Skype minisraz 27. 11. 2021

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 5 příspěvků ]
Autor Zpráva
PenelopaW
Předmět příspěvku: Skype minisraz 27. 11. 2021
Napsal: 27 lis 2021, 16:24
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
4poziom.slask.pl
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Skype minisraz 27. 11. 2021

Dnes se uskutečnil minisraz, kterého se účastnily: Sob, Zuzanka62, Mimi a PenelopaW. Tereza, Delphine a Moirra se omluvily :).

Abyste i Vy ostatní věděly, o čem jsme debatovali, tak jen pro zajímavost, rozhovor trval déle než 2 hodiny, protože - i když se někdy zdá, že ne - Angelika je téma široké a dá se v rámci něm bavit o mnoha a mnoha věcech :).

Probraná témata:

- Bude nebo nebude někdy dopsán a vydán poslední zamýšlení díl ságy?
- Jak je to se seriálem o Angelice, který zmínila dcera Anne Golon Nadia?
- Co vše lze nalézt na fóru - fanfikce, informace ke knihám, ilustrační a jiný doplňující materiál.
- Historické seriály a filmy - tipy.
- Petice / Dopis dědicům Anne Golon.
- Otázky k některým tématům (viz níže).
- Návrhy k dalším setkáním.

Průběh:

Nejprve se představila nová uživatelka Zuzanka62, která vyprávěla Penelopě o tom, jak se dostala k Angelice i k webovým stránkám. Později se připojily Sob a Mimi.
V úvodu padly obligátní otázky, zda někdy vyjde poslední, zatím nenapsaný díl. Více k tomuto tématu zde: http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic. ... e1209ea0f0
Následně jsme debatovaly o uvažovaném seriálu (http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic. ... e1209ea0f0), v jaké fázi mohou být přípravy, jak by mohl vypadat, jak bychom si jej představovaly my.
Probraly jsme i otázku fanfictions a oblíbené hrdinky Kataríny, kterou žádné jiné světové fanynky nemají :katarina: .
Zuzanka62 opět chválila obsah webu a diskuse, zejména nově přidávané mapy od Moirry (http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic. ... e1209ea0f0) nebo informace o barokní hygieně (http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic. ... e1209ea0f0).
Debatovaly jsme nad tím, kdo je vlastně fanouškem Angeliky, že musí jít o někoho, kdo kromě lásky k dobrým příběhům chová náklonnost k historii a třeba právě k historii 17. století. Zejména Mimi dávala tipy na různé seriály (http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic. ... e1209ea0f0), např. seriál o Janu Jeseniovi: https://www.csfd.cz/film/189616-lekar-u ... u/prehled/. Shodly jsme se, že moc hezké seriály a filmy mají Poláci a že kdyby se někdo z nich chopil i seriálové Angeliky, mohlo by to stát za to :).
Opět vyvstala i několikrát navrhovaná možnost napsat Nadie nějaký dopis či petici, ideálně se zapojením širší komunity fanoušků (např. přes facebookové stránky, které spravuje Moirra, kde se sdružují fanynky z Francie, Itálie, USA, Španělska, ...), kde bychom položili dotazy, jak to vypadá s plánovanými projekty, v jaké fázi je dopisování posledního dílu, případně i nějaké návrhy z řad fanoušků a čtenářů díla AG. Dohodly jsme se, že k tomuto založíme v diskusi samostatné téma, kde by každý napsal, co by ho zajímalo, jaké podněty by na Nadiu měl apod.
Zuzance62 jsme následně daly návrhy na konkrétní fikce, kterými by mohla začít, až dočte knihy (aktuálně je spolu s Angelikou v Quebeku), a padly tyto otázky:

- Pojede nebo nepojede Joffrey do Prahy?
- Co si myslíte o Joffreyově chování k Angelice? (Někdy bylo nefér, nechoval se k ní úplně dobře, v Novém světě ji neustále "testoval".)
- Myslíte si, že byste samy po nějakých 12 letech poznaly svého manžela, kterého jste se samy vydaly hledat? Proč Angelika nepoznala Joffreye?


Doplňuji též odkazy na diskuse, týkající se dalších možných setkání a námětů:
http://angelique.cz/phpBB321/posting.ph ... e1209ea0f0
http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic. ... e1209ea0f0

Většinou se na dalším skype srazu domlouváme přes e-maily, často jde o setkání spontánní a improvizovaná, ale vždy je příjemné popovídat si o společném zájmu s někým zasvěceným :).
Kdyby si někdo chtěl příště také zaskypovat, můžete mi napsat soukromou zprávu, a domluvíme se ;).

Pokud by mne někdo z ostatních účastnit chtěl doplnit, něco dovysvětlit či více rozepsat, budu ráda :).

Pokud někdo další zkusí odpovědět na výše položené otázky, věřím, že se dostaneme k zajímavým výstupům :). (Samozřejmě je možné k jednotlivým otázkám založit samostatné téma nebo později příspěvky z této diskuse přesunout, pokud by se rozjela plnohodnotná diskuse.)


Závěrem chci všem zúčastněným ještě jednou poděkovat, že si našly čas a že se toto milé setkání uskutečnilo :).


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Skype minisraz 27. 11. 2021
Napsal: 28 lis 2021, 15:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  27 lis 2021, 16:24


Opět vyvstala i několikrát navrhovaná možnost napsat Nadie nějaký dopis či petici, ideálně se zapojením širší komunity fanoušků (např. přes facebookové stránky, které spravuje Moirra, kde se sdružují fanynky z Francie, Itálie, USA, Španělska, ...), kde bychom položili dotazy, jak to vypadá s plánovanými projekty, v jaké fázi je dopisování posledního dílu, případně i nějaké návrhy z řad fanoušků a čtenářů díla AG. Dohodly jsme se, že k tomuto založíme v diskusi samostatné téma, kde by každý napsal, co by ho zajímalo, jaké podněty by na Nadiu měl apod.
to vás asi sklamem ale ja by som nijakú hromadnú petíciu nepredávala. existujú však oficiálne stránky aj webová kde každý kto má pocit že Nadji che niečo napísať, tak to môže urobiť - či už sám alebo v nejakom spoločnom posolstve

pridám neskoršie linky :wink:

môj názor k tomu je tuto:

viewtopic.php?f=4&t=948

Ako vidíte AG vraví že Joffrey do Prahy nepôjde, čo ale samozrejme nikomu nebráni napísať fikci Joffrey v Prahe - nakoniec ja už som tu raz jednu takú Fantáziu zverejnila ... ale tam bola hlavnou hrdinkou Katarína myslím

Probraly jsme i otázku fanfictions a oblíbené hrdinky Kataríny, kterou žádné jiné světové fanynky nemají :katarina: .


haha ano Katarína ako Anti-Angelika je náš jedinečný česko-slovenský unikát :mrgreen:

že moc hezké seriály a filmy mají Poláci a že kdyby se někdo z nich chopil i seriálové Angeliky, mohlo by to stát za to :).

ja som moc Poľských vecí nevidela, ale som bola dokonale vyvalená Poľskou adaptáciou Dámy s Kaméliami, najlepšou akú som doteraz videla, a to poznám všetky co existujú ...a drží sa tiež krásne predlohy :ok:


- Pojede nebo nepojede Joffrey do Prahy?
- Co si myslíte o Joffreyově chování k Angelice? (Někdy bylo nefér, nechoval se k ní úplně dobře, v Novém světě ji neustále "testoval".)
- Myslíte si, že byste samy po nějakých 12 letech poznaly svého manžela, kterého jste se samy vydaly hledat? Proč Angelika nepoznala Joffreye?


to sú otázky do pranice a myslím že niekde sme ich už preberali

k poslednému bodu si dovoľujem pripomienku: 15 rokov veď sa to slovné spojenie 15 rokov opakuje v knihách donekonečna :potapec: Paríž 1661-1676 La Rochelle ale ty asi myslíš to prvé stretnutie v Kandii, nie? :roll:

PS: teším sa že sa našli fanúšičky Angeliky ktoré majú radi aj moje mapy - tak ako Fantina musí mať všetko pekne stabuľkované, pán Clopot sclopotované, tak ja mám rada veci zmapované. :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Skype minisraz 27. 11. 2021
Napsal: 28 lis 2021, 19:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, děkuji za reakce!
moirra píše: *  28 lis 2021, 15:12
k poslednému bodu si dovoľujem pripomienku: 15 rokov veď sa to slovné spojenie 15 rokov opakuje v knihách donekonečna :potapec: Paríž 1661-1676 La Rochelle ale ty asi myslíš to prvé stretnutie v Kandii, nie? :roll:
Haha :slzici: , já věděla, že strkám hlavu do oprátky, ale jak jsem to psala v rychlosti a měla už hlavu jinde, tak jsem si tu číslovku nikde neověřila. Těch 12 roků jsem střelila od boku a okamžitě to pustila z hlavy. Díky za opravu ;) :ok: .
moirra píše: *  28 lis 2021, 15:12
PenelopaW píše: *  27 lis 2021, 16:24
Opět vyvstala i několikrát navrhovaná možnost napsat Nadie nějaký dopis či petici
to vás asi sklamem ale ja by som nijakú hromadnú petíciu nepredávala.

môj názor k tomu je tuto:
viewtopic.php?f=4&t=948
Taky si myslím, že petice s nikým nepohne, a jak správně píšeš, ani nemusí, prostě má autorská práva a tedy i právo veta, co by do toho nechala kohokoli mluvit. Napadlo mne ale, že jsme se na ni mohli obrátit s nějakými otázkami a z odpovědí sestavit třeba "oficiální interview" na naše fanouškovské stránky. V rámci dotazů bychom mohly tahat rozumy a třeba se dozvědět něco víc k otázkám, které se stále opakují a s nimiž vždy jednou za čas někdo přijde: V jaké fázi je psaní posledního dílu? Kdo na něm pracuje? Kdy tam asi vyjde? V jaké fázi je seriál? Ví se něco víc o výběru herců a lokací? Kdo bude režisér? ... atd. atp. Vymyslet se toho dá samozřejmě hrozně moc (a stejně tak to líp naformulovat ;)).

My bychom ještě mohly zkusit vydyndat nějakou autorizaci k atlasu Angeliky, ať všechny objevy a Tvé mapy zúročíme ;).


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Skype minisraz 27. 11. 2021
Napsal: 29 lis 2021, 10:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dovoluji si zkopírovat, co mi přišlo do e-mailu:
Sob píše:
K včerejší diskusi k fikcí od Ady. Nevadí mi když hrdinka trpí, pokud nakonec najde své štěstí. V případě, že hlavní hrdina potrestá její mučitele je to pro mne nejlepší možný výsledek.

V mém oblíbeném historicko-romantickém seriálu Anastazie z carského Ruska, o kterém se už na fóru zmiňuji, je hlavní hrdinka nevolníce Anna baronem Ivanem Ivanovičem Korfem vychována jako šlechtična společně s jeho synem Vladimírem. Vladimír musí otci přísahat, že její původ neprozradí. V dospělosti se Vladimír do Anny zamiluje. Své pocity si mladý muž odmítá přiznat a chová se k Anně hrubé. Vše vygraduje ve chvíli, kdy se do sebe zamilují Anna a jeho nejlepší přítel. Poté co si Vladimír uvědomí svou lásku, snaží se vše napravit a získat srdce své dámy.
O seriálu je zmínka zde:
http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic. ... 832#p29961


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Skype minisraz 27. 11. 2021
Napsal: 29 lis 2021, 11:45
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  29 lis 2021, 10:04
Dovoluji si zkopírovat, co mi přišlo do e-mailu:
Sob píše:
K včerejší diskusi k fikcí od Ady. Nevadí mi když hrdinka trpí, pokud nakonec najde své štěstí. V případě, že hlavní hrdina potrestá její mučitele je to pro mne nejlepší možný výsledek.

V mém oblíbeném historicko-romantickém seriálu Anastazie z carského Ruska, o kterém se už na fóru zmiňuji, je hlavní hrdinka nevolníce Anna baronem Ivanem Ivanovičem Korfem vychována jako šlechtična společně s jeho synem Vladimírem. Vladimír musí otci přísahat, že její původ neprozradí. V dospělosti se Vladimír do Anny zamiluje. Své pocity si mladý muž odmítá přiznat a chová se k Anně hrubé. Vše vygraduje ve chvíli, kdy se do sebe zamilují Anna a jeho nejlepší přítel. Poté co si Vladimír uvědomí svou lásku, snaží se vše napravit a získat srdce své dámy.
O seriálu je zmínka zde:
http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic. ... 832#p29961
Je zajímavé sledovat boj člověka se sebou samým a jeho následnou snahu o nápravu vlastních chyb


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 5 příspěvků ]
Zpět na „Volná diskuse“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů