My, Angelika a reakcie okolia

Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 78 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Autor Zpráva
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 lis 2012, 15:14
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1067
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Právě jsem zabrousila do diskuze ohledně knižní a filmové ságy Stefanie Mayerové Stmívání. Podotýkám, že vím, o co jde, jen přibližně a z doslechu, ale něco máme možná společné. V diskuzi vesměs všichni Stmívání očerňovali, ale mě moc pobavil následující příspěvek jedné, zřejmě dospělé paní:

"Pánové, ty filmy taky nejsou určeny pro vás!Nejen "malé holky",ale i my starší si rády odpočineme od přemýšlení a podíváme se na krásné kluky ve filmu ;).Největší nebezpečí u těchto filmů však vidím v tom, že v nich ti kluci vystupují jako ochránci, gentlemani a oddaní milovníci. Tak o nich mladé holky sní, tak si je pamatují, ale pak zažijí krutý pád na zem, jakmile zjistí, že skuteční kluci jsou jen banda nevyspělých,hloupatých, věčně nadržených a promiskuitních "skorodětí".Což se bohužel s věkem vůbec nemění...
Realita je pro nás ženské tvrdá a strohá, tak nás nechte aspoň snít!"
Dasha, toto mi pripomína jeden výrok, ktorý som čítala onehdá na facebooku: Bolo to niečo v tom zmysle, že pornofilmy a romantické knihy/filmy sú si rovnocenné tým, že v oboch pohlaviach vyvolávajú nerealistické očakávania a sú teda rovnako škodlivé pre život. No, podľa mňa to tak nie je. Myslím si, že je oveľa ľahšie presvedčiť ženu, aby mužovi zahrala prostitútku (a možno to ani hrať nemusí), ako vychovať z muža milujúceho džentlmena, "se vším všudy".
Myslím si, že všetko toto "okydávanie" romantických kníh je jednoducho mediálny obraz. Zaujímavé je, že keď je muž oddaný fanúšik športu (a tým myslím len fandenie bez aktívneho pohybu) alebo počítačových hier či rýchlych áut, nik sa nad tým nepozastavuje. Akčné superhrdinské filmy typu Avengers a James Bond sú vždy hodnotené ako "dokonalé, úžasné". Ale akonáhle žena číta romantické knihy a kiná ovládne romantika a la Twilight, je to všetko "odpad" a "na smiech" a ženy sú iba hlúpe "fangirls". Prečo je to tak? Prečo sa my ženy máme hanbiť za naše vášne a máme byť vysmievané, kým muži sa potľapkávajú po pleciach po najnovšom Batmanovi a celý svet "je na kolenách"? Takže, dámy, ukončujem môj príhovor a vyzývam vás: nehanbite sa za to, čo máte rady. Či už knihy, filmy alebo hocičo iné. Ak to ľudia vo vašom okolí nechápu, nedajte sa znechutiť. Našťastie tu máme internet, kde sa môžu podobne orientovaní fanúšikovia stretávať. A ostatných nech aj šľak trafí, no nie? :) 8)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 lis 2012, 19:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, jsem ráda že to bereš takhle. Opět se potvrzuje, že i negativní reklama je reklama :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 27 lis 2012, 20:28
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
jeanne píše:
Ha, to mi pripomnelo jak se jeden radoby novinar na internetu obul do Maye. Ze se normalne v diskusich podobneho razeni neobjevuju, tak zde jsem proste nemohla zustat stranou. A bylo mi velkym potesenim, ze jsem nebyla sama.

Vyse uvedeny odkaz - takovyhle mizerne napsany clanek bych svedla taky, ale stydet bych se musela. Jiz delsi dobu pochybuju o inteligenci a vzdelani techto "novinaru", zda se, ze jejich profese dostava tvrde na frak. I kdyz, bylo to nekdy jinak? A presto se najdou i novinari, kterych si lze hluboce vazit, pan Stanislav Motl a pan Josef Klima...

Svet se zrychluje, ale dopada to tak, ze se nam dostava neverohodnych a instantnich informaci. Nakonec, pokud opravdu chceme zjistit pravdu, musime si na opravdoveho novinare zahrat sami. Jsem si vsak 100% jista, ze s mnohem vetsim uspechem.

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 lis 2012, 10:25
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
jeanne píše:
Jj, jeto tak. Celé jsem to nečetla, ale z fanoušků mayovek je tam autor přece taky zděšen. :)

Když řeknu, že jsme pořád diskriminovány v práci, ve sportu atd. tak se dozvídám, že jsem prý zarytá protivná feministka, ale jak vyplývá z komentářů o fanouškovství žen čehokoli, není nám společensky toletováno žádné a nic.
Mám ráda romantické filmy, Ludvíka XIV., Angeliku, upírské filmy... výsledek - jsem prý blbá ženská. Mám ráda počítačové hry, vytrvalostní a silové sporty a chci pro ženy stejné disciplíny a pravidla, zase špatně, jsem prý chlap (nebo taky prý transsexuál). :D
Tos ani o sobě nevěděla, viď? :wink:
Také mi připadá, že jediným ideálem ženy je ta, která drží v jedné ruce vařečku a v druhé - jejdon, tam jsem se dostat nechtěla :shock:

Dokud se lidi nenaučí druhému člověku ponechat jeho vlastní individualitu, bez ohledu na to, zda je to muž nebo žena, tak se budeme pořád potýkat se "srážkami s blbci".

Ber to tak, že s Tebou prostě nerezonují, tak Tě nemůžou pochopit. Nejlepší je se s nima bavit jen o počasí (pravda, ale pouze v obecné rovině, HAARP a chemtrails bych raději nezmiňovala). Nedostatek rozhledu, je holt nedostatek rozhledu, a přes to vlak nejede.

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 lis 2012, 10:37
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1067
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
amen, dievčatá!


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 09 čer 2021, 17:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 2824
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Náhodou jsem včera narazila na toto téma a cítím potřebu se zapojit :).

Jak popisuje můj čtenářský příběh, ke knihám jsem se dostala přes filmy cca v těch 13ti letech jako mnohé další. Akorát tedy, Dasho, nemyslím, že už v těch třinácti jsem se vnímala jako zakomplexovaná ohava (to přišlo až později) a že by mi z toho knihy pomohly (líbil se mi příběh) ;). V tom bourám stereotyp :D. Každopádně filmy vyvolaly jisté okouzlení, takže když jsem zjistila, že má máma doma knížky, začala jsem si je půjčovat. Tehdy mi toho kupa uniklo, některé díly jsem si pak do dospělosti téměř nepamatovala (Angelika a král), jiné mě vůbec nebavily (třeba ty "novosvětské"). V knihovně nám naprosto chyběl díl Nezkrotná Angelika, ten jsem poprvé četla až o nějakých 20 let později, a zpětně se mi líbí podstatně víc jak adaptace. (Tehdy jsem vůbec nechápala, kdo je Zlatá brada a mohla se jen domýšlet.) Sama moje máma, která knihy četla nejprve ve slovenštině, ty americké už nečetla, pamatuji si, že jsem třeba Quebec pro ni kupovala u nějakého pouličního stánku ve slevě a ani ho neotevřela. Tudíž jsem ani dlouho netušila, že jsou ještě nějaké další svazky, tyhle mezery jsem si obnovila až jako dospělá.

Ale to odbočuji. Když jsem knihy četla poprvé, četla je se mnou ještě spolužačka, které to pak maminka doma zakazovala, protože jí šel prospěch dolů. Zpětně už si nevybavuji, zda mě tehdy nějak hodně brala romantická linka, spíše ne, líbil se mi román jako takový a Angeličina "dobrodružství". Pamatuji si, že jsme velmi vášnivě prožívaly třeba intriky paní de Montespan :). Zatímco filmy se do mne vryly víc, knihy se postupem času trochu zamlžily a zapomněla jsem na ně, byť jsem už tehdy vnímala jejich rozpracovanost a větší množství informací než z filmů. (U těch mě zcela dostaly kostýmy a hudba, o Rochefortovi, který měl okouzlil svou jemnou ironií a noblesou nemluvě.) Každopádně tehdy v pubertě se nám asi pár spolužáků posmívalo, ale nenesla jsem to nijak těžce (nebo si to nepamatuji).

Když jsem od svého příchodu sem mnohokrát mluvila s Dashou, vyjadřovala se o mém přiznání k četbě Angeliky jako o coming outu, ale já to tak sama doteď nevnímám. Nijak jsem se nikdy nehanbila za to, že sérii čtu a mám v oblibě, natož nyní, kdy v mé knihovně zaujímá čestné místo. Je ale pravda v tom, že většina lidí na zmínku o Angelice reaguje trochu s despektem či minimálně se shovívavostí, protože znají jen filmy. A filmy mají zafixované jako erotiku (i když tam vlastně - oproti dnešní produkci - není ukázáno vůbec nic), romantiku pro ženy a tak trochu jako něco podřadného a brakového. Když mě někdo nechá rozhovořit se, tak se většinou diví, že a) existují nějaké knihy, b) jde a priori o velice propracovaný historický román, kde romantika (oproti "klasické červené knihovně") zdaleka nehraje takovou roli, jak si laik myslí. Dost debatujících uzná mé argumenty, ale tím to pro ně skončí, někteří projeví zájem si sérii přečíst (aniž by to kdy udělali, protože existuje spousta jiných knih, které jsou pro ně atraktivnější), ale existuje docela dost i těch, kteří reagují odmítavě a berou i knihy (přestože je v životě neotevřeli ani neviděli) jako romantiku. Když jsem například sérii zmínila na univerzitě, kde jsem tehdy dělala doktorát z historie, bylo mi výslovně doporučeno se o tom moc nešířit. (Mně z toho vylezlo hlavně sdělení, že lidé -a to i historici, kteří jsou často obeznámeni i s beletrií - fakt netuší, že knihy existují!)

Díky Databázi knih se mi povedlo získat nejen nové čtenářky, ale i podebatovat o Angelice s lidmi, kteří ji třeba kdysi četli, líbila se jim, ale pak na ni pozapomněli. Možná byste se divili, kolik lidí Angeliku četlo :). (Dokonce ji třeba uznali i jako historický román, ale už třeba neměli potřebu se k ní vracet.) Přesto - a to je důvod, proč mě diskuse zaujala - sama cítím, že mám kolikrát potřebu se obhajovat, že se mi Angelika líbí, nebo vůbec knihy obhajovat, že s filmy toho nemají mnoho společného.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 27 pro 2021, 20:00
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 165
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dobrý podvečer všem a zvláště Penelope, prave jsem se mohla na chvíli vrátit.
Plné s Tebou souhlasím, většina lidi neví, ze jde o dokonalý historicky roman. To musím všem vysvětlovat. Dále musím všem vysvětlovat, ze existuje i další pokračování v Americe.
Ale i to, ze v zásadě jde o lásku mezi manžely, kdy sice oba měli jiné partnery ale přesto se vlastně neustále hledali. Mysli, ze toto ovlivnilo cely můj život. Vždy jsem v podstatě hledala Peyraca, muže velkoryseho, galantniho, svým způsobem krásného/ ošklivého, inteligentního s mnoha zájmy a přehledem, svým názorem ats. A samozřejmě milujiciho. Děkuji, myslím, ze se to přibližně podařilo. Díky Bohu.
Myslím, ze každá žena by chtěla byt Angelinou a mít za partnera Peyraca. Ale o tom asi jindy.
Nyní jsem koupila své dlouholeté kamarádce všechny díly. Kdysi jsme si prehravaly části filmu.
Moc se těší a já doufám, ze získám další duši. S ni se nemusím bát povídat o knihách a svých pocitech.


Nahoru
Profil Citovat
M0RNINGSTAR
Předmět příspěvku: Re:
Napsal: 04 zář 2022, 15:31
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 20
Registrován: 01 zář 2022, 23:11
Kontaktovat uživatele: SZ, Facebook
 
Precious píše: *  27 lis 2012, 15:14
dasha píše:
Právě jsem zabrousila do diskuze ohledně knižní a filmové ságy Stefanie Mayerové Stmívání. Podotýkám, že vím, o co jde, jen přibližně a z doslechu, ale něco máme možná společné. V diskuzi vesměs všichni Stmívání očerňovali, ale mě moc pobavil následující příspěvek jedné, zřejmě dospělé paní:

"Pánové, ty filmy taky nejsou určeny pro vás!Nejen "malé holky",ale i my starší si rády odpočineme od přemýšlení a podíváme se na krásné kluky ve filmu ;).Největší nebezpečí u těchto filmů však vidím v tom, že v nich ti kluci vystupují jako ochránci, gentlemani a oddaní milovníci. Tak o nich mladé holky sní, tak si je pamatují, ale pak zažijí krutý pád na zem, jakmile zjistí, že skuteční kluci jsou jen banda nevyspělých,hloupatých, věčně nadržených a promiskuitních "skorodětí".Což se bohužel s věkem vůbec nemění...
Realita je pro nás ženské tvrdá a strohá, tak nás nechte aspoň snít!"
Dasha, toto mi pripomína jeden výrok, ktorý som čítala onehdá na facebooku: Bolo to niečo v tom zmysle, že pornofilmy a romantické knihy/filmy sú si rovnocenné tým, že v oboch pohlaviach vyvolávajú nerealistické očakávania a sú teda rovnako škodlivé pre život. No, podľa mňa to tak nie je. Myslím si, že je oveľa ľahšie presvedčiť ženu, aby mužovi zahrala prostitútku (a možno to ani hrať nemusí), ako vychovať z muža milujúceho džentlmena, "se vším všudy".
Myslím si, že všetko toto "okydávanie" romantických kníh je jednoducho mediálny obraz. Zaujímavé je, že keď je muž oddaný fanúšik športu (a tým myslím len fandenie bez aktívneho pohybu) alebo počítačových hier či rýchlych áut, nik sa nad tým nepozastavuje. Akčné superhrdinské filmy typu Avengers a James Bond sú vždy hodnotené ako "dokonalé, úžasné". Ale akonáhle žena číta romantické knihy a kiná ovládne romantika a la Twilight, je to všetko "odpad" a "na smiech" a ženy sú iba hlúpe "fangirls". Prečo je to tak? Prečo sa my ženy máme hanbiť za naše vášne a máme byť vysmievané, kým muži sa potľapkávajú po pleciach po najnovšom Batmanovi a celý svet "je na kolenách"? Takže, dámy, ukončujem môj príhovor a vyzývam vás: nehanbite sa za to, čo máte rady. Či už knihy, filmy alebo hocičo iné. Ak to ľudia vo vašom okolí nechápu, nedajte sa znechutiť. Našťastie tu máme internet, kde sa môžu podobne orientovaní fanúšikovia stretávať. A ostatných nech aj šľak trafí, no nie? :) 8)
Krásné odpoledne přeji. Pročítám si postupně celou tuto diskusi (jelikož jsem se po 17 letech vrátila zpět k Angelice a prostě si nemůžu pomoct, takže jsem našla i vás :monkey_dumb: ) a i dnes, o dekádu později, je to neskutečně výstižné. Jeden by očekával, že se společnost trošku vyvine a bude shovívavější, svobodnější, ale opak je pravdou. Společenský tlak na to, aby lidé byli takoví a makoví, měli rádi tohleto či támhleto, protože něco jiného je proti proudu, neakceptované, nerespektované.... Pořád dokola.
O to víc mě těší, že i přesto existují lidé, kteří tací nejsou a na nějaký vzor ideálu prezentovaný médii prostě zvysoka kašlou! Angelice a romantické literatuře zdar! :ach: :mask:

_________________

"I am a part of everything that I have read." - Theodore Roosevelt


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 04 zář 2022, 15:51
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1900
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj, vítám Tě a přeji spoustu pěkných dalších zážitků, :agree:
Já jsem toho názoru, že je dobré mít pro sebe nějaký ten koutek, kam je možné se uchýlit, když chci opustit svět plný problémů a trápení.
Mě sem přivedl zájem o 17. století. Hodně se věnuji i českým dějinám a samozřejmě francouzským. Číst příspěvky vede k hledání dalších knih, filmů, návštěvám výstav, takže se to nabaluje jako sněhová koule.
Plně souhlasím s tvým příspěvkem níže. :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Re:
Napsal: 05 zář 2022, 10:24
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 2824
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
M0RNINGSTAR píše: *  04 zář 2022, 15:31
Angelice a romantické literatuře zdar! :ach: :mask:
Howgh! :D

I já Tě vítám na fóru, věřím, že tu najdeš mnoho zajímavého nejen k Angelice, a přeji příjemné počtení (nejen Angeliky ;) )!

Co já vím, třeba se v říjnu potkáme naživo? ;)


Nahoru
Profil Citovat
M0RNINGSTAR
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 05 zář 2022, 10:56
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 20
Registrován: 01 zář 2022, 23:11
Kontaktovat uživatele: SZ, Facebook
 
Ahoj děvčata,
děkuji za velmi milé přivítání! Mnoho zajímavého jsem tu již našla, zrovna dnes jsem dolistovala příspěvky o hygieně... a jsem jen ráda, že jsem u toho nesnídala :lol:
Co vám budu povídat, nedávno jsem kamarádce vyprávěla o tom, jak jsou knihy o Angelice super, ale nemohla jsem si vybavit detaily, přeci jen jsem to četla zhruba před 17 lety (v polovině svého dosavadního života :D )... tak jsem se do toho pustila znovu. Pro mě to znamená probdělé noci s minimem spánku, zombie mode dopoledne v práci, než do sebe nacpu dostatek kofeinu na to, abych mohla jakž takž obstojně fungovat, odpoledne lehký, ne úplně dobrovolný napík - když vyčerpáním vytuhnu u knihy... a po dvouhodinovém osvěžení jedeme nanovo! :D
Prostě čtu do úmoru! Zrovna jsem nakousla Angelika a Nový svět a jsem z toho všeho znovu úplně na větvi. :monkey_dumb:
Takže přirozeně jsem si to všechno začala googlit, narazila na toto fórum... a když jsem tu zahlédla, že se v říjnu plánujete srazit, pobavilo mě, jak skvěle jsem si to všechno načasovala :witch:
Když mi bude osud nakloněn, moc ráda se s vámi všemi setkám :applaus:

_________________

"I am a part of everything that I have read." - Theodore Roosevelt


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 05 zář 2022, 11:55
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 185
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
M0RNINGSTAR, Vítej na fóru.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 05 zář 2022, 18:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 2824
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
M0RNINGSTAR píše: *  05 zář 2022, 10:56
Takže přirozeně jsem si to všechno začala googlit, narazila na toto fórum... a když jsem tu zahlédla, že se v říjnu plánujete srazit, pobavilo mě, jak skvěle jsem si to všechno načasovala :witch:
Když mi bude osud nakloněn, moc ráda se s vámi všemi setkám :applaus:
Určitě Ti doporučuji sekci fóra, která se věnuje místům, na nichž se děj knihy odehrává - jsou zde nejen obrázky, ale i mapky, které četbu prohloubí a umocní prožitky, ale čtenářka se i nenápadně vzdělá v geografii ;) :ok: . Pokud bys pak chtěla do příslušných témat napsat svoje dojmy z opakované četby, jistě se rozběhne další plodná diskuse :).

Načasování máš skutečně perfektní :applaus: - těším se na případné setkání!


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 05 zář 2022, 20:29
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 165
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  05 zář 2022, 11:55
M0RNINGSTAR, Vítej na fóru.
Ahoj, vítám Té ne fóru. Já jsem zde asi rok a něco tak zajímavého, co bylo zde vytvořeno, jsem neviděla. Nejde jen o romantickou zápletku ale i o celou historii druhé poloviny 17 století.
Jsem pyšná, ze autorka v sérii zmínila i Prahu. Samozřejmě i láska mezi hlavními hrdiny je nádherná a bohužel, jak bylo uvedeno výše, velmi výjimečná. Asi jak napsala MM o svém životě
“ měla jsem zajímavý a dobrodružný život, bohužel jsem ale nepotkala Peyraca.
Doufám, ze se na nás přijde podívat.
Mimo jiné čtu také 7 díl, objevují stále nové zajímavosti. Stále mám vedle sebe i tablet, abych vyhledávala další informace.
Nejvíc mě ale mrzí ten otevřeny konec. Tesim se na názory všech kolegyň, jak si mysli, ze by vše mělo dopadnout, a to i ve vztahu k historickým realiim :ach:


Nahoru
Profil Citovat
M0RNINGSTAR
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 06 zář 2022, 12:55
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 20
Registrován: 01 zář 2022, 23:11
Kontaktovat uživatele: SZ, Facebook
 
Sob, Zuzanka: Děkuji převelice :)
Zuzanka62 píše: *  05 zář 2022, 20:29
Ahoj, vítám Té ne fóru. Já jsem zde asi rok a něco tak zajímavého, co bylo zde vytvořeno, jsem neviděla.
Naprosto souhlasím, potěšil mě a velmi překvapil ten zápal pro věc, tu energii, co do toho místní dvorní dámy dávají, respekt!
Zuzanka62 píše: *  05 zář 2022, 20:29
láska mezi hlavními hrdiny je nádherná a bohužel, jak bylo uvedeno výše, velmi výjimečná. Asi jak napsala MM o svém životě
“měla jsem zajímavý a dobrodružný život, bohužel jsem ale nepotkala Peyraca.
Také jsem zatím neměla to štěstí, ale... jak se to říká? Jeden nikdy neví :)
PenelopaW píše: *  05 zář 2022, 18:12
Určitě Ti doporučuji sekci fóra, která se věnuje místům, na nichž se děj knihy odehrává - jsou zde nejen obrázky, ale i mapky, které četbu prohloubí a umocní prožitky, ale čtenářka se i nenápadně vzdělá v geografii ;)
Touto sekcí už také brouzdám a je to pecka! Jinak já tedy i před objevením fóra projížděla prstem po mapě a představovala si, kde všude jezdili a tak :mrgreen:
PenelopaW píše: *  05 zář 2022, 18:12
Pokud bys pak chtěla do příslušných témat napsat svoje dojmy z opakované četby, jistě se rozběhne další plodná diskuse :).

Načasování máš skutečně perfektní :applaus: - těším se na případné setkání!
Jen co se tu trochu rozkoukám, určitě se osmělím k nějakým příspěvkům... zatím se držím zpět, protože umím být občas (no, spíš pořád) tak trošku velká voda, především když se pro něco takto nadchnu :lol: Jo, a 28/10 už mám v kalendáři!

_________________

"I am a part of everything that I have read." - Theodore Roosevelt


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 06 zář 2022, 14:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 2824
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
M0RNINGSTAR píše: *  06 zář 2022, 12:55
zatím se držím zpět, protože umím být občas (no, spíš pořád) tak trošku velká voda, především když se pro něco takto nadchnu :lol: Jo, a 28/10 už mám v kalendáři!
Myslím, že to nemusí být na škodu - tady je velkou vodou většina uživatelek :agree: :lol: .


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 07 zář 2022, 12:37
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1067
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
vitaj, Morningstar, a cíť sa medzi nami dobre! Som veľmi rada, že máme medzi sebou novú dámu, ktorá takto obľubuje knihy o Angelike! A prosím, ako už napísala Penelopa, postuj a píš, koľko ti srdce ráči, zapálený fanúšik vždy rozprúdi diskusiu! :ach:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
M0RNINGSTAR
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 14 zář 2022, 11:02
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 20
Registrován: 01 zář 2022, 23:11
Kontaktovat uživatele: SZ, Facebook
 
Precious píše: *  07 zář 2022, 12:37
vitaj, Morningstar, a cíť sa medzi nami dobre! Som veľmi rada, že máme medzi sebou novú dámu, ktorá takto obľubuje knihy o Angelike! A prosím, ako už napísala Penelopa, postuj a píš, koľko ti srdce ráči, zapálený fanúšik vždy rozprúdi diskusiu! :ach:
Ah, koukám, že jsem ještě neodpověděla. Kaji se a děkuji za krásné uvítání!
Jak se prokousávám skrze knihy (což asi není úplně vhodně zvolené sloveso, vzhledem k tomu, že mám spíš problém knihu odložit a včas jít spát než se do ní začíst :lol: ), připomínám si to, co už se dávno ztratilo v šedých záhybech mé mozkové kůry, každopádně na sraz budu mít vše v čerstvé paměti!
A ráda se tu vykecám ze svých dojmů, jelikož to jinak nemám s kým sdílet... a to mě přímo vraždí! Což mě vrací zpět k tématu "my, Angelika a reakce okolí" - všichni znají filmy, ale nikdo z mého okolí to nečetl, tedy krom mé máti, která skončila někde u Nového světa. Věřím však, že podlehne mému konstantnímu nátlaku a tentokrát to dá :lol:

_________________

"I am a part of everything that I have read." - Theodore Roosevelt


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 14 zář 2022, 14:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 2824
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
M0RNINGSTAR píše: *  14 zář 2022, 11:02
všichni znají filmy, ale nikdo z mého okolí to nečetl, tedy krom mé máti, která skončila někde u Nového světa. Věřím však, že podlehne mému konstantnímu nátlaku a tentokrát to dá :lol:
Při prvním čtení jsem taky skončila u Nového světa, konkrétně před hradbami Quebeku a vybavuji si, že ani nevím, co jsem četla. Zato napodruhé jsem si to užila :). Držím palce, ať maminka podlehne ;).

V Paříži mne překvapilo, že ani filmy nejsou tak notoricky známé, jak jsem si myslela! A naprosto mne šokovalo, když v knihkupectví ani netušili, na jakou knihu se to ptám. Zuzka má z dovolené jiný zážitek, ale přímo ve Versailles v knihkupectví opravdu netušili.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 14 zář 2022, 18:35
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1900
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  14 zář 2022, 14:01
M0RNINGSTAR píše: *  14 zář 2022, 11:02
všichni znají filmy, ale nikdo z mého okolí to nečetl, tedy krom mé máti, která skončila někde u Nového světa. Věřím však, že podlehne mému konstantnímu nátlaku a tentokrát to dá :lol:
Při prvním čtení jsem taky skončila u Nového světa, konkrétně před hradbami Quebeku a vybavuji si, že ani nevím, co jsem četla. Zato napodruhé jsem si to užila :). Držím palce, ať maminka podlehne ;).

V Paříži mne překvapilo, že ani filmy nejsou tak notoricky známé, jak jsem si myslela! A naprosto mne šokovalo, když v knihkupectví ani netušili, na jakou knihu se to ptám. Zuzka má z dovolené jiný zážitek, ale přímo ve Versailles v knihkupectví opravdu netušili.
Tak jsem na tom podobně. Filmy zná každý. Někdo je má moc rád, jiný to vidí jako červenou knihovnu. O historii a hlavně o té francouzské se mohu bavit jenom tady na fóru. :agree:
Knihy jsem četla ještě před revolucí slovensky. To končilo Angelikou a její láskou. K novým dílům jsem přistupovala trochu s nedůvěrou. No a dnes patří Angelika a Nový Svět k mým top. Je asi fakt, že při čtení se musí člověk orientovat v historii Francie. Pokud ne, tak ho to musí chytit a začít hledat informace.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 16 zář 2022, 09:29
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1067
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
M0RNINGSTAR píše: *  14 zář 2022, 11:02
A ráda se tu vykecám ze svých dojmů, jelikož to jinak nemám s kým sdílet... a to mě přímo vraždí!
Tu si na správnom mieste - aj ja som sem onehdá prišla s tým, že som sa nemala s kým o Angelike, 17. storočí a celkovo Francúzsku s kým porozprávať a podeliť sa o svoje nadšenie. A veľmi sa teším, že si medzi nami. Ide z teba taký entuziazmus, že rozmýšľam, že si celú sériu prečítam ešte raz :D

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
M0RNINGSTAR
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 19 zář 2022, 14:18
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 20
Registrován: 01 zář 2022, 23:11
Kontaktovat uživatele: SZ, Facebook
 
Precious píše: *  16 zář 2022, 09:29
Tu si na správnom mieste - aj ja som sem onehdá prišla s tým, že som sa nemala s kým o Angelike, 17. storočí a celkovo Francúzsku s kým porozprávať a podeliť sa o svoje nadšenie. A veľmi sa teším, že si medzi nami. Ide z teba taký entuziazmus, že rozmýšľam, že si celú sériu prečítam ešte raz :D
Přečti, přečti! Neváhej! Včera bylo pozdě! :lol:
Ano, to mě též hrozně mrzí, že nemám v okolí nikoho, s kým to řádně probrat a následně o tom obsesovat :D A rozebrat to ze všech možných úhlů a hledisek! :D No jo, když já se pro něco nadchnu... Mé lásky hoří jasným plamenem. Sice většinou brzy vyhasnou, ale co už :slzici:

Hrozně mě baví dávat si věci do souvislostí a nacházet i ve fikci inspiraci pro reálný život, což se zrovna u této série dá v mnoha případech naprosto skvěle :applaus:

_________________

"I am a part of everything that I have read." - Theodore Roosevelt


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 20 zář 2022, 12:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1067
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
M0RNINGSTAR píše: *  19 zář 2022, 14:18
Precious píše: *  16 zář 2022, 09:29
Tu si na správnom mieste - aj ja som sem onehdá prišla s tým, že som sa nemala s kým o Angelike, 17. storočí a celkovo Francúzsku s kým porozprávať a podeliť sa o svoje nadšenie. A veľmi sa teším, že si medzi nami. Ide z teba taký entuziazmus, že rozmýšľam, že si celú sériu prečítam ešte raz :D
Přečti, přečti! Neváhej! Včera bylo pozdě! :lol:
Ano, to mě též hrozně mrzí, že nemám v okolí nikoho, s kým to řádně probrat a následně o tom obsesovat :D A rozebrat to ze všech možných úhlů a hledisek! :D No jo, když já se pro něco nadchnu... Mé lásky hoří jasným plamenem. Sice většinou brzy vyhasnou, ale co už :slzici:

Hrozně mě baví dávat si věci do souvislostí a nacházet i ve fikci inspiraci pro reálný život, což se zrovna u této série dá v mnoha případech naprosto skvěle :applaus:
Morningstar, už sa na teba teším v Prahe! :D A dúfam, že tentokrát "plameň tvojej lásky k Angelike" vydrží dlhšie ako obvykle.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
M0RNINGSTAR
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 20 zář 2022, 17:40
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 20
Registrován: 01 zář 2022, 23:11
Kontaktovat uživatele: SZ, Facebook
 
Precious píše: *  20 zář 2022, 12:06
Morningstar, už sa na teba teším v Prahe! :D A dúfam, že tentokrát "plameň tvojej lásky k Angelike" vydrží dlhšie ako obvykle.
Však já se na tě také těším! Na všechny! Vážně mě těší, že jsem na vás takhle hezky narazila :mrgreen: A plamen mé lásky se udrží, dokud budu schopna obsesovat nad charakterem Joffreye :lol: :slzici: Dokonce jsem se tak pobláznila, že jsem se rozhodla na jaře zajet do jižní Francie a omrknout to tam :chevalier: :slzici: Už na expedici zpracovávám kamarádky, abych měla s kým tam čumět po chlapech :lol:

_________________

"I am a part of everything that I have read." - Theodore Roosevelt


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 20 zář 2022, 19:41
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 2824
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
M0RNINGSTAR píše: *  20 zář 2022, 17:40
Už na expedici zpracovávám kamarádky, abych měla s kým tam čumět po chlapech :lol:
Tak to jsi na správné adrese, nebudu jmenovat, ale několik zdejších členek to má v plánu taky ;) .


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 23 zář 2022, 11:41
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1067
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
M0RNINGSTAR píše: *  20 zář 2022, 17:40
Precious píše: *  20 zář 2022, 12:06
Morningstar, už sa na teba teším v Prahe! :D A dúfam, že tentokrát "plameň tvojej lásky k Angelike" vydrží dlhšie ako obvykle.
Však já se na tě také těším! Na všechny! Vážně mě těší, že jsem na vás takhle hezky narazila :mrgreen: A plamen mé lásky se udrží, dokud budu schopna obsesovat nad charakterem Joffreye :lol: :slzici: Dokonce jsem se tak pobláznila, že jsem se rozhodla na jaře zajet do jižní Francie a omrknout to tam :chevalier: :slzici: Už na expedici zpracovávám kamarádky, abych měla s kým tam čumět po chlapech :lol:
ach, to znie úžasne! :ach: Ja keby som mala prostriedky a čas, strávila by som vo Francúzsku po stopách Angeliky aspoň mesiac...

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 25 zář 2022, 19:08
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 165
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Myslím, ze budeme muset všechny sázet, aby jsme tam vyjely jako celá parta a užila si každý kout Francie, kde stala Angelika.
Moc rada se k Vám přidám.
P. S. V Normandie mě najednou na hlavu spadlo něco měkkého a teplého. Bylo to asi od racka. Hned jsem volala Penelope, ze snažím Eurojackpot a pokud vyhrají, tak jedem i do Ameriky. Vyhrála jsem cca 50,- Kč, to není ani na mapu. Asi ten racek měl pouze průjem. Ale holky nevzdával to!


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: My, Angelika a reakcie okolia
Napsal: 25 zář 2022, 19:12
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 165
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ještě jednu poznámku na téma A a okolí. V podstatě všechny me kamarádky lehce kouli očima.
Objetí je můj Peyrac ve výslužbě, protože ho neustále ukoluji, teď vyrábí pomůcky na konferenci, tak doufám, ze mu nedojde elán. Jinak je mým naslouchatelem, protože mu neustále vysvětluji historicke souvislosti. Ale je to asi jako když mi on vysvětluje ty technické.
Ještě k těm filmům. Nesnáším Jamese Bonda.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 78 příspěvků ]
Zpět na „Volná diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host