Co som zatial nasla:

[ img ]


samozrejme ze si odmyslime auta a domyslime koce:

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/imag ... b9SQzckLkw

toto je iba model ale paci sa mi ma fontanu a zelen tak trochu ako si ja predstavujem

[ img ]

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... 3%B6he.jpg

https://c1.staticflickr.com/7/6072/6154 ... 438694.jpg

Tuto pohlad zhora tie bocne budovy by som odtrhla od budovy a posunula po stranach ako stajne celkom dopredu, a zato hlavnej budove nalepila tie nase kridla.

http://www.schencksreisefuehrer.de/imag ... 0715_1.jpg

Ako vyzerali napriklad budovy stajne???
Tuto je priklad Marsovych Stajni - Pommersfelden - Schloß Weißenstein - Marstall

http://geo.hlipp.de/photos/05/34/053479_5787be9a.jpg

Inak v prredu by mali mat takyto balkon z vyhladom na cestny dvor ako vo Versailles, zo zatvorenymi galeriami, aby odtial, samozrejme ked si ich daju otvorit mohli kyvat pohodlne hostom. :mrgreen:

http://www.alex-reiseseite.de/frankreic ... r98_41.jpg

aj tu je balkon

http://www.zum.de/Faecher/G/BW/Landesku ... assade.jpg

len ten hlavny vchod by mal byt krajsi a honosnejsi ako na tych poslednych dvoch obrazkoch


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 17 led 2015, 13:42
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
super moirra, ďakujem už to mám stiahnuté
pridávam farebný pôdorys paláca a záhrady , hospodárske budovy som tam zatiaľ nedávala, už mi tam nevošli :mrgreen:
tie modré kruhy sú fontány, ale zatiaľ nemám zaznačený ani bazén, neviem, kam ho umiestniť, poraďte kam :shock: :?: :prayer:
[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 17 led 2015, 16:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Super planik Errnie, :ok:

avsak Orangeria by mala byt samostatna budova v zahradach.
Joffrey totizto potrebuje dostatok izieb pre svojich hosti, ktori sa zucastnuju skoly lasky
a inych radovanok v palaci.

Takze v podstate, az na nejakych par inych veci, budu v tom kridle kde si nakreslila oranzeriu
hostovske izby par salonikov a mozno celkom doulu hostovska sien kde chodi Joffrey z priatelmi
sermovat. na oranzeriu tam nieje miesto.
Par apartmanov pre hosti ma hadam aj v hlavnej budove, hlavne samozrejme Andijos :courtier:
tam ma "svoj byt" a samozrejme aj ini vzacni hostia a priatelia ako Lauzun & Co.

Chybajuci Bazen, labyrint a ine zahradne zakutia a altaniky, jazierka, jaskyne a podobne sa urcite nenachadzaju v tomto vyreze mapky, ved pozemky su ovela, ovela vacsie ako tento vyrez. ;)

Uz sa vykasli na podorysy, a zacni konecne kreslit prednu fasadu. :prayer: Uz sa neviem dockat. :ach:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 22 led 2015, 20:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ak sa niekto che poprechadzat po Toulouse v roku 1663,
tak prosim:

http://basededonnees.archives.toulouse. ... /ILUMPxxxx

ked kliknete na mapu a potom na lupu da sa tam prechadzat a dokonca Nicolas Berey,
ktory kreslil mapu zakreslil aj postavicky.

Cele mesto bolo zastavane, a nikde inde by nebolo miesto na palac ako tam kde som ho umiestnila,
teda vo vyreze toulouskeho srdiecka.(ochranny mur mesta bol v 17 storoci v tvare srdiecka) :ach:

Nicolas Beray kreslil mapu v roku 1663, dva roky po poprave grofa, :roll: takze zrucaninu palaca
kriveho diabla :scar: :twisted: samozrejme nezakreslil, iba prazdny pozemok:


[ img ]

mal to ale arcibiskup :priest: kedysi skvely vyhlad:
(veza katedraly je v lavom dolnom rohu)

[ img ]

a cela mapa vo farbe:

[ img ]

Přílohy
[ attachment ]
miesto_katedraly_a_veza_an_palac.jpg (55.82 KiB) Zobrazeno 13212 x
[ attachment ]
jedine_miesto_na_palac.jpg (53.98 KiB) Zobrazeno 13213 x


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 06 lis 2015, 16:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuby ma neprestávajú bolieť :evil: , takže sa neviem na nič normálne koncentrovať, takže pán dokonalý :scar: + :mask:
už zasa zachraňuje zúfalku tým že ju nechá zariaďovať jeho palác.

Takto si predstavujem tanečnú sieň v paláci veselého poznania:


A deteil závesov pri dverách kade sa ide do záhrad:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 17 bře 2016, 21:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Čo poviete na tohoto kandidáta na palác veselého poznania dámy?
Samozrejme bez toho jeleňa na vrchu :lol: a z nejakými úpravami, a v ružovom prevedení ako celé Toulouse.

[ img ]

[ img ]

A pohľad zvrchu:

Samozrejme záhrady by boli ináč a tiež tam bol lesík a bol v meste.

[ img ]

Je to Stupinigi palác.

A z vnútra je tá hala úžasná:

[ img ]

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 17 bře 2016, 21:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 17 bře 2016, 22:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A schodiská si predstavujem takéto:

[ img ]

[ img ]

http://ekladata.com/PxApARAGTEQeP3IXwSgeSrt2Z40.jpg

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 05 čer 2016, 14:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
krásny ružový palác.....nepripomína tak trochu Palác trubadúrské poezie v Toulouse, alias palác veselého poznania, rezidenciu diabolského grófa Joffrey de Peyrac opísaný v knihe ?

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Palác veselého poznania – Palác trubadúrskej poézie
Napsal: 01 dub 2018, 16:11
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Že by kúpeľňa v letohrádku% Alebo Angelikyna kúpeľňa?

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 38 příspěvků ]
Zpět na „Zábava“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 6 hostů