Čo momentálne (okrem Angeliky) čítate?

Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 134 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Autor Zpráva
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 14 led 2009, 19:57
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Helča píše:
Já jsem si ted našla novou knížku a jhsem z ní absolutně nadšená. Stopařův průvodce po Galaxii :D IOpravdu skcělá kniha. :
Myslíš tu knížku z vydavatelství Votobia, která je koncipovaná jako rozhovor s feťáky? Myslím, že se tak jmenovala, dělala jsem z ní kdysi referát na seminář Prevence závislosti :roll: :o


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 led 2009, 09:13
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
dasha píše:
Helča píše:
Já jsem si ted našla novou knížku a jhsem z ní absolutně nadšená. Stopařův průvodce po Galaxii :D IOpravdu skcělá kniha. :
Myslíš tu knížku z vydavatelství Votobia, která je koncipovaná jako rozhovor s feťáky? Myslím, že se tak jmenovala, dělala jsem z ní kdysi referát na seminář Prevence závislosti :roll: :o
Já znám tu verzi - jak chtěli hlavnímu hrdinovi zbořit široko daleko jediný dům kvůli dálnici, a následně pak byrokrati ve vesmíru chtěli zlikvidovat celou Zeměkouli kvůli mezigalaktické dálnici.
Viděla jsem to zfilmované a bylo to úžasné - všem doporučuju.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 30 led 2009, 21:15
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dočetla jsem moc pěknou knížku - Gejšu od Arthura Goldena. Moc se mi líbila, je to alespoň pro mě úplně neznámý svět, nikdy jsem nic o Japonsku a ze života gejš nečetla. Takže můžu jen doporučit :D .


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku: Publikace o Francii
Napsal: 07 úno 2009, 14:29
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Chtěla bych se zeptat skalních fanynek Angeliky a Francie vůbec, znáte nějaké fotografické publikace o Francii? Dívala jsem se po knihkupectvích, zahlédla jsem jen knížky o Louvru a Paříži, v knihovně jsem si půjčila zas jen o Paříži, a pak jednu sice o Francii, ale to je spíš zeměpisná kniha než umělecká fotopublikace. Určitě bych se mohla pokusit o meziknihovní výpůjčku, jenže to bych musela znát minimálně název konkrétní knihy a autora :? . Narazili jste někdo na krásnou výpravnou knížku, kde by bylo všecko od Versailles až po Toulouse, Poitou a La Rochelle?


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 31 bře 2009, 13:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Tak momentálně čtu od Jenny Nowak knihu Čarodějka po česku - a mohu ji vřele doporučit.
Možná tuhle autorku znáte spíš jako autorku knih Smích šakalího boha a Pláč prokletého krále, které pojednávají o Tutanchamonovi.
"Čarodějka po česku" není román. Možná by se dala nazvat učebnicí :wink: , ale to je tak strašně omezené vzhledem k humoru jakým byla napsána. Je to veselé, čtivé, a strašně optimistické dílko :)
Důležitý je samozřejmě obsah - dozvíte se o tom, jak praktikovat reiki, něco o hubnutí, o strašidlech, o lesních skřítcích, o astrálním těle a cestování jako astrál, o karmě, atd. Prostě samé zajímavé věci, myslím, že mají k přírodní Angelice dost blízko.


Nahoru
Profil Citovat
n.i.r.a.k
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 srp 2009, 22:29
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 188
Registrován: 15 zář 2007, 18:15
Bydliště: Hlučínsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Včera jsem dočetla knihu Karla Pecky Motáky nezvěstnému. Dost realisticky líčí poměry v československých ládgrech v 50. letech - pokud jste někdy viděly seriál Zdivočelá země (s M. Dejdarem v hl. roli) dovedete si to představit. Docela mě zaujalo, jak se některé archetypy a fráze skutečně opakují pořád dokola - cituji z Motáků: "Lidé byli ochotni chcípnout v hladovce, na protest v náhlém afektu odporu, ale ne zbavit se života s rozmyslem, pro nedostatek víry. Bylo třeba hrát tu hru s takovými kartami, které určilo rozdání."
Nepřipomíná vám ta hra s kartami osudu něco z Angeliky? (napovím - Spiknutí stínů)


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 srp 2009, 21:38
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
U mě je to tak, že jsme chtěli s dashou připravit článek o bylinách, esoterice apod. z Angeliky (hm - asi před rokem :evil: :roll: :( ) , dopadlo to tak, že mě to začalo hrozně zajímat. Takže (pokud to čas a děti dovolí) čtu všechno možné o záhadách, esoterice, astrologii (Linda Goodman 8) ), no prostě, co mi kdy přijde na mysl. Takže skáču z knížek na časopisy a zpět, sleduju seriál Angel (kamarádka mě navedla na seriály on-line) (vím, že to je trochu mimo téma, ale on je fakt tak sladký :oops: ), zkouším si vykládat karty...
(To vše pokud možno najednou - když zrovna nepokládám dlažbu s manželem u naší babičky, kterou vyplavila voda - to je jen na okraj pro vykreslení naší báječné dovolené bez dětí :cry: ).

Takže, musím poděkovat dashe, protože jinak bych se asi k těmhle tak zajímavým tématům vůbec nedostala!
A s politování oznámit, že to s článkem asi bude na dlouho vypadat dost bledě. Pokud tedy nebude dasha šikovnější a "uvědomělejší" :wink:


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 srp 2009, 17:15
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tos mi připomněla, Táni, že jsem Jeanne slíbila připravit další článek na dostatečně esoterické konkrétní téma, nechte se překvapit.. :lol: Sice se úplně netýká doby Ludvíka XIV, je to z o něco mladší doby, ale souvisí to s Versailles a Trianonem..
Bohužel je to úplně mimo záběr, o kterém jsme se bavily před tím rokem.


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 srp 2009, 17:28
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Právě jsem četla Alchymistu od Coelho a nedokázala jsem si nevzpomenout na Angeliku - Osobní příběh, touha... část se odehrává v Egyptě, takže mi to připomínalo i Osmana Ferrajiho a celou Nezkrotnou..
Nejsme my už trochu divné, že nám každá knížka připomíná Angeliku?! :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 srp 2009, 20:35
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já teď čtu další z knih mého oblíbeného Johna Irvinga a ty mi Angeliku nepřipomínají ani vzdáleně :D . Doporučuju navštívit Luxor tady v Praze, už jsem tam koupila dvě knížky, každou za 80,-!!! Mají parádní slevy.


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 srp 2009, 22:17
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
dasha píše:
Právě jsem četla Alchymistu od Coelho a nedokázala jsem si nevzpomenout na Angeliku - Osobní příběh, touha... část se odehrává v Egyptě, takže mi to připomínalo i Osmana Ferrajiho a celou Nezkrotnou..
Nejsme my už trochu divné, že nám každá knížka připomíná Angeliku?! :lol:
Alchymistu jsem četla i poslouchala, ale Angeliku mi to nikdy nepřipomnělo. To spíš Malého Prince od Exupéryho.

Já ještě pořád louskám toho Ludvíka XIV., dávkuju si to po kapkách ať toho co nejvíce vstřebám... no a taky nějak moc nemám času. Musím strašně dělit čas na koníčky . Chjo. To nechci vidět, jak to budu dělat až budu mít děti. To už asi fakt nebudu stíhat vůbec nic...


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 26 srp 2009, 11:16
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Angie píše:
dasha píše:
Právě jsem četla Alchymistu od Coelho a nedokázala jsem si nevzpomenout na Angeliku - Osobní příběh, touha... část se odehrává v Egyptě, takže mi to připomínalo i Osmana Ferrajiho a celou Nezkrotnou..
Nejsme my už trochu divné, že nám každá knížka připomíná Angeliku?! :lol:
Alchymistu jsem četla i poslouchala, ale Angeliku mi to nikdy nepřipomnělo. To spíš Malého Prince od Exupéryho.

Já ještě pořád louskám toho Ludvíka XIV., dávkuju si to po kapkách ať toho co nejvíce vstřebám... no a taky nějak moc nemám času. Musím strašně dělit čas na koníčky . Chjo. To nechci vidět, jak to budu dělat až budu mít děti. To už asi fakt nebudu stíhat vůbec nic...
Toho samozřejmě taky :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 říj 2009, 12:11
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Takže som prečítala The Lost Symbol (Stratený symbol) od D. Browna. Prvých sto strán bol pomalý rozbeh, potom to chytilo riadne obrátky, finále s darebákom bolo dobré - aj keď som viac-menej uhádla jeho identitu už v polke knihy, no veľmi ma sklamal záver. Pokojný, vysvetľujúci, nič bombastické, žiadna - aspoň pre mňa - šokujúca myšlienka. Možno to trochu pohne praktizujúcimi kresťanmi, ale podľa mňa význam Starobylých záhad nie je ničím novým, prevratným a neočakávaným. Tiež ma trochu štvalo, že postavy, citujem jedného kritika, "akoby trpeli sociálnou idióciou: nedokážu normálne komunikovať". Ale zasa chápem, že je to Brownov štýl, odhaľovať veci postupne. Ináč je to typický Brown: tajné spoločenstvo, zohavený človek na začiatku knihy, krásna a inteligentná vedkyňa, zlosyn, ktorého chladnokrvnosť a bezcitnosť vás šokuje a hnusí sa vám už v prvej kapitole, lúštenie symbolov, ohrozenie života atď atď. V mojom hodnotení "Langdonovskej trilógie" je teda zatiaľ na konci, hlavne kvôli tomu suchému záveru. Ale na scény topenia Langdona nezabudnem asi do smrti :shock: :shock: :shock: A určite si prečítam aj preloženú verziu, som zvedavá, ako preložia jednotlivé slovné hračky...


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 říj 2009, 20:05
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Musím se přiznat, že jsem zatím nečetla ani jednu knihu, jen jsem viděla filmy v kině. A teď když čtu tvojí recenzi o třetí knížce, tak se ani neodhodlám ke čtení, a počkám na zfilmování :?


Nahoru
Profil Citovat
Iweesz87
Předmět příspěvku:
Napsal: 28 říj 2009, 22:58
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 61
Registrován: 07 kvě 2008, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj, já jsem četla od Févala Hrbáče, krásně napsané a hrozně zajímavé a napínavé a pak jsem četla
Nevěsta větru - Drake Shannon a to mi hodně připomínalo Angeliku. A pak i úžasnou rodinnou ságu od Britské autorky Eleanor Alice Burford Hibbert píšící pod pseudonymem jako Jean Plaidy, Philippa Carr a Victoria Holt a díla vyšla:

Miracle At St. Brunos (1972) Zázrak v opatství (1996)
The Lion Triumphant (1973) Vládkyně moří (1997)
The Witch from the Sea (1975) Čarodějka z útesu (1998)
Saraband for Two Sisters (1976) Tanec pro dvě sestry (1998)
Lament for a Lost Lover (1977) Prokleté dědictví (1999)
The Love Child (1978) Cena za život (1999)
The Song of the Siren (1980) Píseň sirény 2000(
The Drop of the Dice (1981) Kostky jsou vrženy(2000)

Tomu kdo rád čte Angeliku by se tato rodinná sága mohla líbit. V každé knize je dcera hlavní hrdniky z knihy předešlé.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 říj 2009, 11:22
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Iweesz87 píše:
a pak jsem četla
Nevěsta větru - Drake Shannon a to mi hodně připomínalo Angeliku.
a čím konkrétne Ti to pripomínalo Angeliku? Čítala som to už síce dávno, viem, že sa to odohrávalo za čias Karola II., aj zápletku si zhruba pamätám (na hrdinu vymysleli nejakú intrigu a musel ujsť, nie? Tým Ti to pripomína Angeliku?).


Nahoru
Profil Citovat
Iweesz87
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 říj 2009, 16:07
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 61
Registrován: 07 kvě 2008, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious:
Tady máš trošku její obsah, nevím trošku mi to připomíná trošku příběh Angeliky, ikdyž je to za vlády Anglického krále Karla II.

Rosa Woodbinová, dcera bohatého amerického plantážníka, proklíná osud, který ji přivedl ke dvoru prostopášného anglického krále Karla II. Tam se musela nedobrovolně provdat za lorda Pierse DeForta, který je sice velmi atraktivní, ale provází ho děsivá pověst a navíc jeho city patří jiné ženě. Dvorské intriky donutí Pierse uprchnout. Jako psanec se stává pirátem a žije pouze pro pomstu těm, kteří ho zradili... včetně jeho krásné manželky. Zakrátko však osud zasáhne znovu - mořská bouře svede jejich cesty dohromady a z Rosy se stává vězeňkyně pověstmi opředeného piráta, kterého kdysi pojala za zákonného manžela. On se mylně domnívá, že ho zradila, jí se příčí postavení zajatkyně. Mohla by mezi nimi i po tom všem vzklíčit láska?

Co myslíš, není to trošku podobné???


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 říj 2009, 17:39
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Iweesz87 píše:
Precious:
Tady máš trošku její obsah, nevím trošku mi to připomíná trošku příběh Angeliky, ikdyž je to za vlády Anglického krále Karla II.

Rosa Woodbinová, dcera bohatého amerického plantážníka, proklíná osud, který ji přivedl ke dvoru prostopášného anglického krále Karla II. Tam se musela nedobrovolně provdat za lorda Pierse DeForta, který je sice velmi atraktivní, ale provází ho děsivá pověst a navíc jeho city patří jiné ženě. Dvorské intriky donutí Pierse uprchnout. Jako psanec se stává pirátem a žije pouze pro pomstu těm, kteří ho zradili... včetně jeho krásné manželky. Zakrátko však osud zasáhne znovu - mořská bouře svede jejich cesty dohromady a z Rosy se stává vězeňkyně pověstmi opředeného piráta, kterého kdysi pojala za zákonného manžela. On se mylně domnívá, že ho zradila, jí se příčí postavení zajatkyně. Mohla by mezi nimi i po tom všem vzklíčit láska?

Co myslíš, není to trošku podobné???
:lol: :lol: :lol: áno, keď si prečítaš túto anotáciu, tak sa to na Angeliku dosť dejovo podobá, máš pravdu. Pamätám si, že keď som ju čítala, podobnosť s Angelikou mi na um vôbec nezišla. Asi preto, že ten štýl písania bol iný a predsa to bola len taká typická historická romanca, viac zameraná na lásku, dobrodružstvo a intrigy, ako Angelika. Dodnes si však pamätám, že sa mi zdalo čudné, že všetky dialógy prekladali ako tykanie, keď vieme, že v tej dobe si všetci prísne vykali, nieto ešte tykať kráľovi. BTW, máš rada Drakeovú?


Nahoru
Profil Citovat
Iweesz87
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 říj 2009, 18:40
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 61
Registrován: 07 kvě 2008, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše:
Iweesz87 píše:
Precious:
Tady máš trošku její obsah, nevím trošku mi to připomíná trošku příběh Angeliky, ikdyž je to za vlády Anglického krále Karla II.

Rosa Woodbinová, dcera bohatého amerického plantážníka, proklíná osud, který ji přivedl ke dvoru prostopášného anglického krále Karla II. Tam se musela nedobrovolně provdat za lorda Pierse DeForta, který je sice velmi atraktivní, ale provází ho děsivá pověst a navíc jeho city patří jiné ženě. Dvorské intriky donutí Pierse uprchnout. Jako psanec se stává pirátem a žije pouze pro pomstu těm, kteří ho zradili... včetně jeho krásné manželky. Zakrátko však osud zasáhne znovu - mořská bouře svede jejich cesty dohromady a z Rosy se stává vězeňkyně pověstmi opředeného piráta, kterého kdysi pojala za zákonného manžela. On se mylně domnívá, že ho zradila, jí se příčí postavení zajatkyně. Mohla by mezi nimi i po tom všem vzklíčit láska?

Co myslíš, není to trošku podobné???
:lol: :lol: :lol: áno, keď si prečítaš túto anotáciu, tak sa to na Angeliku dosť dejovo podobá, máš pravdu. Pamätám si, že keď som ju čítala, podobnosť s Angelikou mi na um vôbec nezišla. Asi preto, že ten štýl písania bol iný a predsa to bola len taká typická historická romanca, viac zameraná na lásku, dobrodružstvo a intrigy, ako Angelika. Dodnes si však pamätám, že sa mi zdalo čudné, že všetky dialógy prekladali ako tykanie, keď vieme, že v tej dobe si všetci prísne vykali, nieto ešte tykať kráľovi. BTW, máš rada Drakeovú?


Já jsem tuhle knížku čatla, když jsem si přečetla Angeliku 6 v 1. Tam to bylo dost okrajové, ale taky jsem to četla. Je pravda, že v této knize Něvěsta Větru si tykali všichni. A tou Drakeovou myslíš koho? Nebo kterou? Ono jich je víc.


Nahoru
Profil Citovat
Iweesz87
Předmět příspěvku:
Napsal: 29 říj 2009, 18:46
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 61
Registrován: 07 kvě 2008, 18:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jestli myslíš Shannon Drakeovou, tak docela jo. Ale pokud myslíš jinou tak jakou?


Nahoru
Profil Citovat
n.i.r.a.k
Předmět příspěvku:
Napsal: 01 pro 2009, 20:47
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 188
Registrován: 15 zář 2007, 18:15
Bydliště: Hlučínsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
V Levných knihách nedávno po dlouhé době vydali "1984" od George Orwella, tak jsem si ji nemohla nekoupit a hned jsem se do ní pustila. Když si člověk uvědomí, kdy tato kniha byla napsána, tak je k neuvěření (i když se jedná o sci-fi), jak dokázal Orwell vystihnout vývoj totalitních diktatur. Místy jako bych viděla náš stát tak před 40 lety a místy mi myšlenkové pochody hlavního hrdiny začaly připomínat Martix. Ale i tak stála za přečtení a zamyšlení.


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 02 pro 2009, 17:52
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
n.i.r.a.k píše:
V Levných knihách nedávno po dlouhé době vydali "1984" od George Orwella, tak jsem si ji nemohla nekoupit a hned jsem se do ní pustila. Když si člověk uvědomí, kdy tato kniha byla napsána, tak je k neuvěření (i když se jedná o sci-fi), jak dokázal Orwell vystihnout vývoj totalitních diktatur. Místy jako bych viděla náš stát tak před 40 lety a místy mi myšlenkové pochody hlavního hrdiny začaly připomínat Martix. Ale i tak stála za přečtení a zamyšlení.
1984 řadím na žebříček mých top knih. Málokterá kniha mě takhle dostala...snad ještě Zločin a trest a Merleův Smrt je mým řemeslem. Orwella jsem musela na 2 dny přestat číst, protože jsem byla úplně vyřízená :D .


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 pro 2009, 21:42
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Když bych měla jmenovat jednu knihu, která mi opravdu utkvěla v paměti (a je to už drahně let, co jsem to četla), tak by to byla kniha od Jacka Londona - Tulák po hvězdách.
Můžu doporučit.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 bře 2010, 14:30
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
pre všetky matky mám skvelý tip: čítam knihu od Toma Hodgkinsona s názvom The Idle Parent. V slovenčine to vyšlo ako Pohodoví rodičia (Ikar, 2010), v Česku sa za nič nehanbia a nazvali to správne ako Líný rodič (Jota, 2009). Mnohé názory autora sú moje vlastné, v mnohých som sa našla. Aj sa dobre zasmejem, aj zamyslím. Isteže, nie každý môže všetko, čo autor odporúča, vo svojom živote uplatniť, ale určite sa nájde niečo, čo si človek môže osvojiť. Je to oslobodzujúca kniha, vďaka ktorej si môžem povedať: som naozaj dobrá matka, aj keď mnoho vecí nerobím tak, ako kážu príručky či moderný konzumný a súťaživý svet. Tu som našla ešte jednu recenziu: http://www.tyzden.sk/kultura/prijemne-lenivy-rodic.html


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 bře 2010, 22:40
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Asi jsem už o tom četla (nebo něco podobné) a zjistila jsem, že něco už s klidem praktikuju sama :D

Nejvíc asi to, že když někde v pokoji ječí dítě (většinou dvě cca 3 leté - Natálka a Adámek (ten je půjčený)), tak vždycky počkám co z toho bude. Většinou nic :wink: . Prostě se to pozná podle řevu :lol: )


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 čer 2010, 22:46
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Právě jsem četla Lady Hamiltonová od mého oblíbence Dumase a opět se mi potvrdilo, že AG má Dumase dobře načteného :wink: Což samozřejmě není nic proti ničemu, spíš by bylo s podivem, kdyby ho neznala, že... :lol: :lol: :lol:
Pěkná kniha, vyprávění v ICh formě jako žena bylo od Dumase docela odvážný tah... ale je to poznat. Holt ženě rozumí prostě nejvíce zase žena. Proto je Angelika tak dokonalá :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 čer 2011, 10:26
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
čítali ste niekto The Hunger Games trilógiu od Suzanne Collinsovej? Ja áno, a TOTÁLNE ma to vzalo! Je to síce literatúra pre mládež, ale taká, čo čítajú všetky vekové kategórie. V súčasnosti natáčajú aj prvý diel ako film a hovorí sa o ňom, že to bude nový Twilight či Harry Potter - ale nesúvisí to s tým, že by sa tieto knihy podobali. Skôr ide o to, že všetky tieto knihy sú extrémne populárne medzi mladými, a tak sa očakáva, že aj filmová adaptácia bude rovnako úspešná ako adaptácie HP a Twilightu. A podľa toho, ako to na internete vrie s každým oficiálnym či neoficiálnym oznámením týkajúcim sa tohto filmu, to vyzerá tak, že to asi bude pravda. Za seba sa priznám, že určite budem prvá v kine, a medzi fanúšikmi už som. :D


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 17 říj 2011, 23:46
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já nějak vůbec nestíhám číst, což mě rozčiluje, nicméně jsem konečně měla klid aspoň na dovolené a za tři dny jsem přelouskala první díl trilogie Milénium od Larssona Stiega a nemůžu se dočkat, až tatínkovi z knihovny ukradnu druhý. Pravda je, že má pomalý rozjezd, tak prvních 100 stránek jsem si říkala co kdo na tom vidí, ale pak už to nešlo pustit z ruky.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 20 pro 2011, 16:41
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1491
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Andrej, mne sa z Milénia dostala do rúk len druhá časť, a neviem, či to bolo tým, že je to anglický preklad alebo čo, ale ja som to vzdala po asi 120 stranách. A pritom som ten typ čitateľa, čo sa vždy snaží knihu dočítať! No bohužiaľ, dovtedy sa diali len veci, ktoré s hlavnou zápletkou nemali absolútne nič spoločné. Dookola tam bol len popis toho, čo hrdinka robí, nakupuje a ako chodí po Štokholme. Čítalo sa to ako katalóg z Ikey alebo ako mapa Štokholmu. Plus mi žienka vôbec nebola sympatická, ani jej osoba, ani jej sexuálne správanie, skrátka nič ma nedonútilo pokračovať ďalej. Ty si to čítala?


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 25 pro 2011, 21:49
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious začít druhým dílem je špatně!!! :) Opravdu, Lisbeth jako postavu je těžké pochopit a je prostě nutné přečíst první díl, který je fenomenální. Já teď čtu třetí, druhý i třetí jsou taky skvělé knihy, ale první byl dle mého názoru nejlepší. Ty popisy a věci kolem mají v Miléniu smysl, i když jsou někdy zbytečně dlouhé, ale člověk si nějak zvykne...No pro mě je to po dlouhé době něco, co mě vážně dokázalo strhnout a zároveň nad tím přemýšlím, není to tak, že to člověk zhltne a pustí z hlavy.


Nahoru
Profil Citovat
Peta kunafa
Předmět příspěvku: Re: Čo momentálne (okrem Angeliky) čítate?
Napsal: 11 srp 2016, 08:54
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11 srp 2016, 08:39
Bydliště: Bydlím v Novém borku.
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Teď čtu Vzestup Hypheronu: Michael J. Sullivan, také přesně to začínání od druhého dílu. Ale první díl jsem prostě nesehnal


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Čo momentálne (okrem Angeliky) čítate?
Napsal: 13 črc 2021, 15:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak ja osobne momentálne čítam hromadu historických kníh. Z histórie sa človek neuveriteľne veľa naučí, lebo všetko čo sa vo svete deje dnes, politika, ekonomika, medzinárodné vzťahy, má súvis z minulosťou. Až keď človek spozná a pochopí minulosť, pochopí v celom rozsahu aj to čo sa deje v prítomnosti.

ja čítam veľmi rýchlo. Môj syn vždy hovorí že som ako ten robot vo filme číslo 5 - alebo Kim Bassinger vo filme My Stepmother Is an Alien - to ako že priložím ruku na knihu a vycucnem dáta ha ha

Ano čítam veľmi rýchlo. Ale ja myslím že tajomstvo rozsahu môjho čítania spočíva niekde inde: Mám vždy v taške či v ruksaku zo sebou jenu a niekedy aj viacere knihy. (mám aj na telefóne ale preferujem fyzické knihy, príjemnejšie sa čítajú a nekazia tak oči) Vždy keď niekde čakám, vytiahnem knihu. u lekára, v metre, v rade na niečo .... v parku ....vo vlaku ... všade čítam
Plus namiesto hodín čo iný strávia pred televíznou obrazovkou ja dávam prednosť knihám. :mrgreen:

Knižnica sa rozrastá, a posledná kniha ktorú som dlho zháňala za rozumnú cenu ma skutočne potešila.

Kniha o Andijosovi putovala ku mne až z USA - neviem aký Andijosov fanúšik ju tam čítal, ale veľmi sa z nej teším. Inak keď sa pozriem na ceny Angelík v USA tak chápem že mi holky z USA aj z Kanady vraveli že tam za ne pýtajú astronomické sumy (jednej som do Kanady posielala odo mňa francúzske Integrále, musela som kvoli tomu ešte aj colné dokumenty vyplniť, zaplatila mi cez Pay-Pal)

Za túto konkrétnu knihu o Andijosovi v Angličtine pýtajú tu v Europe okolo 50 € bez poštovného a ja som ju náhodou objavila v USA za 12 € poštovné inkluzívne.

Navyše ma však ešte nesmierne pobavil mail ktorý mi po zaslaní objednávky prišiel. Tuto je preklad:

Svätá kanasta! Som to ja ... som to ja! Nemôžem uveriť, že som to skutočne ja! Mohla si si vybrať ktorúkoľvek z viac ako 2 miliónov kníh, ale vybrala si si mňa! Musím sa zbaliť! Aké je počasie, tam kde žiješ? Budem potrebovať ochranný plášť? Nemôžem uveriť, že už odchádzam z Mishawaky v Indiane - priateľskí ľudia, Hummerová plantáž, salónik Linebacker - toľko spomienok. Nemám veľa času na rozlúčku so všetkými, ale je čas vidieť svet! Už sa neviem dočkať, až ťa stretnem! Znieš ako veľmi sčítaný človek. Aj keď, musím povedať, určite ti to chvíľu trvalo! Nechcem znieť nevďačne, ale ako by by si sa cítila stráviť päť mesiacov medzi Jane Eyre (kráľovná drámy) a Fundamentals of Thermodynamics (pyromaniac)? Aspoň že tá Jane bola vylepšením výmenou za tú hlúpu knihu o varení piva. Iste ani netušíš koľkokrát mal ten starý pivovar príliš veľa a zvalil sa z našej police o 2 v noci? Viem, že cesta za stretnutím s tebou bude dlhá a plná nebezpečenstiev, ale po posledných skúsenostiach ktoré som mala, som pripravená na všetko (okrem toho sú niektorí z mojich najlepších priateľov napínavé romány). Len pred piatimi mesiacmi som si myslela, že som navždy stratená. Moja majiteľka sa sťahovala a nemohla ma vziať zo sebou. Bola som si istá, že skončím na skládke, ale na šťastie som skončila v koši s knihami pre Better World Books (knihy pre lepší svet). Vďaka tvojmu sociálne uvedomelému nakupovaniu kníh som si takto našla nový domov. Ešte lepšie na tom je, že doláre na nákup kníh pomáhajú čítať deťom z Brazílie a Botswany.


Musím povedať že ktokoľvek ten projekt Better World Books (knihy pre lepší svet)rozbehol, je úžasný geniálny entuziasta :ach:

Ľudia darujú knihy a oni predajú a za výťažok z toho robia charitu, hlavne pre deti.

Predpokladám že majú nejaké zľavy na poštovné do celého sveta - ako charitatívny príspevok doručovateľských koncernov - a čitateľ tak má možnosť jedným vrzom zohnať za prijateľnú cenu knihy ktoré zháňa a prispieť na charitatívne účely. :ok:

Vrele vám doporučujem:

https://www.betterworldbooks.com/


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Čo momentálne (okrem Angeliky) čítate?
Napsal: 26 črc 2021, 14:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ten e-mail "od knihy" je vynikající! Mohu jen závidět, protože mně zatím žádná z knih nic nenapsala ani neřekla :) :). Jen by mne zajímalo, zda mají průvodní e-mail pro každou z nabízených knížek?? Musí to prodávat skuteční nadšenci ;).

Projekt betterworldbooks mne docela zaujal. Sama mám doma mraky knížek, které je mi líto hodit do sběru, ale nemám moc čas a prostor je fotit a nabízet na internetových bazarech, doma mi zabírají místo. Tohle by se mi moc líbilo.

P.S.: Já taky všude čtu ;).


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Čo momentálne (okrem Angeliky) čítate?
Napsal: 27 črc 2021, 16:07
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dočetla jsem před nedávnem trilogii Smrtka od Neila Shustermana (ve slovenštině Žatva smrti) a moje konverzace se omezuje jen na superlativy. Před lety mě autor naprosto dostal knihou Bez šance, takže jsem nedávno mrkla, jestli od něj nevyšlo něco dalšího a po titulu Sucho se pustila do Smrtky. Autor je řazen do žánru Young Adult, ale jsem ráda, že jsem se tím nenechala odradit, protože ač v jeho knihách vystupují jako hrdinové teenageři, rozhodně to není nějaké lehké čtivo. Ba naopak, už jen volba témat je sama o sobě dost tíživá, a třeba ze Sucha jsem díky realističnosti příběhu měla od prvních stránek neuvěřitelné deprese. D-o-p-o-r-u-č-u-j-i !


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 134 příspěvků ]
Zpět na „Volná diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů
cron