Jaké angelikologické sny se vám zdály?

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 10 příspěvků ]
Autor Zpráva
dauphine
Předmět příspěvku: Jaké angelikologické sny se vám zdály?
Napsal: 13 dub 2020, 22:02
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
4poziom.slask.pl
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Napadlo mě otevřít nové zábavné vlákno na téma jaké angelikologické sny se vám zdály? Budu moc ráda, pokud se podělíte o své bláznivé, pološílené, nelogické nebo romantické sny s Angelikou, Joffreyem, Desgrezem a dalšími.

Mně osobně se v minulosti zdálo pár krásných romantických snů o Joffreyovi a Angelice v trubadúrském paláci a určitě i nějaký pohádkový o Rescatorovi na lodi nebo v jeho paláci na Milosu. Bylo to v období před pár lety, kdy naše skalní jádro tady na fóru řešilo Angeliku hodně intenzivně a psaly se fikce. Bohužel si ty sny už opravdu nepamatuju, jen vím, že jsem se probudila naladěná na bezstarostnou, romantickou vlnu. :)

Před pár dny se mi ale po dlouhé době zdál další pološílený angelikologický sen, až jsem se divila, kam na to můj mozek chodí. Takže přispívám svou troškou do mlýna, ať se taky pobavíte, jako jsem se bavila já ráno na to :mrgreen: :

V tom snu jsem hrála hlavní úlohu jako krásná blonďatá Angelika (což je velmi zvláštní, protože většinou jsem z pozice pozorovatele) a ocitla jsem se v harému Mulaje Ismaila. Udělala jsem nějakou hroznou hloupost, která sultána rozzuřila a měla být proto k němu odvedena a potrestána (pravděpodobně nějakým mučeníčkem :lol: ). Sultán přišel oblečen do vyšívaných žlutých šatů a byl velmi rozzuřen (žlutá barva totiž u historického Mulaje značila zvláště krvelačnou náladu). Z nějakého důvodu se mě začal vyptávat na různé otázky a zdálo se, že se mu moje odpovědi nelíbí a nic neodvrátí můj tragický osud. Jeho poslední otázka byla, jestli prý mám ráda alkohol. Z nějakého důvodu jsem mu, ve snaze naklonit si ho alespoň trochu, řekla, že si myslím, že alkohol je pěkné svinstvo a že bych ho nikdy do úst nevzala. :mrgreen: :mrgreen: Čímž byl, jako vášnivý muslim, velmi potěšen a rozhodl se mi, za mou rozumnou odpověď, dát milost. :mrgreen:

Jak vidíte, nedává to příliš smysl a je to vlastně dost směšné. Až se dostanu k přečtení knihy o snech od Junga, třeba objevím nějaký hlubší význam... 8) :P


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Jaké angelikologické sny se vám zdály?
Napsal: 14 dub 2020, 11:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Haha, tak tohle je zajímavé téma, ale bojím se, abych v něm nebyla majoritní přispěvatelkou :). Mně se totiž zdají naprosté šílenosti téměř každou noc, takže i s angelikologickou tématikou už bylo snů habakůk.

Namátkou:

* Sen se mi zdál po skype srazu, kde jsem skypovala dál a na monitoru viděla Vaše obličeje :).

* Když jsem byla pozvaná na první minisraz, zdál se mi sen o Angelikologickém srazu v Brně, který se konal v suterénu nějakého paneláku, zřejmě v kočárkárně. Byla tam i Athenais, která tomu všemu předsedala. (Tehdy jsem pročítala osobní příběhy čtenářek, takže její podobu jsem znala.) Pamatuji si, že průběh měl lehce sektářské zahájení, každá si nasadila barevnou škrabošku jakože masku Rescatora a musela odříkat nějakou přísahu.

* Zdál se mi dokonce i krásný teleportační sen, kdy jsem se přenesla do Paříže, byla zima, já měla jen noční košili a běhala tam po ulicích ve snaze, dostat se do Velkého Chateletu za Desgrezem. Pořád jsem se bála, jaký je asi rok, jestli se s ním vůbec potkám. Nakonec jsem se nějak - s povrchní znalostí Turgotovy mapy - do Chateletu dostala, aby mne posadili do nějaké výslechové místnosti a posadili za stůl. Se svojí chabou francouzštinou jsem opakovala, že potřebuji mluvit s policistou Desgrezem, a protože v Chateletu si o mně mysleli svoje, poslali nějakého jiného kolegu, aby prověřil, jestli Desgreze znám a poznám. No a já hned identifikovala, že nemá dlouhý nos a ptala se ho na Sorbonnu. (Přitom jsem pořád věděla, že jsem ve skutečné Paříži a že ten historický Desgrez určitě vypadá jinak než ten literární, natož aby měl psa :D .) Takže pak přišel ten pravý Desgrez a naznačoval mi, ať mlčím a hlavně neříkám, že jsem z budoucnosti, jinak mne upálí. Když už se rozhodl, že mne vezme k sobě domů na Pont Notre-Dame, tak se mi vzbudilo mimino a já měla utrum...

* Další úchylný sen byl o tom, kterak jsme s Moirrou ve filmovém archivu mezi regály našly starý kotouč s originálním záznamem Travičské aféry ze 17. století, těšily jsme se, jak si ho pustíme a zjistíme, jak to tedy tehdy doopravdy bylo :mrgreen: .

* Nu a stranou nemůže zůstat ani ten první erotický sen s Desgrezem, který znovurozdmýchal můj cit k němu a už to bylo jen a jen horší...

* Svého času jsem ostatní o svých snech informovala, ale nemohu to nikde najít. Našla jsem jen e-mail, v němž jsem 9. 11. 2017 popisovala Moiře tento svůj sen:

Dnes jsem měla náročnou noc (...) během krátkého intervalu spánku (než zazvonila pošťačka a vzbudila mne) se mi zdál další z praštěných Angelikologických snů. Tentokrát jsem byla pracovně v Praze a sešla se pak před odjezdem s Jeanne. Byla jsem za ní v práci, kde byly i nějaké dvě jiné (no name) Angelikoložky. S jednou z nich jsme pak chodily po nějakých obchodech na jakési tržnici na Černém Mostě a potřebovaly na záchod, takže jsme zašly do antikvariátu, kde nám rozměnili velkou bankovku za poukazy na záchod. Což byly takové malé lístečky, každý v pětikorunové nominální hodnotě. A ke každému lístečku jsme dostaly starý pohled (které antikvariáty běžně prodávají) a doporučené kulturní tipy. Na mém pohledu bylo, že mám zajít na jakési divadelní představení a bylo tam uvedeno, v jakých divadlech jej hrají - bylo tam i liberecké divadlo F. X. Šaldy. Když si Angelikoložka přečetla můj pohled, zaradovala se. Již dlouho totiž hrajete hru - hledáte zmínky o jakémsi pokladu, který se týká Angeliky a je ukryt v Praze, a tyto zmínky se objevují velmi nečekaně a nesystematicky. A můj záchodový pohled obsahoval novou indicii! Bylo mi tudíž doporučeno, že se musím jít na to divadelní představení v Liberci, že tam budou určitě ukryty další zmínky, které Vám / nám pomohou. Pak jsem již pospíchala na konečnou metra, abych stihla autobus do Liberce, při té příležitosti jsme vlezly do nějakého tunelu metra pátrat po tom, nač pohled ukazoval. Musím říct, že ještě teď jsem napnutá jak kšandy, jaký ten poklad se vlastně hledá :-D.

Moirra to okomentovala slovy: poklada sa teraz otazka aky angelikologicky poklad sa skryva v Prahe - a stara dobra otazka preco nesmie Joffrey do Prahy


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Jaké angelikologické sny se vám zdály?
Napsal: 14 dub 2020, 14:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak to mě se sny na tohle téma moc nezdají. To je škoda.
Vzpomínám si jen na jeden, že v televizi dávali nový seriál Angelika. Viděla jsem tam jen Angeliku a Nicolase.
Jejich tváře si už nevybavuji moc přesně, ale nebyli to herci z filmu původního ani toho nového.
Vím jen, že byli mladí a oba pohlední, nepodobali se žádným známým hercům.
Dílů měl seriál hodně a já jsem někomu, nevím přesně komu, říkala, že seriál se moc knih nedrží. Proč to už nevím.
No třeba to napravím a bude se mi teď každou noc něco pěkného na toto téma zdát. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Jaké angelikologické sny se vám zdály?
Napsal: 14 dub 2020, 14:43
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirra to okomentovala slovy: poklada sa teraz otazka aky angelikologicky poklad sa skryva v Prahe - a stara dobra otazka preco nesmie Joffrey do Prahy

Třeba proto, že v Praze se údajně nachází dům "U poslední lucerny“.
Pokud se rozhodnete najít tento dům, musíte se vydat na Hradčany, do Zlaté uličky.
Říká se, že překročením prahu tohoto domu můžete vstoupit do jiných, snad paralelních světů. Vodítkem při hledání vám může být fakt, že ve Zlaté uličce opravdu stával domeček, kde bydlel nám neznámý alchymista. Meyrink kdysi řekl, že nezná jiné město, které by člověka, bydlí-li v něm, k sobě tak vábilo a neodolatelně vybízelo k návštěvě míst pohnuté minulosti, jako je Praha. Zaslechnete tu, jak mrtví volají živé na místa, kde kdysi trávili své pozemské bytí, aby nám pošeptali, že Praha nemá své jméno nadarmo, že je skutečným prahem.

Podle Meyrinka tu stával dům alchymisty, který se zjeví jen někdy a jen někomu.
Tak hraběti de Peyrac by se určitě zjevil. Jsem přesvědčena, že Joffrey by se chtěl třeba setkat s Tycho de Brahem, Keplerem a alchymisty na dvoře Rudolfa II. Neodolal by, vstoupil do jiné doby a možná už by se nevrátil, kdo ví?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Jaké angelikologické sny se vám zdály?
Napsal: 26 kvě 2020, 13:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Napadlo mě otevřít nové zábavné vlákno na téma jaké angelikologické sny se vám zdály? Budu moc ráda, pokud se podělíte o své bláznivé, pološílené, nelogické nebo romantické sny s Angelikou, Joffreyem, Desgrezem a dalšími.

Mně osobně se v minulosti zdálo pár krásných romantických snů o Joffreyovi a Angelice v trubadúrském paláci a určitě i nějaký pohádkový o Rescatorovi na lodi nebo v jeho paláci na Milosu. Bylo to v období před pár lety, kdy naše skalní jádro tady na fóru řešilo Angeliku hodně intenzivně a psaly se fikce. Bohužel si ty sny už opravdu nepamatuju, jen vím, že jsem se probudila naladěná na bezstarostnou, romantickou vlnu. :)

Před pár dny se mi ale po dlouhé době zdál další pološílený angelikologický sen, až jsem se divila, kam na to můj mozek chodí. Takže přispívám svou troškou do mlýna, ať se taky pobavíte, jako jsem se bavila já ráno na to :mrgreen: :

V tom snu jsem hrála hlavní úlohu jako krásná blonďatá Angelika (což je velmi zvláštní, protože většinou jsem z pozice pozorovatele) a ocitla jsem se v harému Mulaje Ismaila. Udělala jsem nějakou hroznou hloupost, která sultána rozzuřila a měla být proto k němu odvedena a potrestána (pravděpodobně nějakým mučeníčkem :lol: ). Sultán přišel oblečen do vyšívaných žlutých šatů a byl velmi rozzuřen (žlutá barva totiž u historického Mulaje značila zvláště krvelačnou náladu). Z nějakého důvodu se mě začal vyptávat na různé otázky a zdálo se, že se mu moje odpovědi nelíbí a nic neodvrátí můj tragický osud. Jeho poslední otázka byla, jestli prý mám ráda alkohol. Z nějakého důvodu jsem mu, ve snaze naklonit si ho alespoň trochu, řekla, že si myslím, že alkohol je pěkné svinstvo a že bych ho nikdy do úst nevzala. :mrgreen: :mrgreen: Čímž byl, jako vášnivý muslim, velmi potěšen a rozhodl se mi, za mou rozumnou odpověď, dát milost. :mrgreen:

Jak vidíte, nedává to příliš smysl a je to vlastně dost směšné. Až se dostanu k přečtení knihy o snech od Junga, třeba objevím nějaký hlubší význam... 8) :P
Uplne neuveriteľné aké šťastie ty máš s tými príjemnými snami z Joffreyom :ach: :applaus:

A ten sen z Mulejom je na popukanie - veľmi ma pobavilo ako tvoje umelecko-historicky vzdelané podvedomie dokonca aj vo sne nasadilo Mulejovi tie korektné šaty :slzici: :ok: škoda že si v tom sne nemala čas rozoberať tvoje blonďaté vlasy :potapec:

Možno práve preto že už dlho túžiš ísť do Maroka, si sa tam dostala aspoň vo sne, a Mulej sa snažil byť aspoň raz užitočný svojim upozornením že alkohol nieje bohviečo - Freud by to asi poriadne porozoberal :slzici:

Mne sa sníval sen v ktorom som bola blonďatá Angelika :eyes: po Joffreyovom boku iba raz - a aj to bolo niekde v 22 storočí - čiže v Scifi vydaní - všetky budovy boli supermoderné - a z miesta na miesto sa necestovalo dobravnými proztriedkami ale akýmisi tunelmi :roll: :roll: do toho tunelu, vnútri to vyzeralo ako vdušný vír, ste museli skočiť a vyplulo vás to na druhej strane tam kde ste sa chceli ocitnúť .... :mrgreen:

zaujímavé že sa mi snívalo práve scifi - hoci také žánre skoro vôbec nepozerám a radšej by som sa s Joffreyom bola poobzerala v 17 storočí


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: Jaké angelikologické sny se vám zdály?
Napsal: 27 srp 2020, 23:38
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj! Tak já už taky :agree:
Angeliku čtu od 13 let a vím naprosto jistě, že se mi o ní NIKDY nic nezdálo. Což je divné. Sny mívám, mám je ráda, a před časem jsem je studovala u Jaromíra Medo. Mám tak ráda sny, že i když se mi nezdá zrovna nic vyloženě pěkného, vnímám je jako JINOU stranu, obrácený svět..podivnou krajinu.
V tom snu o Jofreyovi nešlo o žádnou akci, spíš o pocity. Bylo to ale tak silné, že jsem na sen nezapomněla, dlouho potom se babrala informacemi kolem Jofreye a na chvilku se zas hezky platonicky zamilovala.
Ve snu jsem se ocitla v nějakém domě. Mohl to být palác, ale taky velká vila, zvenčí jsem ho neviděla. Byli tam lidé, sloužící a já zachytila, že se netrpělivě a s nervozitou očekává jeho příjezd. Věděla jsem, že bych se měla obléknout, abych byla slušně upravená, ale v tom pokoji mi bylo tak dobře, jen tak v nočním úboru. Nesvítilo tam úplně slunce, asi bylo časné ráno, pokoj měl oblouková okna, částečně stíněná bujným porostem venku. Pamatuji si na vůni, bílé květy... Taky takové stolky podél stěn, vlající záclonu, někde hrál klavír a já nic nemusela. Zachytila jsem to nervozní očekávání a najednou cítila trému a rozechvění, že přijde. Když jsem se konečně odhodlala vyjít z pokoje, byl už večer, na chodbě tlumené světlo, koberce, příšří. Zastavila jsem se na schodišti..najednou stál kdosi za mnou. Vnímala jsem jeho přítomnost a věděla, že je to Jofrey ..tedy Robert Hossein...a pak jsem se probudila. Celý den jsem se k těm pocitům vracela...to očekávání, atmosféra domu..samota a naděje na setkání..."Hezký to bylo!" ;)


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Jaké angelikologické sny se vám zdály?
Napsal: 14 čer 2021, 19:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dnes k ránu se mi zdál sen o angelikologickém srazu. Tereza se tam připila do rozšafné nálady, jely jsme pak spolu autobusem z Jizerských hor k nám domů, kde jsem ji hodlala uložit do postele, aby se z toho vyspala :). V autobuse žertovala s řidičem :D. Dalšího dne pak jela s Moirrou busem do Prahy, kde se jejich cesty rozdělily a každá již pokračovala svým směrem.
Ze snu si toho už moc nevybavuji, jen mé veselé pobavení nad Tereziným stavem :D.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Jaké angelikologické sny se vám zdály?
Napsal: 28 led 2022, 10:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dnes se mi zdál sen o tom, že jsem četla komiksovou knihu s příběhy ze světa Angeliky. První napsala Moirra a byl o Joffreyově návštěvě Angeliky v době, kdy si myslela, že je po smrti. Navštívil ji, když spala, a zatančil ji nějaký milostný tanec jihoamerických indiánů. Ve snu jsem obdivovala, jak se ilustrace pohybuje, a říkala si, jak je to hezky romantické a jak to Moirra vymyslela :D. Druhý příběh byl kreslený ve stylu mangy a vystupoval v něm zlatovlasý mladík. Původně jsem myslela, že je to o Filipovi, ale další otáčení stránek mne přesvědčilo, že je to Cantor. V příběhu mu bylo kolem 16 let, vypravil se do Francie a šel po stopách Markýzy andělů, kdy mimo jiné v krčmě navštívil Lidožrouta, aby se ho vyptal na okolnosti své záchrany. Bohužel pokračování se nekonalo, neb se vedle mne zavrtělo dítě a snění přerušilo.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Jaké angelikologické sny se vám zdály?
Napsal: 28 led 2022, 16:40
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Když jdu spát, po čtení kánonu nebo Vašich fikci, si velice přeji, aby se mi něco o našich hrdinech zdálo, bohužel zatím nic… Zda se mi pouze, jak musím rychle sbalit mnoho veci do mala kufru, spěchat na vlak či letadlo atd….

Bohužel jsem již docetla poslední díl, a tak čtu nyní první díl a zároveň od Moirry Kralovstvi francouzské tři návštěvy. Docetla jsem o noční jízdě JP s D. Moirro nádherné, oprasila slovenštinu, některé výrazy jsou rozkoše. Mas obrovský talent, děkuji.

V sekci knihy jsem viděla nové uvedeny 3 díly Kralovstvi francouzské, je něco nového


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Jaké angelikologické sny se vám zdály?
Napsal: 28 led 2022, 18:10
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Teda Penelopo, ty sny Ti závidím. :agree:
Mně se na téma Angelika skoro nic nezdá. Jen jednou ten seriál, jak už jsem psala dříve.
Třeba bude dnes v noci pokračování a tak nám o tom zase napíšeš.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 10 příspěvků ]
Zpět na „Zábava“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů
cron