Desgrez

Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 55 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Autor Zpráva
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Desgrez
Napsal: 15 čer 2021, 13:14
Moderátor

4poziom.slask.pl
Kontaktovat uživatele: SZ

Po nějaké době si osvěžuji četbu knihy Susanny Clarková "Jonathan Strange a pan Norrel" a dostala jsem chuť pustit si i seriálovou adaptaci od BBC. No a řekněte: postava Johna Childermasse, Norrellova komorníka, kterého hraje Enzo Cilenti - není to dobrý adept na "našeho" Desgreze?

Podotýkám, že v seriálu v původním znění má i hodně hluboký chraplavý hlas - slyšet tohle v noci u kašny se Sorbonnou za zády... byla by ve mě malá dušička!

(Cilenti není škaredý chlap, ale v jiných rolích mě absolutně nezaujal. Moje prodesgrezovská orientace se holt projevuje v tom, že se mi líbí zpustlý vzhled á la pouliční detektiv :) .)

Přílohy
[ attachment ]
[ attachment ]
tumblr_e5da0c0b2953507e24ae055aa7da553a_6cb84f7b_500.jpg (33.84 KiB) Zobrazeno 91 x
[ attachment ]

Profil Citovat
moirra
Napsal: 17 čer 2021, 23:05
Moderátor

Ja som si pozerala rozličné fotky s toho filmu a musím povedať že v tom filme a v tom outfite sa mi zdá ako casting na Desgreza úplne dokonalý. :ach:

Má ten ako si to nazvala "spustlý vzhľad pouličného detektíva"

A má aj ten, podľa jeho vlastných slov z knihy, dlhý nos, ktorý Desgrez do všetkého v knihe veľmi rád strká. :desgrez:

Tuto je pár úlovkov v albume na pintereste:

https://www.pinterest.at/Moirra48/desgrez/

https://www.pinterest.at/scrawleyart/john-childermass/

[ img ]

[ img ]

Rozlúčka s Angelikou v zasneženom zimnom dni pred Templom:

[ img ]

Profil Citovat
PenelopaW
Napsal: 18 čer 2021, 11:11
Moderátor

moirra píše: *  17 čer 2021, 23:05
Ja som si pozerala rozličné fotky s toho filmu a musím povedať že v tom filme a v tom outfite sa mi zdá ako casting na Desgreza úplne dokonalý. :ach:
Má ten ako si to nazvala "spustlý vzhľad pouličného detektíva"
A má aj ten, podľa jeho vlastných slov z knihy, dlhý nos, ktorý Desgrez do všetkého v knihe veľmi rád strká. :desgrez:
Absolutní souhlas!

A mimochodem: kouří také dýmku s dlouhou, holandskou troubelí! :mrgreen:
[ img ]
Souhlasím s návrhem zneužít fotografie ze seriálu ke tvorbě vlastních fikčních rozhovorů či ilustrací knih a fikcí :) .
moirra píše: *  17 čer 2021, 23:05
Rozlúčka s Angelikou v zasneženom zimnom dni pred Templom:
[ img ]
Škoda jen té ohavné hučky... Jsem si jistá, že dauphine by nás napadla, že takové klobouky se nosily výrazně později :mrgreen: a měla by pravdu. Děj knihy (a seriálu) Jonathan Strange a pan Norrel se odehrává na začátku 19. století. Zkoušela jsem nyní dohledat nějaký popis Desgrezových klobouků, jestli třeba nosil trojrohý, ale nenašla jsem. Nicméně stav klobouku páně Childermasse a i další detaily jeho úboru jinak zcela odpovídají:

Těžko by se hledal obnošenější plášť, opranější košile, ubožejší klobouk. Ale přesto s ním prokurátor mluvil s úctou, přestože vedle něj vypadal téměř vybraně oblečený. Ten chudák chlapec neměl ani paruku a jeho dlouhé vlasy jako by byly z téže hnědé vlny jako oblek. Ale přes zjevnou chudobu vystupoval dost sebevědomě.

No, asi si tou drobnou chybičkou v odívání nebudeme kazit nadšení z toho, že jsme našli ideálního adepta ;) .

Přílohy
[ attachment ]
2021-06-17_1__30.png (158.61 KiB) Zobrazeno 68 x

Profil Citovat
mimi
Napsal: 18 čer 2021, 15:41
Královská rodina

Penelopo,
Já myslím, že by to byl super Desgrez. Dokážu si ho představit i při těch milostných avantýrách. :desgrez: :love:
Nos má dlouhý akorát.

Profil Citovat
PenelopaW
Napsal: 18 čer 2021, 21:46
Moderátor

mimi píše: *  18 čer 2021, 15:41
Penelopo,
Já myslím, že by to byl super Desgrez. Dokážu si ho představit i při těch milostných avantýrách. :desgrez: :love:
Nos má dlouhý akorát.
Tak to beru jako kompliment - obojí :mrgreen: .
Zatím, co jsem si seriál znovu připomínala, se představitel této role omezil jen na několik výrazů, což mu v mých očích hraje do karet: zadumaný, znechucený, znuděný, ironický :mrgreen: .

Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 55 příspěvků ]
Zpět na „Casting filmu snů“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Přejít na: