Moje zkušenost s Angelikou

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 8 příspěvků ]
Autor Zpráva
Musichetta
Předmět příspěvku: Moje zkušenost s Angelikou
Napsal: 08 črc 2019, 18:10
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 5
4poziom.slask.pl
Registrován: 08 črc 2019, 13:08
 
Zdravím všechny milovníky a milovnice Angeliky na tomto webu a jsem ráda, že se můžu přidat :) . Pro úvod si dovolím napsat něco o tom, jak se vyvíjel můj vztah s Angelikou, i když na tom asi nebude nic mimořádného.
S filmovou Angelikou jsem se poprvé setkala někdy ve věku kolem deseti let, nebo možná ještě dřív, když se na ni dívali rodiče. A nemohu říct, že by tehdy mé první dojmy byly kladné – v tom věku jsem samozřejmě spoustu věcí nechápala, při různých drsnějších záběrech z bojů apod. jsem si zakrývala oči, ze scény, kde umírá Nicolas, jsem nemohla spát a dodnes si ze mě maminka dělá legraci, že jsem se jí zděšeně ptala, co se děje, když Angeliku někdo znásilňoval. Dále si vzpomínám např. na takové věci, jako že mě hrozně rozesmálo, když toulouský arcibiskup říkal Joffreyeovi, že jeho doutník vypadá jako lejno, nebo že Colin Paturel se mi zdál jako starý muž – ty jeho světlé zaprášené vlasy jsem vnímala jako šediny :mrgreen: . Doopravdy jsem začala mít Angeliku ráda tak kolem dvanácti let – tehdy jsem poprvé viděla všechny filmy celé a začala jsem se zajímat i o knihy, s maminkou jsme je po večerech četly a Angelika se stala mou první velkou vášní tohoto druhu, příběhem, který opravdu silně zasáhl do mého života a hodně mě ovlivnil. Díky ní jsem si také oblíbila Francii a byla jsem u vytržení, když jsme s rodiči navštívili Paříž a já jsem mohla vidět Versailles, Louvre, Nový most, bývalé náměstí de Gréve a podobná místa.
Mou velkou láskou se stal zejména Nicolas – jistě hlavně pod vlivem okouzlujícího a romantického Giuliana Gemmy z filmu (to je prostě pro mě jeden z nejkrásnějších chlapů, jaké jsem kdy za život viděla), ale i knižního Nicolase jsem si oblíbila, milovala jsem ho celou silou svého pubertálního srdce a kvůli němu jsem i obecně měla ráda bandity, zbojníky a podobné. A protože mi bylo líto Nicolasovy smrti, vymýšlela jsem spoustu různých možností, jak se příběh mohl odehrávat jinak, aby nezemřel. Smrt svých oblíbených hrdinů jsem zkrátka vždycky snášela špatně. Taky jsem většinou přeskakovala začátek třetího dílu filmu, kde umírá Philippe, protože pohled na něj jsem nemohla snést.
Jednu dobu jsem se Angelice věnovala s extrémní intenzitou, až jsem se jí asi nějak přesytila a nastalo období, kdy jsem se jí téměř nevěnovala. V relativně nedávné době jsem se k ní ale znovu vrátila a opět je ze mě fanynka – a je zajímavé sledovat, jak ve svých dnešních dvaadvaceti letech se pochopitelně dívám na spoustu věcí jinak než v těch dvanácti, čtrnácti apod. Patrně se změnil i můj vkus na muže, protože mnohem víc než Nicolas mě teď přitahuje Philippe – asi už dávám přednost kultivovanějším typům a zároveň mě přitahuje ten typ muže, který je krásný a zároveň má chladné a tvrdé chování. Zejména knižní Philippe je pro mě hodně zajímavý psychologicky a já velmi ráda rozebírám psychiku svých oblíbených hrdinů.
Viděla jsem i novou Zeitounovu Angeliku, a i když na první, druhé i třetí zhlédnutí jsem k ní měla značně rozporuplný a nepříliš pozitivní postoj, pořád jsem ji nechtěla zavrhnout a doufala jsem, že si ji přece jen oblíbím, a to se nakonec i stalo :) .


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Moje zkušenost s Angelikou
Napsal: 09 črc 2019, 09:11
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Také Tě tu vítám a přeji příjemný pobyt!

Děkuji za Tvůj příběh a souhlasím s Jeanne, že pokud máš nějaké literární puzení, rády si přečteme něco víc o Nicolasovi i Filipovi! Druhý zmíněný tu sice fikce má, ale na můj vkus (protože ho také považuji za postavu s velkým potenciálem) je jich málo :) . A Nicolas stojí zcela mimo zájem, s výjimkou dvou mikrofikcí v sekci zábavy:

http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic. ... =90#p22932
http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic. ... 105#p23027

Ať se Ti tu líbí! ;)

P.S.: A klidně sem pozvi i maminku ;) .


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Moje zkušenost s Angelikou
Napsal: 09 črc 2019, 14:07
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidávám se děvčatům a přeji mnoho hezkých chvilek tady na foru - je tady tolik zajímavostí :agree: , že se přiznám, že mi mnohé už vypadly z paměti.
A také se připojuji k přání, že by bylo fajn si někdy přečíst fikci o Nicolasovi nebo Filipovi. Tvá věta, Musichetto, že : ..."Pro úvod si dovolím napsat něco o tom..." v sobě skrývá naději.


Nahoru
Profil Citovat
Musichetta
Předmět příspěvku: Re: Moje zkušenost s Angelikou
Napsal: 09 črc 2019, 21:39
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 5
Registrován: 08 črc 2019, 13:08
 
Děkuji za milé přivítání, věřím, že se mi tady bude líbit :) S mými fan-fiction uvidíme, jestli budu mít odvahu se s nimi sdílet, jsou z většiny psány už před pár lety, tak bych je musela trochu oprášit :D


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Moje zkušenost s Angelikou
Napsal: 14 črc 2019, 17:20
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Byly doby, kdy o Filipovi začala psát Precious nadějné fikce, ale bohužel skončila v nejlepším :disagreement: Na druhou stranu to znamená, že ne všichni potenciálně zajímaví chlapi jsou "rozebraní" - a tady tě musím varovat, dodržujeme nepsané pravidlo BFF, že jedna druhé nelezeme do zelí :tongue: :twisted: :love:

Ať už fikce budou, nebo nebudou, těšíme se na tvé postřehy a nový svěží vítr! :sailor:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Moje zkušenost s Angelikou
Napsal: 14 črc 2019, 20:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dasha píše:
Na druhou stranu to znamená, že ne všichni potenciálně zajímaví chlapi jsou "rozebraní" - a tady tě musím varovat, dodržujeme nepsané pravidlo BFF, že jedna druhé nelezeme do zelí :tongue: :twisted: :love:
Filip i Nicolas jsou ale "volní", ne? Takže zatím žádný strach 8) .

A jen tak na okraj: Já si klidně ráda přečtu nějakou hezkou fikcičku o Desgrezovi i z jiného, než vlastního pera ;) .


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Moje zkušenost s Angelikou
Napsal: 14 črc 2019, 21:40
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
dasha píše:
Na druhou stranu to znamená, že ne všichni potenciálně zajímaví chlapi jsou "rozebraní" - a tady tě musím varovat, dodržujeme nepsané pravidlo BFF, že jedna druhé nelezeme do zelí :tongue: :twisted: :love:
Filip i Nicolas jsou ale "volní", ne? Takže zatím žádný strach 8) .

A jen tak na okraj: Já si klidně ráda přečtu nějakou hezkou fikcičku o Desgrezovi i z jiného, než vlastního pera ;) .
Myslím, že volní by měli být všichni (vlastně se jich ani neodvažuji ptát). Jsou to přece chlapi, a ne ledajací.

Vždyť kolik tváří měl třeba takový Joffrey de Peyrac? Nebo Nicolas, Desgrez, Filip? Na dlouhé týdny, měsíce či dokonce roky vypadli ze stránek knih o Angelice. Co všechno před čtenáři zatajili :roll: , o tom můžeme jen spekulovat.

Zde příklady :
Přistihla jsem pana hraběte u bazénu a byl tak zlatý, že bych mu i guláš uvařila. A pak jsem se vypravila za Rescatorem na Mořského orla :sailor: a byl sakra nebezpečný :agree: . (Mimochodem, vzkázal si tenkrát pro Jeanne - tak si troufal).
Nebo Desgrez a jeho cukrbliky s Annou - kdo by to byl do něj řekl?


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Moje zkušenost s Angelikou
Napsal: 22 črc 2019, 12:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Doufám, že také něco napíšeš do Filipova tématu ;)

http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic.php?f=3&t=124


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 8 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské příběhy“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů