Milenka Kráľa-Slnka – Spoveď starej dámy

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 12 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Milenka Kráľa-Slnka – Spoveď starej dámy
Napsal: 23 zář 2018, 13:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Milenka Kráľa-Slnka – Spoveď starej dámy

Autor: Kamila Pintér

[ img ]

ak si chcete stiahnuť 83 stranovú pdf ukážku dajte si do google vyhladávača nasledujúce heslo:

Milenka Kráľa Slnka Spoveď starej dámy pdf

OBSAH:

Versailles, Ľudovít XIV., markíza de Motespan, vojny, obrovský hospodársky a politický rozmach, veľká travičská aféra, legendy, klebety a fámy. Ako to bolo naozaj?
Román sa odohráva v rušných časoch vojen, vnútorných nepokojov a prvých „oficiálnych“ čiernych omší za vlády Ľudovíta XIV. Prvá čierna omša sa konala v roku 1666 vo Francúzsku.
Čo robil kráľ a jeho poradcovia preto, aby sa tieto temné praktiky nerozširovali? Prečo bol Ľudovít XIV. nazývaný Kráľ-Slnko? Bola madame de Montespan naozaj travička a nemravnica, ako sa to zachovalo v histórii? Mal kráľ brata či iného dvojníka, ako je to spomínané v iných románoch?
Boli väzenia bez súdov iba svojvôľa kráľa? Čo mali spoločné francúzsky kráľ Ľudovít XIV. a ruský cár Peter I. (Už to tu máme zasa :slzici: )

Myslím že skúsené Angelikoložky sa na ukážke z knihy skvele pobavia:


23. Fouquetov zločin

„Drahý Nicolas, máme pre vás nepríjemnú správu. Udala vás,“ začal kráľ.
„Čo? Kto?“
„La chèvre,“ odpovedal biskup.
„Ako ste sa to dozvedeli, Richelieu?“
„Bola, našťastie, na spovedi, a teraz viem všetky klebety tohto dvora.“
„Komu ma udala?“
„Radšej sa ani nepýtajte – Bossuetovi!“
„Tak to je zlé, veľmi zlé. Potvora jedna! To mám za to, že som odmietol jej nadbiehanie.“
„Takže ohrdená milenka?“
„Kdeže milenka! Ježibaba to je! Ona ňou iba chcela byť. Je to veľmi zlé?“
„Ešte horšie, ako si myslíte. Podľa cirkevného zákona ste spáchali najťažší zločin a inkvizícia vás nielenže môže upáliť, ale zhabe vám celý majetok.“
„To snáď nie?!“
„Žiaľ, áno. Spomeňte si na Peyraca … ani kráľ proti tomu nemôže nič robiť.“
„Čo spravíme?“
„Musíme vás nejako ukryť,“ povedal kráľ.
„Kde ma chcete ukryť? Na to, aby som roky trčal niekde na Martiniqueu nemám čas!“
„Martinique je dosť od ruky. Ukryjeme vás tu, na kráľovskom dvore,“ ozvala sa Anna Rakúska.
„Nepočuli sme prichádzať vaše veličenstvo,“ poznamenal prekvapený kráľ.
„Nechcela som rušiť vašu poradu, ale zdá sa, že vec je veľmi vážna. Ospravedlňujem sa, že som prišla nevhod, ale prišla som po slečnu de Tonnay-Charente, ak dovolíte.“


Celý odstavec:

http://preludi.eu/?p=3568


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Milenka Kráľa-Slnka – Spoveď starej dámy
Napsal: 23 zář 2018, 13:57
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No 34 odstavec tiež stojí zato. :lol: :lol:

Ukážka:

34. Gróf de Peyrac

Stalo sa to krátko pred kráľovskými zásnubami. Athénaïs sa dostala do služieb infantky. Každú voľnú chvíľu však trávila v parku. Sedávala tam na lavičke a čítala alebo vyšívala.
„Krásny deň, slečna.“
Otočila sa za hlasom. Stál tam vysoký muž s jazvou na líci a ukláňal sa jej. Poznala ho zo dvora a tak mu nie celkom vľúdne odpovedala:
„Á, pán gróf hľadá novú obeť?“
„Dvorné klebety toho narozprávajú … a čože vy, milá slečna, takto sama?“


:ok: :slzici: :slzici:

celý odstavec:

http://preludi.eu/?p=3789


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Milenka Kráľa-Slnka – Spoveď starej dámy
Napsal: 23 zář 2018, 15:53
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, tak to je teda objev. :applaus:
Pročetla jsem jenom něco, ale i tak jsem se krásně pobavila. Kapitolky o Joffreyovi, tak to jsou fakt perly. :slzici: :slzici:
Kolika svedeným nešťastnicím asi platil alimenty? :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Milenka Kráľa-Slnka – Spoveď starej dámy
Napsal: 23 zář 2018, 16:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Co to je?? A to jako fakt vyšlo knižně?? :shock:

Teda, jako uznávám, že nejsem odborník, a že už mám v hlavě slušný guláš (opice mlátí do činelů stále hlasitěji, takže už nevnímám skoro nic kromě změny dne a noci), ale Richelieu, Saint-Simon, Montespanová, Peyrac a král, kterým je zjevně myšlen Ludvík XIV., vystupující ve stejném čase??


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Milenka Kráľa-Slnka – Spoveď starej dámy
Napsal: 23 zář 2018, 16:28
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Penelopo, je to pěkný guláš. Spoiler:
Tenhle Richelie, jak jsem pochopila je syn kardinála a je biskup. A oženil se s Montespanovou a zase manželství zrušil. Peyrac žije s Angelikou u dvora. Král ho za jeho výstřelky posílá do Bastily.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Milenka Kráľa-Slnka – Spoveď starej dámy
Napsal: 23 zář 2018, 16:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Co to je?? A to jako fakt vyšlo knižně?? :shock:

Teda, jako uznávám, že nejsem odborník, a že už mám v hlavě slušný guláš (opice mlátí do činelů stále hlasitěji, takže už nevnímám skoro nic kromě změny dne a noci), ale Richelieu, Saint-Simon, Montespanová, Peyrac a král, kterým je zjevně myšlen Ludvík XIV., vystupující ve stejném čase??
tak to radšej ani nečítaj lebo budeš mať v hlave absolutný guláš - celkom hore som pridala linky kde sa vraj kniha dá kúpiť v ofyzickej aj elektronickej podobe - a kniha má aj evidenčné číslo -
ale čo je to za vydavateľstvo čo nechápe že vykradnutie knižných postáv iných autorov ich môže dostať pred súd? :roll: :roll:
mimi píše:
Penelopo, je to pěkný guláš. Spoiler:
Tenhle Richelie, jak jsem pochopila je syn kardinála a je biskup. A oženil se s Montespanovou a zase manželství zrušil. Peyrac žije s Angelikou u dvora. Král ho za jeho výstřelky posílá do Bastily.
ha ha :lol: :lol: kde si našla tento skvelý spoiler?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Milenka Kráľa-Slnka – Spoveď starej dámy
Napsal: 23 zář 2018, 18:21
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, v kapitole 35 se Richelieu a Montespanová vezmou. On měl povolení od kardinála. Peyrac ji pořád uhání a ona se mu pochlubí, že se vdala. No je to prostě skvělé. V uvozovkách. :slzici: :slzici: :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Milenka Kráľa-Slnka – Spoveď starej dámy
Napsal: 23 zář 2018, 20:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Penelopo, je to pěkný guláš. Spoiler:
Tenhle Richelie, jak jsem pochopila je syn kardinála a je biskup. A oženil se s Montespanovou a zase manželství zrušil. Peyrac žije s Angelikou u dvora. Král ho za jeho výstřelky posílá do Bastily.
Nj, ale jestli je Peyrac už zpátky z Ameriky, tak co tam ksakru dělá Mazarin??!! :lol:

Boha, to bude dobrá blbina... Připomíná mi to relativně nedávno založenou diskusi na Databázi knih, kde byla položena otázka "Každý dnes může napsat a vydat knihu - je to dobře?" Už chápu, že v některých případech to opravdu dobře není :) .

A jak psala Moirra - divím se, že to vydali, když tam vystupují postavy, které vymyslel někdo jiný a na které se vážou autorská práva. S ohledem na to, co tam s Peyracem udělalil, co takhle poslat nějaký amatérský překlad a odkaz na knihu dědicům AG? :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Milenka Kráľa-Slnka – Spoveď starej dámy
Napsal: 23 zář 2018, 22:13
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:

A jak psala Moirra - divím se, že to vydali, když tam vystupují postavy, které vymyslel někdo jiný a na které se vážou autorská práva. S ohledem na to, co tam s Peyracem udělalil, co takhle poslat nějaký amatérský překlad a odkaz na knihu dědicům AG? :twisted:
Ne-Ne :disagreement: na udavačku sa hrať nebudem

kto je bez viny nech prvý hodí kameňom - ja som si hrdinov pani AG do fikcií požičala tiež 8)

a investovať drinu a čas do prekladov tohoto tiež nemienim

nerada by som aby kniha zmizla z netu -
veď takto mám postarané o skvelú zábavu ak sa chcem na niečom poriadne zasmiať :applaus:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Milenka Kráľa-Slnka – Spoveď starej dámy
Napsal: 23 zář 2018, 22:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Moirro, v kapitole 35 se Richelieu a Montespanová vezmou. On měl povolení od kardinála. Peyrac ji pořád uhání a ona se mu pochlubí, že se vdala. No je to prostě skvělé. V uvozovkách. :slzici: :slzici: :slzici:
Ale veď to je božská fantazmagória! To je skoro lepšie ako tie ruské plagiáty !!!! :lol: :lol: :ok: :slzici: :slzici:

Alebo tá talianska fikce kde ma Peyrac v Paríži rovno pod barákom vchod do pekla! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Milenka Kráľa-Slnka – Spoveď starej dámy
Napsal: 23 zář 2018, 22:32
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, tak pro zasmání je to teda přímo stvořené. :ok: :ok: :slzici:
Já to prošla jen tak v rychlosti, také ne všechno, ale je to teda pořádný smotanec. Joffrey de Peyrac tam zase tolik nevystupuje a o Angelice jsou tam jen zmínky. Oba patří ke dvoru. Hrabě honí každou sukni.
Vyznat se v ději dá fušku, ale přesto jsem se pobavila. :slzici: :slzici: :slzici:

P.S.: Jak jsem koukala na názvy kapitol, tak se pak děj přesune do Ruska. O čem to je nevím. Těch kapitol je hodně.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Milenka Kráľa-Slnka – Spoveď starej dámy
Napsal: 23 zář 2018, 22:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:

P.S.: Jak jsem koukala na názvy kapitol, tak se pak děj přesune do Ruska. O čem to je nevím. Těch kapitol je hodně.
Nielen to - účinkuje aj Kandia a turecký princ Ibrahim! bože to je dokonala fantazmagoria! :slzici:

To je tak blbé až to hraničí z genialitou! :applaus: :ok: :slzici: :slzici: :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 12 příspěvků ]
Zpět na „Knihy vztahující se k době krále Slunce“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů