Ja a Angelika (muzsky pohled)

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 30 příspěvků ]
Autor Zpráva
Fingon
Předmět příspěvku: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 04 zář 2017, 14:41
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 27
4poziom.slask.pl
Registrován: 22 led 2014, 12:24
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zdravim vespolek, uz jsem se tu pred par lety objevil, ale prilis aktivni jsem nebyl.

Poslyste tedy, chcete-li, jak jsem se k Angelice dostal ja, star zatim porad jeste 31 let, puvodem z Moravy, ale jiz patym rokem zijici ve Vidni...

Moje mama je velika ctenarka, to mam asi po ni. Doma mela slovensky preklad Markyzy andelu a 6x Angelika, ale spolu s filmy jsem to vsechno uspesne ignoroval az do mych (tri?)-nacti let. Tehdy zrovna v televizi ukazovali celou filmovou serii. Po ctyri filmy jsem se pohrdave uskleboval nad nejakym sladakem, dobrym leda tak pro holky.

Az do Angeliky a sultana. Z predchozich dilu jsem videl snad jen upoutavky, ale ten vecer jsem asi nemel nic lepsiho na praci ci co, tak jsem se dival. A nelitoval jsem...

Pak jsem precetl 6x Angelika, videl znovu vsechny filmy tak, jak je hrali v TV, no a konecne jsem se dostal ke kniham. Slovensky jsem tehdy nebyl schopny precist prvni stranku. Nakonec jsem v knihovne ulovil dily Angelika se bouri a Angelika a jeji laska - a uz tehdy jsem si rikal, kruci, skoda, ze ve filmech nepokracovali, tohle je super.

Nakonec zacal Ikar ve spolupraci s Kniznim klubem vydavat celou serii od zacatku, takze jsem konecne precetl Markyzu, Cestu i Krale - a neskutecne me nastvalo, ze na Nezkrotnou se uz nedostalo.

Uplynulo mnoho let. Mezitim jsem si poridil filmovou serii na DVD (predtim jsem nevynechal jedinou reprizu), i kdyz jde o adaptaci znacne povrchni, ma urcite sve kouzlo, navic vycisteny obraz lahodi memu oku filmoveho fanouska.

Kdyz jsem se doslechl o Integrale, vkladal jsem do projektu mnoho nadeji. Proto me zklamalo, kdyz vyslo v ceskem prekladu pouze pet dilu a ani ty uz nejsou v normalni distribuci k sehnani (ceske veci se mi obecne shani spatne, at uz jde o filmy, knihy ci pocitacove hry). Coz o to, poradil bych si i s anglickym prekladem - kdyby situace nebyla jeste tristnejsi, nez v Cesku. Nemecky jsem zkousel cist prvni dil (to byly jeste k dostani prvni casti Integrale - Amazon byl mezitim nucen tuto verzi odstranit), sice jsem rozumel, ale cist v nemcine mi neprinasi poteseni. Jeste bych se mohl naucit francouzsky, Angelika spolu se z vetsi casti neprelozenym dilem Bernarda Werbera by byla tou nejvetsi motivaci...

Takze doufam. Doufam uz leta, ze budu mit moznost precist si kompletni serii v jazyce, kteremu dobre rozumim (cesky nebo anglicky), pokud mozno v co nejuplnejsi podobe (kdyz jsem zde na strankach cetl pohnute osudy dila - a vlastne i autorky, tak jsem nechtel verit).

Kdyz tak premyslim nad svymi zalibami, konicky, oblibenymi zanry filmovymi i literarnimi, Angelika do nich vstupuje zajimavym zpusobem. I kdyz ctu rad fantasy a sci-fi, dokonce i detektivky, pro historickou literaturu mam velkou slabost - a nejlepe, kdyz se zanry prolinaji (takze treba rad ctu historickou detektivku ci science-fantasy). A i kdyz byva Angelika povazovana majoritni populaci za priklad romantickeho kyce, jsem rad, ze jsem si vedom toho, ze romanticka slozka tvori jen mensi cas neobycejne bohateho mixu zanru, kterym minimalne knizni podoba serie oplyva.

Ono je mozne, ze me pamet sali, protoze jsem knihy o Angelice necetl uz mnoho let, kazdopadne si z nich pamatuji momenty, ktere se do filmu nikdy nemely sanci dostat, ale ktere ukazuji hloubku a rozsah vyzkumu, ktere manzelsky par autoru podnikl. A i kdyz jsem si v poslednich letech nasel nahradu v podobe Bertrice Small (dobovka + sex, to na mne funguje skoro tak dobre jako historicka detektivka:), kdyz jsem ted nedavno cetl titul Blaze Wyndham (o nedobrovolne milence Jindricha VIII.), prislo mi to spis jako fan fikce nez jako literatura, kterou si chci opravdu uzit.

PS, moje oblibena vedlejsi postava je Desgrez - a Jean Rochefort jej zahral skvele...


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 04 zář 2017, 17:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pane jo, tleskám, že muž našel odvahu vstoupit do feminizovaného fóra a nebál se přiznat k náklonnosti k Angelice, kterou nepovažuje jen za červenou knihovnu.

Doufám, že se Ti podaří sehnat všechny díly minimálně k přečtení (pokud bys měl přístup k nějaké knihovně v ČR, šance na zapůjčení je velmi vysoká, ale z Vídně to asi dost dobře nepůjde...). Sama jsem dočetla celou sérii nedávno po asi 20leté pauze a musím říct, že před paní Golonovou smekám. A že mě štve, že namísto Integrale nedopsala poslední díl :) . Ale je možné, že by fanouškové byli zklamaní, někdy jsou očekávání lepší než realita :) .

Ad Desgrez: Ten zde má poměrně silné fan zastoupení :) . Je to jedna z nejplastičtěji vykreslených postav a i ve filmu byl ztvárněn výborným způsobem.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 23 zář 2017, 13:47
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidávám se k Penelopě a ráda jsem si přečetla mužský pohled na Angeliku. Knihy se občas objevují v nabídkách českých antikvariátů a mnoho jich má zásilkovou službu. Třeba budeš mít štěstí.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 23 zář 2017, 22:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No ja som už Fingonovi samozrejme nejaké tie knihy na rychlovku samozrejme dodala.

Konečne sa tu zjavil jeden chlap čo sa nepojí v našom babinci ozvať.

A teraz mám na teba poriadný Atentát kamaráde: Videl si už nový Remake Angeliky? :mrgreen: :twisted: :twisted:

Ak nie musíš zhliadnuť, lebo potrebujeme vedieť čo na to povie fundovaný mužský Angelikológ.

https://www.youtube.com/watch?v=4zcgXPjrjAg

:swordplay:


Nahoru
Profil Citovat
Fingon
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 24 zář 2017, 10:00
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 27
Registrován: 22 led 2014, 12:24
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Citovat:
A teraz mám na teba poriadný Atentát kamaráde: Videl si už nový Remake Angeliky? :mrgreen: :twisted: :twisted:

Ak nie musíš zhliadnuť, lebo potrebujeme vedieť čo na to povie fundovaný mužský Angelikológ.

https://www.youtube.com/watch?v=4zcgXPjrjAg
O existenci remaku vim, doneslo se mi uz pred lety, ze se nataci (mimo jine i v Cesku). Pote, co jsem videl prvni trailer, me opustila chut ten film videt... Nedavno jsem si rikal, ze bych to prece jen mohl zkusit, ale nic moc od toho necekam. A pokud, tak na to nebudu urcite koukat v ceskem dabingu :-P

To uz jsem vic zvedavy na Navstevniky III https://www.youtube.com/watch?v=lLPkLaAWObA, i kdyz tedy taky vypadaji priserne.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 24 zář 2017, 12:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Och Fingon!

Ja sa musím červenať, lebo to vôbec nepoznám :oops: :oops: :oops:

Práve tu revem od smiechu až my slzy tečú .... :slzici: :slzici:

A to som zatiaľ stiahla iba dve ukážky:

Návštěvníci - Saracén

https://www.youtube.com/watch?v=CL_EmaxRBCE

Návštěvníci 1 - Není štěchtic

https://www.youtube.com/watch?v=bqCKAkna-DQ

Predpokladám že v tomto prípade bude český Dabing lepší ako nemecký (často to je naopak, napríklad pri francúzskom
originále večere pre blbca, lebo ten nemecký je dosť kritizovaný)

my sme tu na fóre mali návštevníkov aspoň vo Fikciách - Holky písali svoje teleportačné fikcie - alias návštevy u
Joffreya - až budeš mať čas prečítaj si - možno nám raz sám nejakú tú návštevnícku fikciu napíšeš -
Napríklad takú Teleportáciu za Angelikou :mrgreen: :twisted: :twisted:

PS: Pridávam link na nový Angelika Film

https://www.uloz.to/!f99RuBrTk/angelika ... nticky-avi


Nahoru
Profil Citovat
Fingon
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 24 zář 2017, 21:11
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 27
Registrován: 22 led 2014, 12:24
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Navstevniky jsem videl jak v CZ dabingu, tak i s CZ titulky na DVD ve francouzstine. Z nejakeho duvodu mam pocit, ze pro Navstevniky II existuji dva dabingy, protoze v jednom nazyvali navstevnici sve potomky "vnoucek" a v druhem "muj parchant".

Jinak posloupnost je Navstevnici - Navstevnici II - (americky remake Just Visiting/Navstevnici: Cesta do Ameriky) a pak Navstevnici III.

Co se tyce odbornou terminologii nazyvanych "insert fics", nepokousel jsem se o zadnou od doby, co Ruslana vyhrala Eurovizi a ja se do ni platonicky zamiloval :-P

Jinak mam pocit, ze damy to maji s Joffreyem snadnejsi, nez ja bych to mel s navstevou Angeliky, protoze je otazkou, kdy by se za ni clovek mel vydat - a co by melo byt cilem takove navstevy, protoze na nejake intimni sblizeni by nebyl cas, ani prilezitost. Mozna tak na lodi se senem, jinak bud Joffrey nahani ji, nebo ona nejakeho jineho chlapa (Philippe, basnik Spina), nemluve o tom, kdyz nekdo nahani ji (Nicholas), pripadne kdyz ji nekdo znasilnuje (v Louvru, ve vezeni, pri rebelii). I kdyz jsem si jisty, ze by si vetsinu z toho posledniho rada odpustila, minimalne krome prvniho znasilneni v Louvru z toho prece jen mela nejaky "zisk" (pomoc pri ziskavani synu ukradenych cikany, nebo alespon tu holcicku, kterou se nakonec naucila mit rada, jestli se dobre pamatuji).

I kdyz dobry moment by mozna byl po navratu z Ceuty na panstvi Plesiss-Beliere, pred tou revoluci z Poitou...

Popravde bych radeji navstivil takovou Catarinu Sforzu nebo Eleonoru Akvitanskou :-P


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 24 zář 2017, 21:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fingon píše:
Jinak mam pocit, ze damy to maji s Joffreyem snadnejsi, nez ja bych to mel s navstevou Angeliky, protoze je otazkou, kdy by se za ni clovek mel vydat - a co by melo byt cilem takove navstevy, protoze na nejake intimni sblizeni by nebyl cas, ani prilezitost.
Co třeba nezávazný flirt nad sklenkou dobrého vína a dobrým jídlem? Popř. nad čokoládou v době, kdy vedla svůj podnik v Paříži? A nebo tanec na plese ve Versailles? ... Mně tedy těch možností napadá mnoho :) . A třeba by došlo i k nějaké té krádeži polibků v zahradách Versailles ;) . Jen to poslední by nesměl vyhmátnout král, pak by ses musel velmi rychle teleportovat zpátky do současnosti :mrgreen: .


Nahoru
Profil Citovat
Fingon
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 24 zář 2017, 21:58
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 27
Registrován: 22 led 2014, 12:24
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Co třeba nezávazný flirt nad sklenkou dobrého vína a dobrým jídlem? Popř. nad čokoládou v době, kdy vedla svůj podnik v Paříži? A nebo tanec na plese ve Versailles? ... Mně tedy těch možností napadá mnoho :) . A třeba by došlo i k nějaké té krádeži polibků v zahradách Versailles ;) . Jen to poslední by nesměl vyhmátnout král, pak by ses musel velmi rychle teleportovat zpátky do současnosti :mrgreen: .
Ja umim francouzsky leda tak kvaknout Voulez vous choucher avec moi ce soir, to bychom si moc nepopovidali... i kdyz vyzkouset nejaka francouzska vine ze sedmnacteho stoleti, to by mohl byt narez... Podle toho receptu z Angeliky a krale bych se te cokolady asi minul:-P


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 25 zář 2017, 07:02
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fingon píše:

Jinak mam pocit, ze damy to maji s Joffreyem snadnejsi, nez ja bych to mel s navstevou Angeliky, protoze je otazkou, kdy by se za ni clovek mel vydat - a co by melo byt cilem takove navstevy, protoze na nejake intimni sblizeni by nebyl cas, ani prilezitost.P
Dovoluji si malinko nesouhlasit.Návštěva pana hraběte v jakékoliv době vyžaduje značnou přípravu, protože pan de Peyrac je sakramentsky náročný. Na všech frontách. :agree:

Nechci být vůči snad jedinému muži tady nijak indiskrétní, ale rozvíjím tvou myšlenku, že by na intimní sblížení nebyl čas ani příležitost. Vzpomínám si, že snad někde v Angelice a Cestě do Versailles byla pasáž, kdy leží sama v posteli, hladí si holá ramena a přemýšlí, že by si měla pořídit milence. Hledala jsem v rychlosti ten úryvek, ale nenašla. Třeba mi někdo pomůže.

Já jen, že to by mohl být dobrý tip právě na tu návštěvu. :mrgreen: . Ani francouzština by možná nebyla potřeba. :agree:

A mimochodem - ani já nevládnu cizí řečí a vypravila jsem se tam...


Nahoru
Profil Citovat
Fingon
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 25 zář 2017, 08:01
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 27
Registrován: 22 led 2014, 12:24
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Citovat:
Vzpomínám si, že snad někde v Angelice a Cestě do Versailles byla pasáž, kdy leží sama v posteli, hladí si holá ramena a přemýšlí, že by si měla pořídit milence.
Uz jsou to roky, co jsem knihy cetl, doufam, ze se k nim - diky Miriam - brzy dostanu, momentalne mam ale rozectene neco jineho.

Jinak jsem si vzpomnel, ze Angelika mluvi nemecky. Sice to asi bude nejaky svycarsky dialekt (nebo odkud ze byl Vilem Lützen), ale pokud ji rozumela Sorbonne, tak pri trose snahy a trochu praxe by komunikace nemel byt takovy problem...

Jeste vesela myslenka na zaver: zamyslely se damy nekdy nad tim, ze Angelika si (pokud tedy neco nebylo v haremu, tu knihu jsem zatim necetl) pravdepodobne nikdy neholila nohy? Ani podpazdi? Ani... ;-) I kdyz takoveto "vyzvy" bych se osobne nebal...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 25 zář 2017, 09:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fingon píše:
Citovat:

Jeste vesela myslenka na zaver: zamyslely se damy nekdy nad tim, ze Angelika si (pokud tedy neco nebylo v haremu, tu knihu jsem zatim necetl) pravdepodobne nikdy neholila nohy? Ani podpazdi? Ani... ;-) I kdyz takoveto "vyzvy" bych se osobne nebal...
Nemuseli sa zamýšľat lebo našli odpoveď na túto polemiku v knihe :mrgreen:




V předvečer příjezdu do Toulouse přespali v jednom ze sídel hraběte de Peyrac, ve
vzdušném renesančním zámečku. Angelika vychutnávala přepych jednoho ze sálů s mozaikou
vykládaným bazénem. Urostlá Margot jí byla stále v patách. Obávala se, že prachem a horkem cesty
pleť její paní, s jejíž teplou snědostí tajně nesouhlasila, ještě víc ztmavne.
Natírala jí nejrůznějšími mastmi a nakonec jí přikázala, aby se natáhla na lehátko; velice
energicky ji namasírovala a vytrhala jí všechny chloupky. Angeliku ten zvyk, který byl kdysi, za
dob římských lázní, rozšířen ve všech městech i mezi prostým lidem, nešokoval. Nyní se mu
podřizovaly jen urozené dívky z lepší společnosti. Neslušelo se mít na těle jediný přebytečný
chloupek. Zatímco se snažili zdokonalit její tělo, Angeliky se zmocňovala hrůza.
Nedotkne se mě, opakovala si. Raději skočím z okna.


Inak ešte v 80 rokoch sa síce holili nohy, čiže pred 30 rokmi, ale pod pazuchou a intímne miesta nie. :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Fingon
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 25 zář 2017, 11:26
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 27
Registrován: 22 led 2014, 12:24
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
V citaci je podle mne dulezita volba slov, predevsim ve formulaci 'vsechny PREBYTECNE chloupky.' Takova Justine od markyze De Sade byla napsana nejakych 150 let pote, co se Angelika vdala. Protagonista popisuje, jak ji zvrhli mnisi svlekli donaha a zacali ji ohledavat. A i kdyz 'ji rostly chloupky jen tam, kde to priroda zamyslela,' presto nasli jeden chloupek na bradavce a surove ho vytrhli.

Tolik alespon ma interpretace textu... :-p


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 25 zář 2017, 12:58
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
viem že som tak trochu cvok :potapec:
ale ja už skoro 4 roky zbieram a rešeršujem historické materiály vo všetkých možných aj nemožných jazykoch -
(ale či nerobia profi historici to iste???)

takže nezvyknem robiť ukvapené interpretácie alebo závery ;)
a na túto tému sme sa tu niekde už z holkami bavili

že však niesi jediný muž ktorý polemizoval o tom či bola Angelika dole oholená alebo nie :twisted: :twisted: :lol: :lol: , dokazuje aj ďalší úryvok z kanóna :ň

viacej tuto:

http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic.php?f=5&t=190


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 25 zář 2017, 13:15
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Vzpomínám si, že snad někde v Angelice a Cestě do Versailles byla pasáž, kdy leží sama v posteli, hladí si holá ramena a přemýšlí, že by si měla pořídit milence. Hledala jsem v rychlosti ten úryvek, ale nenašla. Třeba mi někdo pomůže.

Já jen, že to by mohl být dobrý tip právě na tu návštěvu. :mrgreen: . Ani francouzština by možná nebyla potřeba. :agree:
Našla jsem v Angelika a král I. tuto pasáž:

Dotkla se prstem jemňoučké pavučinky. Skrz vyšité květy její pleť jako by světélkovala. Krajková vsádka jí sahala až pod ňadra, takže ještě víc vynikly dvě temnější růžičky.
Angelika vztáhla nahé paže a odepínala si z vlasů perlový diadém. Těžké, teple lesklé kadeře jí padly na ramena. A přestože v pase trochu zesílila, jak prozrazovalo prádlo jemné jako
pěna, uznala, že je hezká. Stále ji však pronásledovala zákeřná otázka, kterou jí položil Lauzun: Pro koho?
Pocítila samotu svého dychtivého, a přitom odmítaného těla.
Znovu vzdychla a sehnula se pro rudý taftový župan, do něhož se zimomřivě zahalila. Co bude dnes večer dělat? Není ospalá.


Pokud je to ono, tak do tohoto okamžiku bych se teleportovat nedoporučovala, neb vzápětí se objevil na scéně Filip a ten by asi neměl moc pochopení :) .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 25 zář 2017, 13:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:

Pokud je to ono, tak do tohoto okamžiku bych se teleportovat nedoporučovala, neb vzápětí se objevil na scéně Filip a ten by asi neměl moc pochopení :) .
Práveže mal. :twisted: :twisted: Veď odpovedal že jeho žena je každému k dispozici. :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
Fingon
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 25 zář 2017, 20:56
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 27
Registrován: 22 led 2014, 12:24
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
... a ted si predstavte ten twist, kdyby pak Filipovi bylo nabidnuto, aby se pridal.
(mel jsem kolegyni, ktera psala diplomovou praci na slash. Nemel jsem to cist. Nektere veci clovek z hlavy nedostane)

Kazdopadne si nedovedu moc predstavit, ze by si Angelika udrzovala hladky sestrih i behem sveho pobytu v podsveti nebo na uteku pousti, pripadne na mori s komunitou Hugenotu :-P


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 25 zář 2017, 21:20
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fingon píše:
Kazdopadne si nedovedu moc predstavit, ze by si Angelika udrzovala hladky sestrih i behem sveho pobytu v podsveti nebo na uteku pousti, pripadne na mori s komunitou Hugenotu :-P
Zrovna v souvislosti s těmi indiánkami jsem nad tím přemýšlela... že během plavby rozhodně nebyl na úpravu čas, takže minimálně pov ylodění v Americe by se Pond-Briand toho rouna dočkal :) .


Nahoru
Profil Citovat
Clara
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 26 zář 2017, 00:31
Rytíři
Online
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 dub 2016, 14:48
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já bych řekla, že v tomhle ohledu se měla Angelika možnost chovat jako dáma až poté, co přijela do Quebeku. Po zimě ve Wapassu se totiž zrovna nenudila...


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 26 zář 2017, 19:29
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Když už jsme načali otázku holení u dam, tak já se zamýšlím o holení Joffreho alias Rescatora. Musím si v tom udělat pořádek. V Kandii Rescator měl vousy, jestli se nemýlím.
Když se Angelika s protestanty nalodila na jeho loď, tak na začátku vousy má. Pak si je oholí. Když dojde ke vzpoře a Angelika ho jde prosit za protestanty, tak si všimne, že má vousy. Asi neměl možnost se oholit.
Po vylodění, cestování v Kanadě, během zimy ve Wapassu, si nevzpomínám, že by měl vousy?
Takže se v Americe zase holil, to předpokládám.
Vousy možná nosil v letech, kdy žil jako Rescátor.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 26 zář 2017, 19:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Takže se v Americe zase holil, to předpokládám.
Vousy možná nosil v letech, kdy žil jako Rescátor.
Souhlasím 8) .


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 26 zář 2017, 22:21
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Po vylodění, cestování v Kanadě, během zimy ve Wapassu, si nevzpomínám, že by měl vousy?
Takže se v Americe zase holil, to předpokládám.
Vousy možná nosil v letech, kdy žil jako Rescátor.
nie vo Wapassu sa neholil, sám tvrdil, že Indiáni nemajú radi zarastených chlapov (bolo to v 7.dieli) a myslím, že ani potom sa neholil, pretože v románe sa často píše ako sa Angelika dívala na jeho zjazvenú tvár a ako vystupovali jazvy z jeho tváre ale o brade (po vašom vousy) sa nepíše... :disagreement:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 26 zář 2017, 22:33
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie, tomu nerozumím, jestliže neměl vousy po vašem bradu, tak se holil.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 27 zář 2017, 10:08
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Errnie, tomu nerozumím, jestliže neměl vousy po vašem bradu, tak se holil.
zle som to napísala, nie nemal bradu, čiže sa holil... :agree:
chcela som to sformulovať inak, a potom som to "ne" zabudla vymazať, chodil oholený ;)


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 27 zář 2017, 11:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Neměli bychom příspěvky stran ochlupenosti a ovousení přesunout do jiného tématu? :)


Nahoru
Profil Citovat
Fingon
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 03 říj 2017, 22:25
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 27
Registrován: 22 led 2014, 12:24
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Neměli bychom příspěvky stran ochlupenosti a ovousení přesunout do jiného tématu? :)
Dovolte mi uzavrit tema nasledujicim citatem ze serialu caliFornication:

While I'm down there, it might be nice to see a hint of pubis. I'm not talking about a huge'70s playboy bush or anything, just something that reminds me that I'm performing cunnilingus on an adult." (Hank, played by David "Fox Mulder" Duchovny).

Jinak se mi konecne podarilo docist dalsi z pohrobkovskych trilogii navazujicich na Asimova (cca 1500 stran), coz minimalne vzhledem poctu stran je, myslim, docela dobra rozcvicka pro Angeliku.

Navic jsem si stanovil nasledujici vyzkumny program: mira explicity erotickych scen u Anne Golon (1921 - 2017) ve srovnani s Bertrice Small (1937 - 2015) a Jean M. Auel (1936) aneb Chodil Joffrey de Peyrac do sklepa na smetanu?


Nahoru
Profil Citovat
Fingon
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 28 říj 2018, 22:50
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 27
Registrován: 22 led 2014, 12:24
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zhruba pred rokem se me kdosi (Miriam) ptala na muj nazor na remake Angeliky, dokonce mi byl podstrcen link na uloz.to s ceskym dabingem.

Takze nyni mohu oficialne oznamit, ze uz jsem to videl. V dabingu nemeckem, zaplatil jsem za to presne 99 eurocentu.

Reknu to asi takhle: casting nove Angeliky se podaril v tom smyslu, ze ta herecka vypada dost dobre. Nedela mi problem prijmout Angeliku v jeji podobe. Co se tyce muzskych roli - meh, tady s prehledem vede verze puvodni.

Puvodni filmy jsem videl nekolikrat dokola, tady to na druhe divani nevidim... To uz radsi ty Versailles.



Jinak jsem nedavno poprve docetl Angeliku a Novy svet, Ani zde jsem nebyl uplne nadseny, ta puvodni dynamika hledani Joffreye je pryc a dej se trochu vlece. Snad budou nasledujici dily lepsi, jsem hodne zvedavy na Quebec.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 29 říj 2018, 11:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fingon píše:
Puvodni filmy jsem videl nekolikrat dokola, tady to na druhe divani nevidim... To uz radsi ty Versailles.
Mrkni se na popis filmu na stránkách: https://www.angelique.cz/angelika-filmy ... eitoun.php
Souhlasím s tím, že když jsem to viděla poprvé (aniž bych knihy či původní snímky měla nějak v paměti), nepřišlo mi to tak hrozné a docela dost momentů se mi tam i líbilo. Ovšem souhlasím s tím, že kupa věcí je tam záležitostmi rozumu a po citové stránce nepůsobí, a proto nemají takovou odezvu jako Borderieho verze. Ta je sice taky plná nesrovnalostí a třeba i nesmyslů, ale celkový dojem je půvabný a má svoje kouzlo.

Když jsem si knihy přečetla a shlédla Zeitounův snímek podruhé, už se mi nelíbil vůbec - odchylky od předlohy (např. vyzdvižení role Filipa či propastný věkový rozdíl mezi ústřední dvojicí) bych skousla, ale nedala jsem tam už ty historické blbiny. Z herců mne nejvíc zaujal asi princ de Condé, u Lanvina bych si dokázala představit, že kdyby byl o pěkných pár let mladší, mohl by být na Joffreye dobrý. Nu a Nora jako Angelika - za mne jí chybí nějaké výraznější charisma a šmrnc, pro mne je prostě Angelikou Mercierka :) .
Fingon píše:
Jinak jsem nedavno poprve docetl Angeliku a Novy svet, Ani zde jsem nebyl uplne nadseny, ta puvodni dynamika hledani Joffreye je pryc a dej se trochu vlece. Snad budou nasledujici dily lepsi, jsem hodne zvedavy na Quebec.
Osobně jsem poprvé četla ve 13ti a nebavilo mne to skoro vůbec, v paměti mi uvízly jen střípky a ty mne nijak nepoznamenaly. Ale při druhém čtení loni (nebo už to bylo předloni??) mi tenhle svazek přišel jako jeden z těch dobrodružnějších, je tam docela dost akce a zvratů + evokuje mi to knihy od Coopera (Lovec jelenů, Poslední mohykán). Nicméně stále mám nejraději knihy zhruba po Angelika se bouří, které mají ještě nějakou vazbu na filmy, ty mne poznamenaly podprahově a opravdu silně.

Jsem zvědavá, jak Tě zaujme Quebec, kde už je to víc zalidněné a začíná se intrikařit ;) .


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 29 říj 2018, 12:44
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Angelika a Nový svět patří k mým oblíbeným dílům. Líbilo se mi vylíčení dobrodružství a pěkné popisy přírody. Taky popis sžívání Angeliky a Joffreho.
Nejoblíbenější a podle mě i nejlepší je díl Angelika a její láska. Tam se hodně píše o tom, jak žil Joffrey po "popravě." Doplňuje děj předchozích dílů.


Nahoru
Profil Citovat
Maira
Předmět příspěvku: Re: Ja a Angelika (muzsky pohled)
Napsal: 29 říj 2018, 20:49
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 183
Registrován: 17 srp 2010, 14:19
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fingon píše:
Jinak jsem nedavno poprve docetl Angeliku a Novy svet, Ani zde jsem nebyl uplne nadseny, ta puvodni dynamika hledani Joffreye je pryc a dej se trochu vlece. Snad budou nasledujici dily lepsi, jsem hodne zvedavy na Quebec.
Mne sa časom diely Angeliky v Novom svete stali obľúbenejšími ako tie staré. Mojim obľúbeným dielom je práve Anglika v Quebecu. Skvele sa hodí k zimnej atmosfére :)


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 30 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské příběhy“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti