O čem čtenáři sní: Nová témata

Odpovědět   Stránka 1 z 3  [ 117 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 »
Autor Zpráva
dauphine
Předmět příspěvku: O čem čtenáři sní: Nová témata
Napsal: 05 čer 2014, 10:14
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
4poziom.slask.pl
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano, ano... dílo výhradně o Joffreyovi by mi udělalo tu největší radost na světě! :D Ale co si neudělam, to nemam že... :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Joffreyove dobrodruzstva
Napsal: 05 čer 2014, 10:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No Dauphine, uz sa tesim na najmenej 10 dielnu seriu knih

"Dobrodruzstva pana dokonaleho" :mrgreen: :mrgreen:

No ved "uznajte madame 15 rokov! "

To teda je o com pisat! :roll: :D

PS: A samozrejme aj 10 dielnu seriu "Joffrey pred Angelikou" :twisted:

PS: Jeanne ti moze pomoct pisat Joffreyove lubostne dobrodruzstva
od 12 do 30 roku zivota (pred svadbou) ;-)

juuuuuuuuj.....mame co dokonca zivota pisat! :roll: :idea: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 čer 2014, 10:25
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano ano, přesně takhle bych si to představovala :twisted: :lol: :lol: alespoň tady bude pořád živo...


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 čer 2014, 10:34
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak dajme to od 15 nech to nevzbudzuje ... :twisted: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 čer 2014, 10:38
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já si představuju že jeho milostný život začal někde v Orientu, takže asi v těch 15ti a zasvětila ho nějaká zkušená, rafinovaná, zralá, krásná žena... :D hmm začíná mi to tu trošku sklouzávat do jiných rovin než jsem chtěla... :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 čer 2014, 10:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
To, že tady bude pořád živo, bude nádhera, ale od 12 let??? :shock: :lol: :lol:
Pardon, ja myslim ze si to najskor nastudoval citanim ;-) :D

Aj my sme uz veru v skole v 6-7 triede citavali pod lavicou
casopisy a zakazane knihy co sme rodicom nasli tam, kde ich mali
"bezpecne schovane" ;-)
A to som uz obstarozna generacia!

PS: A zabudla som spomenut ze by sme mohli v zajomnej spolupraci z Jeanne
napisat knihu "Lazunove dopisy z Väzenia"

Tie romanticke, ktore bude pisat Grande Mademoiselle, budem pisat ja. :oops:

A tie pikantne, ktore bude pisat Ninon (nieco ako pamäti Cassanovu)
bude pisat Jeanne :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 čer 2014, 10:51
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A proto si myslím, že až vyjde v Paříži najevo vztah Cantora a mme de Chaulnes, Joffrey to bude brát s pochopením a pobavením, kdežto Angelika bude zděšená, že její malý trudadúrek... :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Citat dna
Napsal: 05 čer 2014, 10:58
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Uz roky dostavam kazdy den Mailom "Citat dna" (nemecky)

kedze na nahody neverim, a vskutku velmi casto ma ten citat nieco spolocne
z udalostami mojho dna
tam mi nedalo nepodelit sa z vami o ten dnesny, lebo je to za par rockov po prvy krat,
kedy prisiel citat vo Francuztine:

„Plus est en vous!

JE VO VAS OVELA VIACEJ !

:twisted:

Podla mna je to odkaz pre nas vsetky :oops: :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Nove temy na fikcie
Napsal: 05 čer 2014, 11:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Co takto presunut do temy "Nove temy na fikcie" ??? :roll: :idea:

(Alebo take nieco)

Ved ani tvoja uzasna skola lasky by tu nebola bez tychto rozhovorov ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Pan dokonaly a jeho dobrodruzstva pred Angelikou
Napsal: 05 čer 2014, 11:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Cele toto samozrejme nastartoval pan Cerny-Rytir (a jeho autorka)
:shock: :lol:

NO A TOTO BY SME POTREBOVALI vsetky:

Angelika, která zdárně předstírala několikadenní virózu, aniž by vůbec přemýšlela o tom, jestli si pak na to vypíše dovolenou nebo sežene neschopenku od doktora, protože jí ani na mysl nepřišlo, že je ve zkušební lhůtě, proležela celé dny v knihách Angelika a snažila se pochopit chlapa, který střídá ženský.
Joffrey jí v tomhle směru, ale moc nepomohl, když toho s příchodem Angeliky nechal. Angelika by nutně potřebovala nějaké díly jenom o něm, ještě před Angelikou. Na konferenčním stole se jí kupila hromada posmrkaných kapesníčků s krabicemi od pizzy.

Ano ano ! Uz aj sa do toho pustite Jeanne & Dauphine ! :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku:
Napsal: 05 čer 2014, 12:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Dopisy Grande Mademoiselle mám knižně, ale zase tak zásadní zdroj zajímavostí nejsou. Fikční dopisy Lauzuna budou jistě čtivější. :)
S tou teoretickou přípravou od 12 let, to zní rozumně ;)
Pardon, tie som veru necitala, su tam aj jej dopisy Lazunovi????
:shock: :shock:

Ja som myslela pisat za Lazuna romanticke dopisy Grande Mademoiselle, a naspät

A ty zasa korespondencia Ninon - Lazun (pekne pikantne)


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Chybějící roky v časové ose
Napsal: 22 čer 2014, 22:22
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Asi to nebude tak detailní vyprávění ..
Detailní vyprávění?? No, zrovna u Tebe, Jeanne, bych se opravdu nebála, že bys "do detailů" nezašla :mrgreen: :mrgreen:

PS: Asi to přemístím do tématu "Nová témata pro budoucí fikce" :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Chybějící roky v časové ose
Napsal: 22 čer 2014, 22:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
A kde mám teď chybu já?
Já nevím, kam ten chybějící rok "šoupnout" ... že bychom si napsali samostatný díl "Pobyt v Gouldsboru" a nechali je strávit tu jejich první zimu po připlutí do Ameriky tam? :lol: :lol: :lol:
Zima v Gouldsboro by sa mi pozdavala, tam je dost naroda, takze by bolo o com pisat. Ale ten chybajuci rok sa da vyzistit len podla toho, ze priradime historicke udalosti spomenute v jednotlivych knihach k datumom a tak zistime kam presne ten
fiktivny rok zaparkovat. :wink:

Tie zimy v Wapassu bude musiet podoplnovat Jeanne nejakymi mini sklolami lasky. :twisted: Ved co inak za dlhych zimnych vecerov? Nuz ale neviem ako ich Angelika a Joffrey budu hrat medzi upnutymi hugenotmi a obklopeni
divokymi indianmi, ktori sa neustale vsade bez pozvania pozyvaju. :lol: :lol: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Chybějící roky v časové ose
Napsal: 22 čer 2014, 22:58
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

Řekla bych, že jedna taková nekonečná zima v malé pevnosti, vydala za několik let, které by spolu jinak každodenně strávili během těch ztracených 15 let... :lol:
Jooooj! Tak toto vyzera ze to by bola moja parketa :roll: :twisted: ak by som ich colen jednu zimu nechala
mojimi nekonecnymi dialogmi rozoberat svoje nedoriesene zalezitosti, nevyslovene vycitky, neobjasnene podozrenia,
objasnovania cudneho chovania v minulosti prerusovane vylevmi lasky a sem tam aj sexom asi by najaro z pevnosti
obidvaja vyliezli celkom sedivi !!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

PS: To by bola moja zima..potom je tu este Dauphine, v tu zimu by Joffrey Angelike rozpraval vsetky svoje dobrodruzstva
(to by inak vydalo aj na 3 zimy) a dalsiu zimu by sa oddali neviazanym telesnym radovankam (Jeanne)..... :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 22 čer 2014, 23:19
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Haha, zas jednou plodná diskuze... :twisted: hlásím se o ty příběhy pana dokonalého v dobách bez jeho paní dokonalé ;) ale ty chci vyprávět ve svém království francie, snad... a prosím napište někdo jak pořádají školu lásky v americe mezi hugenoty na jedné straně a Indiány na straně druhé, to bude masakr větší než arcibiskup :D :D :D


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 22 čer 2014, 23:37
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Nuz ale neviem ako ich Angelika a Joffrey budu hrat medzi upnutymi hugenotmi a obklopeni divokymi indianmi, ktori sa neustale vsade bez pozvania pozyvaju. :lol: :lol: :twisted:
dauphine píše:
... a prosím napište někdo jak pořádají školu lásky v americe mezi hugenoty na jedné straně a Indiány na straně druhé, to bude masakr větší než arcibiskup :D :D :D
Zase mám záchvat smíchu, až mi tečou slzy :lol: A to jsem si ještě představila, že by tam měli tu "quebeckou návštěvu" (de Loménie a spol.) a pak by se tam přimotal i d'Orgeval a napsal by to tom paměti :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 22 čer 2014, 23:44
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jako že by d'Orgeval napsal paměti o škole lásky nějak jako třeba Chapelain??!! :lol: :lol: tak kvůli tomu bych se snad naučila i francouzky abych si to mohla přečíst :D haha


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 22 čer 2014, 23:48
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
dauphine píše:
... a prosím napište někdo jak pořádají školu lásky v americe mezi hugenoty na jedné straně a Indiány na straně druhé, to bude masakr větší než arcibiskup :D :D :D
Zase mám záchvat smíchu, až mi tečou slzy :lol: A to jsem si ještě představila, že by tam měli tu "quebeckou návštěvu" (de Loménie a spol.) a pak by se tam přimotal i d'Orgeval a napsal by to tom paměti :D
Snazim sa predstavit si ako by na skolu lasky prisiel Berne ... ale to sa asi ani neda :roll: :) :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 22 čer 2014, 23:52
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
JO! Berne by na školu lásky rozhodě měl dorazit! A Joffrey by mu dával rady jak musí na ženský! Ten by tak zuřil!!! Úplně ho vidím s rudou tváří, úplně vytočenýho a bezradnýho, :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 22 čer 2014, 23:58
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
... infarktovy stav ... chudak ... az mi ho je lutoooooo :o :o :o


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 23 čer 2014, 00:04
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No, je to zvláštní, ale mě snad nikdy nebylo v ničem Gabriela Berne líto :roll: I když to byl určitě zajímavý chlap, tak mně dost vzdálený. Nejspíš je to tou jeho "vírou", prostě byl "suchar" a já víc fandím těm "temperamentním".


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 23 čer 2014, 00:11
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já ho mám ráda jen v Angelika s bouří, pak mu začíná měknout mozek a je na pěst :D a nebo že by prostě jen do děje vstoupila konkurence v podobě bezkonkurenčního Joffreye... mmm :twisted: do takovéhle školy lásky bych ho klidně šoupla, už pro dobro Abigail, někdy se k ní chová fakt hrozně, alespoň že je v blízkosti vždy Angelika která mu dá pořádně co proto :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 23 čer 2014, 01:33
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ale jo, já věřím, že Vy to dokážete! ... zpracovat Berneho ve škole lásky tak, aby si krásné Abigail víc vážil .. alespoň v soukromí, když už mu to víra nedovolí na veřejnosti :) A protože je to zdravý a dobře živený chlap, tak infarkt určitě nedostane, neboj Katro :wink: ... jen trochu ze začátku zbrunátní, no. S tím se musí počítat 8)
moirra píše:
Jooooj! Tak toto vyzera ze to by bola moja parketa :roll: :twisted: ak by som ich colen jednu zimu nechala mojimi nekonecnymi dialogmi rozoberat svoje nedoriesene zalezitosti, nevyslovene vycitky, neobjasnene podozrenia, objasnovania cudneho chovania v minulosti prerusovane vylevmi lasky a sem tam aj sexom asi by najaro z pevnosti obidvaja vyliezli celkom sedivi !!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
A když už jsme u víry a u tématů, o čem se bavit "za dlouhých zimních večerů", tak tu mám dva podněty - jeden pro Moiřinu fikci a druhý pro Dauphininu fikci.

Moirro, Tvoje poslední kapitola "Rescator, tajomný pirát" je moc hezká a zabývá se vzpomínkami na putování ve Středomoří. Já teď zrovna přelítla díl Nezkrotná A. a uvědomila jsem si jednu věc - nikdy nikde nebylo mezi A. a J. v budoucnu vzpomenuto, že by si vzájemně sdělili nebo alespoň ve svých myšlenkách vzpomněli na událost, kdy Rescator osvobozuje "svoje" maury z galéry Následník v momentě, kdy se A. nachází na druhé galéře Král Ludvík po boku vévody de Vivonne. Joffrey tam předvádí svoje "kejklířské umění" a Angelika si přeje, aby byla jeho loď potopena, protože jí zabil dítě.
Na ukázku malý úryvek z knihy:

... Angelika si s obavami pomyslela, že připomíná Mefistofela. Vyzařovala z něho podivná uhrančivost.
Stál stejně nehybně a pozoroval bez dojetí, jak se potápí galéra, na které stálo dítě, vztahovalo paže a volalo svého otce?
"Tak na co čekáte, potopte ho!" vykřikla nervózně.


Moc by mě zajímalo, jak bys tohle téma rozvinula ve své fikci Ty. Bylo to vlastně jejich úplně první setkání - ještě před Kandií.
Rozhovor by asi začala sama Angelika, protože Joffrey o tom neměl ani potuchy. A bylo by určitě dost zajímavý, jak by na to reagovali, především, pokud by se J. zeptal, jak se A. vůbec na té galéře ocitla ... přiznala by A., že svedla admirála? :D

Á-né-bó ... Dauphine by nám mohla prozradit, co si v takové chvíli opravdu ten Rescator, stojící na palubě své krásné nové lodi a pozorující pomalé potápění galéry, vlastně myslí .... teda, až bude psát ten krásný dlouhý román "Strasti a slasti pana dokonalého" :lol: :lol:

*****

Dauphine, Tvoje zahájení dílu "Království Francie" je úžasné :!: Absolutně jsem neměla slov, když jsem to četla poprvé.
Ale protože (nejen) 17. století bylo obdobím krutých náboženských sporů, tak mi padla do oka jedna věc - nejsem si jistá, že by Angelika byla tak lehkomyslná a bez potíží by přivezla na přísně katolickou francouzskou půdu protestantské (nepokřtěné) dítě. Chudák malý Charles-Henri. Zrovna v době, kdy Ludvík XIV. na popud své nové přítelkyně markýzy de Maintenon vydal rozkaz, který zní dle historického faktu asi takto:
V královském prohlášení ze 17. června 1681 nařídil, že děti protestantů starší sedmi let nesmějí opustit království a že se od tohoto věku mohou svobodně obrátit na pravou víru, a to bez souhlasu rodičů.
Tak mě totiž napadlo, jak bys to řešila :wink: Jestli nějakou "pěknou" hádkou mezi Manigaultovými a Angelikou před odjezdem z Gouldsbora, že ho A. nechá pokřtít a oni s tím nebudou souhlasit, nebo něčím podobným či úplně jiným. V knize je to téma nakopnutý minimálně 2x, jen není dotažené do konce, protože řešit to během pobytu v Americe nebylo nutné. Ale před příjezdem do Francie to asi nutné bude, pokud si Charlese-Henriho vezme Angelika s sebou.

*****
Já vím, jsem hrozná, ale ušetřím vám dotazy a předem sděluji - ne, nebudu psát vlastní fikce, nejde to. Byla by to katastrofa. Já se totiž nedokážu stejně jako VY držet povahových rysů, které vtiskla našim hrdinům AG. Já bych jim dala punc své vlastní povahy, takže ve finále by byl z pana dokonalého pan nedokonalý (šetrně řečeno) a z citlivé Angeliky mrcha :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 23 čer 2014, 08:24
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
Ale jo, já věřím, že Vy to dokážete! ... zpracovat Berneho ve škole lásky tak, aby si krásné Abigail víc vážil .. alespoň v soukromí, když už mu to víra nedovolí na veřejnosti :) A protože je to zdravý a dobře živený chlap, tak infarkt určitě nedostane, neboj Katro :wink: ... jen trochu ze začátku zbrunátní, no. S tím se musí počítat 8)
Tak ono kdyby pil odvar z hlohu, také by mu ten tlak klesl.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 23 čer 2014, 10:59
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fantino! Ty mi čteš myšlenky, to "setkání" Rescatora a Angeliky na širém moři mám samozřejmně v plánu já pro své Království Francie :D Tak mi prosím už nečti myšlenky, nebo než to napíšu, budete všichni přesně vědět všechny detaily :D :D Jediný malý problémíček je v tom, že Angelika pravděpodobně bude muset přiznat že svedla pana de Vivonne a stejně jako bude muset přiznat že když hrála karty o palác de Beautreillis bylo v sázce že se na 50% bude muset stát milenkou Condého :D No uvidíme, jak se na to Joffrey bude tvářit :twisted:

Jinak mě moc těší, že se ti mé Království Francie líbí, děkuju za tak milá slova. Vidíš s tím Charlesem-Henrim... ona je to obecně dost ožehavá situace, vždyť v Americe měl zbytek rodiny atd. ale tak vycházela jsem z toho že Angelika mu řekla, ať jí říká maminko, takže se ho prostě ujala se vším všudy. Podle mě by se to jeho náboženství ve Francii moc neřešilo, zaprvé Charles-Henri je malý a myslím že je mu to docela jedno :D takže proč by se někde ohrazoval že je mezi katolíky, Angelika to jistě sama od sebe vytrubovat nebude, myslím, že je povznesená nad takovou banalitu jako jestli je někdo katolík nebo protestant a myslím, že by ho klidně do kostela vzít mohla a samozřejmně že až bude větší nechá ho, aby si svobodně svou víru vybral. Čili ve Francii to nejspíš nikdo nezjistí a kdyby jo, řekla bych, že Joffrey s Angelikou tam budou mít tak trochu výsadní postavení, přece jen už nejsou zcela královými poddanými, mají své království v Americe, takže v tomhle by možná král udělal vyjímku a neotravoval by je s předpisama :D Co se týče Manigaultových, jo tam bych to klidně viděla na pořádnou hádku :D teda alespoň z jejich strany, ale Angelika by mohla argumentovat tím, že Charlese-Henriho de facto odvrhli a že ho jeho matka svěřila jí, čili jí dala naprostou svobodu jak jej vychovávat protože byla přesvědčená, že Angelika ho vychová dobře. Takže Manigaultovi do toho vůbec nemají co kecat ;) Jinak dík za poznámku, nejde mi ohlídat všechny detaily, takže klidně jestli máš další, sem s nimi, ať to pak tam můžu dopracovat do fikční verze "integrale" ;)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 24 čer 2014, 09:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:

Angelika to jistě sama od sebe vytrubovat nebude, myslím, že je povznesená nad takovou banalitu jako jestli je někdo katolík nebo protestant a myslím, že by ho klidně do kostela vzít mohla a samozřejmně že až bude větší nechá ho, aby si svobodně svou víru vybral. Čili ve Francii to nejspíš nikdo nezjistí a kdyby jo,

řekla bych, že Joffrey s Angelikou tam budou mít tak trochu výsadní postavení, přece jen už nejsou zcela královými poddanými, mají své království v Americe, takže v tomhle by možná král udělal vyjímku a neotravoval by je s předpisama
Dauphine ty a pan dokonaly sa cim viac tym dalej zacinate podobat....obidvaja mate tendenciu veci zlahcovat
:twisted: :mrgreen:
Joffrey uz na to par krat doplatil...napriklad ked vcas neusiel na kralovskej svadbe alebo ked podcenil Angeliku
a potom mu v Kandii usla... :roll: :twisted:

Ak chces Kralovstvo Francuzke pisat seriozne treba vychadazt z kontextu tej doby....prve co sa aj v dnesnom case farar pyta, ked pridu novy ludia na faru ci do kostola je kde boli krsteny...u takeho maleho chlapca by ho to zaujimalo este viacej pretoze by bol chcel vediet kedy treba robit sväte primanie atd....
nehovoriac o tom ze uz v tom case existoval pisomny krsny list...

V naozajstnej realite by kral nebol mohol udlit ziadnu vynimku pre A & J, pretoze ju neudelil ani svojim najblyzsim vazalom, ktori prenho pracovali bud museli prejst na "spravnu" vieru alebo im hrozilo ze nebudu dalej moct zastavat dolezite urady a po roku 1685 by boli museli opustit aj kralovstvo...

napriklad nas dobry priatel z mojej fikcie pan de Manse (je to historicka osobnost rovnako ako Sarret), u ktoreho A & J byvali v Monpellieri sa musel podvolit a nechal sa radsej pokrstit ako katolik uz 1669 preto ze bol kralovskym financmajstrom...napokon to v priebehu dalsich rokov urobilo pol mesta a par tvrdohlavcov bud prislo o zivot alebo museli ujst do Ameriky, kde vsak zasa nesmeli zit na uzemiach patriacich Francuzkemu Kralovstvu

Co sa tyka toho "mají své království v Americe" pani AG spomina ze Joffrey dostal "poverovacie listiny na Maine" od krala, co v politicky korektnom preklade znamena ze bol kralovym vazalom.... :roll:

Samozrejmne ze vo fikciach si clovek moze vysnivat hocico...preto su to FIKCIE
ale co sa mna tyka ja sa budem snazit co najhodnovernejsie drzat historickych faktov ;-) pretoze inak by
ma to nebavilo pisat...


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 24 čer 2014, 11:01
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, drtíš mě argumenty :D přiznávám že na to první svaté přijímání atd. jsem nepomyslela. A vůbec si teda nepamatuju nic o pověřovacích listinách pro Joffreye, myslela jsem že ty měl Colin, on ta území která byla sporná, odkoupil nebo tak ne? Měla jsem za to, že jede do Francie vyjednávat s králem jako TÉMĚŘ rovný s rovným, nebo alespoň jako osoba nezávislá na králi - vždyť v tom je vlastně ten jeho postup - byl pánem Toulouse, ale závislý na králi, proto ho zničili, tak se stal vládcem Středomoří, opět ho vyhnali, odjel do Ameriky a stal se pánem tam - mocnějším a nezávislejším než kdy jindy. Navíc proto přece jeli do Quebeku aby vybudovali přátelská spojenectví. Ale OK možná že tam ty listiny jsou no, nechci se hádat, nemám to v hlavě...

Tak koukám, že by nejspíš chtělo udělat ještě větší rešerš do 17. století než mám, samozřejmně že i já chci psát seriózně :) ale původním plánem proč psát Království Francie bylo to že Angelika se přece musí opět setkat s Joffreyem :D fikce má být zábava, nechám to žít vlastním životem uvidíme co z toho vzejde. Ostatně si skoro říkám že bych ti přenechala tyto ožehavé situace - uzdravení Honoriny, náboženství Charlese-Henriho a pro sebe bych si nechala dvůr, Joffreye a Angeliku a školy lásky :twisted: :twisted:

PS. to bych si pískala kdybych se začínala podobat panu dokonalému :D :D zatím toho společného bohužel moc nemáme snad jen jemnou ironii a lásku k dramatičnosti :D a možná to zlehčování když říkáš :D spíše jsem si teď vzpomněla že mám jednu vlastnost společnou s Osmanem Ferradžim a sice že říkám, že něco udělám hned což v překladu znamená za neurčitý čas :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 24 čer 2014, 20:11
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To víš Jeanne, po stylu pana dokonalého zlehčuju no :wink: však se nechte překvapit stejně jsem tu v diskuzích už roztrousila polovinu nápadů čeho by se mělo království Francie týkat :D a mám dojem, že to nakonec bude muset být regulérní historický román... :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 24 čer 2014, 21:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:

PS. to bych si pískala kdybych se začínala podobat panu dokonalému :D :D zatím toho společného bohužel moc nemáme snad jen jemnou ironii a lásku k dramatičnosti :D a možná to zlehčování když říkáš :D spíše jsem si teď vzpomněla že mám jednu vlastnost společnou s Osmanem Ferradžim a sice že říkám, že něco udělám hned což v překladu znamená za neurčitý čas :D
presne tak tvoj jemny humor (mas zaber od jemne ironicky az po diabolsky ironicky)...ma vzdy dostane...ako teraz tvoje prirovnanie k osmanovi ferradzimu ha ha ha :lol: :lol: :lol:

a to vyhlasenie ze "vobec" nemas "tak vela" spolocneho z Joffreyom iba ak "jemnu ironiu, lasku k dramaticnosti a zlahcovanie" ma dokonale pobavilo ha ha :mrgreen: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 24 čer 2014, 21:40
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Co se týče Manigaultových, jo tam bych to klidně viděla na pořádnou hádku :D teda alespoň z jejich strany, ale Angelika by mohla argumentovat tím, že Charlese-Henriho de facto odvrhli a že ho jeho matka svěřila jí, čili jí dala naprostou svobodu jak jej vychovávat protože byla přesvědčená, že Angelika ho vychová dobře. Takže Manigaultovi do toho vůbec nemají co kecat ;) Jinak dík za poznámku, nejde mi ohlídat všechny detaily, takže klidně jestli máš další, sem s nimi, ať to pak tam můžu dopracovat do fikční verze "integrale" ;)
Dauphine, tak s těmi Manigaultovými jsi se trefila, ale právě, že v kánonu to nebylo dořešené a je to zapeklitá situace, tak mě zajímalo, jak bys to řešila - jestli ho nechala A. pokřtít ještě v Gouldsboru před odplutím do Francie na pozadí hysterické scény hugenotů nebo až ve Francii na pozadí velmi nebezpečně vyhlížejícího sporu s katolickými kněžími :)
A určitě nejde ohlídat všechny detaily, to naprosto chápu a taky pořád moc obdivuju, jak všechny krásně píšete a dokonale popisujete všechny ty historické věci, místa a události. Věř, že já nejsem žádný historik a kdybyste ve svých fikcích popisovaly cokoliv, tak vám to spolknu - nepoznám baroko od rokoka apod. :lol: Navíc, tvoje úvaha o volném řešení náboženské situace se mi moc líbí, ale bohužel .. Moirra má naprostou pravdu, a proto jsem to téma taky nadhodila. Bylo by hezké, kdyby v té době bylo náboženské vyznání banalita, ale realita opravdu byla moc tvrdá (a bohužel je tomu na tomhle světě i dnes). Takže si myslím, že tohle by asi Angelika po zkušenostech s představiteli katolické církve nepodceňovala :wink:
dauphine píše:
:D fikce má být zábava, nechám to žít vlastním životem uvidíme co z toho vzejde.
Jo, hlavně to NECH žít, a nepřestávej se o to starat, aby to nezahynulo :mrgreen:
dauphine píše:
však se nechte překvapit stejně jsem tu v diskuzích už roztrousila polovinu nápadů čeho by se mělo království Francie týkat :D a mám dojem, že to nakonec bude muset být regulérní historický román... :D
Sice jsi nám už toho prozradila dost, ale věř, že si určitě všechny tady moc rády přečteme tyhle tvoje prozrazené nápady v "románové" podobě :!: Humor máš opravdu úžasný, nejen ve fikcích :wink:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 30 čer 2014, 09:49
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne!! Jaká nuda v 1680/2???!!! Ty si klidně napiš nudnou školu lásky, já tu svou teda určitě nudnou mít nechci :D :D jinak mě ten tvůj seznam pobavil :D

PS. rozveď třeba tu příhodu, jak se o ní Joffrey zmiňuje Angelice (ďábel jeden :D) že se jednou s Lauzunem dělili o stejnou milenku, nebo co to říkal. :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 30 čer 2014, 10:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Jeanne!! Jaká nuda v 1680/2???!!! Ty si klidně napiš nudnou školu lásky, já tu svou teda určitě nudnou mít nechci :D :D jinak mě ten tvůj seznam pobavil :D

PS. rozveď třeba tu příhodu, jak se o ní Joffrey zmiňuje Angelice (ďábel jeden :D) že se jednou s Lauzunem dělili o stejnou milenku, nebo co to říkal. :D
Coze vraj nuda? :shock: :roll: Moji A&J sa urcite v ziadnom zo spomenutiych rokov nenudili/nudit nebudu.

Dauphine: To ze sa delili o jednu milenku je jeden z nespravnych prekladov ceskeho vydania, aspon mam
zasa co strcit do rubriky: Rozne vydania - Rozne preklady :twisted: :mrgreen:
V inych prekladoch je to ze Joffrey ZAUCAL Lazuna! :P :oops:

(nemam cas idem do prace ale vecer to najdem)

Ale Jeanne tu temu ajtak rozviest moze :wink:
Ak by mi to spravili z mojou knohou asi by som tych prekladatelov/editorov/vydavatelov postrielala! :evil:

Tak ako z krasneho "tusila ze nanu nechysta jarmo manzelske ale jarmo lasky" sa v tom preklade
stalo banalne a neromanticke "milenecke" grrrrrrrr! :evil: :cry:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 30 čer 2014, 10:01
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Je mi to jasné. Stačí napsat pár externích knížek na téma:
Tak to je teda bomba :!: Ten filmový "pan nemožný" mě moc pobavil :lol:
A moc se těším na zpracování Školy lásky od Dauphine :wink: To bude zajímavý, když o "nadšených scénách pro pokročilé" z pohledu čtyřicátníků a padesátníků napíše mladá dvacetiletá dívka :mrgreen:
moirra píše:
Ak by mi to spravili z mojou knohou asi by som tych prekladatelov/editorov/vydavatelov postrielala! :evil:
Jo, klidně Ti budu asistovat :| Ty překroucené "překlady", kterým pak uniká pointa příběhu, mně stále více děsí .... četla jsem vůbec knihy Angelika :?: :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 30 čer 2014, 10:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

PS. rozveď třeba tu příhodu, jak se o ní Joffrey zmiňuje Angelice (ďábel jeden :D) že se jednou s Lauzunem dělili o stejnou milenku, nebo co to říkal. :D
Cože? To říkal v někde v kánonu nebo je to nějaká tajná verze 10.0? Tu si chci přečíst! :shock:
Citovat:

Je to v Toulouskej svadbe. Dobre si to pamätam, lebo ma to zarazilo, a hned som pozerala do inych
prekladov aj do stareho nemeckeho kanonu. :twisted: :idea:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 30 čer 2014, 10:05
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No ja to mám zapamätané tak, že podľa starého slovenského prekladu Joffrey požiadal istú dámu (meno si teraz nepamätám budem musieť doma pozrieť) aby Lauzonovi poskytla prvú skúsenosť a podľa prepracovaného vydania Integrale sa delili o spoločnú milenku istý čas ... ja som si to sama pre seba uzavrela tak, že Joffrey mal milenku ... tú poprosil aby sa postarala o Lauzona a potom sa o ňu istý čas delili ... :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 30 čer 2014, 10:07
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No stejně je to smutný jestli by v té době museli bojovat proti nudě... :D

No v tom případě bych řekla že je český překlad ďábelštější - Joffrey a Lauzun v mladých bouřlivých letech sdílejí jednu milenku :twisted: :twisted: každopádně se to přece nevylučuje Joffrey klidně mohl Lauzuna zaučovat a přitom se ještě dělit o jednu milenku. Pan dokonalý taky vždycky nebyl dokonalý a ne vždy dbal na poučky mistra Chapelaina :twisted: :twisted: Týjo nemůžu domyslet jakej musel být Joffrey drak v mládí, jestliže byl takový donjuan Lauzun jeho žákem :D Ale Jeanne by to mohla domyslet co??


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 30 čer 2014, 10:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
2) Škola lásky "z filmu"/z doby - 1656(?), kdy chtěl jen Angeliku (tj. trubadúrská soužení a pan nemožný) - Téma pro tebe. ;)
3) Škola lásky 1657 poprvé s Angelikou (tj. začátečnicky nadšené scény) - díkybohu, skoro napsáno
Skola lasky 1956 zrejme bola predtym ako Angelika zavitala do Toulouse, a pan dokonaly sa
posledny krat dokonale vyburil ako slobodny mladenec (bola by to super tema pre teba Jeanne) :roll: :twisted:

Skola lasky 1957 sa v moje fikcii NEAZADRZATELNE blyzi! :mrgreen: :mrgreen:

A pre mna je pan dokonaly prave tym dokonaly ze napriek tomu ze je nezavisly, mocny, inteligentny a silny muz, dokaze byt aj zamilovany trubadur ktory spieva romanticke piesne, suzuje sa kvoli svojej femme fatale
recituje basnicky a vyvadza roztomile hluposti! Aaaaaaah :roll: :oops:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 30 čer 2014, 10:24
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Ale bude to chtít hodně externích konzultací s pány. To jsem zvědavá, co se dozvím. :)
No, to já jsem spíš zvědavá, jestli zůstaneš jen u těch externích konzultací :mrgreen: :mrgreen:
Jinak věř, že se dozvíš hodně. Pánové mají výbornou fantazii a rádi se chlubí něčím, co si vysnili a vlastně nikdy nevyzkoušeli :wink: (sex a sport jsou vděčná témata :lol: )


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 30 čer 2014, 10:34
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Podľa mňa letohrádok niekomu pripadol ... tak ako palác v Paríži vojvodovi de Condé :| no stále lepšie takto ako keby ho mali zbúrať :!:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 30 čer 2014, 18:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Tak mě napadá, co myslíte, že se stalo s garronským letohrádkem?? Taky ho zbořili jako palác trubadúrské poezie?
Celkom urcite ho nezborili... :mrgreen: :mrgreen: mozno nanho zabudli tak ako napokon
na tu banu co Angelika dostala do vena....a stoji tam na predmesti Toulouse zarasteny burinou
ako zamok sipovej ruzenky a caka na prebudenie.....aaaaaaaahh :oops:
*.¸.*✻✿✻✿ ✻* *.¸.*✻✿

PS: Alebo ze by si ho bol kupil Arcibiskup ??? :shock: :mrgreen: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 30 čer 2014, 18:05
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

PS: Alebo ze by si ho bol kupil Arcibiskup ??? :shock: :mrgreen: :twisted:
Tak a starostlivo ho opatruje aby ho mohol jedného pekného dňa odovzdať naspäť Joffreovi :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 30 čer 2014, 18:08
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:

1656 se ale mohla konat až v některém měsíci po svatbě a mohla být jen truabadúrská. Přátelé by z něj byli úplně zoufalí. :D
to nieje az taky zly napad.... mohlo by sa to volat "skola lasky a zufaly trubadur" ha ha :lol: :lol:

Nuz ja sama vo svojej fikcii "skola lasky nieje pre vase usi"
spominam ze sa po prichode Angeliky konali take vecierky, cosi ako "mini skola lasky"
ano to by bol dobry doplnok fikcie ist sa pozriet ako sa choval v tej skole lasky
nas pan dokonaly v case ked bol este nestastne zamilovany do tej
malej zelenookej divozienky ktoru mu "omylom" pribalili ako bonus
k jeho vytuzenej bani ha ha :mrgreen: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 30 čer 2014, 18:26
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ako poznáme Angeliku určite počúvala tajne za dverami :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 30 čer 2014, 20:30
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Katra píše:
moirra píše:

PS: Alebo ze by si ho bol kupil Arcibiskup ??? :shock: :mrgreen: :twisted:
Tak a starostlivo ho opatruje aby ho mohol jedného pekného dňa odovzdať naspäť Joffreovi :D
A kropí ho pravidělně svěcenou vodou. :mrgreen:
Po návratu pána bude potřeba letohrádek zase přivést na správnou cestu. :)
Svätenou vodou dvakrát denne :) a trochu upravil výzdobu ... ako pribudli sväté obrázky atď. :)


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 30 čer 2014, 20:42
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Katra píše:
Svätenou vodou dvakrát denne :) a trochu upravil výzdobu ... ako pribudli sväté obrázky atď. :)
A pan dokonalý z toho bude mít buď infarkt a nebo legraci a to nové prostředí pěkně využije a znesvětí. :lol: Když si představím, jak se rozčiloval v Novém světě, že ať se pohne kamkoli, někdo mu pořád hází kříže pod nohy... :twisted:
Ako ho poznáme tak skôr tú legraci ako by ho infarkt pokúšal ...

Inak ktovie kam bude arcibiskup chodiť na návštevu/inšpekciu k Joffreyovcom ak naozaj Palác veselého poznania už nestojí ... :?:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 30 čer 2014, 21:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Katra píše:

Ako ho poznáme tak skôr tú legraci ako by ho infarkt pokúšal ...

Inak ktovie kam bude arcibiskup chodiť na návštevu/inšpekciu k Joffreyovcom ak naozaj Palác veselého poznania už nestojí ... :?:
No infarkt urcite nie, to skor Arcibiskup dostane infarkt ked sa Joffrey pred nim zjavi :mrgreen:
mozno sa mu este nedostalo do usi ze Joffrey zije a kral mu dal milost.... :mrgreen:

ano ano mohla by to byt vcelku zabavna fikcia.... :roll: :twisted:

aaah :idea: :lol: prave ma napadlo ako to vlastne s tym letohradkom bude.....

A ten palac? Nuz ci sa Angelike nesnivalo ze im kral jeden daruje? Mozno sa po dakom nesolventnom sluzobnikovi daky palac v Toulouse uvolnil ktory si grof moze prestavat na svoj diabolsky vkus.... 8)

Asi takto: Arcibiskup bol medzicasom na sluzobnej ceste vo Vatikane a preto nic nepocul o tom ze Joffrey stal z mrtvych...a ze ho kral zrehabilitoval
na letohradok sa celkom zabudlo a Arcibiskup sa onho stara..a chodi tam oddychovat..samozrejme vyzdobil ho podla svojho vkusu a zapaluje casto sviecku za Joffreyovu dusu...vracia sa z Vatikanu a tesi sa ze sa trosku "zasije" v letohradku ide tam a tam nanho caka prekvapenie... :twisted: :twisted:
letohratok zase samozrejme patri oficialne Joffreyovi..kral mu predsa vsetko vratil..takze Toulousky diabol si ho medzicasom zrenovoval..ha ha :lol: uz to vidim pred ocami ha ha :lol: :lol: :lol: :lol:

PS: treba asi presunut do rubriky namety na nove fikcie ??? :?: :idea:


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Pod toulouským nebem - Jeanne
Napsal: 30 čer 2014, 21:32
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

A ten palac? Nuz ci sa Angelike nesnivalo ze im kral jeden daruje? Mozno sa po dakom nesolventnom sluzobnikovi daky palac v Toulouse uvolnil ktory si grof moze prestavat na svoj diabolsky vkus.... 8)
A ten palác bude hneď oproti arcibiskupovi aby Peyracovci boli pod dozorom :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 30 čer 2014, 22:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne!
Tu fikciu by sme museli napisat spolu. Ty by si sa postarala o prestavbu, exteriery a interiery
najskor ako si ho upravil arcibiskup a potom ako si to zrenovoval Joffrey. :lol: :roll:

Ja by som sa postarala hlavne o arcibiskupove dusevne rozpolozenie, samozrejme ze si v prvom
momente bude mysliet ze mu Lucifer posiela halucinacie a ze Joffrey je prizrak :twisted:

A boh vie co este vymysli Dauphine :mrgreen: :evil:

Ale jedno viem urcite: Ten obraz z diablom zapriahnutym do pluhu a svätcom co ho skrotil
sa bude Joffreyovi celkom pozdavat, a ten si aj mozno necha.... :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 30 čer 2014, 23:55
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:lol: :lol: :lol: já věděla že mám položit otázku na letohrádek, že z toho zas něco vzejde... :twisted: :twisted: na co vy nepříjdete, smíchy se tu prohýbám a začíná se mi v hlavě rodit ďábelská inspirace :twisted: :twisted: :twisted: vidím před sebou obraz, jak arcibiskup natěšený že se v zámečku oddá bohulibému rozjímání, a tak trochu kacířsky s nostalgií zavzpomíná na staré dobré časy špičkování s Joffreyem, rozrazí dveře a před před sebou uvidí Joffreye, pohodlně usazeného v křesle s nohama ležérně přehozenýma přes opěrku a s netečným požitkářským pohledem vyfukujícího kroužky ze svého stočeného listu tabáku :D arcibiskupa z toho asi klepne... :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Nová témata pro budoucí fikce
Napsal: 30 čer 2014, 23:56
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
tohle ovšem potřebujem nutně napsat!!!!!! :lol: :twisted: :lol: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 3  [ 117 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… 1 2 3 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů
cron