Co jiného čteme - fantasy série

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 11 příspěvků ]
Autor Zpráva
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Co sbíráme?
Napsal: 09 zář 2022, 09:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
4poziom.slask.pl
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
M0RNINGSTAR píše: *  08 zář 2022, 22:21
Mám tu celkem všehochuť, ale samozřejmě nechybí komplet edice Harryho Pottera, Odkazu dračích jezdců, Narnie, Pravé krve apod... na GoT sérii ještě čekám, až zda ji panáček zkompletuje :D
Morningstar, jsi mi čím dál sympatičtější :mrgreen: . I tu Pravou krev mám doma komplet a naposled jsem si vymazlila sekci Upířích kronik :). Co se Písně ledu a ohně týče, seriálu se (navzdory nenápadnému lobbování Terezy) zarytě vyhýbám, jsem věrný fanda předlohy. Četla jsem první talpressovské vydání v době, kdy u nás vycházelo, a netrpělivě čekala na další díl, takže si pamatuji i kauzu s autorovým výrokem směrem k fanouškům: "I am not Your bitch!" Trochu mne mrzí, že není, protože pak by už měl dávno dopsáno. Optimisticky ovšem doufám a stále čekám :).


Nahoru
Profil Citovat
M0RNINGSTAR
Předmět příspěvku: Re: Co sbíráme?
Napsal: 09 zář 2022, 13:02
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 23
Registrován: 01 zář 2022, 23:11
Kontaktovat uživatele: SZ, Facebook
 
PenelopaW píše: *  09 zář 2022, 09:33
Morningstar, jsi mi čím dál sympatičtější :mrgreen:
A to teprve počkej, až mě poznáš v reálu! :lol:
PenelopaW píše: *  09 zář 2022, 09:33
Co se Písně ledu a ohně týče, seriálu se (navzdory nenápadnému lobbování Terezy) zarytě vyhýbám, jsem věrný fanda předlohy. Četla jsem první talpressovské vydání v době, kdy u nás vycházelo, a netrpělivě čekala na další díl, takže si pamatuji i kauzu s autorovým výrokem směrem k fanouškům: "I am not Your bitch!" Trochu mne mrzí, že není, protože pak by už měl dávno dopsáno. Optimisticky ovšem doufám a stále čekám :).
Tu hlášku postnul na svém blogu Neil Gaiman (což je můj velmi oblíbený autor :mrgreen:): "George R.R. Martin is not your bitch." :D Když to vezmu kolem a kolem, chápu vlastně obě strany, je mi jasné, že napsat takové veledílo je nesmírně náročné, ale vydat jen pouhou část a nechat fanoušky tápat, v podstatě se zarýt do toho "NE a NE!".... Není to úplně cool. Pro mě jsou knihy v podstatě "soul food", potrava pro mou duši, ty příběhy, ve kterých v tu dobu žiju... a pak mi chybí konec :mrgreen: To prostě bolí! A všichni víme, že bolení na duši může být horší, než bolest fyzická...
Takže ano, také čekám a doufám. Naděje umírá poslední! :agree:

_________________

"I am a part of everything that I have read." - Theodore Roosevelt


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Co sbíráme?
Napsal: 09 zář 2022, 18:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
M0RNINGSTAR píše: *  09 zář 2022, 13:02
A to teprve počkej, až mě poznáš v reálu! :lol:
:ok:
M0RNINGSTAR píše: *  09 zář 2022, 13:02
Tu hlášku postnul na svém blogu Neil Gaiman (což je můj velmi oblíbený autor :mrgreen:)

Já si matně vybavuji, že tehdy se takto dal slyšet přímo Martin, a to ještě před vydáním Tance s draky. Svého času vydával knihy tempem 1 díl za 1 rok, ale pak nejenže navýšil počet dílů z původní tuším pentalogie na víc, ale ještě došlo k prodlevě a nový díl ne a ne vyjít. Fanoušci se tehdy začali bouřit a bombardovali ho rozezlenými dopisy, na což jim vzkázal to, co jim vzkázal. Ano, souhlasím s tím, že svět Písně je jeho světem, postavy jsou jeho postavami a může si s nimi dělat co chce. Ale ta frustrace... Popisuješ to výborně. Píseň doteď považuji za nejlepší fantasy, které jsem četla, navzdory (oprávněným) výtkám nedám dopustit na Talpressovský překlad (dokud tedy autorka nezačala doslovně překládat jména, za tenhle díl nám všem měli vrátit peníze) a vždycky, když jsem si po vydání dalšího dílu dala re-reading předchozích, byla jsem v totálním rauši. Na icefire mne mají za magora, ale dum spiro, spero - doufám, že to Martin dopíše :).

Co se sběratelského tématu týče, doma mám kromě kompletu knih i mapy Západozemí, samozřejmě i výpravnou publikaci Svět ledu a ohně (která má brutálně zmršený překlad) a Oheň a krev, které jsem vyhrála v soutěži Arga, takže k němu mám i tričko :P . Coby královský loyalista jsem si pořídila medailon se znakem Targaryenů, ale jinak kopu za Zimohrad. Komiksy mne nezaujaly, i když svého času jsem koketovala s tím, že si je pořídím. A rozhodně chci zpětně pořídit deskovou hru, i když tady jsem už asi propásla šanci.

Ve světě Zaklínače máš ráda přímo Geralta? Když jsi zmínila tu slabost pro zjizvené muže, hned mne totiž napadl můj favorit Isengrim Faoiltiarna :) .

Haha, možná nám založím samostatné diskusní téma, ať neplevelíme téma sběratelství :).


Nahoru
Profil Citovat
M0RNINGSTAR
Předmět příspěvku: Re: Co sbíráme?
Napsal: 09 zář 2022, 19:30
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 23
Registrován: 01 zář 2022, 23:11
Kontaktovat uživatele: SZ, Facebook
 
PenelopaW píše: *  09 zář 2022, 18:51
Co se sběratelského tématu týče, doma mám kromě kompletu knih i mapy Západozemí, samozřejmě i výpravnou publikaci Svět ledu a ohně (která má brutálně zmršený překlad) a Oheň a krev, které jsem vyhrála v soutěži Arga, takže k němu mám i tričko :P . Coby královský loyalista jsem si pořídila medailon se znakem Targaryenů, ale jinak kopu za Zimohrad. Komiksy mne nezaujaly, i když svého času jsem koketovala s tím, že si je pořídím. A rozhodně chci zpětně pořídit deskovou hru, i když tady jsem už asi propásla šanci.
Pěkná sbírka! A jasně, protože "The North remembers!"... měla jsem i Starkovské tričko, jen jsem z něj ztloustla :( :D Knihy jsem tedy četla původně v češtině, ale při příštím čtení už to půjde v originále, hezky jak to autor napsal... zatím jsem pořídila jen Fire and Blood a na původní sérii tedy zatím pořád čekám na dopsání :D Jednou se dočkáme!
Jaká vyšla deskovka? To mi uniklo. Her mám celkem dost, s GoT tématikou však pouze Monopoly. Sbírkou bych to zatím asi nenazývala, dosud jich mám jen cca 30 (+ sem tam nějaké to rozšíření)... Ale pro změnu jsem si tedy předobjednala úplně mega all-in verzi připravované hry The Witcher: Old World - vč. všech rozšíření a tak. Teď už se jen klepu natěšením, až to konečně přijde, už mají lehké zpoždění, byly problémy s produkcí... snad na jaře příštího roku. :ach:
PenelopaW píše: *  09 zář 2022, 18:51
Ve světě Zaklínače máš ráda přímo Geralta? Když jsi zmínila tu slabost pro zjizvené muže, hned mne totiž napadl můj favorit Isengrim Faoiltiarna :) .
Už když jsem to četla, přišel mi děsně cool, ale od té doby, co jsem si odehrála třetí hru (Wild Hunt), tak jsem hrozně moc zageraltovaná :D A co si budeme povídat, ten seriálový taky nevypadá špatně (a tím myslím Cavilla, ačkoliv Żebrowski byl podobou věrnější předloze)... :D Ale ale, takže Aen Seidhe... jizvu má pěknou :D
PenelopaW píše: *  09 zář 2022, 18:51
Haha, možná nám založím samostatné diskusní téma, ať neplevelíme téma sběratelství :).
Dobrý nápad :applaus:

_________________

"I am a part of everything that I have read." - Theodore Roosevelt


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Co jiného čteme - fantasy série
Napsal: 10 zář 2022, 09:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zakládám nové téma a přesouvám příspěvky z původního tématu sběratelství.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Co jiného čteme - fantasy série
Napsal: 10 zář 2022, 09:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
M0RNINGSTAR píše: *  09 zář 2022, 19:30
Jaká vyšla deskovka? To mi uniklo.
Jestli si to vybavuji dobře, je to hra s názvem Hra o trůny, kde mezi sebou bojovaly jednotlivé rody po smrti Roberta Baratheona:

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecensk ... dice-2532/

Já tedy na hraní her úplně nejsem, ale svého času to komunita fanoušků docela pařila a hrál to i můj bratr, tehdy ještě neznalý předlohy. (Na rozdíl ode mne chodil deskovky hrát pravidelně do místního fantasy knihkupectví. Já tam jen kupovala knihy.)
M0RNINGSTAR píše: *  09 zář 2022, 19:30
Už když jsem to četla, přišel mi děsně cool, ale od té doby, co jsem si odehrála třetí hru (Wild Hunt), tak jsem hrozně moc zageraltovaná :D A co si budeme povídat, ten seriálový taky nevypadá špatně (a tím myslím Cavilla, ačkoliv Żebrowski byl podobou věrnější předloze)... :D Ale ale, takže Aen Seidhe... jizvu má pěknou :D
Je fakt, že Geralt v Cavillově podání je super, docela naplňuje i moje představy o knižním hrdinovi. Původní polský seriál jsem raději nesledovala, nechtěla jsem si pokazit dojmy z knihy. Svého času fanoušci kritizovali výběr Marigolda, ale ten prý nakonec fungoval líp jak hlavní protagonista :D . Já ty herce znám hlavně z filmů Ohněm a mečem, tam se mi líbili oba, ale jak říkám, nechtěla jsem si tehdy pokazit dojmy z knih. Holt ještě patřím k té generaci, která vyrůstala na knihách, o které se pod pultem sváděl boj, a o seriálech se nám ani nesnilo :).
Jojo, pro elfy mám já slabost :oops: . Teď ujíždím na Runaanovi z Dračího prince (smutné je, že i když se mi tenhle měsíční elf líbí moc, jemu se líbí jiní elfové) a mezi moje oblíbence patří i Tolkienův Fingolfin, který v zoufalství vyrazil proti Morgothovi. Vůbec v posledních letech nějak tenduji k tragickým postavám :).


Nahoru
Profil Citovat
M0RNINGSTAR
Předmět příspěvku: Re: Co jiného čteme - fantasy série
Napsal: 14 zář 2022, 10:31
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 23
Registrován: 01 zář 2022, 23:11
Kontaktovat uživatele: SZ, Facebook
 
PenelopaW píše: *  10 zář 2022, 09:38
Jestli si to vybavuji dobře, je to hra s názvem Hra o trůny, kde mezi sebou bojovaly jednotlivé rody po smrti Roberta Baratheona:

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecensk ... dice-2532/
Jé, no jo, tu jsem viděla v obchodech a na netu, ale nějak jsem se k tomu nedostala... nevypadá to však marně! :D Ach jo, když já už to nemám kam dávat, kallax mám nacpaný komiksy a deskovkami (no, spíš několik kallaxů na sobě :lol: )... Nemáš náhodou k dispozici takovou tu nafukovací kabelku, jak měla Hermiona? By bodla... :lol:
PenelopaW píše: *  10 zář 2022, 09:38
Já tedy na hraní her úplně nejsem, ale svého času to komunita fanoušků docela pařila a hrál to i můj bratr, tehdy ještě neznalý předlohy. (Na rozdíl ode mne chodil deskovky hrát pravidelně do místního fantasy knihkupectví. Já tam jen kupovala knihy.)
Já u sebe pořádala několik herních večírků, ale vždy to bylo jen komorní, 2-3 lidé, u nás ve vidlákově by lidé vždy "hrozně moc chtěli hrát deskovky", ale vždy, když dojde na věc, tak mají milion důvodů, proč nemůžou :roll: Nedávno jsem ale narazila na pár hráčů, už jsme v pěti lidech zahráli Dunu a máme plány se scházet a hrát, když nás teď čekají ty dlouhé sychravé podzimní večery :)
PenelopaW píše: *  10 zář 2022, 09:38
Je fakt, že Geralt v Cavillově podání je super, docela naplňuje i moje představy o knižním hrdinovi. Původní polský seriál jsem raději nesledovala, nechtěla jsem si pokazit dojmy z knihy. Svého času fanoušci kritizovali výběr Marigolda, ale ten prý nakonec fungoval líp jak hlavní protagonista :D . Já ty herce znám hlavně z filmů Ohněm a mečem, tam se mi líbili oba, ale jak říkám, nechtěla jsem si tehdy pokazit dojmy z knih. Holt ještě patřím k té generaci, která vyrůstala na knihách, o které se pod pultem sváděl boj, a o seriálech se nám ani nesnilo :).
Jojo, pro elfy mám já slabost :oops: . Teď ujíždím na Runaanovi z Dračího prince (smutné je, že i když se mi tenhle měsíční elf líbí moc, jemu se líbí jiní elfové) a mezi moje oblíbence patří i Tolkienův Fingolfin, který v zoufalství vyrazil proti Morgothovi. Vůbec v posledních letech nějak tenduji k tragickým postavám :).
No jo, Cavill.... :ach: Netajím se tím, že pro něj mám velkou slabost, nejen že jeho vizáž lahodí mému oku, ale působí i jako fajn člověk. Třeba se o tom jednou přesvědčím i v reálu :zachrana: :lol:
Ten původní seriál bych hrozně ráda sehnala v polštině s titulky, ale přes všechno hledání si zatím můžu vybrat pouze z varianty "origo sound, ale všemu neporozumíš" nebo "porozumíš, ale uši ti upadnou!" :D
Já mám tedy knihy načtené z dob minulých (ale ne z těch dávných, ve kterých probíhaly podpultové obchody), před pár lety jsem si odehrála všechny hry (sláva CDPR!) a Netflix seriál beru s rezervou (těžko snáším, když to někdo překope tak, že to nedává smysl).
Dračího prince vůbec neznám, musím se dovzdělat!
Tolkiena jsem zatím také jen viděla a nečetla, ale pořídila jsem si krásnou edici s ilustracemi, abych se namotivovala... (stejně to někde sosnu, nacpu do čtečky a bude hotovo, ale musím si nějak obhájit to věčné nakupování fyzických knih) :lol:
Nemáš v rukávu ještě nějaká zajímavá díla či série, co by stály za to? Věčně hledám inspiraci!

_________________

"I am a part of everything that I have read." - Theodore Roosevelt


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Co jiného čteme - fantasy série
Napsal: 14 zář 2022, 14:15
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
M0RNINGSTAR píše: *  14 zář 2022, 10:31
Třeba se o tom jednou přesvědčím i v reálu :zachrana: :lol:
Budu Ti držet palce ;) :D . Taková Katie Holmes prohlásila, že se provdá za Toma Cruise a... provdala se za něj! To, že jsou už nějaký pátek rozvedení, to je skutečnost, kterou si to netřeba kazit :).
M0RNINGSTAR píše: *  14 zář 2022, 10:31
Ten původní seriál bych hrozně ráda sehnala v polštině s titulky, ale přes všechno hledání si zatím můžu vybrat pouze z varianty "origo sound, ale všemu neporozumíš" nebo "porozumíš, ale uši ti upadnou!" :D
Zkusím se zeptat kamaráda, který bydlel v Polsku, ale nevím, zda tam stále přebývá...
M0RNINGSTAR píše: *  14 zář 2022, 10:31
Dračího prince vůbec neznám, musím se dovzdělat!
Kreslené netflixovské fantasy, 3 řady po 9 dílech, velice milá podívaná pro děti i dospělé!
M0RNINGSTAR píše: *  14 zář 2022, 10:31
Nemáš v rukávu ještě nějaká zajímavá díla či série, co by stály za to? Věčně hledám inspiraci!
Jéé, já jsem poměrně konzervativní a přehled jsem ztratila už před lety, kdy se s fantasy a sci-fi roztrhl pytel a už se to nedalo sledovat. Za sebe ale doporučuji od Sapka ještě Husitskou trilogii, ta vůbec není špatná a druhý díl se odehrává na území dnešní ČR, takže pokud člověk ta místa zná, docela se i pobaví. (Za mne je skvělá historka staré babičky o Karlu IV.)
Poměrně nedávno jsem objevila Jméno větru, které se mi navzdory nedostatkům četlo velice hezky, i když mne iritoval hlavní hrdina. Blbé je akorát to, že autor se zasekl a jen tak to asi nedokončí. V tomhle kontextu byl vyloženě smutný výrok jednoho čtenáře na DK: "Abych si zkrátil čekání, až to Martin dopíše, začal jsem číst Rothfusse..."
Z YA literatury se mi docela líbily některé knihy ze světa Lovců stínů (Pekelné stroje, Nástroje smrti, Temné lsti), skvělá je kniha Má lady Jane od Cynthie Hand, Brodi Ashton a Jodi Meadows a naprosto vynikající je Neil Shustermann. Nejprve jsem od něj četla Bez šance, pak Sucho a nakonec sérii Smrtka, vše bylo naprosto perfektní, čtivé, originální.
Osobně mám slabost i pro sérii Meč pravdy, kterou jsem četla v době, kdy to vycházelo. Ale pro čtenáře, kteří už vyrůstali na Martinovi a jiných, je to dneska hodně klišoidní a dětinské. Nicméně první dva díly (První čarodějovo pravidlo + ještě Druhé čarodějovo pravidlo) jsou pěkné.
Líbila se mi i série Sedm Kenningů od Hearneho, se kterým jsem měla tu čest prohodit pár slov na besedě v Praze, a pravidelně kupuji knihy od Červenáka. Teď jede hlavně na vlně kapitána Steina a notáře Barbariče, ale víc se mi líbil kapitán Báthory, který má ještě docela dost fantasy prvků. Nu a jestli se Ti líbí Zaklínač ;), tak od Červenáka můžeš zkusit Černokněžníka. V prvních knihách si docela hezky hraje se slovanskými mýty a starými českými pověstmi.

To je jen tak namátkou vše, co mne zrovna napadlo :).


Nahoru
Profil Citovat
M0RNINGSTAR
Předmět příspěvku: Re: Co jiného čteme - fantasy série
Napsal: 19 zář 2022, 14:05
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 23
Registrován: 01 zář 2022, 23:11
Kontaktovat uživatele: SZ, Facebook
 
Ó ano, Husitskou trilogii mám také v pořadníku! Doufám, že se k tomu někdy brzy dostanu!
Nástroje smrti jsem četla, ale Netflixovské seriálové zpracování mě hrozně nebavilo.
Jinak díky za dlouhý výčet různých sérií a děl, určitě se na to podívám, myslím, že spousta z níže vypsaného se mi výborně trefí do vkusu :)
Krom fantasy sérií tedy ještě ulítávám na severských krimi (tady toho mám přečteného hodně a vždy čekám na nové díly - momentálně čekám na pokračování u asi 8 sérií :D ), ale co tak projíždím databázi knih, tak drtivou většinu všech zajímavých kousků mám podchycenou :lol:

Btw. ohledně fantasy, co říkáš na Zeměplochu? :witch:

_________________

"I am a part of everything that I have read." - Theodore Roosevelt


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Co jiného čteme - fantasy série
Napsal: 19 zář 2022, 14:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
M0RNINGSTAR píše: *  19 zář 2022, 14:05
Nástroje smrti jsem četla, ale Netflixovské seriálové zpracování mě hrozně nebavilo.
Já si ho raději nechala ujít :). Co vím, většině lidí se líbí film (já si říkala, že toho záporáka z poslední série Stranger Things odněkud znám!), ale ani ten jsem neviděla.
M0RNINGSTAR píše: *  19 zář 2022, 14:05
ohledně fantasy, co říkáš na Zeměplochu? :witch:
Znám, ale četla jsem jen jednu jedinou knihu, a to ještě z nějaké vedlejší dějové linie. On mi totiž tu Zeměplochu hrozně zkazil můj bratr... Svého času se fantasy a sci-fi literatura dala sehnat jen na pár místech v republice, a tak pro nás vždy byl svátek, když jsme se vypravili do Prahy a ukecali rodiče, aby nás vzali na Staromák do knihkupectví u Jednorožce. Vycházel tehdá časopis Magazín Fantasy a Science Fiction, kde mne zaujala reklama na Johna Morressyho a jeho Kedrigerna, takže jsem si od rodičů nechala koupit knížku a pak pořídila celou sérii (což byl kumšt, protože se to shánělo blbě). U Jednorožce jsem si kvůli obálce koupila i jeden díl Zeměplochy, tuším, že to byla Čaroprávnost. Takže u nás doma jsem byla první, kdo to držel v ruce :D. Sira Terryho, jenž tehdy ještě nebyl sirem, ale začal číst bratr, který pak ode mne za něco vyčenžoval i tu Čaroprávnost, a následně začal tvrdit, že Zeměplocha je cool, Pratchett je nej a Kedrigern i Morressy jsou trapáci a mohou se jít zahrabat. (Přitom jak já nečetla jeho knihy, on nečetl ty moje.) Tím mi celou Zeměplochu totálně zhnusil. Až na VŠ mi kamarádka nenápadně vnutila k přečtení Svobodnej národ a v divadle jsem viděla adaptaci Soudných sester. Oboje se mi líbilo, ale blok jsem nepřekonala, i když vím, že Pratchett za to, že můj brácha byl vůl, nemůže :). Toho vola potvrdil i tím, že když jsem se po x letech odhodlala požádat ho, jestli mi knihy půjčí na přečtení, řekl mi, že je už před lety všechny dal svému kamarádovi (!!!). Četla jsem tedy akorát Božská znamení, která Pratchett napsal spolu s Gaimanem, ta se mi líbila moc, i když vůči seriálu už mám výhrady. Zeměplochu mám na seznamu věcí k přečtení, ale kdy a jestli někdy vůbec, je ve hvězdách...

Omlouvám se za dlouhou odpověď :D.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Co jiného čteme - fantasy série
Napsal: 19 zář 2022, 20:34
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 300
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fantasy moc nečtu. Čestnou výjimkou jsou Letopisy Narnie


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 11 příspěvků ]
Zpět na „Volná diskuse“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti