DISKUSE: Henrietta

Odpovědět   Stránka 2 z 3  [ 117 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 »
Autor Zpráva
errnie
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 20 pro 2015, 18:27
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
4poziom.slask.pl
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Já věděla, že se pohybuju na tenkém ledě, připravila jsem plán B pro případ, že mi to neprojde
tak to som zvedavá, ha... :mrgreen: :twisted: ... pretože si ma prekvapila pokračovaním, teda čakala som úplne niečo iné, nejakú slovnú hračku medzi manželmi, ale ty si to vyriešila inak, keď sa jedna vec dá robiť dvoma spôsobmi, vynájde sa tretí, či ako to bolo?????? :mrgreen:
tak romantika už je naznačená, len... som veľmi zvedavá, ako sa to vyvinie.....
ale teda, fantáziu ten náš dokonalý má, obliecť svoju ženušku do mužského oblečenia, čo si to len nevymyslí... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: radšej než hra v karty... či?? :swordplay:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 20 pro 2015, 18:48
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, opravdu pěkné pokračování. Náš pan D. má fantazii a umí překvapovat. Líbí se mi, jak umíš doplňovat kánon. :ok:
Ale stejně jako Errnie i já čekala něco jiného.
A tak jsem napsala svou verzi. Zatím mám jen jednu část. Je to malý příspěvek k advetnímu času, který už končí.
Uvědomila jsem si, že jsem se ještě vlastně nikdy nepokoušela taky trochu doplnit kánon o své představy. Tak se tomu třeba někdy zkusím věnovat.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 20 pro 2015, 19:40
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Během večera Joffrey pozoroval svou ženu. Už před nějakou dobou si všiml její určité proměny. Snad to souviselo se smutným adventním obdobím. Přestože měl za sebou tolik milostných zkušeností, tak vlastně nikdy neměl možnost sledovat ženu každý den. Vidět, jak se před jeho očima mění. Jako vzácná květina, která dlouho a pomalu rozkvétá. Ještě musí být trpělivý a opatrný.
Letos to ještě nebude. Ale příští rok, co jim oběma přinese? Až si Angelika uvědomomí své ženství, pokusí se i ona vyzkoušet na něm jeho sílu, jako mnoho žen před ní? Ano, ženy ovládají umění vynést muže až k nebeským výšinám a pak ho nemilosrdně srazit do prachu země.
Angelika během vypravování hostů o polibcích na sobě cítila manželův zkoumavý pohled. A jeho připomenutí, že má dnes narozeniny. Nezapomněl.
A nyní jí navrhl, aby si zahráli spolu jen oni dva. O co chce vlastně hrát? Angelika se zachvěla.
Manžel k ní přistoupil a zeptal se? "Je Vám zima?"
Potom rozepnul svůj černý kabátec ušitý z jemného sametu, zdobený stříbrnou výšivkou a položil jí ho kolem ramen. Stál blízko ní jen v černých sametových kalhotách a bílé hedvábné košili. Mladá žena vnímala jeho široká ramena a svaly na odhalené hrudi.
A také vůni Joffreova parfému, tabáku a fialkových pastilek. Náhle měla nutkání zvednout ruku a dotknout se jeho pokožky.
Manžel ji dovedl ke křeslu a jemně donutil, aby se znovu posadila. On si sedl do křesla blízko ní a ukázal na kostky, které položil na malý stolek.
"Rozhodněte o co, budeme hrát, je to na Vás." Slyšela Angelika manželův hlas.
"Já už hrát nechci, půjdu spát, je pozdě." Namítla mladá žena.
"Ale chcete, jinak byste tu se mnou nebyla. Bojíte se, ale zároveň Vás to láká. Jako všechno, co je neznámé nebo trochu nebezpečné. Proto jste zůstala včera večer. A riskovala jste víc než teď. Chci, abyste věděla, že obdivuji Vaši odvahu. Ale zároveň vím, že Vás na místě držela i zvědavost, která ovládá všechny dcery Eviny." Odpověděl jí manžel.
Angelika se cítila jako na trní. Přála si ukončit tuto debatu a odejít. Zároveň jí připadalo, že jí ovládá cosi neznámého a drží na místě. Joffreyova slova v ní vyvolala téměř hněv.
"Snad si nemyslíte, že jsem tu byla jen proto, abych si vyslechla Vaše vzpomínky na nejkrásnější polibek." Odsekla mu Angelika a krátce se zasmála.
"Asi jste moc pozorně neposlouchala. Jednalo se o nezapomenutelný polibek. Já na svůj nejkrásnější polibek od ženy ještě stále čekám." Joffrey vstal a postavil se za křeslo, ve kterém seděla Angelika.
Polena v krbu dohořívala a místnost byla nyní téměř ve tmě.
"Můžeme si dopřát černou hodinku. Budu Vám vyprávět jeden příběh, nemá ale konec. Přečetl jsem si ho ve staré knize, kterou jsem také našel ve zpustošené knihovně při svém návratu."
"Nejsem malé dítě, abyste mi vypravoval příběhy před spaním." Rázně pronesla Angelika.
"Můžeme si zahrát o to, kdo vymyslí, jak skončil. A bude mít na to celý rok, souhlasíte." Navrhl Joffrey. Potom vstal a o dohořívající oheň v krbu zapálil svíčku. Postavil ji na stolek s kostkami. Jednu z nich podal Angelice. Díval se na ní upřeně a usmíval se. Mladá žena si kostku vzala.
"Dokážu Vám, že se nebojím." Řekla hrdě Angelika a rázně hodila. Padla čtyřka.
"A teď Vy." Vyzvala manžela.
Joffrey hodil a i jemu padla čtyřka.
"Je to nerozhodně. Takže hra skončila." Prohlásila Angelika.
"Proč, nikdo nevyhrál ani neprohrál. Za rok tedy budeme vyprávět každý svou verzi. To je spravedlivé pro oba." Řekl Joffrey.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 20 pro 2015, 20:30
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
tak romantika už je naznačená, len... som veľmi zvedavá, ako sa to vyvinie.....
ale teda, fantáziu ten náš dokonalý má, obliecť svoju ženušku do mužského oblečenia, čo si to len nevymyslí... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: radšej než hra v karty... či?? :swordplay:
Díky za komentář.
Romantiky bylo dost :agree: dopřála jsem manžela Angelice "trochu víc", vždyť budou vánoce. Ale nic není takové, jak vypadá. :D :agree:
A to mužské oblečení bylo sice na cestu do schodů praktické, ale vzpomněla jsem si na MM, když byla na lodi v kalhotách, jak jí to seklo.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 20 pro 2015, 20:44
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Terezo, opravdu pěkné pokračování. Náš pan D. má fantazii a umí překvapovat. Líbí se mi, jak umíš doplňovat kánon. :ok:
Ale stejně jako Errnie i já čekala něco jiného.
A tak jsem napsala svou verzi. Zatím mám jen jednu část. Je to malý příspěvek k advetnímu času, který už končí.
Uvědomila jsem si, že jsem se ještě vlastně nikdy nepokoušela taky trochu doplnit kánon o své představy. Tak se tomu třeba někdy zkusím věnovat.
Jsem ráda, jestli se ti líbilo pokračování. Ta věž v katedrále byla pro mě lákavá. Jak psala Moirra o zvonech, co se "samy" rozhoupaly, hned jsem si říkala, že by mohlo být někdy v nějaké bláznivé fikci vysvětleno to, kdo a jak to udělal, jak ke klíčům přišel , a hned jsem viděla pana Dokonalého a Kouassi-Ba, jak místo kutání v dolech a pokusech v laboratoři občas prozkoumávají všemožné zákoutí katedrály.

Verze, co jsi dopsala je moc hezká, co tak dopsat, co se odehrálo přesně za rok? Ta moje totiž zase končí jen touto jednou nocí.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 20 pro 2015, 21:14
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, měla jsem původně v plánu napsat i krátce o adventu za rok, ale jen stručně. Nebo ukončit vyprávění a vrátit se k němu příští rok. Ale to asi není dobré řešení. Nechci zakládat další fikci, teď se mi nepíše zrovna snadno.
Mám představu, že napíšiještě jednu část.

Jsem ráda, že se Ti moje verze líbila.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 22 pro 2015, 18:56
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
A to mužské oblečení bylo sice na cestu do schodů praktické, ale vzpomněla jsem si na MM, když byla na lodi v kalhotách, jak jí to seklo.
MM seklo všetko... :agree:

ale tak zase jeden diabolský plán od pána dokonalého, chcel vidieť, aké má nohy jeho manželka.... :mrgreen: :mrgreen: :twisted:
tak si to vyriešil po svojom ... ako vždy :ok:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 22 pro 2015, 18:59
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
"Je to nerozhodně. Takže hra skončila." Prohlásila Angelika.
"Proč, nikdo nevyhrál ani neprohrál. Za rok tedy budeme vyprávět každý svou verzi. To je spravedlivé pro oba." Řekl Joffrey.
veľmi pekná fikcia mimi, tieto posledné slová si žiadajú pokračovanie... ;)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 22 pro 2015, 19:46
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, děkuji za pochvalu. Jsem ráda, že se Ti vyprávění líbilo. Napadlo mě, že bych mohla použít jeden příběh, který mě před časem napadl a spojit ho s verzí o adventní černé hodince. Druhou část se budu snažit brzy dotvořit. Říkám si, že i v novém rozšířeném vydání kánonu v díle Toulouská svatba je postupné sbližování hrdinů dost stručné.A tak si představuji, jak Angelika postupně pociťovala vliv pana Dokonalého. Zatím si to ještě nechce přiznat. ;)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 23 pro 2015, 12:46
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:

ale tak zase jeden diabolský plán od pána dokonalého, chcel vidieť, aké má nohy jeho manželka.... :mrgreen: :mrgreen: :twisted: tak si to vyriešil po svojom ... ako vždy :ok:
Presne tak! :lol: Udrela si kliniec po hlavičke Errnie. Isotne boli tie nohavice poriadne napasované :roll: :mrgreen: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 23 pro 2015, 12:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
mimi píše:
"Je to nerozhodně. Takže hra skončila." Prohlásila Angelika.
"Proč, nikdo nevyhrál ani neprohrál. Za rok tedy budeme vyprávět každý svou verzi. To je spravedlivé pro oba." Řekl Joffrey.
veľmi pekná fikcia mimi, tieto posledné slová si žiadajú pokračovanie... ;)
Pridávam sa k názoru Errnie :ok: a netrpezlivo čakám na pokračko Mimi.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 23 pro 2015, 16:51
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Isotne boli tie nohavice poriadne napasované :roll: :mrgreen: :twisted:
Tak o tom vůbec nepochybujte. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 23 pro 2015, 17:12
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Závěr jsem nepředpokládaně rozdělila do dvou částí, takže posílám část první.
Přeju krásné svátky všem.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 23 pro 2015, 21:43
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, děkuji. Jsem ráda, že se Ti moje krátká minifikce líbila. Budu se snažit napsat brzy pokračko.
Přeju všem krásné svátky vánoční.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 23 pro 2015, 21:47
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, moc hezká fikce. Těším se závěr a jsem zvědavá na oslavu Angeličiných narozenin. :ok: :agree:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 24 pro 2015, 09:50
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky Mimi.
Asi Tě zklamu, ale na žádnou oslavu Vás nezavedu, ihned na začátku diskuse jsem napsala, že v adventním čase jsem těm dvěma poslala do Toulouse návštěvu - a jak jinak, než na jedinou noc. A ta noc skončila. Angelika už dárky dostala :agree: , tak si každý dovede představit, jak to bude večer vypadat :agree: . A víc romantiky bych už ani já neunesla :lol:
Jenomže když šli někteří po tak náročné noci spát, jiní vstávají. A taky si zaslouží trochu pozornosti. Alespoň té mé.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 24 pro 2015, 11:00
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, nezklameš mě. I ti druzí si zasluhují, abychom si o nich přečetli. Těším se Tvé vyprávění. :agree: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 26 pro 2015, 13:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
Tereza píše:
A to mužské oblečení bylo sice na cestu do schodů praktické, ale vzpomněla jsem si na MM, když byla na lodi v kalhotách, jak jí to seklo.
MM seklo všetko... :agree:

ale tak zase jeden diabolský plán od pána dokonalého, chcel vidieť, aké má nohy jeho manželka.... :mrgreen: :mrgreen: :twisted:
tak si to vyriešil po svojom ... ako vždy :ok:
ano nohavice jej sekli ma jednoducho uzasnu postavu

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 28 pro 2015, 20:46
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
och, Tereza, znova ďalšie krásne rozprávanie, také sladkobôľne, hlavne keď sa to končí plačom Angeliky...

a nepochybne, pán dokonalý má prehľad o všetkom... a vie aj to, že ho arcibiskup špehuje... :priest: :twisted: ....
už čakám na rozuzlenie príbehu :prayer:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 29 pro 2015, 11:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky Errnie.
V předvánočním čase mi z ruky nic jiného nemohlo vypadnout, než něco sladkobolného, šlo o advent a narozeniny, takže i pan dokonalý trochu "vyměkl". Ještě jsem nerozhodla, jestli ho nechám na rozdíl od Angeliky vyspat, nějak mu dáváme po těch nocích ve fikcích zabrat. Člověk pak pod vlivem únavy dělá kiksy :agree: .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 08 led 2016, 21:08
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Oh, Tereza celkom mi cez sviatky vyfučalo z hlavy že som ti ešte nenapísala feedback k poslednému príspevku. :mrgreen:
Bola som celkom presvedčená že už som ti ho napísala, ale očividne iba v mojej hlave....

Samozrejme že najviac ma pobavila pasáž kde Joffrey spomína ako Arcibiskup :priest: šmíruje z veže.

„Že se arcibiskup odsud dívá?“ doplnil ji. „Jsem o tom přesvědčený. Na jeho obhajobu musím říct, že chápu jeho vášeň pro pozorování dění v růžovém městě. Považuje ho za totiž za své. A který muž by neměl rád pod kontrolou vše, co vlastní?“
„Vás ta malá válka s ním baví,“ konstatovala.
Zvážněl : „Toulouse je jiné město, jež jaké by si ten muž přál. Možná se přes den zdá, že tady stojí celá staletí pouze pro slávu Boží. Ale přijde večer a ono znovu ožívá trubadúrským životem. A náš palác je jeho srdcem.“
Rychle se vrátil k veselému tónu a rozesmál se :„Ale ta vidina, že se tady potkáme…“

Po tej poslednej vete ma svrbia prsty napísať fikciu na fikciu :writer: ako ich tam Arcibiskup nachytal. :twisted:

Ako poznám Joffreya, spojil príjemné z užitočným. Nielen že splnil svojej mladej ženušk želanie a presvedčil sa o tom že má
pekne formované nohy ale istotne si z hora pekne v hlave pozaznamenával kde všade ešte bude treba nasadiť vysoký živý plot. :agree:

Hoci Andijos :courtier: nebol z Toulouse a historicky tam jeho starý rozpadnutý zámok (spomínaný v kanóne) nestál, istotne tam mal spoň nejaký mestský dom z deravou strechou. :lol:

Že sa Angelika kvôli Joffereyovi začala trápiť mi príde dôveryhodné. Veď si aj v kanóne ku koncu predstavovala aké by to bolo keby Joffrey natiahol ruku a objal ju okolo pása, a ku koncu ju dokonca dostal tak ďaleko že sa zúfalo spytovala samej seba "na čo ešte čaká" :lol: "a či vari na to že sa mu vrhne k nohám ako Carmencita" :slzici:

Presne to chcel diabolsky Joffrey samozrejme dosiahnuť: Aby to chcela ona sama... :zachrana:

A v tvojej fikcii na tom úspešne pracuje tiež..... teším sa na pokračko :potapec:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 09 led 2016, 12:58
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Po tej poslednej vete ma svrbia prsty napísať fikciu na fikciu :writer: ako ich tam Arcibiskup nachytal. :twisted:

Ako poznám Joffreya, spojil príjemné z užitočným.
Díky Moirro. Vážně by jistě nejen mě potěšílo, kdyby jsi tu fikci na fikci napsala. Já totiž nic s arcibiskupem psát nemohu, vůbec nevím, co by měl mít v hlavě a nedokážu mu dát do úst žádná slov :priest: - je prostě mimo mé obzory :agree: .
A jestli propojoval dál pan Peyrac příjemné s užitečným, tak to už jsem v závěru vyřešila. Už dopisuju jen finále :writer:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 09 led 2016, 19:08
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Posílám závěr návštěvy Henrietty v Toulouse. Přeju hezký večer.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 09 led 2016, 21:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ha ha ha, tak toto sa ti podarilo Tereza:

Musím si pořídit nějakého klidného valacha s pořádným zadkem, který by mě unesl,“ vyprskla pobaveně . :slzici:

a toto tiež:

Henrietta přistoupila nejdříve k Angelice a mateřsky ji objala. S úmyslem rozveselit najednou vážné obličeje prohodila: „Nemáte náhodou sestru na vdávání?“
„Ano, ale nevím, jestli by si Robert takový trest zasloužil,“ hájila Robertovu svobodu Angelika.
:lol:

pekné čítanie Tereza..ale tak trochu smutné ku koncu... :?

v každom prípade o svojej bláznivej výprave mu Angelika porozprávala v mojej fikcii na lodi po ceste do Montpellieru a nejasne sa mi zdá že sa spomína aj v kanóne že mu to vravela..ale kde? :roll: Errnie by to možno vedela...
alebo Dasha....

PS: Tie nohavice jej museli byť dlhočizné, :D
veď podla kanóna mal Joffrey cez dva metre a Angelika bola strednej postavy :agree:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 09 led 2016, 22:24
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

v každom prípade o svojej bláznivej výprave mu Angelika porozprávala v mojej fikcii na lodi po ceste do Montpellieru a nejasne sa mi zdá že sa spomína aj v kanóne že mu to vravela..ale kde? :roll: Errnie by to možno vedela...
alebo Dasha....

PS: Tie nohavice jej museli byť dlhočizné, :D
veď podla kanóna mal Joffrey cez dva metre a Angelika bola strednej postavy :agree:
Díky Moirro. Co se týká kalhot, psala jsem předtím , že jí byly poněkud dlouhé.
A myslím, že o útěku s bandou kluků mluvila až v Americe při pořádném dýchánku na palubě lodi(než jeli do Québecu) a měla pěkně "nakoupeno."
Já jsem je musela na závěr nějak zchladit, aby se mohli vrátit do kánonu.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 10 led 2016, 23:00
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza, ach... tak to pekne sľubne začalo a potom tak smutne skončilo... ale tak muselo, aby sa ešte chvíľu potrápili..... a tie ďaľšie Vianoce už trávili inak....
veľmi sa mi páčila postava Henrietty, múdra skúsená žena, hoci staršia, nepochybne tak trochu zaľúbená do dokonalého - ako väčšina žien....

ale naozaj krásny príbeh, aj keď musím povedať, že takýto záver som nečakala... bolo to prekvapujúce
moirra píše:
Ha ha ha, tak toto sa ti podarilo Tereza:

v každom prípade o svojej bláznivej výprave mu Angelika porozprávala v mojej fikcii na lodi po ceste do Montpellieru a nejasne sa mi zdá že sa spomína aj v kanóne že mu to vravela..ale kde? :roll: Errnie by to možno vedela...
alebo Dasha....


Angelika spomínala, že sa chcela vybrať do Ameriky, bolo to v 10.dieli na str. 198
dlho som túžila ísť do Ameriky, Bola som ešte malé dievčatko.

ale nespomínala tam detaily, a je pravda, že tam už mali všetci v "hlave a v nose" :agree: ako píše Tereza, pretože to bola hostina prichystaná v mapovni - na pevnine

v 14.dieli na str. 7 citát:
či ste už zabudli na detskú logiku? Na to, ako ste rozmýšľali vy, keď ste boli dieťa? Či ste mi nerozprávali, že ste ako desať či dvanásťročná chceli odísť do Ameriky, že ste podnikli cestu s kŕdľom sedliackych dievčat........


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 11 led 2016, 12:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:

Angelika spomínala, že sa chcela vybrať do Ameriky, bolo to v 10.dieli na str. 198
dlho som túžila ísť do Ameriky, Bola som ešte malé dievčatko.

ale nespomínala tam detaily, a je pravda, že tam už mali všetci v "hlave a v nose" :agree: ako píše Tereza, pretože to bola hostina prichystaná v mapovni - na pevnine

v 14.dieli na str. 7 citát:
či ste už zabudli na detskú logiku? Na to, ako ste rozmýšľali vy, keď ste boli dieťa? Či ste mi nerozprávali, že ste ako desať či dvanásťročná chceli odísť do Ameriky, že ste podnikli cestu s kŕdľom sedliackych dievčat........
super Errnie, ja som vedela ze ty to najdes kde to bolo :mrgreen: ale mapovna je miestnost na lodi pokial viem....musim na to mrknut

a už zasa mi udrelo do očí ako keby ten posledný diel naozaj písal ghoswriter - čiže niekto iný, pretože je tam veľké množstvo vecí ktoré ukazujú ze pisateľ nepozná poriadne predošlé diely - "podnikli cestu s kŕdľom sedliackych dievčat" pokiaľ si spomínam v tej bojovej výprave viedla kŕdeľ chlapcov.....

Začátkem léta se tedy Angelika de Sancé de Monteloup s partou mladých sedláků, které
zverbovala pro své tulácké záměry, chystala odjet do Ameriky (...) Nicolase přesvědčila snadno. "Být námořníkem je lepší než pást dobytek. Vždycky jsem chtělcestovat." Několik ostatních kluků, kteří raději lítali po lesích, než dřeli na poli, je uprosilo, aby jetaky vzali, samozřejmě včetně Denise. Bylo jich celkem osm a Angelika, jediné děvče, jim velela.


Preto otváram rubriku 14 dielu - do ktorej prosím ukladať všetky takéto nezrovnalosti, tvrdenia ktoré su v rozpore z
predošlým kanónom. Viem ze ich v poslednom ale aj v predposlednom diely je neúrekom. :agree:

no ale treba pozrieť ako to je napísané v iných jazykoch...mohol by to byť aj nesprávny preklad....

No prosím, príspevky a diskusie o 14 diely tuto:

http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic ... 607#p19607


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 11 led 2016, 12:55
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:

ale naozaj krásny príbeh, aj keď musím povedať, že takýto záver som nečakala... bolo to prekvapujúce

Díky Errnie. Když jsem si skládala kostru toho příběhu, tak jsem A+J díky narozeninám Angeliky příliš sblížila, tak jsem je zase musela dát trochu dál od sebe. Myslím, že za ten téměř rok musel toulouský pán nejednou zhluboka rozdýchávat některé situace a nejednou si asi dal studenou sprchu, aby se udržel v klidu a rovnováze. A že dokázal být i pruďas a ztratit s ní nervy, to předvedl v Americe.
A taky jsem tentokrát nechala šlápnout vedle Angeliku, aby ta slavná věta "Pomsti se" měla ještě větší váhu.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 11 led 2016, 13:17
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

super Errnie, ja som vedela ze ty to najdes kde to bolo :mrgreen: ale mapovna je miestnost na lodi pokial viem....musim na to mrknut
áno, máš pravdu, hostina bola na palube Gouldsboro... na str. 176 v 10. dieli jej Peyrac hovorí, že je prichystaná hostina na palube lode...


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 11 led 2016, 13:17
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Myslím, že za ten téměř rok musel toulouský pán nejednou zhluboka rozdýchávat některé situace a nejednou si asi dal studenou sprchu, aby se udržel v klidu a rovnováze. A že dokázal být i pruďas a ztratit s ní nervy, to předvedl v Americe.
A taky jsem tentokrát nechala šlápnout vedle Angeliku, aby ta slavná věta "Pomsti se" měla ještě větší váhu.
:ok:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 11 led 2016, 16:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
moirra píše:

super Errnie, ja som vedela ze ty to najdes kde to bolo :mrgreen: ale mapovna je miestnost na lodi pokial viem....musim na to mrknut
áno, máš pravdu, hostina bola na palube Gouldsboro... na str. 176 v 10. dieli jej Peyrac hovorí, že je prichystaná hostina na palube lode...
zakotvenej Gouldsboro, čiže to bolo ako s tým ani holá ani oblečená (kto si rozprávku nepam§tá oblečená v rybárksej sieti)..... ani na súši ani na pevnine :potapec: :potapec:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 11 led 2016, 21:03
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, hezké vyprávění. Také jsem si představovala, jak setkání zapůsobí na madame Henriettu a měla jsem totožnou představu jako Ty. No, poznat našeho pana D. a nebýt tím ovlivněna, to prostě nejde. A věk roli nehraje. Vždyť v Americe si A. uvědomovala, že jsou do Joffreye trochu zamilované i zralé a počestné Hugenotky. ;) :agree:

Angelika začíná propadat kouzlu svého muže, ale ještě není ten správný čas. :agree:

P.S. Snažím se dopsat svou verzi. Trochu mi to zase bobtná, ach jo.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 11 led 2016, 21:40
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Terezo, hezké vyprávění. Také jsem si představovala, jak setkání zapůsobí na madame Henriettu a měla jsem totožnou představu jako Ty. No, poznat našeho pana D. a nebýt tím ovlivněna, to prostě nejde. A věk roli nehraje. Vždyť v Americe si A. uvědomovala, že jsou do Joffreye trochu zamilované i zralé a počestné Hugenotky. ;) :agree:

Angelika začíná propadat kouzlu svého muže, ale ještě není ten správný čas. :agree:

P.S. Snažím se dopsat svou verzi. Trochu mi to zase bobtná, ach jo.
Díky Mimi. Henrietta byla na tom stejně jako tato dáma z 6. dílu : Paní Carrerová strčila loktem do Angeliky a naklonila se k ní:
„Už od svých šestnácti jsem snila o tom, že mě unese nějaký takovýhle pirát a odveze mě na nádherný ostrov.“
„Vy?“ užasla Angelika.
Advokátova žena na ni spiklenecky mrkla. Připomínala černého aktivního a nehezkého mravenečka. Vysoký čepec žen z Angoumois, vždycky pevně uvázaný, jako by drtil něžné tělíčko, které však dokázalo porodit jedenáct dětí. Oči za brýlemi jí zazářily, když dodala:
„Ano, já. Víte, já měla vždycky ohromnou fantazii. Občas si na toho vysněného piráta vzpomenu ještě dnes. A najednou ho mám tady, přímo před očima. Všimněte si, jak je krásně oblečený. A pak, ta maska! Z té na mě jdou mrákoty.“
:oops: :oops:

Angelika sice začala propadat jeho kouzlu, ale on u toho oběda propadl totálně - nevydržel. :agree:

A těším se nejen na tvou verzi, ale doufám, že dopíšeš i ty dřive rozepsané fikce. Ta čokoládová se mi moc líbila. :writer:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 11 led 2016, 21:52
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, díky za povzbuzení. Psaní mi teď nějak moc nejde. Navíc, mi spadl před časem notebook a já přišla o všechno, co jsem si psala. O čokoládové fikci jsem už zase dost přemýšlela. Asi nebude odpovídat jednání hrdinů kánonu, ale snad zase brzy něco konečně přidám. :writer:

Ukázka z plavby do Ameriky ze 6.dílu vystihuje rozpoložení dam při setkání s Joffreyem. :oops:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 11 led 2016, 22:10
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Ukázka z plavby do Ameriky ze 6.dílu vystihuje rozpoložení dam při setkání s Joffreyem. :oops:

Napadla mě ta ukázka jen tak v rychlosti , Henrietta a pán domu byli spíš v mé fikci ve vztahu matka - syn, ale to setkání otevřelo potenciál do budoucna. Aby se v létě mladý baron nedivil, že má jeho otec kromě sokolů i jiné vášně :zachrana: .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 12 led 2016, 20:28
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidávám druhou část své verze. Pokud se Vám bude vyprávění líbit, tak připojím i část závěrečnou, co bude po roce a
všechny části sloučím do jednoho vyprávění.


"Dobrá poslechnu si tedy Váš příběh." Souhlasila Angelika.
Joffrey se pohodlně posadil do křesla a začal vyprávět:
V dobách křížových výprav žil v tomto kraji jeden mladý rytíř. Měl mladou, hezkou ženu a dva malé synky. Někteří šlechtici odcházeli do dalekých zemí. Lákalo je dobrodružství, možnost získat slávu a také bohatství. Charles, tak se rytíř jmenoval, nebyl s životem spokojen. Přestože měl všechno, byl přesvědčený, že mu něco chybí . Proto se rozhodl přidat se k několika rytířům z okolí a odjet do dalekých zemí. Jeho ženu to trápilo, ale nepodařilo se jí manželovi jeho úmysl rozmluvit. Čas plynul. Rytíř byl mimo domov téměř dva roky. Potom se nečekaně objevil před branou svého hradu. Říkalo se, že se vrátil bohatý. Ale zaplatil za to zdravím. Zranění, která utrpěl v dalekých krajích, měla následky. Ochrnul na levou ruku a na pravou nohu kulhal. Jeho tvář poznamenaly vrásky. Setkání s manželkou bylo smutné. Během jeho nepřítomnosti onemocněli oba synové a zemřeli. Jeho žena mu nemohla odpustit, že zůstala v těžké době sama. Vyhýbala se mu a veškerý volný čas věnovala ošetřování nemocných v místním klášteře. To se podepsalo na jejím zdraví. Začala hubnout a musela ulehnout. Lékaři, které rytíř povolal, byli bezradní.

V blízkém lese žila bylinkářka Rosina. Objevila se zde ještě v době, když byl rytíř dítě. Nikdo nevěděl odkud přišla. Svým vzhledem a nářečím se lišila od zdejších obyvatel. Vesničané ji odmítali mezi sebou přijmout. Rytířova matka ale poznala, že ta žena není obyčejná tulačka. Dovolila jí, aby se usadila ve staré opuštěné tvrzi v lese. Nikdo o ní nic nevěděl, ale brzy se rozhlásilo, že se dobře vyzná v bylinách, umí vyrábět masti, ošetřovat zranění a pomáhat ženám při porodu. Jednou, když sbírala byliny našla na palouku asi měsíční dítě. Bylo to děvčátko, které si odnesla domů. Nechala je pokřtít a vychovala. Tehdy lidé věřili, že na palouk v lese občas odkládají své děti víly, které se zamilovaly do člověka a láska nezůstala bez následků. Taková nešťastnice byla z jejich společenství vyhnána a nepatřila už ani mezi víly ani mezi lidi.
Rytíř nechal bylinkářku povolat na hrad, aby pomohla jeho ženě. Ta mu ale potvrdila to, čeho se nejvíce obával. Jeho ženu nevyléčí žádné byliny ani masti, protože už nechce žít.

A tak brzy rytíř zůstal po manželčině smrti sám. Protože ho trápily často bolesti po zranění, vydal se jednoho dne sám k bylinkářce. Když otevřel dveře jejího skromného obydlí, uviděl zde také krásnou mladou dívku. Měla vlasy jako tmavé zlato a zelené oči. Vzpomněl si, že se Rosina kdysi ujala děvčátka, které našla v lese. Madlene, tak se dívka jmenovala, jí nyní pomáhala. Bylinkářka mu slíbila namíchat směs léčivých rostlin, které si bude dávat do koupelí a připravit masti, aby mu ulevily od bolestí. Na zpáteční cestě rytíř stále myslel na Rosininu schovanku. Říkal si, že je možná opravdu dcera nějaké víly. Když se vrátil na hrad, dolehla na něho osamělost. Ve sklepích má plno skvostů ze zlata, perel a drahokamů, které si dovezl ze svých dobrodružství. Ale je sám. A žije jako divoch. Tmavé vlasy mu začínají šedivět, nechal si narůst plnovous a lidé se ho bojí. A navíc ho trápí bolesti.
Posadil se do křesla, které si nechal udělat, když se vrátil. Zraněnou nohu si položil na stoličku a zavřel oči. Usnul, ale náhle ho probudily zvuky. Ve dveřích jeho komnaty stála mladá dívka. Měla na sobě prosté tmavé šaty a přes ně teplý šál. Venku už byla zima, protože právě začal advent. Husté vlasy barvy tmavého zlata jí padaly na ramena. Uklonila se a řekla:
"Dobrý večer, pane, přinesla jsem Vám byliny a masti." Vešla do komnaty a položila je na stolek. Znovu se uklonila a chtěla odejít.
"Počkej chvíli," zarazil ji rytíř, "musím Ti zaplatit."
"To není nutné, pane, matka říkala, že počká, jestli Vás byliny a masti zbaví problémů." Odpověděla Madlene.
Rytíř si ji mezitím prohlédl a pronesl:
"Zůstaň tu ještě chvíli a pobav mě. Říkají, že jsi dcera nějaké víly. To jistě umíš tančit. Zatanči tedy pro mě."
Dívka zčervenala a sklopila hlavu.
"Ne, pane, to na mě prosím nechtějte." Tiše odmítla.
"Neboj se, jsme tu jen sami dva." Vyzval ji znovu.
"Dobře, pane, jak poroučíte." Souhlasila tiše dívka.
"Neporoučím, žádám Tě o to." Odpověděl rytíř.
Madlen odložila teplý šál a začala tančit. Byla štíhlá a pružná. Nejprve se pohybovala váhavě, ale pak překonala rozpaky a zcela se oddala pohybu.
Rytíř ji okouzleně pozoroval. Nebyl to žádný z tanců, které znal z hostin šlechticů, ani smyslné pohyby, které viděl u tanečnic v orientu. Náhle pocítil touhu vstát, vzít dívku kolem pasu a obejmout ji. Prudká bolest mu projela rukou a Charles otevřel oči. Byl v místnosti sám.
"Byl to tedy jen sen. Krásný, ale jen sen." Řekl si smutně.
Náhle si uvědomil, že cítí příjemnou vůni bylin. Na stolku blízko dveří leželo několik plátěných pytlíků a dřevěná miska s mastí. Rytíř vstal a prudce otevřel dveře. Sluha, který byl na stráži, stál před nimi.
"Pojď dovnitř!" vyzval ho pán.
" Kdo tu byl a kdy odešel? Hlídal jsi, nebo se někde bavil? Řekni pravdu!" Poručil mu přísným hlasem rytíř.
Sluha přísahal, že se ani na chvíli nevzdálil a svědomitě hlídal.
Rytíř Charles ho tedy propustil. Zůstal sám a přemýšlel, jak se mohly sáčky s bylinami a mast ocitnout v pokoji.

Angelika si náhle uvědomila, že Joffrey přestal vypravovat. Kouzelná chvilka skončila. Angelika vlastně ani tolik nesledovala děj příběhu, ale manželův hlas. Zatoužila zavřít oči a dál slyšet tu jeho podmanivou a vzrušující melodii. Začala se lehce chvět, ale ne zimou. Touhou, kterou v ní Joffreyův hlas vyvolal.
"Jak to bylo dál, to už nevím. Sejdeme se tu příští rok a každý budeme vyprávět, jak mohl příběh skončit." Joffrey vstal a od hořící svíce, která se už dosti zmenšila, postupně zapálil dvě zbývající ve svícnu.
"Ale teď už půjdeme spát. Je tu chladno a já bych nerad, abyste večer na oslavě Vašich narozenin kýchala a kašlala." Řekl Joffrey a zasmál se.
"Zlí jazykové by pak ještě rozhlašovali po okolí, že Vás trápím zimou¨
Angelika poslušně vstala, aby následovala manžela. Ten k ní přistoupil a lehce ji zvedl bradu.
Ale já Vás přece netrápím, ani zimou ani jinak? Nebo snad ano?" Pronesl hrabě de Peyrac škádlivě.
Angelika se na něho plaše podívala, pak sklopila hlavu a tiše odpověděla: "Ne, netrápíte."
Joffrey se znovu zasmál. Nabídl své ženě rámě, aby se o něho mohla opřít a do druhé ruky vzal svícen. Vyšli na chodbu. Před Angeličinými komnatami se lehce uklonil a políbil jí ruku.
"Vyspěte se a dobře si odpočiňte. Ještě jednou všechno nejlepší k narozeninám." Potom se otočil a odcházel.
Angelika si uvědomila, že mu nevrátila jeho kabátec.
"Joffreyi!" Zavolala na něho.
Hrabě de Peyrac se překvapeně otočil.
"Zapomněla jsem Vám vrátit Váš kabátec. "
"Ach, tak". Řekl manžel a vzal si ho od ní. Na chvilku zůstal stát. Zvedl ruku a jemně manželku pohladil po tváři. Potom se otočil a ztemnělou chodbou už bylo slyšet jen jeho kulhání.
Angelika se chvilku za ním dívala. Pak otevřela dveře a vešla do svých komnat. Po tvářích jí tekly slzy.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 13 led 2016, 18:26
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mimi, ten příběh samozřejmě musíš dopsat, hry se hrají až do konce, i když je porážka na spadnutí. Máš to hezky rozehráno, kdo ví, jak to oba dovypráví.
V mé fikci je pěkně háklivý na své svršky, v té Tvé je tak vedle z novomanželky, že na kabátec zapomněl :agree: .

Já se vážně budu někdy muset hecnout a namíchat si pořádný teleportační kokteil a přečtu panu D, co se tady o něm všechno napsalo( studia, dobývání Paříže, vězení, bazén....) a zeptám se, co byla a co nebyla pravda. Ovšem mám obavu, že to nedá - buď ho klepne :evil: :priest: nebo na mě vezme :swordplay: , jak to má ve zvyku.
A kdybych při té příležitosti přečetla Angelice,kolikrát jsme ji tady nechaly rozbrečet, tak mi vynadá jazykem pařížského podsvětí a pak vyškrábe oči. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 13 led 2016, 18:57
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, poslední část už mám promyšlenou, ale ještě si to nechávám trochu uzrát v hlavě : :writer:
Chci to trochu pojmout jako vzpomínání a zároveň i trochu děj v jiné situaci.

Navštívit pana D. a všechno mu přečíst, to bys potřebovala opravdu hodně silný koktejl, abys mu mohla všechno přečíst. Na to by Ti asi jedna návštěva nestačila. A koktejlu by musel být tak celý demižón. :slzici:
Nemyslím, že by ho kleplo, pan D. Hodně vydrží. A že by to skončilo takto? :swordplay:
To snad ne.
Myslím, že oba, tedy Angelika i její pan manžel, by mohli být rádi, že i v dnešní době jsou pro nás tak přitažliví. ;)


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 13 led 2016, 19:18
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ahoj mimi,
veľmi pekná fikcia, ako píše Tereza, chce to pokračovanie, teda nielen preto,že máme radi nové pokračovania a zaujímavé situácie medzi AaJ , ale aj preto, že sa to tam samé pýta, a tiež musím povedať , že sa tvoj štýl písania vycibruje.... :ok:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 13 led 2016, 19:25
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, děkuji Ti za milou pochvalu a uznání. :D
Na poslední části budu postupně pracovat.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 13 led 2016, 21:52
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Och Mimi! Ty si toho rytiera zmasakrovala horšie ako pani AG Joffreya. :roll: :roll: :shock:

Ochrnul na levou ruku a na pravou nohu kulhal. Jeho tvář poznamenaly vrásky. Setkání s manželkou bylo smutné. Během jeho nepřítomnosti onemocněli oba synové a zemřeli......i manželka zemřela... UF!

No samozrejme že to teraz pekne musíš dopísať, naozaj som zvedavá ako dokončia ten smutný príbeh Angelika a Joffrey. :ok:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 13 led 2016, 22:14
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Och Mimi! Ty si toho rytiera zmasakrovala horšie ako pani AG Joffreya. :roll: :roll: :shock:

Ochrnul na levou ruku a na pravou nohu kulhal. Jeho tvář poznamenaly vrásky. Setkání s manželkou bylo smutné. Během jeho nepřítomnosti onemocněli oba synové a zemřeli......i manželka zemřela... UF!

No samozrejme že to teraz pekne musíš dopísať, naozaj som zvedavá ako dokončia ten smutný príbeh Angelika a Joffrey. :ok:
Moirro, nezmasakrovala jsem ho já, ale válka. Vliv smutného adventu a pak zimy působil i na mě. Rytíři ale svitla naděje. Joffrey mohl mít taky pocit, že jeho snažení po skoro půl roce od svatby je marné. Možná proto volí smutné téma o muži, který hodně ztratil a zelenooké dívce, která je zatím spíš přelud. :eyes: Ale nevzdá to, věří, že za rok to bude jiné.
Už mě zase ovládá romantika a sentiment.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 13 led 2016, 22:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:

Já se vážně budu někdy muset hecnout a namíchat si pořádný teleportační kokteil a přečtu panu D, co se tady o něm všechno napsalo( studia, dobývání Paříže, vězení, bazén....) a zeptám se, co byla a co nebyla pravda. Ovšem mám obavu, že to nedá - buď ho klepne :evil: :priest: nebo na mě vezme :swordplay: , jak to má ve zvyku.
A kdybych při té příležitosti přečetla Angelice,kolikrát jsme ji tady nechaly rozbrečet, tak mi vynadá jazykem pařížského podsvětí a pak vyškrábe oči. :agree:
No to teda hej, z Angeliky (ktorú sa nikto nejako nechystá teleportačne navštíviť :shock: ) sme spravili krehuľku čo neustále prelieva slzy. :eyes: No veru tá by nám asi dala! Celkom iste by na nás vychŕlila celý Polačkyn slovník.


Na druhej strane som presvedčená že veľkomožný pán Rescator :mask: (áno Tereza tak ho treba volať keď sa nachádza na lodi :sailor: ) už bol tak zvyknutý na všelijaké šialené legendy o ňom, napríklad :

„Pirát určitě. Jestli Turek, to nevím. Někdo se domnívá, že je bratr marockého sultána, jiní
však tvrdí, že je Francouz, mluví totiž velice dobře francouzsky. Já bych spíš myslel, že je Španěl.
Není se čeho chytit, nosí neustále masku. To je u renegátů obvyklé, často se schválně zohaví, aby je
nikdo nepoznal.“
„Údajně je dokonce němý. Vytrhli mu prý jazyk a prořízli nosní dírky. Jenže kdo? A tady se
mínění středomořských klevetníků rozchází. Ti, kdo ho pokládají za Maura z Andalusie, tvrdí, že je
obětí španělské inkvizice. Ti, kdo si naopak myslí, že je Španěl, obviňují Maury. V každém případě
je zřejmě ošklivý, neboť se nikdo nemůže pochlubit, že ho viděl bez masky.“


alebo:

Rytíř se vracel z Kandie, kam osobně vezlotroky, a velice živě popisoval tu slavnou dražbu, během níž Rescator házel k nohám Čerkesky jeden měšec zlaťáků za druhým, takže jí nakonec sahaly až po kolena.

ženu by galantný Joffrey ktorý sa podľa vlastných slov skláňal pred každou ženou, či bol mladá či stará, či pekná či ošklivá určite neprepichol mečom ani nehodil cez palubu. :disagreement:

Avšak obávam sa že by sa pri tom svojom Rescátorovskom chrapláku pri počúvaní úryvkov z našich fikcií zadusil do smiechu a ty by si ho mala na svedomí Tereza. :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 15 led 2016, 17:50
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

ženu by galantný Joffrey ktorý sa podľa vlastných slov skláňal pred každou ženou, či bol mladá či stará, či pekná či ošklivá určite neprepichol mečom ani nehodil cez palubu. :disagreement:
Nedá mi to, abych malinko nezapochybovala. Vždyť i mistr tesař se občas utne. Zde nechvalně známý důkaz :

„Neklopte oči!“ zařval a málem zlomil stůl pěstí. „Podívejte se na mě!“
Chytil ji hrubě za vlasy a donutil zvednout hlavu.
Myslela, že jí zlomil vaz…A najednou ji vší silou uhodil, takže se Angelika zapotácela a narazila na dřevěný rám. Před očima se jí rozprostřel rudý závoj. Pustil ji a odstrčil.


Kdo ví, jestli by se velkomožný pan Rescator dusil smíchy až k promodrání vyžadující umělé dýchání z úst do úst nebo by naopak teleportovanou osobu přehodil přes palubu napospas žralokům, kdyby si přečetl :

„Zachraň se, kdo můžeš, loď se potápí!“ Ozval se lodní zvon, oznamující, že se spouští záchranné čluny.
„Ven z kajuty!“ zakřičel Peyrak…….„Gratuluji, pane admirále,“ oznámil vévodovi de Vivonne jeho pobočník, zatímco odkládal dalekohled. „Konečně jsme dostali toho proklatého Rescatora. Jeho Veličenstvo bude jistě spokojeno.“


A co by asi řekl velký toulouský pán na to, že nepřekonal policajta, který se mu navíc vyznal z lásky k jeho manželce:

Joffrey mávol rukou a bez zábran sa zvalil na diván na ktorom doteraz spočíval v akejsi polo sediacej polohe. Už pred hodnou chvíľou prišiel na to že keby sa chcel dostať do postele, musel by sa tam dať odniesť........
- Peyrac! Ak jej ešte čo len jeden jediný raz ublížiš, ak sa jej niečo stane, vlastnoručne ťa dovlečiem na námestie de Greve a tam ťa upálim Ak sa jej tvojou vinou niečo stane, vlastnoručne ťa strčím naspäť do Bastily....


nebo na tohle :

On, Joffrey de Peyrac, de Morens, d'Irristru, hrabě z Toulouse, se plíží vlastním domem bos jako zloděj, váhá před dveřmi do ložnice vlastní manželky a chystá se – špehovat! Taková potupa! Přesto jednoduchým pohybem zasunul vlasy za ucho, přiložil hrnek na dveře a poslouchal.

nebo :
Dasha nám napísala že by rada poznala naše názory na sentimentalitu pana Dokonalého.

Tak já nevím, jestli by se vždy smál. :?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 15 led 2016, 18:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:

Kdo ví, jestli by se velkomožný pan Rescator dusil smíchy až k promodrání vyžadující umělé dýchání z úst do úst nebo by naopak teleportovanou osobu přehodil přes palubu napospas žralokům, kdyby si přečetl :

Tak já nevím, jestli by se vždy smál. :?
No veru ak sa chceš obetovať na vedecké účely, mala by si rozšíriť tento rozkošný zoznam z rôznych (samozrejme neautorizovaných ) pamätí o legendárnom krivom diablovi a predsa len sa teleportovať.

Ale ako poznám ješitných chlapov najviac by ho asi dorazil ten úryvok z Dashinej fikcie kde prišiel o loď. :sailor:
A to ešte nevie že prišiel aj o masku :mask: a Rochat sa mu pri tvrdení že on je Rescator poriadne vysmial. :tongue:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 15 led 2016, 18:13
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Momentálně nemám odvahu.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 31 led 2016, 22:39
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, na pokračku intenzivně pracuji, ale dostala jsem se k tomu až teprve nyní po delší době, než jsem původně plánovala.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 02 úno 2016, 10:30
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Jeanne, na pokračku intenzivně pracuji, ale dostala jsem se k tomu až teprve nyní po delší době, než jsem původně plánovala.
Taky se těším, doufám, že to bude mít nějaký pěkný, romantický závěr, když jsi nechala rytíře tak trpět. :prayer:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 02 úno 2016, 21:05
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, Jeanne, na pokračku pracuji, tak snad to bude na ten víkend. Mám už hodně napsáno, ale když jsem to četla s odstupem, tak se mi to nějak nezdálo, doufám, že to ještě vypiluji a dokončím. Původně jsem měla v plánu něco stručnějšího, ale to mi nějak nejde.:writer:

Příběh o rytíři jsem původně psala jako samostatnou povídku. Bylo to delší, ale když mi spadl notebook, tak jsem o všechno, co jsem stvořila přišla. Nejen o tohle, ale i o pokračování jiných fikcí. :(


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Henrietta
Napsal: 05 úno 2016, 22:48
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidávám poslední část vyprávění. Snad se bude hodit na víkend.

Advent 1657

Angelika se probudila a natáhla ruku. Místo vedle ní bylo prázdné. Joffrey zde nebyl. Posadila se na posteli a překvapeně se rozhlížela kolem sebe. Na stolku ve váze uviděla rudou růži. Tak jako ráno po svatební noci i nyní měla pocit, že se na ní ta květina dívá. O vázu byla opřená velká obálka. Když ji Angelika otevřela vypadl z ní na pokrývku klíč. A byl v ní i dopis.
"Má milováná, všechno nejlepší k narozeninám. Jistě uhádnete, od které místnosti je přiložený klíč. Tam je pro Vás připraveno další překvapení. Co byste řekla tomu, kdybych Vás dnes dopoledne unesl?
Chci s Vámi prožít alespoň krátký čas v soukromí. Vím, že jste si letos přála jen malou oslavu v kruhu nejbližších přátel. Snažil jsem se Vašemu přání vyhovět. Těším se, až se opět uvidíme.
Líbám Vás a objímám."
P.S. "Doufám, že jste nezapomněla, co jsme si slíbili před rokem."
Váš Joffrey.

Když vešla Margot, aby své paní připravila lázeň, oblékla ji a učesala, oznámila Angelice, že pan hrabě není doma a neřekl, kdy se vrátí. Musí ještě něco zařídit před večerní slavností na počest narozenin paní hraběnky.
Po snídani se Angelika vydala do pokoje, kde měl manžel dalekohled a odkud pozoroval hvězdy. Vzpomněla si, jak tam šla poprvé. Tehdy ji vedla zvědavost a i trochu touha, ale tenkrát si to ještě nechtěla přiznat a zároveň se bála. Angelika odemkla darovaným klíčem dveře a vešla. Od doby, kdy tu byla poprvé se tolik změnilo. Nyní už je Joffreyovou skutečnou ženou a nejen podle jména.
Její láska k němu je stále silnější. I tento pokoj byl svědkem jejich milování. Angelika se rozhlížela, kde je překvapení, o kterém manžel psal v dopise. Na pohovce ležely krásné šaty, ušité z hedvádí v barvě tyrkysu, zdobené nejjemnějšími krajkami a pošité perlami. A vedle nich skříňka z ebenového dřeva. Angelika ji otevřela a šperky ze zlata, perel a drahých kamenů se zaleskly na denním světle.
I zde byl přiložen lístek. "Pro dnešní večer." Miluji Vás. Joffrey.
Angelika vzala šaty, skříňku se šperky, vyšla z místnosti a zamkla.

Když se vrátila k sobě, oznámila jí Margot, že přijel pan markýz d´Andijos.
Byl slavnostně oblečen v sametovém obleku švestkově modré barvy, zdobeném krajkami. Dal jí kytici čajových růží, políbil jí ruku a řekl:
"Angeliko, všechno nejlepší k Vaším narozeninám. Jsem šťastný, že mohu alespoň na krátkou dobu být zase chvíli Vaším manželem."
"Tak to mi musíte, vysvětlit." Požádala Bernarda hraběnka de Peyrac.
"Na dvoře je připravený kočár a já Vás doprovodím na místo podle Joffreova přání."
"Benarde, kam pojedeme?" Chtěla vědět hraběnka de Peyrac.
D´Andijos se jen usmál a odpověděl: "Není to daleko, ale víc už Vám nesmím prozradit."
"Aha, už chápu. Ale nejprve Vás zvu na malé občerstvení." Navrhla Angelika s úsměvem. Napadlo jí, že dobré jídlo a vybraná vína rozváží Bernardovi jazyk.
Ale nestalo se tak. Jejich přítel sice oceňoval telecí pečínku, drůbež, chutně připravenou zeleninu i zákusky, ale to, co by chtěla Angelika slyšet, neprozradil. Ani lahodná vína nepomohla.
"No, to jsem se toho dozvěděla! " Řekla si v duchu trochu zklamaně Angelika.
Oblékla si plášť s teplou podšívkou, který jí přinesla Margot a následovala svého manžela v zastoupení.
Na nádvoří čekal připravený kočár. Angelika s ď Andijosem nastoupili a kočár se rozjel. Mladá žena brzy poznala, že jedou k letohrádku na břehu Garonny. Když dorazili na místo, vystoupili. Angelika pozorovala letohrádek a zahradu v paprscích podzimního slunce. Advent toho roku byl velmi teplý. Příjemné počasí připomínalo spíše čas před velikonocemi než před vánocemi. Když došli společně k letohrádku, otevřely se dveře a v nich stál Joffrey de Peyrac oblečený s dlouhém černém plášti.
D´Andijos se Angelice uklonil, políbil jí ruku a řekl.
"Svůj úkol jsem splnil. Joffreyi, přivezl jsem Ti manželku, jak jsi si přál. Nyní ji svěřuji opět do Tvé péče." Potom se uklonil a odešel.

Joffrey lehce obejmul svou ženu kolem pasu a vedl ji dovnitř. Angelika šla mlčky vedle něho. Místo, kde se před několika měsíci poprvé milovali, v ní vylalo smíšené pocity. Cítila dojetí a zároveń se i trochu styděla. Hrabě de Peyrac nic neříkal, jako by chápal, jak jí je. Když vešli do salónu, všimla si Angelika, že na stolcích jsou připraveny různé pamlsky a několik láhví vína. Joffrey jí svlékl plášť a potom odložil svůj. Byl oblečen podobně jako tehdy, když ji v přestrojení za trubadúra ve zdejší zahradě líbal a sváděl. Krátké černé kalhoty ke kolenům, plátěnou bílou košili a černou vestu.
"Joffrey ji k sobě přivinul a téměř šeptem řekl:
"Jsem rád, že se únos podařil a tak jako před rokem i dnes Vám chci věnovat čas, kdy budeme spolu sami jen my dva."
"Děkuji Vám za dárky, jsou moc krásné." Řekla Angelka.
Hrabě de Peyrac dovedl Angeliku k pohovce a oba se posadil. Drželi se za ruce a usmívali.
"Nyní je čas dovyprávět příběh o rytíři a víle. Kdo začne? Máte narozeniny, určete pořadí."
"Začněte Vy." Vyzvala Angelika svého muže.
Hrabě de Peyrac si natáhl dlouhé nohy před sebe, pohodlně se opřel o opěradlo pohovky a začal vypravovat:

Rytíři Charlesovi nešlo z mysli, jak se dostaly byliny a mast do jeho komnaty. Nechtěl se smířit s tím, že by dívka mohla přijít a odejít, aniž by si jí někdo nevšiml. A stále musel na Madlen myslet. Představoval si její štíhlé a pružné tělo při tanci, vlasy jako tmavé zlato a zelené oči. Uvědomil si, že už nechce být stále sám. Toužil po ní. Několik dní chodil jako ve snech. Potom se rozhodl, že se s Madlen ožení. Věděl, že jeho čin vyvolá patrně nejen údiv, ale možná i pohoršení. V té době lidé věřili, že pokud se víla stane ženou muže, tak se stane člověkem a ztratí nesmrtelnost. Takovou cenu musela zaplatit za svou lásku.
Rytíř poslal sluhy pro Rosinu a přijal ji na hradě. Oznámil jí své rozhodnutí. Ta ho varovala, že ani láska někdy nedokáže spojit dvě tak odlišné bytosti a překonat všechny překážky, které jim život přinese. Rytíř jejích rad nedbal. Netrvalo dlouho a Madlen se stala jeho ženou. Brzy poznal, že Rosina měla pravdu. Zahrnoval svou ženu přepychem, ale lásku si nelze koupit. Madlen se ho bála, stranila se ho, byla bledá a smutná. Jejich manželství se dosud nenaplnilo. Rytíř si nechtěl vynutit Madleninu lásku násilím. Poznal, že jeho svět a svět krásné zelenooké víly, jsou každý jiný.

Angelika seděla vedle svého muže a pozorně poslouchala. Nyní mu stiskla ruku.
"Joffreyi, myslím, že je čas, abych příběh dokončila já." Řekla s úsměvem.
"Ano, máte pravdu, pokračujte, Vy." Souhlasil hrabě de Peyrac. Pozvedl ruce své ženy k ústům a políbil jí na dlaně.
Angelika začala vypravovat:

Rytíř Charles se oženil s Madlen. Jak řekla Rosina, svět její a svět rytíře Charlese byly dva velmi odlišné světy. Madlen až dosud žila jen s bylinkářkou Rosinou. Ta byla její matkou a i celým světem. Od ní se naučila znát léčivé byliny, vyrábět masti a pomáhat ženám při porodech. Lidé oceňovali jejich znalosti, ale zároveň jim dávali najevo, že mezi ně nepatří. Ona, chudá dívka a nalezenec, se stala manželkou bohatého a mocného pána. Byla plachá, dosud žila hlavně jen v lese. Nyní se musela naučit oblékat, chodit, mluvit, stolovat a mnoho dalších věcí jako šlechtična. Na hradě se setkávala s urozenými a honosně oděnými dámami a pány a styděla se před nimi. Svého muže se nejprve velmi bála. Postupně ale poznávala jeho dobrotu a šlechetnost. Svá manželská práva neuplatňoval, dával jí čas, aby mu přivykla. Zahrnoval jí dary, byl k ní trpělivý a laskavý.
Madlen se pravidelně radila s Rosinou ohledně bylin a mastí. Sama pak z nich připravovala manželovi odvary, směsi do koupelí a masti. Účinky se postupně začaly projevovat. Rytíř Charles už neměl bolesti a rukou mohl celkem dobře hýbat. Také vrásky v jeho tváři se vyhladily. Jen kulhání mu zůstalo. Madlen to ale nevadilo. K Charlesovi to patřilo. Postupně mu přivykala. Po večerech sedávala na polštáři na zemi vedle jeho křesla a povídali si dlouho do noci. Občas ji manžel požádal, aby mu zatančila.
Jednou večer seděl rytíř Charles v křesle. Madlen byla na návštěvě u Rosiny. V místnosti už byla skoro tma, v krbu hořel oheň. Dveře se otevřely a v nich stála Madlen. Na sobě měla lehké hedvábné šaty.
"Dobrý večer, můj pane. Přišla jsem Vám zatančit a potěšit Vás." Řekla Madlen a rychle sklopila oči. Potom začala tančit. Stejný tanec jako tehdy, když přinesla poprvé byliny. Tentokrát už ale neunikla Charlesovým pažím. Když se k němu přiblížila, rychle ji obejmul kolem pasu a posadil si jí na klín. Chtěl, aby mu prozradila, jak se jí tenkrát podařilo nepozorovaně přijít a odejít.
"To je moje tajemství." Zasmála se a zavrtěla hlavou.
"Řekla jsi, že mě chceš potěšit, zůstaneš tu se mnou i v noci? Víš, co čeká vílu, která se stane ženou člověka?"
"Ano, ztratí svou nesmrtelnost. Já ani nevím, jestli jsem dcera víly. A pokud ano, tak ráda vyměním nesmrtelnost v samotě za život v lásce." Řekla Madlen a ještě tu noc tak učinila.

Angelika dokončila příběh, který začal vypravovat Joffrey před rokem.
Ten ji obejmul kolem ramen a řekl:
"I když jsme se nevsadili, čí vyprávění vyhraje, Vy jste zvítězila."
"Ano." Souhlasila Angelika a položila mu hlavu na rameno.
Hrabě de Peyrac ji obejmul a políbil. Angelika mu ovinula paže kolem krku a její ústa odpovídala na jeho polibky.
Joffrey ale rychle přestal.
"Musíme se vrátit do paláce. Hosté se začínají sjíždět a určitě by nás začali postrádat. Sliboval jsem Vám klidnější oslavu, ale obávám se, že to jediné Vám nemohu splnit."
"To nevadí, ráda se znovu uvidím s madame Henriettou a jejím synem."
"Tak to Vás zklamu, madame Henrietta odjela s jedním přítelem do Paříže. Navštívit Roberta. Ten prý poznal příjemnou starší dámu." Vysvětloval Joffrey.
"Starší dámu?" Divila se Angelika.
"Ta dáma má mladou a prý také velmi příjemnou neteř." Doplnil Joffrey.
Angelika se chápavě usmála a dívala se na Joffreyovo oblečení.
Ten se jí zeptal:
"Až skončí hostina, jeden trubadúr by rád přišel zapívat do komnat paní svého srdce. Smí?"
"Ano, smí. Dveře všech komnat bude mít dnes v noci otevřené."
"Jenom dnes v noci?" Divil se Joffrey a šibalsky na Angeliku mrkl.
Angelika se zasmála a odpověděla: "Pokud se paní jeho srdce bude zpěv líbit, tak pro něho zůstanou otevřeny navždy."
Hrabě de Peyrac se sklonil k manželce a řekl: "Tak tím jsem si naprosto jistý."


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 3  [ 117 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské sny: diskuse“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti