Fascinujúce mestá

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 24 příspěvků ]
Autor Zpráva
Precious
Předmět příspěvku: Fascinujúce mestá
Napsal: 06 lis 2008, 08:13
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ktoré mestá, ktoré ste navštívili, vám berú dych? Ktoré sa vám navždy zapísali do pamäti? Ja by som sa chcela vrátiť do takmer každého krásneho mesta, ktoré sa mi podarilo vidieť, ale najviac ma očarili belgické Bruggy. Tej atmosfére sa skrátka nič nevyrovná. A nech si hovorí Colin Farrel ako Ray hocičo, to nie je očistec či peklo, ale raj... :oops: :oops: :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 lis 2008, 14:43
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Berlín a Barcelona. Berlín pro jeho zvláštní, až smutnou atmosféru města, které z velké části přišlo o své historické bohatství a Barcelona...no to je prostě Barcelona :) .


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 lis 2008, 16:51
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Doporučuju Edinburgh, "malé velké město" - větší autobusové nádraží má i Tábor nebo Česká Lípa, chodila jsem po městě s pocitem, že to tam dobře znám... Londýn je proti němu úplně bez atmosféry. (Hlavně v srpnu, kdy je tam festival).
A kdo jste nebyl v Třeboni, doporučuju :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
peggy.kaja
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 lis 2008, 17:51
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 146
Registrován: 21 říj 2007, 11:39
Bydliště: takové menší městečko u Pardubic...
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Mne úplně fascinoval Jeruzalém, to je prostě město, kde se střetávají kultury, náboženství, světy, přpiadala jsem si, jako bych se propadala do dějin....


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 lis 2008, 20:38
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Já bych chtěla do toho Edinburghu...ale cesta do Skotska je moc moc drahá. Možná jednou, na stará kolena. Mě se líbila Barcelona, Paříž a svým způsobem i Londýn..i Tossa...ono každé město má něco do sebe, své skryté já, které najdeme jen, když se do města sžijeme, když milujeme jeho historii, nebo prostě, když nám vleze pod kůži


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 lis 2008, 20:46
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Já také hodně vzpomínám na Barcelonu, pak na Maltu obecně (ne jenom na Valletu, tam to stejně v podstatě vzplývá). Jestli to vyjde, měla bych se ještě letos na tři dny dostat do Londýna. Tam se moc těším.
Také moc krásný je Salzburk, Luzane...
Úžasný je historický Carcassonne - středověké město s úžasnou atmosférou.


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 06 lis 2008, 21:12
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Dnes jsme měly v testu z dějin umění Carcassonne :lol: to musí bát nádhera tam být


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 07 lis 2008, 10:54
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Simonamafia píše:
Dnes jsme měly v testu z dějin umění Carcassonne :lol: to musí bát nádhera tam být
Byla jsem z toho opravdu unešená. Je to rozsáhlý, ucelený komplex. Myslím, že jsem zatím nikde jinde nic podobného neviděla. Akorát jsme tam byli s manželem v březnu :( , fakt dost zima :? .
Jinak je také moc půvabné "nové" městečko ležící poblíž. A lidé jsou tam moc milí.

K tomu Londýnu: budeme mít na pár dní k dispozici malý byteček, takže ubytování nemusíme řešit - taky fajn :D


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 lis 2008, 15:52
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, chceš povedať, že chodíš do Londýna a do Paríža raz za mesiac?


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 lis 2008, 16:25
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tania píše:
K tomu Londýnu: budeme mít na pár dní k dispozici malý byteček, takže ubytování nemusíme řešit - taky fajn :D
Tak to je naprosto ideální stav, kdybyste nááhodou zatoužili po spolubydlících, stačí říct :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 09 lis 2008, 18:10
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
keď to tak čítam, Jeanne, hovorím si, aké úžasné by bolo byť zase bezdetná, aspoň raz za týždeň :D Ale čo sa budem vyhovárať, aj keby som nemala deti, nikam by som nešla: ako som sa už zmienila, nenávidím lietanie :evil: :twisted: Takže pokiaľ nevymyslia teleportovanie alebo aspoň Arabelin čarovný plášť, o tých krásnych mestách môžem len snívať ... Ale je to úžasné, Paríž každý mesiac ... :oops: :oops: :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Simonamafia
Předmět příspěvku:
Napsal: 10 lis 2008, 21:57
Markýzové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 404
Registrován: 25 pro 2007, 17:28
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
jeanne, mohu jen tiše závidět..... :o :cry: :wink: :D ...Ty jsi takový český Indiana Jones.. :P


Nahoru
Profil Citovat
Mary
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 lis 2008, 20:51
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 14
Registrován: 15 zář 2007, 21:57
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
najskor moje poradie oblubenych miest, ktore som navstivila, bolo
1. Pariz
2. Rim
3. Barcelona
4. Amsterdam
ale po jesennej navsteve Londyna som to musela trochu poopravit (aj ked Pariz bol moja srdcovka a bola som tam 2x)
1. Londyn (neviem ci to nebolo aj tym neobvykle krasnym a teplym pocasim pre Londyn) - jednoznacne odporucam a chcem sa tam este vratit aj so svojou dcerou
2. Pariz
3. Rim
4. Barcelona
5. Amsterdam
V Londyne sa oplati byt aspon 1 mesiac aby clovek vsetko zazil a videl (nie ako ja 3 dni). Najsilnejsi zazitok? jednoznacne London Eye a Muzeum voskovych figurin Madame Tussaud


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 lis 2008, 20:57
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na mě Londýn zas tak moc nezapůsobil, ale chci se tam vrátit kvůli British Museum, to je něco neskutečného, ale na něj je potřeba minimálně týden, takže si jednou jeden musím vyhradit jen na British Museum.


Nahoru
Profil Citovat
yenn
Předmět příspěvku:
Napsal: 15 lis 2008, 21:30
Vévodové
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 569
Registrován: 13 pro 2007, 22:24
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Ahoj, tak me zatom opravdu dostaly dve mesta - Lausanne a Amsterdam


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 lis 2008, 09:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ja som bola v Londýne raz a mm, ďakujem, neprosím. Otrasné počasie, všade samé holuby, chodili sme len po finančnej štvrti, pamiatky ma neoslovili... Isteže to bolo dané tým, že to bolo len na jeden deň a to som mala 15 a bola na výmennom pobyte, hladná a unavená, ale skrátka mi to mesto nesadlo. Celkovo sa mi Angličania zdajú nafúkaní. Zato Holanďania sú úplne "k sežrání" a pridávam sa k fanúšikom Amsterdamu :wink: Také milé malé útulné veľkomesto, "organizovaný chaos", niečo úžasné.

Yenn a Tania, ak budete mať čas, mohli by ste mi hodiť do mailu alebo do súkromnej správy niečo o Lausanne a Cascasonne? Vďaka!


Nahoru
Profil Citovat
Helča
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 lis 2008, 21:27
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 35
Registrován: 30 bře 2008, 17:41
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Me fascinuje Praha. Konkrétně historická část Prahy. Možná za to může muzikál Golem či snad muj výlet na Shaspervské (Píše se to tak?) slavnosti, ale mě fascinují uličky Prahy. Je to snad jediné šeské město z kterégo přímo dýchá historie, teda pokud se vyhnete nakupnim centrum XD ...Zvlášt malou stranu má v oblivě a židovskou synagogu, kterou jsem viděla jen jednou, ale upřímně stojí to za to.. Nebo Karluv most. Nádhera. Miluju ten ruch tam a ty turisty všude, kdyby tam byl klid ztratilo by to tu atmosferu. Abych nezapomenula na divadla. JAko fanoušek muzikaly bych na ně nesměla zapomenout. Nejvíc jsem zřejmě byla v Kalichu a na Brodwayi.. Prostě zlatá Praha...


Nahoru
Profil Citovat
Andrej
Předmět příspěvku:
Napsal: 16 lis 2008, 22:14
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 497
Registrován: 18 říj 2007, 12:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou/Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No a já jsem po třech letech života v Praze toho názoru, že Praha je nejkrásnější prázdná... :D Zvlášť ta historická. Jednou jsme protáhli párty a v půl šesté ráno jsme se s přáteli šli projít po Karlově mostě, přes Malou Stranu až na Hrad...a nikde nikdo nebyl...jen my. To bylo něco neskutečného a doteď na to vzpomínám. Krásnější Prahu jsem v životě neviděla a ten názor mají asi všichni, kdo se té procházky zúčastnili.


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 srp 2009, 19:42
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
jeanne píše:
Já to mám docela snadné, Francie, resp. Paříž je pro mě vždycky jasná volba (v ostatních francouzských městech bych déle než pár dnů na jednom místě nevydržela). V Paříži je pořád co - volnočasově - dělat, ani za skoro měsíc jsem v létě nezvládla skoro nic, co jsem měla v plánu, na druhou stranu, kdybych si vybírala město pro život, bude to jednoznačně Londýn, který je nikoli omylem první v tabulkách nejdůležitějších světových měst po stránce ekonomiky, politiky, obchodu, kultury atd. atd. Prostě může dát ty nejlepší podmínky pro úspěšnou kariéru téměř v jakémkoli oboru. Paříž je tak jako třeba Praha nebo Vídeň tak trochu skanzen ideální na ztrácení se v uličkách, zato Londýn místo pro práci a reálný život. Navíc si nemůžu pomoct, ale o tom, co z toho je místo pro život, vypovídá i to, že obvykle veškeré úspěšné nákupy udělám v Londýně, na King´s Road v Chelsea nebo v okolí Oxford Street. Jak často totiž člověk může nakupovat návrhářské kousíčky v pařížských Les Galeries Lafayette nebo Printemps? (ano, po této stránce se Paříži nic nevyrovná, ale jde to jenom občas). Z toho plyne, že Paříž by v této snové verzi byla ideální jen na všechny prázdniny a víkendy, vlakem je tam člověk za okamžik, jako by jel jen metrem do vedlejšího města, ale na reálný život zbývá Londýn (příp. New York).
Tak já zese se svou troškou trošku se zpožděním.

jeanne, myslím, že jsi to trefila dost přesně.

Co mě se týče, tak na mě každé velké město dýchne jinou (svou) atmosférou a to je to, co se mi na tom líbí.

Jinak na mě působil Londýn v 1996, jinak Auckland v 2002, jinak Paříž v 2005, jinak New York, San Francisco či LA v 2006 a úplně jinak Hanoj v 2007, a zase jinak Dublin 2008/09. Zkrátka každé to město má svou duši a já mám ráda všechny. Abych nezapomněla na naši Prahu, tu bych chtěla někdy zažít jako Andrej. Příště si na tom dám záležet.

No, ale městečko, které jsem zatím nenavštívila, ale z fotek se mi moc líbí je v současnosti Roussillon. Má moc krásná zákoutí a je na jihu Francie čili není vyloučeno, že se tam brzy podívám.


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku:
Napsal: 12 srp 2009, 21:28
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
To zcela určitě máme. Mimochodem jsem dnes strávila nějaký čas ve tvé galerii, máš tam moc pěkné úlovky. Já SRL ještě pořád nemám, i když už je téměř vybraná :-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Fascinujúce mestá
Napsal: 18 srp 2014, 14:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Bola som uz takmer vo vsetkych Europskych metropolach a inych mestach, ale tri miesta
do ktorych som sa dostala viac menej neplanovane ma ocarili:

1. Porto v Portugalsku
2. Santiago de Compostela
3. Drazdany


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: Fascinujúce mestá
Napsal: 01 zář 2014, 23:53
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
V Portu jsem byla minulý víkend! Co tě tam tak okouzlilo, moirro?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Fascinujúce mestá
Napsal: 02 zář 2014, 08:50
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Elaine píše:
V Portu jsem byla minulý víkend! Co tě tam tak okouzlilo, moirro?
Ocarilo ma stare mesto, jeho tajomnost a architektura a hlboke udolie rieky Douro. :roll:

[ img ]

Zrejme to bol ten moment prekvapenia, kedze som o tom meste moc nevedela,
(stravila som tam jednu noc na ceste zo Spanielska). Ako som stala na kopci stareho
mesta a divala sa na rieku Douro, celkom ma to ocarilo. Aj vecerny vyhlad bol uzasny:

Asi takto. Ja som stala na inom meste, odtial to bolo krajsie.

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Peta kunafa
Předmět příspěvku: Re: Fascinujúce mestá
Napsal: 11 srp 2016, 08:51
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11 srp 2016, 08:39
Bydliště: Bydlím v Novém borku.
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Zajímavý je také Regensburg, historické centrum města. A tamní most přes Dunaj je ještě o pár desítek let starší, než Karlův v Praze.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 24 příspěvků ]
Zpět na „Volná diskuse“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů
cron