Panenky Barbie - Modely knižních postav

Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 69 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Autor Zpráva
fantina
Předmět příspěvku: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 20 lis 2016, 02:20
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
4poziom.slask.pl
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Florimond i Honorina jsou oba stejně staří, Mattel zatím nepochopil poptávku :evil: a vyrábí jen děti v batolecím věku
No, ono ani tak nejde o pochopení či nepochopení poptávky, ať už je výrobce kdokoliv... Myslím, že panenky barbie ve věku malých dětí k dostání jsou. Jen se nesmí prezentovat (a hlavně prodávat) jako konkrétní románové/filmové postavy, na které se vztahují autorská práva.
Tady na stránkách americké výtvarnice Cheryl Crawford byly původně k dostání barbie Angeliky a Joffreye v šatech přesně podle knižní předlohy, včetně vzhledu figurek, ale z důvodu porušování autorských práv již v prodeji dávno nejsou. Šaty, které tato paní vytváří, jsou moc pěkné. Nevím, odkud panenky bere, ale mám dojem, že si je nějak vyrábí - a malé děti má k dispozici také - třeba tady u postavy Marie Antoinetty je moc hezká "malá slečna" :D


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Já a Angelika
Napsal: 20 lis 2016, 17:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak co se panenek týče, děti od Mattela jsou v řadě Kelly Club a blond chlapeček se jmenuje Tommy. Jen nemůžu tyhle hračky najít na českých webech, jen US apod. :|

Ovšem při googlování jsem našla třeba tuhle pěknou Barbie: http://www.panenka-panenky.cz/panenka-b ... o-da-vinci
A tohle je pro mne Montespanka: http://www.hrackypronejmensi.cz/detail/ ... gold-label :)


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Já a Angelika
Napsal: 20 lis 2016, 19:54
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Asi bude lepší podívat se po internetových bazarech. Třeba na tomto serveru MIMIBAZAR.CZ je velké množství nabídek barbie panenek.
Třeba toto mimčo by se dalo pasovat na Cantora - když mu zkrátíš vlasy a hodně je nakulmuješ, aby byly kudrnaté, tak je to malý Cantor jak vyšitý :mrgreen: A ta zrzavá panenka by mohla být Honorina v Novém světě a ten blonďatý Ken třeba Philippe :P
[ img ] [ img ] [ img ]

PS: po rozkliknutí obrázku je odkaz na inzerát


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Já a Angelika
Napsal: 20 lis 2016, 20:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Óóó, děkuji! Už jsem dnes googlila a dokonce našla na nějakém bazaru blond chlapečka (Tommy od Mattela), bohužel s hrozným účesem :( .
Možná bychom mohly založit nové vlákno s tipy na zakoupení panenek podobných postavám z Angeliky... Což mi připomíná, že jsem nenafotila sultána!
Mimochodem plážový Ken - Philippe je boží! Už jsem na inzerát odpověděla :) .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Já a Angelika
Napsal: 20 lis 2016, 21:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
oooooch! aaach! :ach: to sú objavy! všetky tie bábiky sú super ...ale tá Honorine z hrdzavými vlasmi je božská dámy! :ach:

to mi pripomína že som ešte nenafotila angeliku s diablicou ktoré som našla v spoločnej krabici tu vo Viedni
na trhu za 5 Euronov - idem to napraviť

ako holky už poznajú moj fundus z divadelého predstavenia

link pre teba Penelopa, ak si ešte nevidela, aby si vedela čo tým myslím:

http://angelique.international/sraz-viden-2014.php

tak v mojom byte sa určite nájde látiek a iného materialu, gorálok a starej bižutérie na kilá -takže mali by sme spraviť
ďalší Viedenský zraz na triedenie materialov aby sa to konečne na niečo využilo .....


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Já a Angelika
Napsal: 20 lis 2016, 23:10
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
tak v mojom byte sa určite nájde látiek a iného materialu, gorálok a starej bižutérie na kilá -takže mali by sme spraviť
ďalší Viedenský zraz na triedenie materialov aby sa to konečne na niečo využilo .....
beriem ťa za slovo... :ok: :agree: :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Já a Angelika
Napsal: 21 lis 2016, 01:13
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
moirra píše:
tak v mojom byte sa určite nájde látiek a iného materialu, gorálok a starej bižutérie na kilá -takže mali by sme spraviť
ďalší Viedenský zraz na triedenie materialov aby sa to konečne na niečo využilo .....
beriem ťa za slovo... :ok: :agree: :D
no veď nemôžem nechať Angeliku a Diablicu v tých úbohých papierových šatoch, ako som ich kúpila :P :D

určite sa zíde aj pol tony mojich "jednopárových osirotených naušníc" ku ktorým som stratila druhú - možno sa snich dá ešte niečo vyrobiť :D


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie a jiné modely knižních postav
Napsal: 21 lis 2016, 02:04
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Možná bychom mohly založit nové vlákno s tipy na zakoupení panenek podobných postavám z Angeliky...
Tak jo, máš pravdu... trochu se to tady rozjelo, tak jsem téma rozdělila :mrgreen:
Upřímně, vážně uvažuji, že si na stará kolena zakoupím také jednu panenku, abych se na ní mohla vyřádit :twisted: Na auta se plesová róba blbě šije :lol:

Ta tvoje Montespanka, co jsi našla, je úžasná - má perfektní výraz :agree:
[ img ]
moirra píše:
no veď nemôžem nechať Angeliku a Diablicu v tých úbohých papierových šatoch, ako som ich kúpila :P :D
Ha, děsně se těším, co vytvoříš :D Já bych hned věděla, co bych si u tebe vybrala. Stačil mi ten výběr, když jsme posledně aranžovaly pozadí pro focení knižních sérií :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie a jiné modely knižních postav
Napsal: 21 lis 2016, 10:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No ja som sa pozrela do nášho Viedenského bazáru - a zistila, že sa dajú zohnať
Barbiny za schopné ceny - napríklad tuto:

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 182644452/

tá v tých dlhých šatoch je celkom schopná

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 182644477/

Škoda že táto nemá zelené oči, tak trochu pripomína Angeliku v Quebecu...a má správnu zlatú
farbu vlasov - nie svetlú blond ako Montespanka....

[ img ]

https://www.amazon.com/Holiday-Visions- ... EN0CENYHB5

ach a táto v zelených šatoch je tiež božia:

[ img ]

Keď som ja bola malá Baribiny neexistovaly - rozmýšľam že si jednu na staré kolená doprajem :p :D


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie a jiné modely knižních postav
Napsal: 21 lis 2016, 20:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:

Ta tvoje Montespanka, co jsi našla, je úžasná - má perfektní výraz :agree:
Přesně tak :) . Tak trochu mrcha od pohledu ;) .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie a jiné modely knižních postav
Napsal: 21 lis 2016, 20:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
fantina píše:

Ta tvoje Montespanka, co jsi našla, je úžasná - má perfektní výraz :agree:
Přesně tak :) . Tak trochu mrcha od pohledu ;) .
Ta se opravdu povedla. :applaus:

A Barbie v zelených šatech je také skvělá. :ok:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie a jiné modely knižních postav
Napsal: 22 lis 2016, 18:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie a jiné modely knižních postav
Napsal: 22 lis 2016, 18:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie a jiné modely knižních postav
Napsal: 22 lis 2016, 19:29
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Carmencita je bozi! Dokonala :ok: - akurat ze ma zelene oci ake by potrbovala Angelika Barbie -

tu je to vidno lepsie:

https://www.amazon.com/Happy-Holidays-B ... B000YOZMYG

a kde zohnat Filipovi poriadnu blondavu barokovu parochnu, aku nosil u dvora! to je otazka! :p :D


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie a jiné modely knižních postav
Napsal: 22 lis 2016, 19:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Kamarádka si kdysi vyráběla paruku na tábor tak, že ustřihla silonkám nohavice, zašila je, takže vznikla jakoby čepice, a na tu pak navlékala vlasy z vlny, které zastřihla do potřebného účesu (byl to tábor s tématikou Egypta, takže účes byl nasnadě) - možná by něco takového šlo udělat i pro panenku, vzít nějakou silonkovou ponožku, udělat si "návlek" na hlavu, a pak našít nějaké jemné vlasy... Ale přiznám se, že zas tak moc se mi do toho jít nechce :D .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie a jiné modely knižních postav
Napsal: 25 lis 2016, 12:20
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pokiaľ som správne pochopila na stránke jednej Francúzky ktorá vyrábala profesionálne Barbie Angeliky a potom ich popredávala, také niečo ako parochne na Barbie sa predáva.

A kto by mal záujem pozrieť si stánku tej spomínanej Francúzky, tu je:
(Treba sa tam preklikať, má toho tam veľmi veľa)

http://mamaisondepoupee.over-blog.com/


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie a jiné modely knižních postav
Napsal: 27 lis 2016, 21:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie a jiné modely knižních postav
Napsal: 14 led 2017, 00:32
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ha ha, Cantor s Florimondem jsou fakt dobrý, ještě by to chtělo nějaké pořádné oblečení :D

Hodně se mi líbí ty Barbíny, co našla Moirra - mají opravdu překrásné šaty (ty bílé a zelené).

Prošla jsem si ty stránky, na kterých Penelopa objevila Montespanku, a líbily se mi tam dva typy.
Tu první bych pasovala na Dáblici Ambroisine - má překrásné "zlaté" oči a skvělý výraz. Dokonce má na ruce náramek ve tvaru hada :D
A tu druhou bych klidně brala jako Angeliku - strašně se mi líbí ta barva vlasů, navíc má příjemný výraz a modrozelené oči (pravda, té zelené je tam málo):

[ img ] [ img ]

Jinak zelené oči jsem viděla jen u těch sběratelských panenek z vánoční kolekce:
[ img ] [ img ] [ img ] [ img ]

Obrázky jsou rozklikatelné na stránku s více fotkami...


No, a protože mě to prohlížení panenek chytlo a protože jsem magor, tak jsem si na stará kolena přece jen koupila tři panenky - takové trio ála Angelika-Montespanka-Scarronka. Jsem zvědavá, kdy si najdu čas na šití :lol:
[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie a jiné modely knižních postav
Napsal: 14 led 2017, 12:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ta Ambroisine je dokonalá! :applaus:

A ke koupi gratuluji ;) , já sama bych taky kupovala, kdybych měla za co a kde je skladovat :) .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie a jiné modely knižních postav
Napsal: 16 led 2017, 12:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopa, Florimond a Cantor su božskí. :D

Fantina, skvelá zbierka .... ja už tiež konečne musím zasa začať šiť :P


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie a jiné modely knižních postav
Napsal: 21 led 2017, 16:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aj mňa už to chytilo dámy, najskôr to začalo nevinne keď som zbadala u číňana
dohromady za 5 € v jednej krabici túto dvojicu:

[ img ]

myslela som aha Angelika a Diablica - pri lepšom pohlade sú to skôr Diablica a Montespanka - tie obrovské modré oči
ako Montespanka vo filme od Bordiera

aj tento úlet má samozrejme tiež pokračovanie... dnes som sa vybrala na výlet krížom cez Viedeň aby som si priniesla nové prírastky do Angelikologického múzea.
Polačka sa drží hesla: " Na šťastné detstvo nikdy nieje neskoro" :lol: :lol:

Predstavte si dámy že táto skvelá trojica na mňa čakala na Viedenskom Bazári od roku 2006 -
predávala ich stará babka ktorej ostali po jej vnučke, ktorá z nich medzičasom už vyrástla.

Keďže sú to krásne Barbie Figúrky original od Mattela a ako nové - to že ich dávala po 5 € kus je super cena.

Keď som ich zbadala na fotke, vravím si to je Joffrey-Angelika-Carmencita.

[ img ]

Joffrey má dokonca okrúhlu saracénsku briadku - ibaže potrebuje jazvu a tmavšie oči.
Viem že tie čo vyrábali vlastné modely Barbie mali aj farby ktorými sa dá na figurky maľovať -
musím zistiť kde sa dajú zohnať.

Keď som videla bábiky na živo, potešilo ma čo na fotke vidieť nebolo, je že Angelika má zelené oči - výborne :ok:

a zistila som že som nekúpila Carmenčitu ale Diablicu - dlhé vlasy čierne ako uhoľ a zlatohnedé oči - to mala diablica :twisted: Carmenčitu si ešte budem musieť zohnať - tá mala oči čierne

Nuž posúďťe, i keď vskutočnosti sú naozaj jantárovozlaté, vlasy som jej zatiaľ nerozplietla, ešte sú v cope:

[[ img ]

Nuž Errnie je expertka takže bude musieť prísť primaľovať Joffreovi Jazvu podľa inštrukcií veľkého jazvológa :turban:

tuto má samozrejme krátke vlasy - veď Rescator :mask: ich nosil pod šatkou ostrihané a super okrúhlu saracénsku briadku

Dauphine už môže začať šiť plášť a rozmýšlať z čoho mu vyrobiť masku - inak je to svalovec čo sa Jeanne určite bude páčiť :potapec:

[ img ]

Môj celý nafotený album si môžete pozrieť tuto:

https://www.flickr.com/photos/90236063@ ... 7389678862


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie a jiné modely knižních postav
Napsal: 22 led 2017, 12:21
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach, moirro, ty nové panenky jsou parádní!! :ok: Úžasná koupě :agree: a ještě víc mě udivuje, že ty panenky na tebe čekaly 11 let (pokud bylo správně nastaveno datum při focení pro inzerát). Je to opravdu radost, když se věci dostávají do rukou těm, pro které mají skutečně nějaký význam ;) A závidím ty kloubové lokty a kolena, které se dají nastavovat do různých póz ;)
Všechny tři typy parádně sedí - Angelika-Joffrey-Ambroisine - dámy mají opravdu nádherné oči. I s tou Montespankou máš naprostou pravdu, i když s jejím příjemným výrazem by se také mohla hodit na Abigail - bude záležet, jak je oblečeš :D
Škoda, že když jsem si v listopadu ustříhla ofinu, že jsem si ty vlasy neschovala - víc jak půl metru dlouhé černé vlasy by se teď hodily na tvorbu paruky pro Joffreye :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Až seženeš informace o barvách na panenky, kterými se dají upravovat, dej vědět. Už jsem si říkala, že se budu muset pustit do hledání, protože bych je také potřebovala :P


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie a jiné modely knižních postav
Napsal: 22 led 2017, 14:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
Až seženeš informace o barvách na panenky, kterými se dají upravovat, dej vědět. Už jsem si říkala, že se budu muset pustit do hledání, protože bych je také potřebovala :P
Už som zohnala info - teraz sa budem snažiť zohnať farbu.

Inak parochne pre Barbies majú na predaj za celkom dobré ceny. Napríklad Amazon:

https://www.amazon.de/Puppenper%C3%BCck ... BCcke&th=1

Dauphine už tiež chystá handričky aby mohla Joffreyovi ušiť rescatorovsky outfit.
Rozhodla som sa že z tohoto Joffreya bude pán Rescator, pretože má okrúhlu saracénsku briadku a vytrénované telo.

S babičkou čo Barbie predávala som vykecávala asi hodinu. Problém je ten že sa človek množstvom ponuky na willhaben musí preklikať celou ponukou - a čím vyššie smerovacie číslo vo Viedni tým viac nakonci je ponuka.
Tie bábiky jednoducho čakali namňa, neviem z akého dôvodu som mala včera trpezlivosť preklikať sa až na koniec. :potapec:

Ak by niekto z vás dievčatá našile nejakú barbie vo Viedni čo by chcel kúpiť, dajte vedieť, ak to bude možné zájdem vám preňu. ;) Tuto link na naše "willhaben" (doslovný preklad: mať chcem)

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie a jiné modely knižních postav
Napsal: 22 led 2017, 14:12
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Rohatá paneka a blondýnka v modrých šatech od Moirry je dvojice z filmu Zloba- Královna černé magie ( Disney, na motivy pohádky Šípková Růženka, A.Jolie v roli královny)


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie a jiné modely knižních postav
Napsal: 22 led 2017, 17:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vidíte, to jste určitě netušily, kam to povede, když se založí nové téma na panenky podle Angeliky, že? Kdo by to byl tušil, že kromě krásných fotek dojde k dalším investicím a nákupům nikoli pro děti :D .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie a jiné modely knižních postav
Napsal: 22 led 2017, 19:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No veru netušili. :disagreement: :slzici:

tejto niekto skvelo urobil oči:

[ img ]

LINK na všetky fotky:

http://bjdclub.ru/viewtopic.php?f=15&t=67288

pôvodne to je iná figúrka ale sama Autorka vraví že jej teraz pripomína Angeliku

Čo sa týka maľovania tvári - vraj sa pôvodné malovanie tváre dá zmyť dolu acetónom :scientist: -
avšak nesmie sa tým dotknúť zvyšného tela, ktoré je z iného materiálu a roztopilo by sa.

Moje úlovky na pintereste:

https://de.pinterest.com/Moirra48/angel ... rey-dolls/

ďalšie (sú tam nazbieraní aj kandidáti na Honorine, Gloriandu a Raymonda de Peyrac)

ozaj čo poviete na bábiku Raymonda de Peyrac - z ryšavými vláskami a čiernymi očami po Joffreyovi :?:
o ktorom sa nevedeli zhodnúť či je škaredý alebo pekný, až sa nakoniec rozhodli že je pekný ....
(v Slovenčine je zásadný rozdiel medzi ryšavou farbou vlasou a medenou - čiže červenovláskou
ako Honorine, dúfam že aj v Češtine)

Tie bábätkovské bábiky siú tak dokonalé že vyzerajú ako živé:

[ img ]

Link na celý album:

https://de.pinterest.com/Moirra48/barbie-angelique/

súrne však potrebujem Andijosa a Polačku! :mrgreen: :mrgreen:
ak niečo zbadáte, dajte vedieť
mne osobne sa páčil ten filmový od Bordiera lebo bol neustále v dobrej nálade a vysmiaty od ucha k uchu ....


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie a jiné modely knižních postav
Napsal: 26 led 2017, 14:14
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Opět jsem téma rozdělila - veškeré modely šatů, které jsou tvořeny "podle Angeliky", ať už knižní nebo filmové, jsem dala do Čtenářské tvorby (kam patří).
Tady necháme jen naše hledání panenek, které nám připomínají knižní postavy, nebo naše další "šílené" nákupy... :D :D
PenelopaW píše:
Vidíte, to jste určitě netušily, kam to povede, když se založí nové téma na panenky podle Angeliky, že? Kdo by to byl tušil, že kromě krásných fotek dojde k dalším investicím a nákupům nikoli pro děti :D .
No, to jsme opravdu netušily :lol: :lol: Investice jsou fakt značné 8)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 26 led 2017, 23:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No dámy čo sa týka vlasov som dnes pokusne objedala dve parochne po 3 € - neplatí sa poštovné.

http://www.ebay.at/itm/122175274234?_tr ... EBIDX%3AIT

Sú to vraj také čo sa dajú našívať na Barbie. Skúsim zlatú blond pre filipa a čierne pre Florimonda,
pretože som objavila Bratov Peyracovcov za super cenu:

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... -189094659

[ img ]

Florimond bude musiet dostať nové vlasy a tmavšie oči ale inak majú veľmi pekné tváre.

A tak ako to vieme s knihy, Florimond s usmieva a Cantor je vážny.
Dúfam že sa mi ich podarí kúpiť. :roll: :roll:

Ale aj tak: Peneloppa má naj malého Florimonda - vôbec nechápem kde k takému dokonalému prišla a aj Honorinku.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 26 led 2017, 23:55
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jé, ty jsou nádherní :ok: Máš pravdu, i výrazově se na mladé potomky Peyraků hodí. Mají moc hezké vlasy, takové lesklé a vypadají bohaté. Tak to držím palce, aby koupě dopadla úspěšně :agree:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 28 led 2017, 15:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já už nikde ani te´d neviděla ty dětičky prodávat, jen blond holčičku a blond chlapečka s účesem podle hrnce. Panenky mám doma od střední školy (což už je hodně dlouho, ehm) a bohužel mne nenapadlo schovat si k nim obal, že bych zjistila, jak se třeba jmenují (ta blond holčička od Barbie je tuším Gracie, všechny hračky mají jména - třeba brunetka Barbie je Tereza apod.) :? .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 11 úno 2017, 21:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Já už nikde ani te´d neviděla ty dětičky prodávat, jen blond holčičku a blond chlapečka s účesem podle hrnce. Panenky mám doma od střední školy .
No ajtak máš najdokonalejšieho malého Florimonda ever! :D :D

Fantázia mi pracuje na plné obrátky :potapec: ... kolečká v hlave sa točia :roll: :roll: a:

napadlo ma že by sme súrne potrebovali s papiera a preglejky vyrobiť mini psiu búdu

aby si nám s Angelikou a malým Florimondom mohla fotograficky dokonale zvečniť tento citát:

Vytáhla cosi zezadu z boudy. Černou a špinavou chlupatou kouli.
„Ale to je další pes!“ vykřikla Angelika.
„Ne, to jsou jeho vlasy.“
„No ano,“ zamumlala Angelika.
Jistě, takovéhle vlasy mohl mít jedině syn Joffreye de Peyrac.....


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 27 dub 2017, 14:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 27 dub 2017, 18:41
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:twisted: :twisted: Na to, že to má Filip "4ever", se tváří vcelku happy. Asi mu Katarina přináší pořádné věno, nebo pořádné sado-maso :ach: :swordplay: :ach: .


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 03 kvě 2017, 00:17
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, to se ti opravdu povedlo :applaus: :slzici: :slzici: Hodně jsem se bavila už při tom, když jste ty panenky aranžovaly a fotily, ale že to bude mít ještě dohru v podobě trefného komentáře, jsem opravdu netušila :lol: :lol: :lol:

Tak to se osamělému panu hraběti :scar: bude příště hodit to víno, které jsem právě nakoupila :mrgreen: :mrgreen: (velikost flašky je 4,5 cm)

[ img ] [ img ]

A pro :katarina: jsem do sbírky pořídila vlastní svícny, ať si pro příště nemusí půjčovat, když si jde na všechny ty své amanty posvítit :tongue:
[ img ]

No, a kdyby se náhodou chtěl pan hrabě nebo Philippe plácnout přes kapsu, tak jí na usmířenou můžou koupit koně :twisted: :twisted: Zde je ovšem předpoklad, že Katarína si zabere toho většího :lol:
[ img ]


Jinak..... konečně jsem se odhodlala a koupila další panenky - malou Honorine a malého Charlese-Henriho
[ img ] [ img ]
Moirro promiň, ale asi si ho nechám. On je ten chlapeček stejně úplně stejný, jako máš doma malého Raimonda-Rogera. Je to ta samá panenka ;)

No, a tohle byl můj adept na Filipa. Jenže, týden jsem se rozhodovala, zda ho mám koupit, a když jsem konečně šla na inzerát odpověď, tak ho pár minut přede mnou koupil někdo jiný. No nic, počkám si na dalšího :D
[ img ]

A tato panenka by se mi líbila jako dospělá Honorina :P Ta barva vlasů je úžasná :)
[ img ]

Jo, a pokud byste někdy v budoucnu chtěli barbínám vystrojit hostinu, tak například tady je docela široká nabídka miniaturních jídel. Jen mi ty malé sarapatičky přijdou dost drahé :roll: https://www.sbazar.cz/tanasii


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 03 kvě 2017, 10:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
Jo, a pokud byste někdy v budoucnu chtěli barbínám vystrojit hostinu, tak například tady je docela široká nabídka miniaturních jídel. Jen mi ty malé sarapatičky přijdou dost drahé :roll: https://www.sbazar.cz/tanasii
Pane jo, to je výběr! I když bramborový knedlík se špenátem asi v Toulouse nejedli, paní nabízí moc hezké věci. Jen ta cena je opravdu docela moc... Parádní jsou ty skleničky a sety talířů s příbory, jídlo už by se dalo nějak vytvořit třeba z modelíny :) .


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 04 kvě 2017, 10:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na e-shopu Maxíkovy hračky mají nyní slevu na panenky z disneyho pohádek: https://www.maxikovy-hracky.cz/hracky-z ... ent=link14.

Pokud někomu nevadí disneyovské rysy, s trochou fantazie by toto mohla být Honorina:
https://www.maxikovy-hracky.cz/hasbro-d ... dky-merida
https://www.maxikovy-hracky.cz/hasbro-d ... y-ii-ariel

A toto Angelika:
https://www.maxikovy-hracky.cz/hasbro-d ... va-ruzenka (akorát má fialové oči)
https://www.maxikovy-hracky.cz/hasbro-d ... ii-popelka

Líbí se mi i Kráska, ale nenapadá mne, ke které postavě ji přiřadit:
https://www.maxikovy-hracky.cz/hasbro-d ... iii-kraska


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 04 kvě 2017, 21:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
Jo, a pokud byste někdy v budoucnu chtěli barbínám vystrojit hostinu, tak například tady je docela široká nabídka miniaturních jídel. Jen mi ty malé sarapatičky přijdou dost drahé :roll: https://www.sbazar.cz/tanasii

Akoto že som prehliadla príspevok? :evil: Páni to je tedá výber! :shock: :shock: Súrne by som potrebovala dve čokolády jednu fľašu vína a dva poháre. :prayer:

Tú Honorinu a tie kone si kúpila tiež?

No pochybujem že by v Toulouse jedli makové šúľance :cook: , ale kvoli tým foťkám som práve na ne dostala chuť ja! :fail-cook:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 05 kvě 2017, 14:36
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Súrne by som potrebovala dve čokolády jednu fľašu vína a dva poháre. :prayer: Tú Honorinu a tie kone si kúpila tiež?
Jestli myslíš tu "dospělou" Honorinu, tak ne, tu jsem nekupovala, a stejně tak ani koně jsem nepořizovala. Už tak jsem to zase asi přehnala.... Koupila jsem ti do sbírky ty svícny, 6 skleniček a 4 flašky vína :mrgreen: Chtěla jsem toho vzít co nejvíc, protože poštovné je vysoké, i když se jedná o takové miniatury, ale zato jednotné.
Nad šálky s čokoládou jsem se rozmýšlela, ještě než jsem definitivně potvrdila objednávku, ale pak jsem je nekoupila :roll: Ony ty šálky měří jen jeden centimetr, tak jsem si říkala, že bychom si je mohly zkusit radši vyrobit, že by to mohlo vyjít levněji, než 1,90 € za jeden vč. poštovného :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 05 kvě 2017, 15:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
moirra píše:
Súrne by som potrebovala dve čokolády jednu fľašu vína a dva poháre. :prayer: Tú Honorinu a tie kone si kúpila tiež?
Jestli myslíš tu "dospělou" Honorinu, tak ne, tu jsem nekupovala, a stejně tak ani koně jsem nepořizovala.
Jéé, to je škoda, Honorina vypadá hodně dobře!

Toto třeba pro Angeličino působení v hostinci? https://www.sbazar.cz/tanasii/detail/22 ... -miniatury :)

koukám, že ta prodávající je z Brna.. Kdyby od ní někdo něco chtěl, mohu se zkusit domluvit s brněnskou kamarádkou, že by to od ní převzala osobně, aby se ušetřilo na poštovném...


Jinak v galanterii v Liberci prodávají lahvičky se zátkami, co paní také nabízí (https://www.sbazar.cz/tanasii/detail/22 ... ka-koralky), z těch by šla sestavit třeba Joffreyho alchymistická dílna :) . Kupovat to v reálné velikosti by už bylo finančně náročnější (https://www.ravelin-shop.eu/cz-detail-6 ... stava.html)...


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 05 kvě 2017, 15:11
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Za mne je ideálním Filipem tenhle Ken: https://www.hrackarna.cz/plazovy-ken-120277.html (až na to tetování). Škoda, že už ho neprodávají :cry: .


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 07 čer 2017, 20:30
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Za mne je ideálním Filipem tenhle Ken: https://www.hrackarna.cz/plazovy-ken-120277.html (až na to tetování).
Tak tenhle Ken by se mi také líbil, škoda, že je nedostupný... A tetování se dá odstranit, to by na překážku nebylo ;)

Tak já se zase pochlubím se svými nákupy - teda, ne se všemi, protože jsem zase nakoupila hodně panenek, tak to tady nebudu tapetovat fotkami, když jim stejně budu ještě asi upravovat obličejíky :D Ale mám docela radost z panenky se zelenýma očima (mám ji jako mladou Angeliku) a z Kena, který by měl v budoucnu představovat Filipa (až mu vyrobím blond paruku :mrgreen: )
[ img ] [ img ]

A dneska jsem koupila 3 koně a jedno hříbě (nebo poníka?) :lol:
[ img ] [ img ]


Ještě se mi líbila tahle panenka se zelenýma očima a medovými vlasy, ale je drahá. A moc se mi na ní nelíbí ten velký úsměv...
[ img ]
Tady je odkaz na inzerát: https://www.sbazar.cz/milan.b/detail/23 ... -stojankem

A tady několik odkazů na světlovlasé Keny:
https://www.mimibazar.cz/inzerat/944421 ... nku-barbie
https://www.mimibazar.cz/inzerat/942221 ... barbie-ken


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 01 črc 2017, 20:34
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nedá mi to, ale tohle sem musím dát!
Náhodou jsem narazila na inzeráty se sběratelskými panenkami, kde jedna je dokonce nazvaná "Angelika":

Sběratelská panenka Angelic Inspirations 1999
[ img ] [ img ] [ img ] [ img ]

Odkaz na inzerát: https://www.sbazar.cz/clairess23/detail ... tions-1999

A pak je tu i inspirace pro Ďáblici :mrgreen:
Sběratelská panenka Millenium Wedding 2000
[ img ] [ img ] [ img ]

Všimněte ti velmi krásné duhové barvy šatů :agree: - i když to není satén, ta duha je úžasná :P
Odkaz na inzerát: https://www.sbazar.cz/clairess23/detail ... dding-2000

A ještě jedna sběratelská panenka s modrozelenýma očima :D Jen tak, pro zábavu....
Sběratelská panenka Cool Sitter Skipper 1998
[ img ]

Odkaz na inzerát: https://www.sbazar.cz/clairess23/detail ... -roku-1998

PS: Obrázky jsou opět rozklikatelné na větší velikost ;)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 23 črc 2017, 14:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
aaach! :shock: :shock:

dokonalá diablica s jantárovými očami a tá dúhová látka !!! tu by som jej ihneď skonfiškovala
na Quebecký outfit pre Angeliku

skvelé objavy :ok:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 02 srp 2017, 18:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Koukala jsem na různá "etnika" mezi panenkami Barbie a je to bída... Z Indiánských panenek by teoreticky byly použitelné tyto:
https://www.hrackarna.cz/disney-princes ... 35117.html
https://www.hrackarna.cz/disney-princes ... 35127.html
https://www.hrackarna.cz/disney-princes ... 35128.html (nějaký indiánský náčelník? Mopuntuk třeba? :lol: )

Indiánka:
http://www.erica.cz/pagesbfantasy/fan_indianka.htm
http://www.barbie.unas.cz/galerie2009_t ... ianka.html
http://www.barbie.unas.cz/galerie2009_t ... ianka.html
http://maledamy.blog.cz/1001/indianka
http://ziza.blog.cz/0904/native-america ... al-edition (z řady Native American Barbie)

http://media0.webgarden.cz/images/media ... %20312.jpg ??

A Asiatky:
https://www.maxikovy-hracky.cz/hasbro-d ... adky-mulan (akorát ty pohádkové mají v obličeji zcela jiné proporce než klasické "Barbie")
https://www.megahracky.cz/barbie-v-pohy ... aska-dhl84
https://www.obchod-detem.cz/panenky-bar ... gLRG_D_BwE

Černošky:
https://www.megahracky.cz/barbie-v-pohy ... gLXGvD_BwE
https://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=1459500
http://www.hrackypronejmensi.cz/detail/ ... n-cernoska (tahle má nádherné šaty!)
http://nasepanenky.webgarden.cz/rubriky ... e-cernoska

Za mne dokonalá Bertille!
http://media0.webgarden.cz/images/media ... %20266.jpg

A Abigail:
http://media0.webgarden.cz/images/media ... %20153.jpg


A google mi nabídl i tento zajímavý odkaz: http://barbie-yourcandy.blog.cz/0810/cali-girl-barbie :)
(E-shop s doplňky, např. klobouky, ale i jídlem, zde: http://www.oblecky-na-barbie.cz/doplnky-pro-panenky/)


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 02 srp 2017, 18:58
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 03 srp 2017, 20:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zde galerie různých panenek Barbie, našla jsem tu i "svého" Florimonda a Honorinu:

http://www.barbie-ivanafilipova.ic.cz/barbieshelly.htm


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 03 srp 2017, 20:22
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Odkazy důležité pro hledání konkrétních panenek:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_B ... and_family
http://www.marcdolls.ch/barbiesfreundinnen.html

Pokud tedy budete shánět třeba brunetku, je dobré vědět, že se jmenuje Tereza, usnadní to hledání v různých bazárcích. Stejně tak teenagerka blondýnka (např. pro Severinu nebo mladou Angeliku) je Skipper apod.

Zde na této stránce je nádherná Ďáblice (nahoře a úplně dole brunetka):
https://hiveminer.com/Tags/barbie,todd

A tady mladý intelektuální Cantor:
http://www.dollstuff.net/diary/max-and- ... i-and-todd


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Panenky Barbie - Modely knižních postav
Napsal: 03 srp 2017, 23:15
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Našla jsi opravdu krásné a velmi zajímavé panenky :ok: Jen zírám, kolik existuje modelů. Ten vývoj vzhledu panenek je také hodně zajímavý, je vidět, jak se do nich promítaly módní styly a "ideály krásy" v průběhu let :D

Moc se mi líbí ta blondýnka na e-bay, co jsi navrhovala třeba na Abigail, škoda, že je tak drahá:
[ img ]

A z té sbírky na https://hiveminer.com/Tags/barbie,todd se mi líbí snad všechno, ale hodně tato fotka - není ani tak o přirovnání k postavám jako o tom motivu - je to hodně roztomilé :P
[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Geli
Předmět příspěvku: Pravá od Mattela
Napsal: 06 lis 2017, 19:48
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 22
Registrován: 01 úno 2017, 20:30
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Som jediná, ktorá by si neskutočne užila Barbie film natočený podľa kníh o Angelike?
Keď už mohli natočiť Troch mušketierov, Princa a bedára a Vianočnú koledu, tak prečo nepridať aj túto klasiku!

A okrem toho aj Barbie je blondína a podľa mňa by sa na Angeliku hodila perfektne. Sú si podobné vo veľa veciach.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Pravá od Mattela
Napsal: 06 lis 2017, 22:19
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na Barbie jsem nikdy nic zajímavého neviděla a vidět asi už nebudu. A navíc si myslím, že by se Barbie svou postavou až zase tak na Angeliku nehodila - viz citát z minulého měsíce. Nimochodem, Pan D má u mě plusové body za to, že není žádný puntičkář na úklid, ba právě naopak :

Vešel. Viděl, že spí. V polostínu se vznášela vůně ženy, jíž už přivykl. Při pohledu na ženské šaty rozházené všude kolem se usmál. Kde je ta přísná a uzavřená hugenotka z La Rochelle v šatech služky, kterou jednoho dne cestou do Ameriky Rescator pozval do své kajuty a pokusil se ji zkrotit? Kde je kolonistka, která během celé té dlouhé zimy na Horním Kennebeku stála po jeho boku a tak odvážně mu pomáhala? Zdvihl cípek krajkového hedvábného živůtku, jenž si ještě zachoval plné tvary jejího těla.

To ale neznamená, že by takové dílo nebylo zajímavé. Je také dost možné, že by přivedlo ke knižní předloze nové čtenáře.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 2  [ 69 příspěvků ]
Zpět na „Zábava“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů
cron