Joffrey de Peyrac

Odpovědět   Stránka 4 z 5  [ 221 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 »
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 09 srp 2016, 21:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Súhlasím. :agree: Ešte že sa mu podarilo utiecť. :ok:


Nahoru
Profil Citovat
suhana@azet.sk
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 04 zář 2016, 11:59
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 9
Registrován: 04 zář 2016, 11:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Čo mne na Jofreyovi jedine vadí je to ,že mal možnost svojích synov zobrat skôr Angelike a poslat ich do bezpečia na dobré školy alebo sám ich učit aj niečomu na vyše čo šlachtické deti v tú dobu ešte nevedeli Biologiu , Fyziku , Chemiu , elektrotechniku .Čo ja viem kedže bol Jofrey aj v Azii tak trebars Azijským bojovým umeniam aj jazykom.A čomu sa čudujem ,že Jofrey ked bol tak všestrane vzdelaný tak si svoje lode mohol dat postavit s nových materialov alebo vymysliet technické vymoženosti do nich .Všetky europske jazyky , americke jazyky (indianske ) A ešte sa chcem spýtat zostali Jofrey a Angelika v poslednej knihe spolu ? Alebo sa rozišli ?A ešte k vzdelaniu podľa mňa by Florimondovi ani Cantorovi nezaškodilo manualne všestrane vzdelanie ( murárstvo , stolarstvo, rezbárstvo amnohé dalšie )


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 04 zář 2016, 14:51
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
suhana@azet.sk píše:
A ešte sa chcem spýtat zostali Jofrey a Angelika v poslednej knihe spolu ? Alebo sa rozišli ?A ešte k vzdelaniu podľa mňa by Florimondovi ani Cantorovi nezaškodilo manualne všestrane vzdelanie ( murárstvo , stolarstvo, rezbárstvo amnohé dalšie )
odporúčam prečítať, všetky od 7. dielu po 14. diel.. ....
áno, Angelikinou životnou láskou bol Joffrey, po tom všetkom čo prežili a prekonali, odlúčenia, zima vo Wapassou, Quebec, narodenie dvojičiek a všetko ostatné, myslím, že im iné nezostávalo len zostať spolu , lebo si boli súdení...
nemohli by už žiť bez seba, to čo po rokoch našli, tú ozajstnú lásku, čo odpúšťa, prekonáva a je večná...
tí dvaja boli šľachtici a žili naspäť u Dvora, vo Versailles... Florimond bol dedič, prepral otcove tituly a bol ako dedič aj braný u Ľudovíta XIV.
možno aj mali základné manuálne vzdelanie, ale podľa mňa by im to bolo úplne nanič, žili na dvore, boli vychovávaní na šľachtický spôsob života s tým, že preberú otcov majetok (teda aspoň FLorimond)


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 04 zář 2016, 15:53
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
suhana@azet.sk píše:
....alebo sám ich učit aj niečomu na vyše čo šlachtické deti v tú dobu ešte nevedeli Biologiu , Fyziku , Chemiu , elektrotechniku .Čo ja viem kedže bol Jofrey aj v Azii tak trebars Azijským bojovým umeniam aj jazykom.A čomu sa čudujem ,že Jofrey ked bol tak všestrane vzdelaný tak si svoje lode mohol dat postavit s nových materialov alebo vymysliet technické vymoženosti do nich .Všetky europske jazyky , americke jazyky (indianske )....
Pro postavu hraběte mám velkou slabost, ale nevím, jestli toto všechno zvládal a zvládnout mohl. Jeho den by musel mít alespoň 48 hodin. A i tak...kdy by potom vzal čas na všechny ty krásky ve svém životě? :D


Nahoru
Profil Citovat
Katra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 04 zář 2016, 18:27
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 370
Registrován: 08 úno 2008, 05:03
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:

Pro postavu hraběte mám velkou slabost, ale nevím, jestli toto všechno zvládal a zvládnout mohl. Jeho den by musel mít alespoň 48 hodin. A i tak...kdy by potom vzal čas na všechny ty krásky ve svém životě? :D
Tak to by vedel iba on sam povedat 8)


Nahoru
Profil Citovat
suhana@azet.sk
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 04 zář 2016, 18:48
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 9
Registrován: 04 zář 2016, 11:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mne len nejde do hlavy či sa Jofrey s Angelikou nebali pohlavnych chôrob ked chodili s kade kým do postele . Neverím ,že ani jeden s nich nedostal kvapavku a iné kamarátky promiskuity. Jofrey nebol dokonalý preože ženy boli jeho slabost , ale si myslím ,že by on omnoho lepšie prijal Charlesa Henryho ako Phillip jeho synov . Jofrey nebol dokonalý ,ale bol si toho vedomý ,že Angelika mu verná či citovo aj fyzicky nikdy nebude a ani nebola . A myslím si ,že Jofry mal oveľa tažší život ako Phillip . Pod Jofreyom teda postavou si predstavujem Hrithika Roshana alebo Anthony Delona


Nahoru
Profil Citovat
Maira
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 18 led 2017, 13:06
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 183
Registrován: 17 srp 2010, 14:19
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Myslím si, že Joffrey sa o svoje deti nezaujímal a nechcel ich k sebe zobrať preto, lebo keď sa dozvedel, že sa Angelika znovu vydala, žije pri dvore, je dobre postarané aj o deti. Predpokladal, že sa dobre o ich deti stará. On by im mohol poskytnúť len riskantný život v Stredomorí.

Keď mu však osud prihral Cantora, tak ako to aj AG opisuje, tak si ho vzal. Ale opäť nepátral po Florimondovi, lebo mu Cantor povedal, že ten s matkou žije na dvore, že Florimondovi sa tam páči.

Dievčatá, vtedy ešte nefungovala striedavá výchova.... :lol:

No a keď už Joffrey nemôže byť Vodnár, tak myslím, že fakt sa na neho hodí najviac Lev, čo zodpovedá aj predpovedi Voisinovej. Býk rozhodne nie, to sú veľmi zemské a materiálne znamenia - viem z vlastnej skúsenosti, mám to doma... :roll:


Nahoru
Profil Citovat
Maira
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 28 zář 2017, 10:42
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 183
Registrován: 17 srp 2010, 14:19
Kontaktovat uživatele: SZ
 
A takto sa vyjdadril o Rescatorovi, teda vlastne Joffreyovi, Osman Ferradži:

Když viděla, že Osman Ferradži znovu zvedá dalekohled k nebi, osmělila se ho přerušit:
„Znal jste ho, Osmane beji? Není také čaroděj jako vy?“

Pomalu sklonil hlavu.
„Možná, ale jeho kouzla vycházejí z jiného zdroje než má… Skutečně jsem se však s tím křesťanem setkal. Mluví arabsky a dalšími jazyky, jenže jeho slova jen obtížně pronikají do mého myšlení. Stojím před ním jako člověk minulosti před cestovatelem, jenž přichází z obzorů zatížených průsvitem do budoucnosti. Kdo ho může přijmout? Kdo ho pochopí? Ve skutečnosti ho dnes ještě nikdo nemůže chápat.“


A v tejto súvislosti mi opäť rezonuje otázka: kde sa taký človek môže chcieť usadiť? Ak teda vôbec niekde...


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 28 zář 2017, 11:20
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Maira píše:
A v tejto súvislosti mi opäť rezonuje otázka: kde sa taký človek môže chcieť usadiť? Ak teda vôbec niekde...
To je dobrý postřeh...

Možná jeho "kořeny" a vazbu na místo, kde pobývá, tvoří pouze milovaná žena a rodina... Což je vlastně taková šalamounská odpověď - že by se usadil kdekoli, kde by byla i ona a jejich děti...


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 28 zář 2017, 18:16
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Maira píše:
A v tejto súvislosti mi opäť rezonuje otázka: kde sa taký človek môže chcieť usadiť? Ak teda vôbec niekde...
To je dobrý postřeh...

Možná jeho "kořeny" a vazbu na místo, kde pobývá, tvoří pouze milovaná žena a rodina... Což je vlastně taková šalamounská odpověď - že by se usadil kdekoli, kde by byla i ona a jejich děti...
V Quebecu, když váhali, zda odjet, nebo zůstat, tak řekl Angelice, aby to rozhodla ona. On se jejímu přání přizpůsobí. Angeliku to překvapilo, že chce muž následovat ženu. Jemu to problém neďělalo.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 28 zář 2017, 18:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:

V Quebecu, když váhali, zda odjet, nebo zůstat, tak řekl Angelice, aby to rozhodla ona. On se jejímu přání přizpůsobí. Angeliku to překvapilo, že chce muž následovat ženu. Jemu to problém neďělalo.
To je celý Joffrey. :ach: Vždy sa odlišoval od všetkých ostatných chlapov.


Nahoru
Profil Citovat
Maira
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 28 zář 2017, 20:01
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 183
Registrován: 17 srp 2010, 14:19
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nuž, ale ako poznám Angeliku, tiež by nešla tam, kam by sa Joffreymu nepáčilo.... :D. Veď aj preto sa rozhodla zostať v Amerike. A či je lepšia pre jeho prácu Amerika alebo Európa? Asi obe. Budú mať krásny dom v New Yorku a jeden krásny vo Francúzsku, som sa rozhodla. Len vo Francúzsku neviem kde presne, lebo Angelika nemôže byť vo Versailles stále, takže kde dámy? :)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 28 zář 2017, 20:32
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mají přece palác ve čtvrti Marais. Joffrey by třeba mohl ve Francii zakoupit nějaký zámek mezi Paříží a Toulouse. Nechat ho opravit a zařídit co nejpohodlněji.


Nahoru
Profil Citovat
Maira
Předmět příspěvku: Re: Zbierka Joffreyových zlomyselností
Napsal: 09 říj 2017, 09:21
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 183
Registrován: 17 srp 2010, 14:19
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ako Joffrey myslel na Angeliku a aký mal k nej vzťah v 14.časti:

"Věděl, že myslí na Honorinu a že jen jeho mužná paže, objímající ji kolem ramen, jí může v tom trápení trochu ulevit. Oba mlčky kráčeli po horní palubě a zakotvená loď je jemně kolébala. Letní opar, sice vlahý, ale stejně hustý jako zimní mlha, je skrýval před světem a tlumil i zvuky ze břehu.

Joffrey de Peyrac si říkal, že Angeličino chování může někdy lidi zaskočit. Jemu se to líbilo. Byla prostě taková.

Král na ni čeká. Sní o ní ve svém versailleském paláci. Uprostřed poct a nádhery velkolepého dvora je tajnou, ale jednou z nejdůležitějších starostí tohoto nejmocnějšího panovníka na světě, dosáhnout svou bezmeznou trpělivostí a nezměrnou velkorysostí toho, aby se Angelika de Peyrac jednoho dne uráčila opustit temné a ledové americké končiny a objevila se u jeho dvora. A tady, u řeky Saguenay, se v divokém vnitrozemí skrývá irokézský náčelník Uttaké, pomalovaný válečnými barvami a s vysoko vyčesaným ohonem vlasů, Uttaké, nejzarytější nepřítel Nové Francie, jenž kráčí vstříc Joffreyi de Peyrac, aby věnoval většinu času určeného rozhovoru o válečném tažení vyprávění o ní, které říká Kawa, Jasná hvězda. Jeho spolubojovníci dosvědčí, že tahle žena ho ošetřovala a vyléčila ze zranění v Katarunku poté, co ho zachránila před skalpovacím nožem Abenakise Piksareta, jeho úhlavního nepřítele.
Daleko důležitější než všechny mírové smlouvy s guvernérem Frontenakem se v dýmu z ohňů a kalumetů, kolujících od úst k
ústům, zdál být hrdinský epos o legendární Angelice, té nádherné aokouzlující ženě, která teď právě smutně kráčí po jeho boku.

A Joffrey věděl, že mezi těmito dvěma krajními případy: francouzským králem v daleké Evropě a indiánským náčelníkem, jenž přísahal, že vyhubí všechny kanadské Francouze, existuje ještě mnoho nejrůznějších mužů vládců i chudáků, mudrců i bláznů, fatalistů či zoufalců , kteří jí zkřížili cestu a už navěky si ponesou vzpomínku na ni jako zářivé světélko na temné cestě životem. Okouzlila je svou krásou, dojala svým hlasem, potěšila svou přítomností natolik, že na ni už nikdy nezapomenou.

A všichni ti oddaní obdivovatelé by byli zřejmě velice překvapeni, kdyby věděli, jakou moc má nad tímhle údajně nepřístupným, tvrdým a zapomnětlivým srdcem malá sedmiletá dívenka s měděnými vlásky pod zelenou čepičkou, kterou nechala tam daleko tančit se stejně starými holčičkami.

Joffrey ji chápal, nesmál se jí. A tak vedle sebe kráčeli a dovolili si zabývat se vlastními duševními strastmi, na což jim v jejich dobrodružném, nebezpečném životě, plném odpovědnosti za budoucnost mnoha jiných, obvykle nezbýval čas. Jak je jim spolu dobře, říkal si. A připomínal si svou výpravu k Saguenay: celou tu dobu na ni s úzkostí myslel. Udiveně si kladl otázku, jak si mohl před několika lety při jejich příjezdu do Nového světa myslet, že ji nechá celou zimu v Gouldsboru a sám se se svými muži vydá do vnitrozemí? Dnes si to vůbec nedokázal představit. Jen s ní se život rozzáří. Objal ji pevněji. "




Muž, ktorý takto myslí o svojej žene nemôže ísť k Desgrezovi a ponižovať sa tým, že sa bude vypytovať na jej dávnu minulosť, aj keby bola hocijako zaujímavá. Môže sa to dozvedieť náhodou, aby si ešte viac uvedomil, aký bol k nej nespravodlivý a aby sa utvrdil, že už nikdy viac nedopustí, aby boli oddelení. Okrem toho, on na jej bývalých milencov v tom období už nežiarlil.

Je mi to ľúto, ale to, aby Joffrey sa pri Desghrezovi správal malicherne, tomu som ja neuverila a neuverím... :disagreement: Áno, páčilo sa mi to, že sa to dozvedel, ale nie vypytovaním sa.

A čo sa týka provokovania, to áno, to on bude stále provokovať, ale nebol a ani nebude pri tom malicherný. Myslela som veľakrát, aké ťažké bolo v tej dobe byť vzdelaným, vizionárom. On si robil srandy z hlupákov, z malomeštiakov, ako to hovoril, ale nie samoúčelne, resp. stále za tým bol istý cieľ, čo tým chcel dosiahnuť. Veď aj Becherovi všetko vysvetľoval trpezlivo, neurážal ho, napriek tomu, že to bol zjavný hlupák a ešte aj Joffreya nenávidel.

S Bernom "bojoval" lebo si nebol istý ešte Angelikou a ani ju vtedy poriadne nepoznal. Čo mne sa nepáčilo na Joffreyovom správaní okrem zatajenia synov je to, aký bol krutý, keď sa dozvedel, že mu bola "neverná" so Zlatou bradou. To, že ju udrel. Ale viem si predstaviť, že by sa to mohlo stať, lebo v podstate je každý muž ješitný, keď sa príde na niečo také. Akýkoľvek vedec by to bol.... :mrgreen:

PS: sorry za tak dlhý príspevok, ale snažila som sa vysvetliť svoj dôvod nesúhlasu.... :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 22 bře 2019, 12:46
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Príspevok je fajn Maira :ok: a neavdí že je dlhý, ja a Penelopa tu zvykneme písať oveľa dlhšie triády. :mrgreen:

Ja prispejem svojou troškou do mlyna vysvetlením ako Joffrey k jízve prišiel:


"Máte hlas, před nímž bledne závistí velký italský zpěvák Maroni :trubadur: , jste vynikající básník,
dokážete - madame promine - naprosto okouzlit jakoukoliv ženu."
"A co tohle?"
Angelice se sevřelo srdce, protože vytušila, že si Joffrey de Peyrac položil ruku na
znetvořenou tvář.
Arcibiskupovy rozpaky se změnily ve zlobnou grimasu.
"Nevím, jak to děláte, že na to všichni zapomenou. Jste poněkud příliš talentovaný, věřte
mi!"
"Vaše obžalovací řeč mě překvapuje a znepokojuje," řekl pomalu hrabě. "Až dosud mi
nedošlo, že vzbuzuju takovou závist. Měl jsem naopak vždycky dojem, že si se mnou život krutě
zahrává."
Naklonil se a oči mu zářily jako v předtuše, že se dobře pobaví.
"Víte, monsignore, že jsem do jisté míry hugenotský mučedník?"
"Vy a hugenot?" vykřikl zděšeně kněz.
"Řekl jsem: do jisté míry. Vysvětlím vám to.


Po narození mě matka svěřila kojné, kterou nevybrala podle její víry, ale podle velikosti prsou. Ta chůva byla hugenotka. Odvezla mě do vesnice v Cévennes, která patřila jakémusi reformovanému šlechtici. Nedaleko odtud, jak už to
bývá, žil jiný šlechtic a rozkládaly se tam katolické vesnice. Nevím, jak k tomu došlo.
Byly mi tři roky, když se katolíci a hugenoti do sebe pustili. Má chůva a ženy z vesnice se
uchýlily na zámek reformovaného šlechtice. Uprostřed noci ho přepadli katolíci. Všechny pobili a
zámek zapálili. Já jsem měl tvář natřikrát proťatou šavlí a vyhodili mě oknem ze druhého patra na
zasněžený dvůr. Sníh mě zachránil před hořícími troskami, které padaly kolem mě.Ráno se jeden z
katolíků vrátil pro kořist, poznal ve mně dítě toulouských pánů, sebral mě, dal si mě do putny na
záda spolu s Margot, kterou kojila stejná kojná a která se jediná zachránila z té hrůzy. Muž zažil
několik sněhových bouří, než dorazil k jihu. Když došel do Toulouse, ještě jsem žil. Matka mě
položila na prosluněnou terasu, svlékla mě a zakázala lékařům, aby se mě dotkli; tvrdila, že by mě
dobili. Tak jsem dlouhá léta ležel na slunci. Chodit jsem se naučil až ve dvanácti letech. V šestnácti
jsem odplul. Proto jsem měl tolik času studovat. Nejprve díky nemoci a nehybnosti, později díky
cestování. Na tom není nic podezřelého."



Po chvíli ticha řekl arcibiskup zadumaně:
"Vaše vyprávění mnohé vysvětluje. Už mě neudivuje vaše sympatie k protestantům."
"Nechovám žádné sympatíe k protestantům."
"Řekněme tedy vaše antipatie ke katolíkům."
"Nemám antípatie ke katolíkům. Jsem, vážený pane, člověk zakotvený v minulosti a špatně
snáším naši současnou netolerantnost. Měl jsem se narodit o jedno dvě století dřív, v době
renesance, což zní daleko něžněji než reformace, kdy francouzští baroni objevovali Itálii a jejím
prostřednictvím nádherné dědictví antiky: Řím, Řecko, Egypt, biblické země."
Monsignore de Fontenac sebou téměř neznatelně cukl, což Angelice neuniklo.


-----------------------------

Margot - Joffreyova mliečna sestra a Angelikyna komorná k tomu tiež vraví svoje:

http://angelique.cz/phpBB321/viewtopic.php?f=3&t=851

A jízvu :scar: sme podrobne rozoberali tuto:

http://angelique.cz/phpBB321/posting.ph ... =6&p=25011


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 26 kvě 2020, 21:16
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Když jsem se nedávno zapojila do kvízu, jak dobře znám hraběte de Peyrac, pohořela jsem na jeho výšce. Tipovala jsem max. 190 . A nebyla jsem jediná, např. Mimi napsala :
Ta výška 214 cm mě také dost překvapila. To jsem teda nikdy netipovala.

A Moirra pak uvedla, že Fantine z knihy přišla na to, jak byl hrabě vysoký. Uniklo mi a opravdu mě zajímá , jak jeho výšku odvodila. A vzpomněla jsme si na tuto "záhadu", když jsme narazila na tento článek :
https://www.prozeny.cz/clanek/vysoke-hv ... _campaign=

Ten první basketbalista má "jen " o 2 cm více než hrabě, ale když se vedle něj postaví obyčejná ženská, působí ten obraz docela komicky. 214 není vysoký, je to extrémně vysoký.
Můžu se tedy zeptat, jak na těch 214 Fantina přišla?


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 26 kvě 2020, 22:04
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Když jsem se nedávno zapojila do kvízu, jak dobře znám hraběte de Peyrac, pohořela jsem na jeho výšce. Tipovala jsem max. 190 . A nebyla jsem jediná, např. Mimi napsala :
Ta výška 214 cm mě také dost překvapila. To jsem teda nikdy netipovala.

A Moirra pak uvedla, že Fantine z knihy přišla na to, jak byl hrabě vysoký. Uniklo mi a opravdu mě zajímá , jak jeho výšku odvodila. A vzpomněla jsme si na tuto "záhadu", když jsme narazila na tento článek :
https://www.prozeny.cz/clanek/vysoke-hv ... _campaign=

Ten první basketbalista má "jen " o 2 cm více než hrabě, ale když se vedle něj postaví obyčejná ženská, působí ten obraz docela komicky. 214 není vysoký, je to extrémně vysoký.
Můžu se tedy zeptat, jak na těch 214 Fantina přišla?
čo si ja pamätám, už sa to tu niekde vo fóre preberalo, vysoký bol aj Osman Ferradži aj Colin a niekde je spomínané podľa stôp a výpočtov, len to neviem nájsť.


Nahoru
Profil Citovat
Maira
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 26 kvě 2020, 22:27
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 183
Registrován: 17 srp 2010, 14:19
Kontaktovat uživatele: SZ
 
214 cm pripadá aj mne extrémne vysoko. To už nie je ani atraktívne. Ja som ten výpočet v knihách nikde nepostrehla. Naviac, ľudia v stredoveku boli v priemere o dosť nižší ako sú ľudia teraz, hlavne v Európe


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 27 kvě 2020, 10:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fantina si všimla v knihách toto:

8 diel:
U něho to byla rafinovanost starobylé nezkrotné rasy, v níž se promísili Mauři a Iberové, a kdoví, údajně snad i dávní asijští předkové. Stejná krev kolovala i v žilách Peyrakovi, který vděčil za svou vysokou postavu, kterou Gaskoňci nemívají, anglickému původu své matky.
Baron de Saint-Castine obrátil ke staršímu druhovi ustaraný pohled.

Angelice přeběhl mráz po zádech.
Pamatovala si z arabštiny dost na to, aby mohla sledovat ten překvapivý dialog.
Joffrey byl přibližně stejně vysoký jako Colin, ale přesto vypadal snad díky své štíhlé vznosné postavě vyšší. Byly to dvě naprosto odlišné bytosti, pocházející s rozdílných světů. Z jejich střetnutí šel strach. Rozhostilo se dlouhé hluboké ticho. Hrabě jako by se zamyslel.



A potom ešte samozrejme 4 diel:
Citovat:
V celém Maroku se vědělo, že jen dva muži jsou vyšší než šest stop dvanáct palců: Osman Ferradži, Velký eunuch, a Colin Paturel, král trestanců.
Dans tout le Maroc il était courant de rappeler que deux hommes seulement possédaient la taille imposante de 6 pieds et 12 pouces : Osman Ferradji le Grand Eunuque et Colin Paturel, le roi des captifs.
A potom sme to prepočítali podľa tabuliek, ja som samozrejme vychádzala s tej Francúzskej :king: kráľovskej stopy :roll: :

1 pied je 32,5 cm 6 pied je 195 cm

12 palcov je ≈12 krat 2,707 cm je 32,4

Staré miery a váhy: Je tam napísané že v roku 1668 v parížskom Chatelete bola dĺžka jednej stopy definovaná 32,5 cm.

https://fr.wikipedia.org/wiki/Anciennes ... C3%A7aises

https://de.wikipedia.org/wiki/Alte_Ma%C ... %C3%A4ngen
https://sk.wikipedia.org/wiki/Palec_(je ... A%C5%BEky)

Ako vidíme v dlžke stopy sú tak trochu rozdiely, ale ja som samozrejme brala do úvahy tú zo 17 storočia vo Francii.

Tuto ešte aj iné: Slovenská Wikipédia píše že dlžka stopy sa v závislosti od prameňov sa pohybuje od 25 – 34 cm

Různé historické použití jednotky stopy - Napríklad:

V 18. století podle J. Steplinga 29,82 cm a patentem Marie Terezie z 30.7. 1764 stanovena stopa na 29,82 cm.
stopa saská = 28,32 cm, stopa česká = 1/2 lokte českého = 29,635 cm,
stopa vídeňská = 12 palců vídeňských = 31,608 cm

Keby aj pani AG brala dnešnú anglickú stopu - tak to by bolo 30,48 cm. 8)

https://sk.wikipedia.org/wiki/Stopa_(je ... A%C5%BEky)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Stopa_(je ... %C3%A9lky)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Palec_(jednotka)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 27 kvě 2020, 11:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PS: Prosím NAJSKôR SI PREČÍTAJTE predošlý príspevok :prayer:

No dobre že ste sa do toho opreli holky, ja som teraz našla ešte inú informáciu - podľa ktorej by Joffrey zasa až tak vysoký nebol. :la-polak-fun:

Staré miery a váhy: Je tam napísané že v roku 1668 v parížskom Chatelete bola dĺžka jednej stopy definovaná 32,5 cm.

https://fr.wikipedia.org/wiki/Anciennes ... C3%A7aises

Ale keď si rozkliknem toto:

Francúzska stopa medzi rokom 1668 a 1779:

https://fr.wikipedia.org/wiki/Pied_(uni ... 68_et_1799

Tak vidím že tam už zasa píšu že stopa síce do roku 1668 mala 32,7 cm,
ale od roku 1668 sa už vraj ustálila stopa ktorá mala 27,7 cm.


Mňa zarazilo že pani AG píše 6 stôp 12 palcov - pričom sa stopa delila na 12 palcov - čo by znamenalo že to je dohromady výška 7 stôp. Či sa tam nestal pri prevádzaní z rukopisu a pri tlačení nejaký omyl. :roll:

Ak zoberieme 6 stôp tak je to 6 * 27,7 = 166,2

Ak zoberieme 7 stôp tak je to 7 * 27,7 = 193,9


A tu máme ešte tie palce:

V Québeku a Brunswicku vraj kráľovský palec ako miera dĺžky merala presne 27,069 95 mm čo je 2,7 cm, len nepíšu kedy.
lenže to by musel mať potom stopa merajúca 27,7 cm iba 10 palcov. To je teda pomotané. :shock: :roll:

https://fr.wikipedia.org/wiki/Pouce_(unit%C3%A9)

Napríklad Isaac Newton (1643-1726) , hoci bol angličan, ale napriek tomu Joffreyov a Angelikyn súčastník,
vo svojej knihe "Philosophiae Naturalis Principia Mathematica" (Matematické princípy prírodnej filozofie)
používal ako mieru parížsku stopu. (27,07 cm)

Takže dosť možné že parížsku stopu namiesto tej kráľovskej :king:
použila aj pani AG - ibaže nesedia tie palce potom.

https://de.wikipedia.org/wiki/Pariser_Linie

Tak teda teraz buďte múdre dámy ! :la-polak-fun:

Súrne potrebujem pána Clopota aby to nejako sklopotoval .... i keď napadá ma že matematika by mala byť Terezin obor a že by nám z toho mala vyrátať akýsi priemerný priemer :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 27 kvě 2020, 12:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já bych to uzavřela tím, že Joffrey prostě byl vysoký :mrgreen: .

Dívala jsi se už i do cizojazyčných vydání?


P.S.: Líbí se mi, žes to taky vzala jako výzvu. Já se dnes vzbudila o dvě hodiny dříve než děti a skoro celou jednu hodinu jsem projížděla fantininy příspěvky, jestli na to někde nenatrefím :lol: .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 27 kvě 2020, 13:00
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Já bych to uzavřela tím, že Joffrey prostě byl vysoký :mrgreen: .

Dívala jsi se už i do cizojazyčných vydání?


P.S.: Líbí se mi, žes to taky vzala jako výzvu. Já se dnes vzbudila o dvě hodiny dříve než děti a skoro celou jednu hodinu jsem projížděla fantininy příspěvky, jestli na to někde nenatrefím :lol: .
haha logicky :lol: :lol: že to je výzva a som si istá že sa dá vypočítať čo pani AG chcela povedať o Joffreyovej výške
PenelopaW píše:

Dívala jsi se už i do cizojazyčných vydání?
.
pan Clopot to nečítal od začiatku :P

A teraz sú v hre ešte aj prevody a Fibonacciho postupnosť :shock: :shock:

https://fr.wikipedia.org/wiki/Ligne_(unit%C3%A9)

No ale v rozličných knihách sa uvádaza aj pri Parížskej stope niečo iné - nakoneic si budem musieť stiahnuť tú knihu od
Newtona. :idea: Ten totižto používal práve túto mieru aby mohol z inými vedcami ľahšie komunikovať.

Takže matematici (Tereza) a clopotovci hor sa do toho! :prayer:

NAPADLO MA ŽE AK BY SME NAŠLI EŠTE INDE V KNIHÁCH ZMIENKY O STOPÁCH A PALCOCH

alebo iných mier - jedno kde - a aj keď nie v súvislosti s výškou postáv

tak by sme s istotou vedeli aké miery používala pani AG či kráľovskú stopu alebo tu kratšie starú parížsku


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 27 kvě 2020, 14:06
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vzala jsem v potaz jakýsi průměr nejrůznějších stop a přiznám se, že abych z Joffreye neudělala v mých představách "obludu", nad současnou jednotku 1 stopa = 30,48 cm jsme v žádném případě nešla, takže těch 190 - 193 beru. A myslím, že i paní A.G. nad 200 nemířila, protože kolik znáte vy ve vašem okolí takových chlapů a hlavně kolik tenkrát mužů s takovou výškou žilo? To už by bylo příliš nápadné na to, aby ho i zamaskovaného jeho bývalí známí včetně Angeliky poznali.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 27 kvě 2020, 14:09
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
PenelopaW píše:
Dívala jsi se už i do cizojazyčných vydání?
pan Clopot to nečítal od začiatku :P
Čítal, ale na tohle tam odpovězeno není.
moirra píše:
NAPADLO MA ŽE AK BY SME NAŠLI EŠTE INDE V KNIHÁCH ZMIENKY O STOPÁCH A PALCOCH

alebo iných mier - jedno kde - a aj keď nie v súvislosti s výškou postáv

tak by sme s istotou vedeli aké miery používala pani AG či kráľovskú stopu alebo tu kratšie starú parížsku
Určitě, pokud tam někde nějaká zmínka byla (do dílu Angelika a její láska), tak to mám zaneseno v poznámkách. Ale co si takhle vybavuji, tak tam těch měr a vah moc není.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 27 kvě 2020, 16:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

Takto to bolo v 4 diely:

V celém Maroku se vědělo, že jen dva muži jsou vyšší než šest stop dvanáct palců: Osman Ferradži, Velký eunuch, a Colin Paturel, král trestanců.
Dans tout le Maroc il était courant de rappeler que deux hommes seulement possédaient la taille imposante de 6 pieds et 12 pouces : Osman Ferradji le Grand Eunuque et Colin Paturel, le roi des captifs.

Takže takto to bolo vo francúžtine - a pán Clopot :find: mal pravdu keď vravel pozri do iných vydaní

mrkla som do chorvátskej, tam je to rovnako - ale hopalla! :la-polak-fun: v nemeckej nieje!

mne nedávalo tých 12 palcov logiku, pretože to je presne jedna stopa a v nemeckej je to:

6 stôp a 10 palcov!!!!

.... in ganz Marokko nur zwei Männer gab, die sechs Fuß und zehn Zoll maßen:
Osman Ferradji, der Obereunuch, und Colin Paturel, der König der Gefangenen.

a pozor to je v preklade že "merali presne toľko" a nie ako v češtine že boli "vyšší ako"

keď vezmeme tú parížsku stopu. (27,07 cm) a ako palec 27,07/12= 2,3

tak je to (6*27,07) 162,42cm + (10*2,3) 23 cm = 186,72 cm

takže by boli Joffrey a Colin vysokí 187 cm - čo je na tú dobu veľa -
ale nie až tak prehnané ako keby sme použili tú kráľovskú stopu ktorá mala 32,7 cm a palec teda 2,707 cm


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 27 kvě 2020, 16:20
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
takže by boli Joffrey a Colin vysokí 187 cm
:ok: :ok: skvělá míra


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 27 kvě 2020, 16:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
moirra píše:
takže by boli Joffrey a Colin vysokí 187 cm
:ok: :ok: skvělá míra
dostanem teraz jedničku z matematiky alebo včeličku? :la-polak-fun: :lol:

ale aj tak sa schválne pozriem koľko cm to bolo v tej parížskej stope u Newtona :tongue:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 27 kvě 2020, 17:20
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Za mne máš jednoznačně pochvalu! :applaus: (To je tak, když se do věci vloží pan Clopot s moudrou radou :mrgreen:) Jen se teď musí předělat ten Peyrakovský kvíz ;).


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 27 kvě 2020, 18:16
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro a Penelopo, přišla jsem z práce a výška pana hraběte je vyřešená. Já jsem si no vždycky představovala 185 cm . To bylo i tehdy hodně. No Joffrey měl po matce předky z Anglie a tak se to projevilo. :applaus: :ok:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 27 kvě 2020, 18:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Za mne máš jednoznačně pochvalu! :applaus: (To je tak, když se do věci vloží pan Clopot s moudrou radou :mrgreen:) Jen se teď musí předělat ten Peyrakovský kvíz ;).
jasne :D čo by som robila bez pána Clopota! :ok: ,len som sa asi už nemala pozerať do ďalších, v talianskej je :

due metri i dieci alteza : čo je v preklade výška 2 metre a 10 centimetrov :slzici:
ja neviem či to ten prekladateľ namiesto prekladu náhodou nespočítal - a to podobne ako ja s Fantinou prvý krát

lenže to je nové talianske vydanie - kto vie čo je v starom :roll:

V španielskom je to rovnako ako v češtine:
En todo Marruecos era corriente recordar que sólo dos hombres poseían la talla imponente de 6 pies y 12 pulgadas: Osmán Ferradji, el Gran Eunuco, y Colin Paturel, el rey de los cautivos.

a vo švédskom je "Det pastods att det i hella Marocko bara fanns tva män med lika imponerande kroppslängd -
och den ena hade han dödat." teda tam nieje vôbec údaj o výške
ale kto vie čo je v starom švédskom vydaní :P
Jeanne :?: :idea:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 27 kvě 2020, 19:05
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
dostanem teraz jedničku z matematiky alebo včeličku? :la-polak-fun: :lol: :
V současné době se neznámkuje, ale trendy je "formativní" hodnocení, což je pro nás, co pamatujeme i tělesné tresty a jejich jednoznačný pozitivní dopad na nevychovance, obyčejné české slovo pochvala.
Takže :
Milá Moirro, v řešení této hádanky jsi obstála na výtečnou. Vyzvedávám tvé znalosti několika cizích jazyků a co se týká práce s textem, byla jsi opět nejlepší. Je vidět, že se distančnímu vzdělávání věnuješ opravdu velmi poctivě. Doufám, že si při vší píli s plněním úkolů na dálku najdeš čas i na sportování a procházky na čerstvém vzduchu.


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 27 kvě 2020, 19:11
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Já bych to uzavřela tím, že Joffrey prostě byl vysoký :mrgreen: .

Dívala jsi se už i do cizojazyčných vydání?


P.S.: Líbí se mi, žes to taky vzala jako výzvu. Já se dnes vzbudila o dvě hodiny dříve než děti a skoro celou jednu hodinu jsem projížděla fantininy příspěvky, jestli na to někde nenatrefím :lol: .
:lol: :lol: :lol: :lol: ja som tiež ako prvé len čo som oči rozlepila ňúrala v knihách, kde to je napísané :lol:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 27 kvě 2020, 19:12
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Tereza píše:
moirra píše:
takže by boli Joffrey a Colin vysokí 187 cm
:ok: :ok: skvělá míra
dostanem teraz jedničku z matematiky alebo včeličku? :la-polak-fun: :lol:

:tongue:
absolútnu pochvalu, :ok: :ok:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 27 kvě 2020, 19:36
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše:
Milá Moirro, v řešení této hádanky jsi obstála na výtečnou. Vyzvedávám tvé znalosti několika cizích jazyků a co se týká práce s textem, byla jsi opět nejlepší. Je vidět, že se distančnímu vzdělávání věnuješ opravdu velmi poctivě. Doufám, že si při vší píli s plněním úkolů na dálku najdeš čas i na sportování a procházky na čerstvém vzduchu.
Ani by si neverila že popritom čo som tu angelikovala som sa nadýchala čerstvého vzduchu pri umývaní okien :slzici:
robila účtovníctvo, spracovala pár pracovných formulárov, navarila a ešte hromadu iného ....

ešte mi zostáva prezliecť posteľné prádlo a vyvesiť záclony - (hlavne nesmiem kvôli angelikovaniu zabudnúť záclony v práčovni, lebo tá sa mi o 20:00 automaticky zamkne - holt moderná technika! :scientist: :lol: )

a veľmi dúfam že sa dnes dostanem ešte aj k nejakému workoutu [ img ] ale ak nie aj to umývanie okien bol už dostatočný workout na dnes

čiže dámy myslím že sme sa zhodli na tej verzii kde mali Joffrey a Colin 187 cm, alebo? :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 27 kvě 2020, 20:13
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Tereza píše:
Milá Moirro, v řešení této hádanky jsi obstála na výtečnou. Vyzvedávám tvé znalosti několika cizích jazyků a co se týká práce s textem, byla jsi opět nejlepší. Je vidět, že se distančnímu vzdělávání věnuješ opravdu velmi poctivě. Doufám, že si při vší píli s plněním úkolů na dálku najdeš čas i na sportování a procházky na čerstvém vzduchu.
čiže dámy myslím že sme sa zhodli na tej verzii kde mali Joffrey a Colin 187 cm, alebo? :la-polak-fun:
no mohli by mať, môj švagor má 190 cm a veru mám pocit že sa pozerám do neba na neho :lol: , takže vysoko dosť :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 27 kvě 2020, 20:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
moirra píše:
čiže dámy myslím že sme sa zhodli na tej verzii kde mali Joffrey a Colin 187 cm, alebo? :la-polak-fun:
no mohli by mať, môj švagor má 190 cm a veru mám pocit že sa pozerám do neba na neho :lol: , takže vysoko dosť :slzici:
no ja som mala partnera ktorý mal výšku 186 alebo tak nejak - ale vtedy som pri mojej výške 162 nosila črievičky na 12 cm opätkoch - takže to šlo - ale bez topánok som mu bola akurát tak pod bradu - ale tých asi 25 sm rozdiel nieje u chlapa a ženy až tak hrozné

nepomôžem si ale pri informácii že má niekto výšku 214 cm sa mi zjaví vždy jedna scéna z filmu Smlouva s ďáblem

toto: :slzici:

https://www.youtube.com/watch?v=9A76qePV7GY

PS: Aby ste si nemysleli že som nejaký super-výkonný zázrak - ja už som mala dosť toho uloženého o tých mierach, čo som dneska pridávala na fórum - akurátik som trochu doplnila.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 31 kvě 2020, 10:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
nepomôžem si ale pri informácii že má niekto výšku 214 cm sa mi zjaví vždy jedna scéna z filmu Smlouva s ďáblem

toto: :slzici:

https://www.youtube.com/watch?v=9A76qePV7GY
Je to off topic, ale doporučuji původní verzi tohohle filmu, kde ďábla hraje chlap. Po shlédnutí kdysi dávno v tv jsem se rozhodla už navždy nosit červené ponožky.

https://www.csfd.cz/film/2405-okouzleny/komentare/


Nahoru
Profil Citovat
Maira
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 03 čer 2020, 21:48
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 183
Registrován: 17 srp 2010, 14:19
Kontaktovat uživatele: SZ
 
187 cm je presne výška, pri ktorej normálna žena nevyzerá pri mužovi ako trpaslík. Určite vyšší nebol, ja skôr si myslím,že bol o pár cm nižší, ale bol štíhly, so správnou chôdzou mohol vyzerať vyšší.

Inak Moira, skvelá matematická práca :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 16 čer 2021, 11:29
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše: *  11 dub 2020, 21:07
.... nejak si nedovedu predstavit ze by pan hrabe byl 214 cm vysoky! Pri jeho hubene konstrukci by byl dost cahoun (narozdil od Colina, ktery meril stejne, ale byl proste statny obr), ty dva metry by bohate stacily. :lol:
Zhrnutie o výške Joffreya de Peyrac:

V celém Maroku se vědělo, že jen dva muži jsou vyšší než šest stop dvanáct palců: Osman Ferradži, Velký eunuch, a Colin Paturel, král trestanců.
Dans tout le Maroc il était courant de rappeler que deux hommes seulement possédaient la taille imposante de 6 pieds et 12 pouces : Osman Ferradji le Grand Eunuque et Colin Paturel, le roi des captifs.


Fantina si všimla v knihách toto:

8 diel:
U něho to byla rafinovanost starobylé nezkrotné rasy, v níž se promísili Mauři a Iberové, a kdoví, údajně snad i dávní asijští předkové. Stejná krev kolovala i v žilách Peyrakovi, který vděčil za svou vysokou postavu, kterou Gaskoňci nemívají, anglickému původu své matky.

Angelice přeběhl mráz po zádech.
Pamatovala si z arabštiny dost na to, aby mohla sledovat ten překvapivý dialog.
Joffrey byl přibližně stejně vysoký jako Colin, ale přesto vypadal snad díky své štíhlé vznosné postavě vyšší. Byly to dvě naprosto odlišné bytosti, pocházející s rozdílných světů. Z jejich střetnutí šel strach. Rozhostilo se dlouhé hluboké ticho. Hrabě jako by se zamyslel.



A potom som sa dívala do medzinárodných kníh kde ma najviac dostalo talianské vydanie:

v talianskej je :

due metri i dieci alteza : čo je v preklade výška 2 metre a 10 centimetrov :slzici:
ja neviem či to ten prekladateľ namiesto prekladu náhodou nespočítal - a to podobne ako ja s Fantinou prvý krát


no a teraz prichádza zlatý klinec programu, pri ktorom môžem moje elegantné výpočty zahodiť do kýbla a je mi už jasné odkiaľ Taliani vedeli že Joffrey má cez dva metre:

Escranville totižto Angelike na lodi o Osmanovi Ferradžim :turban: hovorí:
Citovat:
Určitě uslyšíte o hlavním černém eunuchovi sultána sultánů, o bílých eunuších bratrech Solimanových, o Šamylu bejovi či Osmanu Ferradžim, Velkém eunuchovi marockého krále Mulaje Ismaila. Je to obr měřící víc než dva metry. Osobnost každým coulem, krutá, mazaná, geniální.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Proč pojede/nepojede Joffrey do Prahy?
Napsal: 29 bře 2022, 23:17
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zdravím všechny kolegyně, vím ze můj příspěvek nepatří do této nitě ale já nevím kam ho napsat. V hlavě mi vrtaji dvě otázky.
Existuje zde někde časová osa která znázorňuje život Joffrey po domnelem upáleni.
Vím, ze jsme o tom hovořily na skype ale já mám pocit, ze trvalo dlouho než si na Angeliku vzpomněl. Diváka jsem se na časovou osu o Angelice a tam je její sňatek s Filipem datován rokem 1666. Tedy 5 let po odsouzeni JP. Z 6 dílu víme, ze se začal shánět po informacích o své ženě až v momentě, kdy si vzala Filipa a uvedla se ke dvoru.
Vím, ze JP musel dlouho léčit a pak cestovat a pracovat, vím ze nebyla možnost rychle získávat informace ale přesto si myslím, ze i na tehdejší dobu je 5 - 6 let troch dlouhá doba. ( nemám 6 díl dopodrobna přečteny).
Stále se vracím ještě k zajištění Angeliky před zatčením, myslím, ze JP nějak kruté podcenil situaci. Na druhé straně vím, ze by nevznikla nádherná seriálu. Přesto bych očekávala nějaké vysvětlení. Napr, ze královští exekutora na schovaný majetek přišli atd.
Prosím nekamenujte mne za moje dotazy. Při práci na zahradě člověk mysli na vše možné😳🍀


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Proč pojede/nepojede Joffrey do Prahy?
Napsal: 30 bře 2022, 14:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanko, kamenování rozhodně nebude, mně se naopak líbí otázky, které kladeš, protože rozpoutávají diskusi :ok: .


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Proč pojede/nepojede Joffrey do Prahy?
Napsal: 30 bře 2022, 21:58
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  29 bře 2022, 23:17
Zdravím všechny kolegyně, vím ze můj příspěvek nepatří do této nitě ale já nevím kam ho napsat. V hlavě mi vrtaji dvě otázky.
Existuje zde někde časová osa která znázorňuje život Joffrey po domnelem upáleni.
Vím, ze jsme o tom hovořily na skype ale já mám pocit, ze trvalo dlouho než si na Angeliku vzpomněl. Diváka jsem se na časovou osu o Angelice a tam je její sňatek s Filipem datován rokem 1666. Tedy 5 let po odsouzeni JP. Z 6 dílu víme, ze se začal shánět po informacích o své ženě až v momentě, kdy si vzala Filipa a uvedla se ke dvoru.
Ako už napísala Penelopa, nikto ťa tu za dotazy kameňovať nebude. :wink: Kde inde by sa dala hľadať časová osa ako v rubrike časové osy. :twisted:

Musím sa ale mrknúť či už nemám aj novšiu a viac prepracovanú.

viewtopic.php?f=1&t=474

Všeobecná časová osa a skvelé zhrnutie od Penelopy v Exceli s viacerými tabuľkami tiež na stiahnutie nájdeš tuto:

https://angelique.cz/historicke-udalost ... slunce.php

PS: Diskusia k časovej osi má vlákno tuto:

viewtopic.php?f=1&t=258&start=250


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Proč pojede/nepojede Joffrey do Prahy?
Napsal: 03 dub 2022, 15:30
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Už jdu studovat


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 09 dub 2022, 14:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Diskusiu o Joffreyovom úteku som presunula sem.

posting.php?mode=edit&f=1&p=30590

napísala sém tu sahodlhú triádu o Joffreyovom liečení v Maroku, ktorá mi ke´d už bola skoro dopísaná zmrzla a zmizla - :zle:
ako vždy keď píšem priamo do vlákna, a neukladám si to predtým do wordu

čo ma dosť rozčúlilo :evil: - takže to sem pridám neskoršie, až sa mi zasa bude chcieť to celé písať :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 08 zář 2022, 14:51
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Také přidám dotaz. Měl Joffrey výčitky svědomí, když Honorina skočila do vody ? Co prožíval po její záchraně? Myslím, že tento incident přispěl k jeho rozhodnutí přijmout Honorinu za vlastní.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 08 zář 2022, 19:16
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  08 zář 2022, 14:51
Také přidám dotaz. Měl Joffrey výčitky svědomí, když Honorina skočila do vody ? Co prožíval po její záchraně? Myslím, že tento incident přispěl k jeho rozhodnutí přijmout Honorinu za vlastní.
Sob, to je veľmi zaujímavá otázka! Nikdy som si ju nepoložila a to som dumaním nad Angelikou strávila nejednu hodinu svojho života :)

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 08 zář 2022, 22:41
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  08 zář 2022, 19:16
Sob píše: *  08 zář 2022, 14:51
Také přidám dotaz. Měl Joffrey výčitky svědomí, když Honorina skočila do vody ? Co prožíval po její záchraně? Myslím, že tento incident přispěl k jeho rozhodnutí přijmout Honorinu za vlastní.
Sob, to je veľmi zaujímavá otázka! Nikdy som si ju nepoložila a to som dumaním nad Angelikou strávila nejednu hodinu svojho života :)
Precious, Myslím si, že Joffrey výčitky svědomí měl, protože život malé holčičky určitě ohrozit nechtěl. Myslím, že se vyděsil, když viděl, co Honorina ve stresu a vzteku dokáže udělat. Nakonec jí raději přidělil osobní ochranku. :) Z pohledu Honoriny je to pochopitelné. Měla pocit, že přichází o maminku.
Joffreye asi hodně pobavilo, že mu malá šibalka vzala drahokamy. Netušil, jak moc Angeliku bolí narážky na otce její dcerky a proč.


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 09 zář 2022, 20:09
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  08 zář 2022, 14:51
Také přidám dotaz. Měl Joffrey výčitky svědomí, když Honorina skočila do vody ? Co prožíval po její záchraně? Myslím, že tento incident přispěl k jeho rozhodnutí přijmout Honorinu za vlastní.
Tuhle otázku jsem si kdysi také položila :agree: a protože ráda hraběte ve fikcích trápím, odpověď jsem připsala do fikce Gaskoňská sázka:

.....Honorine zacvičila dokonale s jeho sebekontrolou už na palubě Gouldsbora. Od okamžiku, kdy tam před ním, obávaným Rescatorem, stála jako tříletá holčička a svírala v zatnutých pěstičkách drahokamy, věděl, že je ztracený. Byla snad ještě vzdorovitější než její matka.
Říkal si: „Jak může mít to škvrně takovou odvahu , když mi sahá sotva nad kolena?“
A potom mu připravila jedny z nejkrušnějších chvil v životě.
Přinutila ho sedět v křesle kapitánské kajuty se svíravým pocitem v hrudi, který ho drtil a nedovolil mu ani se nadechnout , když zoufale čekal na informace od Nicolase Perrota, jak se daří děvčátku vylovenému námořníky z ledové vody. Myslel tenkrát na jedinou věc – jestli se tomu dítěti něco stane, jestli zaviní její smrt, bude to jeho konec. Ztratí navždy Angeliku. Nikdy, nikdy by mu to neodpustila. A když mu jeho přítel sdělil , že je holčička v pořádku, opil se
.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 09 zář 2022, 21:13
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky za připomenutí, Terezo. Přesně jsi vystihla pocity Rescatora a našla odpověď na mou otázku :)


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
Napsal: 11 zář 2022, 19:07
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza, tiež ďakujem za pripomenutie tvojej fikcie. Ten záver je božský! :ok:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 4 z 5  [ 221 příspěvků ]
Zpět na „Postavy v Angelice“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů