Zahrady Palaca veseleho poznania, fontany a vodne hry

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 4 příspěvky ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Zahrady Palaca veseleho poznania, fontany a vodne hry
Napsal: 15 led 2015, 12:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tymto vyzyvam vsetky hobby zahradnicky a projektantov vodnych hier a fontan
aby sa spolupodielali na budovani Joffreyovej zahrady.

Jeanne, vyberaj fontany! :D

Nezabudajme pri tom ze ak sa da nieco urobit dvomi sposobmi, Peyrac vynajde treti.
Takze podla mna rovnako ako jeho palac, budu aj zahrady nezvycajne. A tiez ich vodne hratky, pretoze Toulousky grof sam o sebe vyhlasil ze ak by nebol zbohatol, bol by sa stal kralovskym vodnym inzinierom. :roll:

Podla mna jeho zahrady nebudu ani typicky barokove, ani typicky renesancne, ale nadherne, tak trochu vystredne (ako ich pan) a nezvycajne, celkom urcite.

Par prikladov renesancnych zahrad:

[ img ]

[ img ]

Ja osobne si predstavuje, ze vzadu za zamkom to ma viacej umelecke a usporiadane, a cim dalej od palaca smerom k lesiku,
tak to je divokejsie a ma to kadejake prekvapujuce zakutia zo sochami, altanikmi, vodnymi hrami a tak.

[ img ]

Pokusim sa nakreslit plan zahrad, preto som to dala do tvorby. Dufam ze aj ine Angelikolozky prispeju svojimi viziami a planmi.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Zahrady palaca veseleho poznania, fontany a vodne hry
Napsal: 15 led 2015, 19:11
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
záhrada musela byť obrovská a ťahala sa až do priľahlého lesa,
v knihe je zmienka o habrovém loubí ktoré lemovalo alej, takže nejako takto si to predstavujem
[ img ]
[ img ]

a kedže pre renesančné záhrady je charakteristické že majú pravidelnú úpravu, boli prepojené so zámkom , obklopoval ich múr :!: a hlavne boli pravidelné a súmerné + samozrejme fontány, sochy, záhrady boli miestom spoločenských aktivít (pre lásku a čítanie básní :tongue: ) a samozrejme, že ich pôvodom je Taliansko...

[ img ]
[ img ]

nepochybne Joffreyov palác musel byť výnimočný


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Zahrady palaca veseleho poznania, fontany a vodne hry
Napsal: 15 led 2015, 20:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
záhrada musela byť obrovská a ťahala sa až do priľahlého lesa,
v knihe je zmienka o habrovém loubí ktoré lemovalo alej, takže nejako takto si to predstavujem

a kedže pre renesančné záhrady je charakteristické že majú pravidelnú úpravu, boli prepojené so zámkom , obklopoval ich múr :!: a hlavne boli pravidelné a súmerné + samozrejme fontány, sochy, záhrady boli miestom spoločenských aktivít (pre lásku a čítanie básní :tongue: ) a samozrejme, že ich pôvodom je Taliansko...

nepochybne Joffreyov palác musel byť výnimočný
Ach, nádherné úlovky, Errnie. :ach: Videla si moje, čo sa týka paláca? :roll:

Samozrejme že Joffrey nemal v žiadnom prípade kópie toho, čo mal vo Francii každý,
ale ani toho čo mal každý renesančný palác v Taliansku. Mal proste výnimočný palác a výnimočné záhrady
z kopu prekvapujúcich zákutí a potrvá ešte hodnú chvíľu kým Angelika bude poznať ich každý kút. ;)


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Zahrady palaca veseleho poznania, fontany a vodne hry
Napsal: 15 led 2015, 20:28
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

Ach, nádherné úlovky, Errnie. :ach: Videla si moje, čo sa týka paláca? :roll:

Samozrejme že Joffrey nemal v žiadnom prípade kópie toho, čo mal vo Francii každý,
ale ani toho čo mal každý renesančný palác v Taliansku. Mal proste výnimočný palác a výnimočné záhrady
z kopu prekvapujúcich zákutí a potrvá ešte hodnú chvíľu kým Angelika bude poznať ich každý kút. ;)
áno :agree: , už ich mám uložené, práve pracujem na farebnom prevedení pôdorysu, vo väčšom samozrejme :mrgreen: , aby to bolo prehľadnejšie, veľmi sa mi páči ten hotelsancarlo-torino, tak nejako si predstavujem okná na ich paláci :P


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 4 příspěvky ]
Zpět na „Zábava“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů
cron