Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 42 příspěvků ]
Autor Zpráva
Lole
Předmět příspěvku: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 13 úno 2024, 21:25
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 143
4poziom.slask.pl
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děvčata, právě sem sama pobavila. Koukám se na hru o trůny jestli znáte a i jsme četla knihy. V seriálu si Tyrion - 30 letý muž trpasličího vzhledu po bitvě mám jizvu přes celý obličej a měl snad mít i uříznutý kus nosu si bere v podstatě zajatou 14 letou Sansu z nepřátelského rodu. On když jí vidí že se bojí jeho dotek na loži, tak jí oznámi že si je nevezme dokud si jej ona nebude chtít vzít první. A já mám v hlavě Angelika :D, hned sem tu scénu měla před sebou. Pro neznalé nebudu nic prozrazovat, protože ta asociace je absurdní a příběh je dost o něčem jiné než naše milovaná Angelika. Nicméně máte někdo podobnou zkušenost, že vám nějaká scéna z jiné knižní či seriály, připomenu tuto serii? Jinak nevím jak znáte Píseň a ledu, ale je pravda že je to dost jiný příběh i než Angelika ale co se týče sledování intrik by se tam parelela našla a představa jak hrabě de Peyrac kosí bíle chodce v kanadě mě taky pobavila. :D To už můj mozek jel prostě dál.. Pokud by vám to do tohoto tématu neseděla, klidně dejte jinam, ale mě spojení má mysl dost zaujalo :D a sem zvědavá jestli někdo někdo podobný špek nemá. Jinak serii doporučuje a hlavně ke čtení teda :)


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: 1. díl l'Intégrale: Markýza andělů
Napsal: 14 úno 2024, 10:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3271
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Haha, teď jsi mě Lole upřímně pobavila. Píseň samozřejmě znám, patřím k hrdým prvním čtenářům v době Talpressovského vydání, kdy byl seriál vzdálenou a neznámou budoucností, Martin známý především jako autor sci-fi, a půlka města si knihy k přečtení půjčovala ode mě. Současně taky patřím k těm několika málo "pravověrným", kteří seriál ignorují a trpělivě čekají, až autor napíše předlohu :). V Písni jsem tedy paralely s Angelikou neviděla, ale to může být dané tím, že Angeliku jsem četla někdy v tercii na gymnáziu a Píseň pak koncem gymplu a na VŠ, kdy jsem sérii o A. neměla tak v paměti. Sice jsem si po letech chtěla dát Martinův re-reading v novém překladu, ale když jsem narazila na "Žalabara Šó", knihu jsem tiše odložila a jsou tomu už tak tři roky a zatím jsem ji znovu neotevřela. Když se ale vrátím k původní otázce tak ano, občas narazím na nějaká motiv nebo scénu v jiném příběhu, které mi evokují nějakou scénu z Angeliky. A některé scény jsou zase napsané tak, že mi tam hlava dosadí naše hrdiny. Já tedy jedu, jak sis již možná všimla :), hlavně v Desgrezovi, takže jakmile se setkám s nějakým drsným, ale správným poldou, mám jasno :D. Krásně jsem byla zblblá např. při čtení knihy Chobotnice od Paulina Świst, což není, přiznejme si, žádný vrchol literatury ani v rámci žánru. Když hlavní hrdina Michal mlátil před svojí milou lumpy a zpíval si u toho písničku, říkala jsem si, že to je frajeřina hodná Desgreze. Jen jsem si tedy nedokázala představit, co by v 17. století náš policajt zpíval při mlácení typů ze Dvora zázraků :mrgreen: .


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: 1. díl l'Intégrale: Markýza andělů
Napsal: 14 úno 2024, 12:53
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 143
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Neboj já sem sama sebe taky pobavila hlavně jak Jsme si představila bílé chodce útočící na Wassapu. To by bylo skoro jak Pýcha. předsudek a zombie, který jsme teda naštěstí ještě neviděla a snad i nikdy neuvidím.. :D Ty jo nicméně o čem píšeš neznám a taky mi ta představa příjde vtipná, ale jako jo sedí to Degrezovi. Bohužel Chobotnici neznám :) Ještě mě to napadá při Krásce a zvířeti, ale to je trochu zcestný když to byla přímo inspirace. Když sem četla jih proti severu, ta mě bavila Ironie Buttler skoro jako hraběte. V tom teda zřejmě čividně jedu já :D :D


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: 1. díl l'Intégrale: Markýza andělů
Napsal: 14 úno 2024, 14:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3271
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Rhett Butler patří mezi knižní hrdiny, kteří by mě sbalili, ani by se nemuseli moc snažit :).


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: 1. díl l'Intégrale: Markýza andělů
Napsal: 14 úno 2024, 16:35
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já už jsem starší generace a fantasy ani sci fi už nečtu.
Jih proti severu jsem četla a několikrát i viděla. Před rokem 89 kniha byla na indexu a měly je v knihovnách maminky a babičky. Já četla nejdříve Angeliku. Při čtení Jihu proti severu mi Rhett Buttler občas Joffreye připomínal.
Někde jsem četla, že tato kniha byla oblíbená u paní Golon.

Občas narážím buď na popis hrdiny vysoký, černé vlasy a tmavé oči, nebo je jeho chování provokativní a nezapadá do okolí.
V knize od Meyrinka Alchymistické povídky je myslím alchymista původem z Řecka. Má černé vlasy, oči, je vysoký. Nemá jizvy a nekulhá.
Musím si to ověřit, jestli už nefantazíruji. :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: 1. díl l'Intégrale: Markýza andělů
Napsal: 18 úno 2024, 11:45
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  14 úno 2024, 16:35


Občas narážím buď na popis hrdiny vysoký, černé vlasy a tmavé oči, nebo je jeho chování provokativní a nezapadá do okolí.
Mimi, myslím si, že pre mnohé autorky, či už čisto romantických príbehov alebo aj tých "zložitejších", je "vysoký, tmavý a pekný" typickým hrdinom. Samozrejme, to "tmavý" častokrát naráža nielen na čierne oči či vlasy, ale aj na akúsi "temnotu", ktorú v sebe hrdina má, záhadnosť, neposlušnosť, až strašidelnosť, teda niečo, na čo si "slušne vychovaná mladá dáma má dať pozor, resp. držať sa od toho čo najďalej" :D . Je to v takýchto knihách už taký stereotyp a klišé, že ma vždy poteší, keď narazím na niečo iné. Možno preto ma tak zaujímajú postavy ako Filip du Plessis-Belliére alebo Peeta Mellark z Hier o život (ktorý je úplným protikladom alfa samca).

Ináč si myslím, že AG pri písaní postavy grófa de Peyrac sa inšpirovala ešte ďalšou historickou (a mojou obľúbenou) postavou. Neskôr to sem vložím, musím si čosi k tomu načítať. Ale tá podobnosť ma poslednú dobu priam omračuje.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 18 úno 2024, 14:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, já těch romantických příběhů moc nepřečetla. Občas jsem si nějakou oddychovku dopřála, to ano, ale jen sem tam. Jà hodně četla dříve Jarmilu Loukotkovou a Ludmilu Vaňkovou, která psala hodně o Přemyslovcích a Lucemburcích.
Postava Filipa je zajímavě napsaná. Autorka tu ukazuje zneužívání v dětství a jeho vliv na povahu člověka v dospělosti.

Jsem moc zvědavá, kdo je ta historická postava, kterou se podle tebe inspirovala paní A.G.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: 1. díl l'Intégrale: Markýza andělů
Napsal: 18 úno 2024, 15:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6947
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  14 úno 2024, 14:43
Rhett Butler patří mezi knižní hrdiny, kteří by mě sbalili, ani by se nemuseli moc snažit :).
To definitívne !
čo majú Angelika a Scarlett spoločné? Sú to knihy o ženských hrdinkách, u ktorých sa ale čitateľky sťažujú že jet tam príliš málo Rhetta či Joffreya. :lol: Obidve autorky nás nezlákali tou ženskou postavou ale chytili nás na tie mužské.

Okrem toho pani AG vždy prízvukovala že si želala filmové spracovanie aké malo Odviate vetrom (Gone with the Wind)

V rozhovore pre Libération v roku 2010 Anne Golon spomínala, ako sa rozhodla nazvať svoju postavu Angélique, mysliac na rastlinu a preto, že to bolo "v 17. storočí veľmi módne meno". Tiež povedala, že vďaka Margaret Mitchellovej a románu Odviate vetrom si predstavila silnú ženu kalibru Scarlett O'Harovej.

Zdroj: https://www.liberation.fr/livres/2017/0 ... e_1584343/

čo sa týka tajomnosti a temnosti ma ešte napadol Mr. Rochester z Jane Eyre. ;)

a Joffreyovo alter ego RESCATOR dosť pripomína ZORRA

Přílohy
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 18 úno 2024, 15:35
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, tak Mr. Rochester z Jany Eyrové do tohoto výběru patří.
Ta fotka Zorra je moc dobře vybraná.


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 18 úno 2024, 23:30
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 143
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak je to známe o Jihu proti Severu, že to byla Anne inspirace a s tím že tam Butler velmi málo souhlasím :) A kdykoliv jsme četla části, kde se objevuje, tak mi naskakoval úsměv a říkala jsem, jak je to velmi zřejmá inspirace a jak je to hezké. Je pravda, že je to vztah dost silných osobností, ale Scarlett narozdíl od Angeliky má v sobě mnoho špatného. A vlastně celý ten konec jejich příběhu je geniální
Já vlastně si říkám, jestli je nějaká ženská hrdinka jako Angelika. Jediný příměr mě napadl, k Pirátům z Karibriku a jo taky se tomu směju :D Ale Elisabeth mi jí v něčem připomíná a taky jí hraje krásný Kierra. Myslím, že snad je i jeden z typu kdo by mohl hrát Angeliku.
Jinak dávám pace Zorrovi přece jenom Rescator je moje oblíbená podoba Jofreye.

Zajímavé kde se ty všechny paralery dají najít :)


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 20 úno 2024, 16:10
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pán Rochester a Rhett Butler ako predloha pre Joffreyho? Určite! :ok:

Ten Zorro ma dostal! Desgrez Batman a de Peyrac Zorro :mrgreen: to bude raz úžasné stretnutie v Kráľovstve francúzskom! (resp. už bolo, však, Moirra ;) )

Mimi, zatiaľ meno neprezradím, len toľko, že od narodenia kríval, bol šarmantný, duchaplný, inteligentný, ženy ho milovali a naopak. Prezývali ho "Chromý zloduch" alebo "Chromý diabol" :D

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 20 úno 2024, 17:18
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, tak těmi přezdívkami jsi mě navedla k jedné historické postavě.
Teď už jen budu čekat na odhalení. ;)


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 20 úno 2024, 23:55
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 366
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  20 úno 2024, 16:10
Mimi, zatiaľ meno neprezradím, len toľko, že od narodenia kríval, bol šarmantný, duchaplný, inteligentný, ženy ho milovali a naopak. Prezývali ho "Chromý zloduch" alebo "Chromý diabol" :D
Teď mě proboha napadl Jisef Goebls, přesně tak nějak ho popisovala Lida Baarova. Ale toho bych VELMI nerada spojovala s jakoukoliv postavou v románu AG.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 21 úno 2024, 00:03
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 366
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mě ještě napadá jeden starý seriál z roku 1969/70. Je ho název je. Ctna paní Lucie. Dej se odehrává na konci středověku, hradní pan má krásnou ženu al e je povolán do boje s Turky. Je nezvěstný a o hradní paní se zajímá mnoho mužů. Ona však čeká nebo se vydá ho hledat.
A pak soudruh Husák řekne v projevu, ze nebudeme točit takové seriály jako Ctna paní Lucie a byl konec bez konce. Aspoň pro mne. Marně po seriálu patřím, prý se snad zachovala kopie v Polsku. Bohužel jsem nic nenašla. Jako malá holcicka jsem seriál o lásce, věrnosti, spravedlivosti moc milovala. Mela jsem podobně pocity, jako když jsem viděla Angeliku.
❤️🌹


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 22 úno 2024, 10:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3271
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzko, tak jsem hledala, hledala a našla jen, že seriál Ctná paní Lucie byl pravděpodobně skartován a možná se zachovala polská kopie, kterou také zmiňuješ.

Na youtube jsem našla jen písničku od Matušky: https://www.youtube.com/watch?v=JOKk65utpw0

Text přepsal jeden uživatel na ČSFD:
Život je cesta plná kamení ,často se hustým trním prodírá, bez lásky jsme už v půli znavení, láska nám k jídlu právě prostírá.
Stalo se kdysi dávno rytíři,ž e náhle tolik smůly v kartách měl, že prohrál zbroj, hrad i ženu svou a přítel zmizel, když ji uviděl.
Poslyšte příběh plný dojetí o tom jak bídný lupič Kuba Moore Lucii chtěl mít ve své objetí a odvést si ji na svůj temný dvůr.
Snad Černý rytíř mávne mečem svým a vysvobodí pannu ubohou, která svou lásku, poupě r
ozkvetlé, obtáčí marně mříží železnou.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 22 úno 2024, 17:38
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  20 úno 2024, 23:55
Teď mě proboha napadl Jisef Goebls
Ten to určitě není. :disagreement:
Můj tip je někdo jiný.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 22 úno 2024, 17:45
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  22 úno 2024, 10:30
Zuzko, tak jsem hledala, hledala a našla jen, že seriál Ctná paní Lucie byl pravděpodobně skartován a možná se zachovala polská kopie, kterou také zmiňuješ.
Zuzko a Penelopo o seriálu Ctná paní Lucie jsme už diskutovaly. Jen to teď nějak nemohu najít.
To mám spojené s dětstvím. Ten Černý rytíř je tajemná postava s maskou na obličeji. Já už si to pamatuji málo. Je škoda, že to někdo horlivě zničil.
Na YouTube byl i projev dr. Husáka, který ho zkritizoval. Potom ho už nikdy nedávali a po listopadu se nenašel.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 23 úno 2024, 16:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  22 úno 2024, 17:38
Zuzanka62 píše: *  20 úno 2024, 23:55
Teď mě proboha napadl Jisef Goebls
Ten to určitě není. :disagreement:
Můj tip je někdo jiný.
Mimi, tak som zvedavá, či si uhádla ;) Cez víkend to napíšem, chcem pridať aj zopár literárnych ukážok, musím vykutrať knihu.
Ide o postavu z francúzskej histórie.

Zuzanka, to hádam nie! :shock: Dcéra sa práve učí o Druhej svetovej vojne a Hitlerových kumpánoch, včera akurát hľadala, ako tento chlap vyzeral a nie, nie, nie! Taký sliziak sa len tak ľahko nevidí! :shock: aj keď uznávam, že musel mať určitú charizmu, keď pôsobil ako Minister propagandy.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 23 úno 2024, 17:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, tak já také hádám postavu z francouzské historie.
Tak jsem zatím uhádla alespoň toto.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 24 úno 2024, 14:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6947
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  23 úno 2024, 16:43

Zuzanka, to hádam nie! :shock: Dcéra sa práve učí o Druhej svetovej vojne a Hitlerových kumpánoch, včera akurát hľadala, ako tento chlap vyzeral a nie, nie, nie! Taký sliziak sa len tak ľahko nevidí! :shock: aj keď uznávam, že musel mať určitú charizmu, keď pôsobil ako Minister propagandy.
ten sa dá aj nenájsť? :shock: jeho fotiek je plný internet - aj keď uznávam že prebieha geologické obmedzovanie hľadaných výsledkov - myslím tým že google v nemecky hovoriacej krajine vykopne niečo iné ako inde
takže ak by dcéra potrebovala nejaké zistenia k danej téme - obráťte sa v pohode na mňa

https://de.wikipedia.org/wiki/Joseph_Goebbels


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 24 úno 2024, 16:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3271
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dnes jsem prozřela a uvědomila si, že ač v jiných knihách nevidím až tak Angeliku a Joffreye, minimálně v dalších dvou titulech jsem si dosazovala Desgreze :D. V jediném česky vyšlém díle o komisaři Le Flochovi jsem si namísto Nicolase Le Flocha dosadila Francoise Desgreze a hned se mi to četlo radostněji. Moc hezkou mužskou postavou pak je Florent d'Urbec z knihy The Oracle Glass od Judit Merkle Riley. Fešák s šedýma očima, ale hlavně chytrý a ironický. Mimochodem, knihu někdo nabízí za hubičku na Knihobotovi :). Nechci nikoho navádět, ale kdyby si ji přečetl i někdo jiný než já a Moirra, mohly bychom tu diskutovat zasvěceněji :).


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 26 úno 2024, 22:11
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1387
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole píše: *  13 úno 2024, 21:25
Děvčata, právě sem sama pobavila. Koukám se na hru o trůny jestli znáte a i jsme četla knihy. .....
Seriál Hra o trůny patří k mým TOP, knižní předlohu nemám ještě dočtenou, ale paralelu jsem neviděla, byla jsem prostě ponořená do jakési jiné dimenze.
Zato souzním s podobou u dvojice Scarlett a Rhett.
A také jsem si do jedné z prvních fikcí vypůjčila přirovnání ke Krásce a zvířeti.
Ale myslím, že Afrodita a Héfaistos jsou vlastně takovou historicky univerzální předlohou pro všechny ty úžasné protiklady, které se tak někdy krásně a jindy mrazivě přitahují.


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 27 úno 2024, 11:22
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 143
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já nevím mě krom postav, tak ted pohltila Geniální přítelkyně a připomnělo mi to způsob jak Anne Golon dokáže vytvořit atmosféru místa že si člověk připadá jako by tam byl, tak tedy jsem cítila něco podobného.
A že si to paralelu neviděla tak to chápu Hra o trůny je hodně jiný dimenze, ale i když silně ženské hrdinky tam také člověk v mnohém najde. :) Například Arya a takové mstící se Lady Stoneheart, taky má trochu vibe povstání v Poitu, ale vše je tak velmi okrajové. :)


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 29 úno 2024, 09:27
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
„Je to možno najinteligentnejší človek Európy. Rozhodne aspoň najprefíkanejší.“

Bol to plavovlasý muž. Polodlhé vlasy mu pekne lemovali tvár. Bol veľmi vysoký, mal pevnú bradu a pohŕdavý výraz okolo úst, vďaka čomu vyzeral povýšene a neprístupne. Vystupujúce lícne kosti, bezočivo vyhrnutý nos a zmyselné ústa ešte zdôrazňovali jeho tajomnú osobnosť. Pleť mal bledú, rovnako ako zafírové tvrdé oči pôsobiace pod ťažkými viečkami ospato. Biela viazanka v čiernom obleku vyzerala ešte belšia. Nový príchodzí pôsobil mimoriadne vyrovnane a šíril dojem pokoja a moci zároveň.

Hovoril pomaly, hlbokým hlasom, akoby neschopným hovoriť hlasnejšie. Bolo cítiť, že ho nikdy nepotrebuje zvyšovať, a jeho hlas viac ako iné detaily poskytol človeku správnu predstavu o mimoriadnom sebaovládaní jeho majiteľa.

Priblížil sa k nej a prevyšoval ju o celú hlavu. Uprel na dievča zvodný pohľad, ktorého moc poznalo toľko žien.

Bol to veľmi veľký pán, skutočný šľachtic. ... Všetci ostatní, aj s jeho ženou, boli iba bábky preoblečené za príslušníkov šľachty, no on nie. Za tou blahosklonnou výškou, za tou jednoduchou eleganciou bolo možné uhádnuť storočia dejín.

...hľadela za ním, ako odchádza tieňmi salónu svojím nerovnakým krokom. Zvláštne krívanie spôsobilo, že mal pomalú, ľahko neistú chôdzu, ale nie bez istej elegancie. Šarm tohto muža sa skrýval práve v jeho telesnej chybe.



Takto opisuje vo svojom viaczväzkovom románe s názvom „Marianne“ francúzska spisovateľka Juliette Benzoni muža vo veku zhruba 55 rokov menom Charles-Maurice de Tallyerand-Périgord, knieža z Beneventu (1754 – 1838). Ak sa trošku orientujete v napoleonskom období, určite ste sa už s týmto menom stretli. Je to rozporuplná historická osobnosť, nemožno pochybovať o tom, že na jeho charaktere bolo veľa škvŕn a Napoleonovi fanúšikovia ho - predpokladám - nenávidia. Najznámejší je asi ako cisárov minister zahraničných vecí – plus slúžil všetkým vládam od „ancien régime“ cez revolučné vlády, Napoleona, znovunastolených Bourbonovcov až po Ľudovíta Filipa, občianskeho kráľa. Ako som už písala, bol to milovník žien, jedla a dobrého vína, skrátka „pôžitkár“, mal skvelý vkus, bol vysoko inteligentný, duchaplný, vtipný a šarmantný, jednoducho povedané, mal „class“. Na druhej strane úplatný, cynický a charakter typu „kam vietor, tam plášť“, pápež Pius VI. ho dokonca exkomunikoval. Časť odborníkov považuje Talleyranda za jedného z najšikovnejších diplomatov v dejinách, zúčastnil sa napríklad Viedenského kongresu r. 1815, a vďaka nemu sa podarilo Francúzsku zachovať si hranice spred napoleonskej expanzie. Od narodenia kríval, prezývali ho preto „Le diable boiteux“, čiže „Chromý/Krivý diabol“, po česky „Kulhavý ďábel“. 😊

Určite som ovplyvnená tým, ako ho opisovala J. Benzoni – nemôžem si pomôcť, ale podozrievam ju, že Talleyrand bol jej obľúbenou historickou postavou a svoj obdiv voči nemu preniesla aj na mňa. 😊 Možno nie všetko, čo napísala o jeho charaktere, správaní a výzore vo svojich románoch je pravda, ale prikláňam sa k tomu (keďže som si niečo načítala aj napozerala z tohto obdobia), že viac-menej sa držala reality.

Ale v každom prípade si myslím, že sa ním mohla inšpirovať aj AG. A ak aj nie, tak Talleyrand a Peyrac – obaja fascinujúci muži - majú veľa podobného a keby existoval stroj času, knieža by bol medzi prvými historickými osobnosťami, za ktorými by som pobežala. :ach: :ach: :ach:


Bližšie info tu:
https://en.wikipedia.org/wiki/Charles_M ... 3%A9rigord
ak si stránku otvoríte v prehliadači Chrome, bude sa dať aj preložiť do češtiny.

A tu je link na jeho zámok v údolí Loiry
https://www.chateau-valencay.fr/

a tu je jeho portrét

Přílohy
[ attachment ]
talleyrand-501.jpg (28.18 KiB) Zobrazeno 558 x
[ attachment ]
Talleyrand_02.jpg (32.48 KiB) Zobrazeno 558 x

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 29 úno 2024, 09:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3271
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hned jako první mne trknul popis, že šlo o plavovlasého muže. Spolu s peyrakovskými rysy nebezpečná kombinace pro Precious, která má slabost pro Filipa du Plessis! :)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 29 úno 2024, 14:55
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, tak Tallyeranda jsem tipovala hned.
To kulhání a inteligence to mě k tomu navedlo.
Marianne od Benzoni jsem také četla. Myslím, že se hodně inspirovala u paní A.G. Děj je z doby vlády Napoleona, ale ta různá dobrodružství a cesty Hlavní hrdinky jsou podle mě trochu podobná ději v Angelice. A navíc ten tajemný a záhadný manžel. ;)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 29 úno 2024, 18:25
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
On ten Talleyrand měl tak trochu vztah i k Čechám.
Jeho synovec se oženil s nejmladší sestrou kněžny Kateřiny Vilemíny Zaháňské. Byl to domluvený sňatek a manželství nedopadlo dobře.
Tato Dorothea von Biron byla nějakou dobu považována za skutečnou matku Boženy Němcové.
Po rozchodu s manželem žila v domě jeho strýce a dělala mu společnici.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Dorothea_von_Biron


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 01 bře 2024, 01:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6947
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  29 úno 2024, 09:27
„Je to možno najinteligentnejší človek Európy. Rozhodne aspoň najprefíkanejší.“
Rozhodne skôr najprefíkanejší. Skutočný Talleyrand dobrý nebol, kdežto Joffrey bol.

Ale v každom prípade to bola zaujímavá osobnosť. Niektoré jeho výroky sú v skutku skvelé. :ok:

https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_der ... Talleyrand

Mňa pri momentálnej politickej situácii, pri ktorej staré polomrtve vykopávky posielajú deti na front pričom oni vojnu vedú od písacich stolov zaujal tento jeho výrok:

Dezertérov by mali v tom istom momente ako ich zastrelia za ich zbabelosť zároveň aj vyznamenať za ich múdrosť.

Nuž inteligentný v každom prípade bol a mal aj humor, napríklad tuto:

Historické kroniky niesu ničím iným ako opisom nekonečných nehôd človečenstva.

Nič na svete nezabránilo toľkým nezmyslom ako nedostatok peňazí.
:lol:

O láske:

Láska je realitou v oblasti predstavivosti.

Iba muž, ktorý miloval inteligentnú ženu, dokáže oceniť, aké potešenie je milovať hlúpučkú husičku.


ha-ha blbec! :slzici: tak toto sa tak podobá na Joffreyové štiplavosti keď mal blbú náladu

a ešte jeden:

Káva musí byť horúca ako peklo :devil: , čierna ako diabol, čistá ako anjel a sladká ako láska.

---------------------------------

PS: už dávnejšie som narazila aj na film o ňom -Le Diable boiteux ale tam už je ako starý muž

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Lame_Devil_(film)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 01 bře 2024, 07:04
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, ten film Le diabol boiteux byl film, kde se poprvé na plátně objevil Robert Hossein.
Hrál tam údajně mladého prince. Myslím, že se o tom zmiňoval v Rozhovorech nad Seinou s publicistou Jiřím Žákem.
Na csfd je ve filmu uveden mezi herci.
Film je celý na YouTube.
Večer si ho přehraji a se pokusím zjistit více.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 01 bře 2024, 18:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6947
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  01 bře 2024, 07:04
Film je celý na YouTube.
Večer si ho přehraji a se pokusím zjistit více.
To viem, ale je bohužiaľ bez zvuku. :| Alem možno nájdeš Hosseina- to by som fakt chcela vidieť ako mladého princa - on bol potvorák naozaj pekný. Aj v Angelike bol ešte stále pekný.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 01 bře 2024, 19:14
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zde je odkaz
https://www.youtube.com/watch?v=2I-nwQy6wSc&t=14s
Byla to první rolička, ale svou filmovou kariéru začal filmem Kulhavý ďábel.
To byl ještě mladíček.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 01 bře 2024, 19:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6947
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jej, super že si to našla :ok: haha tie tekvicové puf-nohavičky :lol: :slzici:

na tomto mieste mi nedá nespomenúť film Diablová krása o ktorej som tuším už písala: presne s toho chceli na súde obviniť Joffreya: že upísal dušu diablovi ako ten alchymista v tomto filme - už si z toho moc nepamätám, musím si to pozrieť znovu.
Ale tomu čo sa páčil zvonár od matky božej sa bdue páčiť aj tento film. Predlohou bol FAUST od Goetheho.

Mefisto, poslaný Luciferom, nadviaže kontakt s Henrim Faustom, významným profesorom na sklonku života, aby mu ukradol dušu. Ponúkne mu mladosť, slávu a bohatstvo, aby mu to všetko jedného dňa náhle vzal. Henri v túžbe získať to všetko späť podpíše zmluvu s peklom. Nakoniec je jeho duša zachránená vďaka láske mladého cigánskeho dievčaťa, zatiaľ čo Mefisto, opustený svojím pánom, je vydaný napospas rozhnevanému davu.

:devil: + :scientist: The Beauty of the Devil -

https://www.youtube.com/watch?v=JVBY8SwhD9o

Trailer Originál: La beauté du diable - Bande-annonce

https://www.youtube.com/watch?v=6bXhQgw4l6g

zaujímavý obsah nad ktorým som nikdy neuvažovala:

Francouzská filmová fantastická komedie René Claira na faustovský motiv. Historie profesora Fausta a jeho omládnutí dílem ďáblovým, známá z Goethova nejslavnějšího díla, nabývá zde nové formy, plné jemného francouzského humoru. Autoři filmu reagovali v tomto díle na mírové hnutí, neboť film je odmítnutím válek a zneužití atomové energie.

Ja sa pridávam k recenzii od športovca. Ak by ste niektorá chceli vidieť film, mám ho niekde stiahnutý v Češtine.

https://www.csfd.cz/film/36716-dablova-krasa/recenze/


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 05 bře 2024, 20:14
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  29 úno 2024, 09:44
Hned jako první mne trknul popis, že šlo o plavovlasého muže. Spolu s peyrakovskými rysy nebezpečná kombinace pro Precious, která má slabost pro Filipa du Plessis! :)
No áno, plavovlasí a modrookí muži u mňa získavajú body automaticky, poznáš ma dobre :) Nuž, z kniežaťa de Talleyrand mi pri týchto opisoch idú zimomriavky po chrbte aj dnes...
mimi píše: *  29 úno 2024, 14:55
Precious, tak Tallyeranda jsem tipovala hned.
To kulhání a inteligence to mě k tomu navedlo.
Marianne od Benzoni jsem také četla. Myslím, že se hodně inspirovala u paní A.G. Děj je z doby vlády Napoleona, ale ta různá dobrodružství a cesty Hlavní hrdinky jsou podle mě trochu podobná ději v Angelice. A navíc ten tajemný a záhadný manžel. ;)
Gratulujem, Mimi! :applaus: „Marianne“ je typická Benzoniovka, mix dobrodružstva, lásky a histórie, prvé štyri časti mám veľmi rada – a poslednú siedmu som ani nedočítala, hodila som ju od zlosti do kúta :slzici: Naštvalo ma, s kým hrdinka napokon skončila. Z knihy urobili aj seriál, a tam, našťastie, toho tajomného manžela ani nezaťahovali a Marianne išla s tým, ku komu podľa mňa patrila! (áno, mal modré oči, bol námorník a mal ešte aj pekné meno :ach: )

mimi píše: *  29 úno 2024, 18:25
On ten Talleyrand měl tak trochu vztah i k Čechám.
Jeho synovec se oženil s nejmladší sestrou kněžny Kateřiny Vilemíny Zaháňské. Byl to domluvený sňatek a manželství nedopadlo dobře.
Tato Dorothea von Biron byla nějakou dobu považována za skutečnou matku Boženy Němcové.
Po rozchodu s manželem žila v domě jeho strýce a dělala mu společnici.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Dorothea_von_Biron
Pamätáš si, že Dorothea vystupuje aj v "Marianne"? Okrem toho, že robila Talleyrandovi spoločníčku, bola aj jeho milenkou a a vraj bola matkou jeho dieťaťa (píše sa to aj v tom linku, ktorý si dala) ;) A Talleyrandovou milenkou bola aj Dorotheina matka :mrgreen:

moirra píše: *  01 bře 2024, 01:34
Skutočný Talleyrand dobrý nebol, kdežto Joffrey bol.
Ale v každom prípade to bola zaujímavá osobnosť. Niektoré jeho výroky sú v skutku skvelé. :ok:
Nuž inteligentný v každom prípade bol a mal aj humor

PS: už dávnejšie som narazila aj na film o ňom -Le Diable boiteux ale tam už je ako starý muž
Nuž, Moirra, ako by povedal majster Berne, citujem: „Ženy už od Eviných čias priťahuje zlo.“ :devil:
Ale ďakujem za jeho citáty, len ma utvrdzujú v tom, že s ním nebola nuda. :ok:

mimi píše: *  01 bře 2024, 07:04
Moirro, ten film Le diabol boiteux byl film, kde se poprvé na plátně objevil Robert Hossein.
Vidíte? A takto pekne sa Talleyrand spojil s Angelikou ... :mrgreen:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 05 bře 2024, 20:36
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, sérii Marianne jsem četla. Je to už nějaký čas a vše si nepamatuji. MNĚ to chvílemi přišlo až takové hodně překombinované. Je to, jak píšeš, mix lásek, dobrodružství a historie.
Ten konec mi připadal takový urychlený a useknutý. Naštvalo tě s kým skončila. Četla jsi, jak se zachoval ten blonďatý krasavec k hrdince?

O seriálu vím, některé díly jsem I na youtube viděla. Bohužel ne všechny. Tajemného manžela vynechali. Já si taky přála, aby skončila s Jasonem.
Tak teď vím, že to v seriálu vyšlo. Škoda, že to některá telka nedala.


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 07 bře 2024, 19:04
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 143
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A doporučili byste seriál? Knížku od Benzoni jsem zkoušela, ale nechytla mě nakonec. Ale seriál by mohl být dobrý :)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 07 bře 2024, 19:22
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole píše: *  07 bře 2024, 19:04
A doporučili byste seriál? Knížku od Benzoni jsem zkoušela, ale nechytla mě nakonec. Ale seriál by mohl být dobrý :)
Lole, on je to už dost starý seriál.
Já viděla jen několik dílů na youtube a je to už dost dlouho. Je to taková starší kostýmovka v kulisách. Já si opakovala trochu francouzštinu. Orientovala jsem se v dějí díky přečtení knih. Pro mě mají tato dílka takové nostalogické kouzlo.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 08 bře 2024, 17:41
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  05 bře 2024, 20:36
Precious, sérii Marianne jsem četla. Je to už nějaký čas a vše si nepamatuji. MNĚ to chvílemi přišlo až takové hodně překombinované. Je to, jak píšeš, mix lásek, dobrodružství a historie.
Ten konec mi připadal takový urychlený a useknutý. Naštvalo tě s kým skončila. Četla jsi, jak se zachoval ten blonďatý krasavec k hrdince?

O seriálu vím, některé díly jsem I na youtube viděla. Bohužel ne všechny. Tajemného manžela vynechali. Já si taky přála, aby skončila s Jasonem.
Tak teď vím, že to v seriálu vyšlo. Škoda, že to některá telka nedala.
teraz som trošku mimo, priznávam. Ktorý blonďavý krásavec? Talleyrand? :mrgreen: Alebo myslíš jej prvého manžela Francisa, ktorý ju hneď na začiatku románu škaredo oklamal?

Ja som chcela, aby skončila s Jasonom, a ten sa teda podľa tvojich nasledujúcich slov nezachoval k nej zle... Poslednú časť som len začala čítať, keď sa cesty Marianne a Jasona rozdelili. Šípila som, že to nedopadne dobre, tak som radšej nešla s hrdinkou šírou Rusou, ale som rovno skočila na poslednú kapitolu a keď som si prečítala záver, vtedy som sa poriadne naštvala. :mad:
Celý čas ma JB namotáva na modrookého čiernovlasého námorníka (Jason) a zrazu hrdinka ide žiť s akýmsi pofidérnym miešancom? :evil:

Lole, seriál som bohužiaľ nevidela, natočili ho v 80. rokoch v štúdiu, exteriérov tam veľa asi nebude, skôr to bude konverzačka, videla som len pár scén, je to vo francúzštine bez akýchkoľvek titulkov. A navyše nie je úplne verný knihe (ako sme už vyspojlerovali s Mimi). Škoda, že ťa kniha nechytila - jednotka možno nie je až taká dobrá (až na posledné tri kapitoly s Talleyrandom :P ), ale celkovo prvé štyri časti sa mi veľmi páčili a dali mi veľa z napoleonského obdobia okolo roku 1810.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 08 bře 2024, 18:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious, já jsem celou dobu žila v domnění, že Jason byl světlovlasý. Ach, jo. Tím krasavcem, který se ošklivě zachoval, jsem myslela právě Jasona. Proto nakonec skončila u manžela. No přišlo mi to ukončení, jak se říká, spíchnuté horkou jehlou.
Já měla knihy vypůjčené a asi dvě koupené v antikvariátu. Tak mám už mezery.
V tom seriálu má Jason vlasy hnědé, jestli se nepletu.


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 04 dub 2024, 19:23
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 143
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já sem dnes po dlouhé době došla k tomu podívat se na Krásku a zvíře od Disney nepadá mě že to je vcelku velmi přiznání inspirace a podobnost postav Angelice je víc než náhodná, tak mne napadá. Máte někdo nějaký typ na jinou vezi než tu kreslenou případně hranou s Emmou Watson? Možná nějakou z které přímo ten Angeliky příběh srší?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 11 dub 2024, 23:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6947
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jane Eyre z roku 1943 - Čierno biela klasika, hutná atmosféra akú asi Angelika musela zažívať keď prišla ako nová do Toulouse.
Ja osobne mám rada staré kvalitné filmy z roku jedna-dva. :la-polak-fun: Majú svoje čaro rovnako ako staré obrazy.

Myslím že tuto na minúte 32 má pán Rochester správneho psa a potom ešte aj v zábere predtým a potom vo vnútri :desgrez: + :dog: Pán Rochester je tu poriadne temný. Alebo minúta 50 - jazdec na koni a pes - pes tam účinkuje hodne.

https://i.pinimg.com/originals/97/53/00 ... 9311dd.jpg

Máme tým pádom aj dôkaz že takýto pes je dostatočne rýchly aby utekal popri jazdcovi na koni. :chevalier:

https://www.youtube.com/watch?v=U6ferjKtrr8

Joan Fontaine hrala aj vo filme Rebecca - ten starý mal tiež poriadne gotickú atmosféru, ktorú sa už nepodarilo novým filmom celkom napodobniť.

[ img ]

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 12 dub 2024, 16:25
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Lole píše: *  04 dub 2024, 19:23
Já sem dnes po dlouhé době došla k tomu podívat se na Krásku a zvíře od Disney nepadá mě že to je vcelku velmi přiznání inspirace a podobnost postav Angelice je víc než náhodná, tak mne napadá. Máte někdo nějaký typ na jinou vezi než tu kreslenou případně hranou s Emmou Watson? Možná nějakou z které přímo ten Angeliky příběh srší?
Lole, filmů Kráska a zvíře je hodně.

Já jsem první zpracování viděla televizní černobílou pohádku s Janou Šulcovou. Je to podle divadelní hry od Františka Hrubína.Je to na dobu natočení v 70. letech výpravná pohádka. Byla uložena v archivu České televize a dala se volně přehrát. Doufám, že tam ještě je.

Černobílá klasika film s Jeanem Maraisem z roku 1946. Možná budou ukázky i na YouTube. Informace a hodnocení najdeš na ČSFD.

Potom film Panna a netvor, ale to je takový spíš horor.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Iné postavy pripomínajúce knihy Angelika
Napsal: 12 dub 2024, 16:28
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2154
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, obě černobílé klasiky, které uvádíš znám a mám je moc ráda.
Mají tu lehce strašidelnou atmosféru.
Muži jsou ve filmech temní a tajemní.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 42 příspěvků ]
Zpět na „Volná diskuse“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti
cron