Český muzikál Angelika

Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 130 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Autor Zpráva
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 08 bře 2010, 10:03
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
4poziom.slask.pl
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Teď jsem si pustila pár písníček z muzikálu na you tube. Abych aspoň trochu tušila.
Ale jsem docela zhrozená.
Jednak jsou mi ty písničky po hudební stránce dost povědomé! Když jsem přemýšlela proč, tak mě napadlo, že mi hodně připomínají Kleopatru. Pak tam byla krásná melodie - ovšem ze Tří mušketýrů (myslím, že jí nazpíval Sting) z filmu!!!!! Jen upravený text.
Nemohu se srovnat s Desgrezem. Napadlo mě, že si ho představuji spíš jako drsnějšího policajta (možná spíš typu Pepy Vojtka nebo Kamila Střihavky - když bych si měla vybrat z toho, co je :? )
Na víc, jsem už neměla sílu.
Monču Absolonovou mám ráda, takže nehodnotím její zpěv (fakt se mi líbí). Jen jsem nepochopila proč jí v jedné písničce (o pomstě) dali do ruky bič.
(možná nejsem objektivní, a pustila jsem si zrovna ty nejhorší písničky :( )

Výsledek je ten, že mě to nutí srovnávat s filmovou Angelikou (v knižní podobě, abych tak pravdu řekla nemám jasné představy), tak pořád vítězí ta filmová nad muzikálovou.
A jediné, co mě napadlo, je to, že snad ani nechci zfilmovanou Angeliku vidět :roll: . Děsím se toho, jak by to dopadlo.


Nahoru
Profil Citovat
anndrra
Předmět příspěvku: zrušení práv
Napsal: 04 dub 2010, 10:41
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2007, 19:05
Bydliště: Staňkov
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Podle absolonky,prý Anne zvedla cenu autorských práv do takové výšky,že to pro Davida bylo neúnosné :shock:


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 15 črc 2014, 14:04
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 262
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak opravdu ne. Když už jsem zase v té Angelikománii, hrábla jsem do disku, že si poslechnu ten Davidův muzikál ještě jednou, jestli se to po letech třeba nezlepšilo a ne... je mi fakt fyzicky nevolno, ty texty jsou děsný, melodie tuctová, a došla jsem až tak daleko, že jsem vygooglila i nějaké video na YT... a jako nedivím se Anne, že to stopla, spíš se divím, že to kdy odmávla...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 25 lis 2016, 21:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No ja sa čudujem že to odmávli ešte raz - z ešte horším priblblejším dejom.

Okrem iného Nikolas zavraždí Angelikineho otca -

a toto má byť dej:

ANGELIKA - původní český muzikál.

Romantický děj odehrávající se v době vlády Ludvíka XIV. mapuje příběh krásné Angeliky de Sancé de Monteloup, která je svým nechtěným sňatkem s Joffreyem de Peyrac vržena do víru královských intrik. Její počáteční odpor k Peyracovi se postupně mění v hluboký cit. Shodou dramatických okolností překazí Angelika plánovanou vraždu krále. Ten je krásnou Angelikou okouzlen a chce jí získat. Ve vykonstruovaném procesu je Peyrac označen za spiklence ďábla a na náměstí Gréve je upálen. Angelika se uchyluje mezi lůzu a po smrti své první lásky Nicolase se stává "markýzou" pařížského podsvětí. Díky sňatku se svým bratrancem Filipem de Plessis-Belliéres se Angelika vrací mezi pařížskou smetánku. Její cesta, motivovaná pomstou nespravedlivé smrti Peyraca, ji vede až před samotného krále. Tomu předává seznam spiklenců. Král nechává spiklence za velezradu zatknout. Za splnění státního úkolu, přípravu smlouvy Francie s Bachtiary bejem, vyslancem sultána, vrací Ludvík XIV. Angelice majetek de Peyraca. Vyslance Bachtiary žádá jako dar Angeliku, král odmítá a veřejně jí prohlásí za svou přítelkyni. Angelika se dozvídá od krále, že se Peyracovi podařilo z vězení uniknout, na útěku však zahynul. Angelika mu nevěří - rozhodne se Peyraca hledat…. na zámku Toulouse se Angelika na kratičký okamžik setkává s Joffrayem - ten je však chladný, je psancem a ona má mocného ochránce - krále…Angelika se zapřísahá, že králi nikdy patřit nebude, ale Joffray mizí v tajných chodbách zámku. Zoufalá Angelika se vzápětí stává obětí únosu - zhrzený Bachtiary bej se rozhodl získat dar pro svého pána násilím…V sultánově harému propadá Angelika naprostému zoufalství, ale zůstává nezlomená a hrdá - odmítá být hříčkou sultánovou. Po krutém bičování se jí podaří s pomocí dvou eunuchů - dříve příslušníků pařížské lůzy - uprchnout do pouště. Nerovný boj však záhy vzdává a prosí Boha, aby jí k sobě povolal. Upadá do agónie, tudíž neví, že Joffray, který se jí vydal po stopách, jí zachránil a převezl na zámek Toulouse. Po mnohých peripetiích pak těžce zkoušená láska vítězí…

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 02 pro 2018, 18:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3386
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
O kostýmech - článek z roku 2016:

Kromě obsazení kostýmní výtvarník pro muzikál připravil zcela nové kostýmy. „Celkem je v muzikálu 280 kostýmů. Nejvíc šatů má Angelika. Těch je dvanáct celkem pro všechny tři Angeliky. Vyráběli jsme kostýmy přesně z té doby, tak aby byly autentické. Veškeré látky jsou z Itálie, stejně tak doplňky. I paruky jsou z pravých vlasů,“ řekl Blesk.cz Roman Šolc.

Je tedy jasné, že na kostýmech, se nemohlo šetřit. „Nejdražší kostým pro Angeliku vyšel na 30 000 Kč,“ doplnil Šolce Lichtenberg. A je vidět, že si na všech šatech dali skutečně záležet, některé kostýmy jsou dechberoucí.

https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-c ... lionu.html


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 04 pro 2018, 21:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No pridávam ilustrace - tie zlato-čierne sa mi páčia najviac:

[ img ]

[ img ]

https://www.blesk.cz/MtELApBzEBw95oAQRs ... 83357_.jpg

https://img.blesk.cz/img/1/full/2583361_.jpg

Peyracov kostým je príšerný :zle:

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 16 pro 2018, 14:24
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2194
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Peyracov kostým je príšerný :zle:
To tedy je. Vypadá spíše jak ředitel cirkusu, než elegantní hrabě z Toulouse. :zle:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 20 říj 2022, 11:44
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1625
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nedávno som si znovu pozrela tento muzikál a asi tu budem v menšine, ale mne sa páči. Isteže, má kopu chýb, od literárnej predlohy sa na míle vzďaľuje a niektoré scény sú na zaplakanie (dvaja "eunuchovia"), ale ak mám hodnotiť hudbu a spevácke výkony, tak niektoré čísla sú dychberúce. Napríklad zo skladby "Zásnubní terčet" mám úplne zimomriavky, páči sa mi aj duet P. Janu a J. Vojteka. :ach: Či scéna Nicolasovho umierania, hlas B. Matuša je nádherný. A Vojtek ako Peyrac sa mi páči aj po rokoch, má potrebnú charizmu a viac-menej aj výzor. O hlasovom prejave niet žiadnych pochýb, duety s Absolonovou sú neskutočné (texty nehodnotím). Takže niektoré scény môžem vidieť x-krát a užívať si ich, niektoré som videla raz a stačilo. Keď sa na to pozriem ako na muzikál, ktorý je Angelikou len inšpirovaný, dá sa zhliadnuť. :ok:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 20 říj 2022, 14:15
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 345
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Petra Janů v roli Carmencity je úžasná


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 21 říj 2022, 14:27
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1625
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  20 říj 2022, 14:15
Petra Janů v roli Carmencity je úžasná
áno, to teda je! :ach: Vekovo síce úplne nezapadá, ale hlasom a prejavom to bohato vynahrádza!

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 21 říj 2022, 15:37
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2194
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Souhlasím. Petra to umí i zahrát a vcítit se do postavy


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 01 dub 2023, 21:29
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mám k muzikálům dost specifický vztah. Minimálně není to kvalitní a je to Michal David. Za mě jeho tvorba nikdy nebylo to nejlepším co na české scéně vzniklo, ale pravdou je že i když je to jen velmi plytký obraz původní série, tak právě on mě přivedl ke knize. Filmy byli pro mne dítě devadesátek pouze nějaký bizár, který se mohl parodovat ve Slunce seno. Byl to jeden z poslední muzikálů, kdy jsem se ještě podívali na pražskou scénu a který snad i za něco málo stál? Dnes už preferuji menší soubory s kvalitními muzikály po všech stranách. V něčem mi Angelika v muzikálu případá povahově bližší té knižní oproti filmové. Možná za to může Absolonová?
Co mám ráda je začátek, když pominu to že Nicolas zabijí Angeliky otce, tak do svatby a první noci se mi to zobrazení vlastně i líbí. :) Dále pak samo sebou nedávám "komické scény. " a další patok ale nedokážu na něj zcela zanevřít.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 20 led 2024, 12:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3386
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Doufám, že neobjevuji Ameriku, ale jsem líná ověřovat, jestli už s tím někdo nepřišel :).

Přepisy textů z písní českého muzikálu lze nalézt zde: https://muzikalovetexty.estranky.cz/clanky/angelika/


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 12 kvě 2024, 17:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Och super! Môžeme si stiahnuť a spievať!

To už je tiež pomaly klasika - premiéra bola v roku 2006.

Tuto síce v slabom rozlíšení celý muzikál - ale myslím že to je ten ten prvý originál, ktorý bol podľa mňa najlepší.

potom s tým začali moc vymýšľať. Už sa teším na predstavenie v Tepliciach.

https://www.youtube.com/watch?v=uf4gz3RBBDI

Sultán sa celkom vydaril, aj pesnička :turban:

https://www.youtube.com/watch?v=52wP0xebV3c

[ img ]

Fotogalerie z návratu v roku 2016

http://www.muzikal-angelika.cz/fotogalerie/

[ img ]

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 14 kvě 2024, 21:23
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 262
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já se přiznám, že jsem se jak novému filmu Angelika tak tomuto českému muzikálu dlouho vyhýbala a nechtěla jsem o něm slyšet ani vidět. U filmu jsem nedávno zhlédla jen trailer a ne, díky, asi nemusím vidět a muzikál mi nedávno nabídl YT a po prvních asi 3 minutách jsem to taky musela vypnout... Si předci doživotně nezkazím můj vizuál :-D


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 15 kvě 2024, 08:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3386
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já muzikál neviděla, ale někdy loni nebo předloni běžel v televizi a chytla jsem ho asi v půlce. Zrovna tam byl čarodějnický proces a vizuál Desgreze byl tak úděsný, že jsem to nevydýchala. Po nějaké chvíli jsem to zapnula znovu a byl tam Bachtiari bej nebo sultán, přišlo mi, že tohle nějak pomíchali dohromady a druhý až šestý díl spojili do nějakých 30 minut :). Muzikál mě díky tomu spíše odradil, ale jiné angelikoložky, jejichž názor mi je drahý, jej chválily, takže jsem usoudila, že to bude spíše problém toho, že jsem to neviděla od začátku a nemohla posuzovat jako celek. Teď v Teplicích jdu spíše ze sportu, aby se neřeklo, a uvidím, zda se potvrdí můj první dojem nebo budu odcházet alespoň smířlivá :). Angeliku, Peyraka i ostatní mají hrát nějací noví, mladí herci, ne Absolonová a Vojtek. Dopředu jsem si je negooglila, tak uvidíme, zda je vybrali jen kvůli zpěvu nebo i nějakým vizuálním charakteristikám :). Bohužel, jak jsme řešily na jiném místě na fóru, herce nezmrzačí a nezjizví jen proto, aby byl v rámci adaptace věrný svému předobrazu :D, i když bychom to jako fanynky ocenily :).


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 17 kvě 2024, 22:16
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1401
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Na muzikálu jsem byla, byl to zájezd z práce. První půlka byla výborná, druhá půlka - sultán a spol - byla taková uspěchaná slátanina.
Machálková a Vojtko byli skvělí, za mě to byl super večer.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 18 kvě 2024, 14:14
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  15 kvě 2024, 08:30
Teď v Teplicích jdu spíše ze sportu, aby se neřeklo, a uvidím, zda se potvrdí můj první dojem nebo budu odcházet alespoň smířlivá :). Angeliku, Peyraka i ostatní mají hrát nějací noví, mladí herci, ne Absolonová a Vojtek. Dopředu jsem si je negooglila, tak uvidíme, zda je vybrali jen kvůli zpěvu nebo i nějakým vizuálním charakteristikám :).
no nechajme sa prkvapiť - ke´d nič iné aspoň sa budeme mať na čom zabávať a smiať

aj ja idem viac či menej zo športu - a myslím že to je skvelá príležitosť na angelikologický zraz a prehliadku Teplíc, v ktorých som ja osoben ešte nebola
Tereza píše: *  17 kvě 2024, 22:16
Na muzikálu jsem byla, byl to zájezd z práce. První půlka byla výborná, druhá půlka - sultán a spol - byla taková uspěchaná slátanina.
Machálková a Vojtko byli skvělí, za mě to byl super večer.
No ono sú viaceré verzie - v ktorom roku si bola? ale keď spievali Machálková a Vojtko tak asi okolo roku 2007-2008 nie?

Toto je jedna z najkrajších pesničiek muzikálu, logicky lebo melodia je od Michela Magneho
viac o ňom a jeho hudbe tuto: https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic.php?f=2&t=922

https://www.youtube.com/watch?v=thSbiDze09A

Inak netušila som že v muzikáli bola aj scéna zo sochou. :potapec:

Jako Joffrey de Peyrac se představil Josef Vojtek, který předvádí svůj standardní výkon. Pokud nemáte rádi jeho charakteristický chraplák, tak ani Angelika váš názor nezmění. Na jevišti ale působil velice jistě a přirozeně. Kvůli průměrnému nazvučení (v kombinaci s oním chraplákem) mu však nebylo často rozumět.

Zdroj: https://www.musical.cz/recenze-reportaz ... -broadway/

[ attachment ]

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 21 kvě 2024, 13:41
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1625
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ja som videla muzikál na DVD, dajú sa zvoliť viaceré možné alternácie, ale najviac sa mi páči verzia s "hlavnými spevákmi". Absolonová, Vojtek, Matuš a Janu za mňa topka, skvelé hlasy, fantastické duety (či aj spev v trojici), herecké výkony obstojné. V podstate jediné, čo mi vadí, že to vychádza z filmu a ešte aj ten poriadne skrátili a kopu vecí pospájali. S odstupom musím povedať, že ak to beriete ako dielo len na motívy Angeliky, je to pekné.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 24 čer 2024, 08:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3386
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Angelika 21. 6. 2024 - Letní kino na zámku v Teplicích

Dostávám se k tomu, sepsat svoje dojmy z pátečního muzikálu v Teplicích. Na ten den, a zejm. večer byla předpověď počasí velice nejasná a měnila se každý den. Jisté bylo jen to, že pokud nebude bouřka, bude zřejmě alespoň pršet. Do Teplic jsme proto – po instrukcích paní z pokladny – dorazili vybaveni pláštěnkami a něčím pod zadek, kdyby byly mokré lavičky. Zuzka mi volala ve čtvrtek, že nakonec nedorazí, takže jsem její lístek udala bývalému kolegovi (tomu, co se mnou byl už na Jeanne du Barry, a který nedávno zhlédl první čtyři Borderieho filmy).

S Fantinou a Moirrou jsme se setkali v restauraci hotelu Monopol, kam nás kdysi vzal na jídlo spolužák z VŠ, a kterou mi doporučovalo nezávisle na sobě i potom víc lidí. Ceny zde byly vyšší, obsluha spíše úsměvná (Na dotaz, jaká je omáčka dne, slečna spontánně vyhrkla: „Ty vado, to nevim.“), ale jídlo bylo skutečně dobré. Když jsme s kamarádem dorazili, bylo dusno a vedro, svítilo sluníčko, v průběhu večeře se zvedala oblačnost a když jsme se vraceli k autu, zaparkovanému pro jistotu v krytém parkovišti, začalo pršet. Navlékli jsme tedy pláštěnky, aby záhy přeháňka skončila. Takto to bylo v podstatě po celou dobu. Žádná přeprška nebyla tak silná, aby bylo nutno muzikál přerušit, a pod stromy utíkali jen ti, co neměli pořádnou pláštěnku.

Představení se konalo v prostorách teplického zámku. Angeliku ztvárnila Kamila Nývltová. Peyraka Marian Vojtko, Carmencitu (v muzikálu mme Contoir) Linda Finková, v rolích Nicolase a krále / básníka Špíny Josef Vágner a Peter Pecha + ještě dvě tanečnice a dva tanečníci, kteří představovali různé vedlejší postavy. Muzikál jako takový byl upravený pro skromnější podmínky, a to nejen co se týká scény, ale i co do postav. Z důvodu nepříznivého počasí se herci rozhodli ho zkrátit, takže ač má muzikál v divadle Brodway „stopáž“ 2 hodiny a 40 minut, my jsme za lístek á 690,- dostali necelou hodinku… Herci se samozřejmě soustředili hlavně na hudební čísla, děj byl vždy jen verbálně shrnut představitelkou Angeliky, a bez znalosti alespoň filmů příběh nemohl divákovi dávat absolutně žádný smysl. Kupříkladu Carmencitina píseň byla moc pěkná, patřila k highlightům představení, ale nikde nebylo vysvětleno, kdo to je, proč tam zpívá, natož aby pak její role pokračovala vystoupením v rámci čarodějnického procesu (což by její písni dodalo to správné vyznění zhrzené milenky)… Proces tam vůbec nebyl, takže tam nebyl ani Desgrez, vůbec nějakých 80 % postav bylo vypuštěno, a to – Precious odpustí – včetně Filipa… Pokud bych příběh posuzovala jen podle toho, co mi bylo nabídnuto, brala bych to jako Angeličinu řadu nešťastných příhod, kdy jí postupně umíral jeden chlap za druhým (Joffrey, Nicolas, básník Špína) a nakonec se vrátila do Toulouse, aniž by bylo explicitně řečeno, že se zde setkala s manželem…

Vojtko měl Peyrakovu jizvu nakreslenou na špatné líci (místní ústav jizvologie by zatínal zuby – veškerá akademická práce vniveč!) a kulhal á la Hossein (s přidržováním natažené nožičky)… ale taky na špatnou nohu. Když to Moirra herci po představení vytkla, bránil se, že to měl dobře. Celý příběh začíná úvodem, jak herečka vzpomíná na natáčení. Tohle nakonec vyznělo taky jako výkřik do tmy, protože bylo-li to celé o vzpomínání Mercierky na natáčení, pak to měli podobným způsobem uzavřít. Namísto toho rovnou hupsli do děje a odvedli divákovu pozornost směrem k Angelice (aniž by její příběh taky uspokojivě uzavřeli)… Po úvodu nás chtěla Kamila Nývltová přivítat a říct nám něco k organizaci, ale to už ze záznamu začal hovořit baron de Sancé, skočil jí do řeči, a Angeliku z kláštera vyzvedl Nicolas, se kterým si slibovali věčnou lásku (ehm). Následně jsme se z mluveného slova dozvěděli rekapitulaci, že Angelika byla svědkem komplotu na krále, sebrala truhličku s jedem a úpisy, aby ji za trest poslali do kláštera. O truhličce dále nepadlo ani slovo, takže si nejsem jistá, zda sami herci věděli, jaký měla pro děj a další hrdinčiny osudy význam :). Když se Angelika ocitla v Toulouse, Carmencita si odbyla svoje vystoupení, tak se A. okamžitě zamilovala do Joffreye a na návštěvu přijel král. Když vstoupil na scénu, původně jsem si myslela, že to má být Germontaz a dojde k souboji, ale kostým a paruka (nad kterou by pan Binet hořce zaplakal) napovídaly, že půjde o Ludvíka. Zlatý důstojný Jacques Toja! Tenhle vybuzněný král působil jako karikatura a já si jen představovala, jak se herec na zkoušce ptá: „Rejžo, a co kdybych udělal ještě tohle gesto, aby působil jako ještě větší trapák?“ Jeho ztvárnění Ludvíka mi přišlo jako výkon Seana Hayese v druhé sérii seriálu Smash: https://www.youtube.com/watch?v=79MQUrUcdSQ Moirra pak se smíchem hodnotila, že si myslela, že je to Monsieur, a že tak, jako se Peyrac ženil v Andijosově zastoupení, i král do Toulouse za sebe poslal svého bratra. Pak by to možná smysl dávalo :).

(Přitom když tentýž herec později seriózně představoval básníka Špínu, byl fakt dobrý.)

Později má král svoji píseň, kdy zuřivě přesvědčuje sebe, svůj harém i diváky, že Angelika musí být jeho, protože on je král!, a Joffrey byl uvězněn jen kvůli tomu, aby ji dostal. To už jsem se smála nahlas, vytáhla papír a začala si psát, co všechno na tom bylo špatně. Můj vnitřní kat Aubin to prostě nedal a musel to zpranýřovat. Do toho mě začaly pálit oči, takže jsem se rozplakala, a když se Fantina ptala, jestli jsem v pořádku a nepotřebuji kapesník, vysvětlovala jsem, že mi to způsobila z nebe Anne Golon, abych se nedívala dál.

Angelika požádala podsvětí (jaké překvapení, žebráky vedl Nicolas!) o pomoc při záchraně Joffreye (zde zřejmá inspirace Zeitounovým filmem), ale a) na náměstí de Gréve nebyl upálen Peyrac (tak trochu jsem doufala, že když nám toto Angelika natvrdo prozradila, že později přijde nějaký Rescator – doufala jsem marně), b) „Nicolase při tom bohužel zavraždili“. Přestože byl Nicolas zavražděn, nezabránilo mu to zazpívat si sólo a rozloučit se s kamarády. Angelika pak zpívala, že Bůh její jméno proklíná, k čemuž jsem si poznačila, že nikoli Bůh, ale na vině je cikánská kletba barona de Sancé z Intégrale! Nicméně naše hrdinka se rozhodla pomstít na králi (?!) a potkala dalšího muže, do něhož se zamilovala. Básníka Špínu. Jejich duet byl moc pěkný, ale následně vůbec nebylo vysvětleno, proč básník zpívá o „královských vrazích“ a píše nějaké dopisy, ani proč v dálce štěkl pes a tanečník z taneční company ho zastřelil bambitkou. Trintignan by nad takovouto básníkovou smrtí zaplakal; Angelika jen zoufale zvolala: „Špíno!“ což mě přesvědčilo o tom, že autor muzikálu ani netuší, že básník měl nějaké civilní jméno.

Fantina: „Chudák Filip, ho vystřihli.“ – Já: „To všechny…“

Nu, a pak už král rovnou vrátil Angelice panství v Toulouse výměnou za vyjednání smlouvy s Bachtiari bejem. Tam se zřejmě znovu setkala s Joffreyem, ale nahlas to nezaznělo, jen si znovu střihli duet, stejně jako nebylo vysvětleno, jak to, že tam Peyrak byl… Celou dobu jsem se taky ptala, KDE je to Peyrakovo dítě, o kterém Angelika mluvila s Nicolasem, když po ní výměnou za záchranu manžela žádal, aby se stala jeho, ale v tom chvatu a rychlosti, s jakou ten příběh vzali hopem, se asi ani nestihlo narodit.

Pokud bych muzikál brala jako dílo inspirované Angelikou, a kdybych si představila, že je to absolventské představení žáků 9. ročníků na konec školního roku, tak bych nad tím přivřela oči a nějak to tolerovala. Pokud to ale beru tak, že je to samostatné dílo, které vydělává peníze – a ne málo peněz – tak to akceptovat nemohu. Zkrácená nesmyslná verze plná neskutečných bot (a tím nemyslím okamžik, kdy (tuším) Nicolasovi nefungoval mikrofon a Angelika hbitě zareagovala tím, že mu zapůjčila svůj) mě rozhodně nenamotivovala k tomu, abych někdy v budoucnu šla na plnou verzi muzikálu. Za mě to byla komická opera v praxi a divím se, že ji Moirra disciplinovaně zvládla s vážnou tváří ;). (V jednom momentu jsem Fantině šeptala do ucha, že čekám, kdy Moirra vyskočí, převezme na jevišti mikrofon a vše uvede na pravou míru – možná bychom to nedaly se zpěvem, ale z hlediska obohacení diváka by to rozhodně bylo víc).

Obecně nemám moc ráda české muzikály. Michal David, jak mám jeho písně ráda, není žádný Andrew Lloyd-Weber, čemuž odpovídala hudba (za mě nic moc, s výjimkou vykrádačky Magneho hlavního motivu) a bohužel i texty. Rýmy, to nebyl žádný Svěrák a Uhlíř. Verše byly hodně neumělé, aby vyšlo metrum a rým na konci, v jedné z písní se zpívalo i o tom, že Peyrac má jizvu na čele. David očividně vycházel pouze z filmů, nedal si práci zjišťovat o příběhu víc, a ještě i ty filmy zprznil. Hlavně ale muselo být zdůrazněno, že Angelika je de Sancé, že se s Joffreyem milují a že Nicolas byl její láska z dětství a král byl padouch. Tedy přesně to, co si většina lidí odnesla z filmů, které viděli jako děti, a proč Angeliku považují za sentimentální blbost.

Vlastně jsem i ráda za to, že Desgreze vypustili, protože v mých očích alespoň zůstal nezprzněn :).


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 24 čer 2024, 09:17
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1625
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No si tomu dala, Penelopa! :D Ale inak to ani nemohlo dopadnúť - samotný muzikál je založený na Borderieho filmoch, takže už z tohto titulu z kníh veľa vynecháva a upravuje - takže ak ho ešte oklieštili na tretinu dĺžky, zmysel dávať nemohol. Ďakujem za report! :ok:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 24 čer 2024, 09:56
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 211
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Popravdě jsem přesně tohle očekávala, a protože nerada sama sebe trápím pocitem cringe, rozhodla jsem se neúčastnit. Ale je zajímavé, že každá z vás to vnímala jinak - Moirra s Fantinou k tomu byly velkorysejší. :) Samozřejmě že muzikál je nadsázka a nikdo nečeká hyper-realističnost, ale vždycky se dá příběh přepracovat tak, aby měl úroveň a dával smysl, to není otázka peněz… Za mě to díla od Michala Davida bohužel nikdy nesplňují. :damned:

Ale alespoň jste si udělaly sraz nad dobrým jídlem. :ok:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 24 čer 2024, 10:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3386
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já si při tom nejednou vzpomněla na parodii v Comebacku, kde je představen muzikál Michala Davida o Emilu Háchovi :oops: :lol: .


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 24 čer 2024, 10:25
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 211
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  24 čer 2024, 10:06
Já si při tom nejednou vzpomněla na parodii v Comebacku, kde je představen muzikál Michala Davida o Emilu Háchovi :oops: :lol: .
Bože ano! To miluju! Přesně to vystihuje můj pocit z tvorby Michala Davida. :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 24 čer 2024, 22:23
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jako zní to jako ještě větší katastrofa než původní muzikálové provedení. A teda ani to obsazení pro mě není top. Nevím přiznám se že jsme celkově nad pražskou muzikálovou scénu zlomila hůl dávno a jelikož ted žiji v Plzni a v místním souboru umí třeba herci nejen zpívat ale tancovat a dokonce i třeba hrát. (Tím narážím na M. Vojtka.) A produkce se třeba stará o to aby to bylo dobrý, tak se mi do Prahy nechce. (Jinak nejdražší lístek na plnohodnotné představení v divadle je 790 kč. do letního kina je cena poloviční)

Jinak Moirra má palec hore za upozornění herce :D Bych chtěl vidět, ale jinak doufám, že krom představení jste si víkend užili :)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 29 čer 2024, 11:38
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  24 čer 2024, 08:38

.... Jisté bylo jen to, že pokud nebude bouřka, bude zřejmě alespoň pršet. Do Teplic jsme proto – po instrukcích paní z pokladny – dorazili vybaveni pláštěnkami a něčím pod zadek, kdyby byly mokré lavičky. Zuzka mi volala ve čtvrtek, že nakonec nedorazí, takže jsem její lístek udala bývalému kolegovi (tomu, co se mnou byl už na Jeanne du Barry, a který nedávno zhlédl první čtyři Borderieho filmy).
No ako píšeš, počasie bolo slnečné keď sme dorazili do Teplíc, tak sme si aspoň pozreli mesto. Fantina bola vybavená podložkami a inými protidažďovými rekvizitami tak skvele, že dokonca požičiavala handričky celému okoliu a hoci pršalo celkom schopne, boli sme po predstavení suché. Ja som dokúpila za 50 Kč pršiplášť ktorý nám poslúžil ako ochrana na nohy. Kolega Adam bol skvelý parťák, a aj gentleman, a zapadol s nami do babinca napodiv ako jediný chlap skvele. :ok: Oceňujem že si extra napozeral filmy, aby bol v obraze o čom vlastne predstavenie bude.
PenelopaW píše: *  24 čer 2024, 08:38
Představení se konalo v prostorách teplického zámku. Angeliku ztvárnila Kamila Nývltová. Peyraka Marian Vojtko, Carmencitu (v muzikálu mme Contoir) Linda Finková, v rolích Nicolase a krále / básníka Špíny Josef Vágner a Peter Pecha + ještě dvě tanečnice a dva tanečníci, kteří představovali různé vedlejší postavy.
Muzikál jako takový byl upravený pro skromnější podmínky, a to nejen co se týká scény, ale i co do postav. Z důvodu nepříznivého počasí se herci rozhodli ho zkrátit, takže ač má muzikál v divadle Brodway „stopáž“ 2 hodiny a 40 minut, my jsme za lístek á 690,- dostali necelou hodinku… Herci se samozřejmě soustředili hlavně na hudební čísla, děj byl vždy jen verbálně shrnut představitelkou Angeliky, a bez znalosti alespoň filmů příběh nemohl divákovi dávat absolutně žádný smysl. Kupříkladu Carmencitina píseň byla moc pěkná, patřila k highlightům představení,
Tak práve toto som aj ocenila, pretože som vedela zo záznamov že dej muzikálu nieje bohviečo, a že už takmer nič nemá spoločného s knihou Angelika - spevácke výkony. A samozrejme Carmencita alias Mme Contoir a jej pesnička bola absolutne top. Ja už 30 rokov nemám českú či Slovenskú TV, tak už nových hercov nepoznám, a moja prvá reakcia bola, keď prišla na pódium: preboha veď to je už stará babka ako ja. Ale akonáhle otvorila ústa a začala spievať okamžite som pochopila prečo je obsadená v tej úlohe. Ja som nečakala na malilinkom javisku žiadne veľké divadelné výkony, ale tak ako bolo uvedené hudobné predstavenie. A s kvalitou spevu som bola príjemne prekvapená.
PenelopaW píše: *  24 čer 2024, 08:38

ale nikde nebylo vysvětleno, kdo to je, proč tam zpívá, natož aby pak její role pokračovala vystoupením v rámci čarodějnického procesu (což by její písni dodalo to správné vyznění zhrzené milenky)… Proces tam vůbec nebyl, takže tam nebyl ani Desgrez, vůbec nějakých 80 % postav bylo vypuštěno, a to – Precious odpustí – včetně Filipa… Pokud bych příběh posuzovala jen podle toho, co mi bylo nabídnuto, brala bych to jako Angeličinu řadu nešťastných příhod, kdy jí postupně umíral jeden chlap za druhým (Joffrey, Nicolas, básník Špína) a nakonec se vrátila do Toulouse, aniž by bylo explicitně řečeno, že se zde setkala s manželem…
Veru tak, bol to skutočný šialený galimatiáš, ale nezabúdajme že to je robené pre divákov ktorý už Angeliku videli v telke najmenej 50 krát - ono totižto nejeden filmový trhák dnešného času môže iba snívať o kvótach sledovania ktoré tie filmy majú dodnes v telke, hoci to vraj nikto nepozerá. To je inak rovnako aj z muzikálom, nikto vraj na to nechodí, ale hralo sa to roky rokúce a mali vždy plno.
PenelopaW píše: *  24 čer 2024, 08:38
Vojtko měl Peyrakovu jizvu nakreslenou na špatné líci (místní ústav jizvologie by zatínal zuby – veškerá akademická práce vniveč!) a kulhal á la Hossein (s přidržováním natažené nožičky)… ale taky na špatnou nohu. Když to Moirra herci po představení vytkla, bránil se, že to měl dobře.
nene, on nevravel že to má dobre. Vravel že mu to tak spravili (samozrejme že aj muzikálový herec dostane scénar a o masku sa starajú iní, on je tam a na spievanie) a keď som mu vravela že kríva na nesprávnu nohu tak doslova povedal: Já takhle kulhal 5 let!
Ak pominiem tento šok pre veľkého jízvológa, :shock: a vezmem to že to na javisku majú zrkadlovo otočené, ja som s ním ako Peyracom bola spokojná. To pretože má krásny hlas a skutočne vie dobre spievať. Dokonca sa mi zdal na muzikál až nejaký príliš dobrý, tak som spravila rešerše a som rada že mi ešte slúžia uši: Vojtko je operný spevák. :ok: A má definitívne veľmi pekne sfarbený hlas. Okrem toho má dobrú postavu a je vysoký. Takže zo všetkých predstaviteľov Peyraca v muzikále je to môj favorit.

Michaela Gemrotová je tiež veľmi dobrá speváčka - takže ako vravím som si užívala hlavne ich spev naživo, veď sme boli blízko javiska - a dej som brala skôr ako komickú operu. Samozrejme absolutne TOP bol ich duet na motívy skvelej hudby Michela Magne - ktorý na konci dali znovu ako prídavok, pričom tam už si tak trochu robili srandičky. Ale mne sa páčilo že Peyrac a Angeliak mali humor.
PenelopaW píše: *  24 čer 2024, 08:38
Když se Angelika ocitla v Toulouse, Carmencita si odbyla svoje vystoupení, tak se A. okamžitě zamilovala do Joffreye a na návštěvu přijel král. Když vstoupil na scénu, původně jsem si myslela, že to má být Germontaz a dojde k souboji, ale kostým a paruka (nad kterou by pan Binet hořce zaplakal) napovídaly, že půjde o Ludvíka. Zlatý důstojný Jacques Toja! Tenhle vybuzněný král působil jako karikatura
no to teda! toto definitívne bola karikatúra kráľa slnko ...ja som ani hneď nepochopila že to má byť :king: ale spytovala sa sama seba čo tam preboha robí Monsieur kráľov brat - no asi kráľ nemal čas tak ho poslal aby ho zastúpil - kráľ Ľudovít XIV sa totižto vyznačoval jedným celkom určite: dôstojnosťou ...dôstojný bol ako v knihe tak aj vo filme
keby sme boli v XVII storočí to by teda padali hlavy ako na bežiacom páse! [ img ]

dalo by sa to brať dvoma spôsobmi, prvý je že autori boli absolutne neznalí 1.histórie 2.knihy Angelika 3.filmov Angelika

...avšak ak to vezmeme ako vsuvku na šialenú komickú operu tak potom to bolo moc dobré a herec mal možnosť prejaviť svoj komediálny talent :mrgreen: a ja si aj myslím že to bolo myslené ako komická opera :mrgreen:

ja som vynašla tretí spôsob ako by sa to dalo brať: :king: kráľ slnko nemal čas tak poslal svojho brata :potapec: ktorý bol v podstate Dragqueen XVII storočia. :katarina:

(Přitom když tentýž herec později seriózně představoval básníka Špínu, byl fakt dobrý.)
súhlasím :ok:

a keď sa tak pozerám na toto staré vydanie muzikálu, veru tento náš pološialený kráľ z Teplíc ma pobavil lepšie :king:
ak to malo byť komické, čo očividne malo, je tu video aj text starého vydania:

mne sa zdá že Peyrac spieval ten úvod, alebo nie?

Král: Musím říct, že jsem překvapen – dům Váš nestrádá!
Joffrey de Peyrac: Tak mi Bůh přeje v konání, vítám co jen dá


Král: Obrazů snad je v Paříži dnes víc nalézt se dá…
Všichni: Sám nestačí se dívat král
Král: Všude samý skvost…
Joffrey de Peyrac: Ať náš milý host
Angelika: Jde jen dál
Král: Vaše choť touží zajisté mou dvorní dámou být
Angelika: Vdaná jsem a tak s manželem mi přísluší žít
Král: Půvabná, navíc odvážná ,tu chtěl bych blízko mít
Všichni: Sám nestačí se dívat král
Král: Všude samý skvost
Joffrey de Peyrac: Ať náš milý host
Angelika: Jde jen dál

škoda že nenájdem video toho nášho kráľa z predstavenia v Tepliciach, dokonalá komická opera :potapec: :

Král: Je to zlé, když poddaný je šťastnější než král,vždycky však poslední a dlouho jsem se smál!
Pojednou padám únavou tak dřív půjdu spát
Joffrey de Peyrac: Dovolí král – zlatý dar mu smíme s úctou dát
Král: Bohatší tak i smyslné si nechám teď sny zdát
Všichni: Sám nestačí se dívat král

Král: Všude samý skvost,Peyrac chybil dost, že mě zval…
Všude samý skvost, Peyrac chybil dost, že mě zval…
Všude samý skvost, Peyrac chybil dost, že mě zval…
:king:
(tak to by inak presne vystihovalo situáciu v akej sa ocitol historický Fouquet, čím sa potom inšpirovala v knihe pani AG)

Naši herci v Tepliciach týchto vo videu definitívne prespievali a vidno že to aj bolo myslené ako humoreska - veď aj tuto kráľa klapka posiela preč:

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni ... ral-155291

https://www.youtube.com/watch?v=R0eJMK-mMCA

Ozaj toto bol náš Nicolas, alebo? :roll:

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=D_9uUPrwGJQ

k ostatnému neskoršie :la-polak-fun:

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 29 čer 2024, 13:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  24 čer 2024, 08:38

Angelika požádala podsvětí (jaké překvapení, žebráky vedl Nicolas!) o pomoc při záchraně Joffreye (zde zřejmá inspirace Zeitounovým filmem), ale a) na náměstí de Gréve nebyl upálen Peyrac (tak trochu jsem doufala, že když nám toto Angelika natvrdo prozradila, že později přijde nějaký Rescator – doufala jsem marně), b) „Nicolase při tom bohužel zavraždili“. Přestože byl Nicolas zavražděn, nezabránilo mu to zazpívat si sólo a rozloučit se s kamarády. Angelika pak zpívala, že Bůh její jméno proklíná, k čemuž jsem si poznačila, že nikoli Bůh, ale na vině je cikánská kletba barona de Sancé z Intégrale!
Ja myslím že tá Angelika bola Gemrotová :eyes: ? Aspoň na Teplickom plagáte bolo jej meno.
Ty píšeš že to bola Nývltová. Ale podľa hlasu sa mi to nezdá. Musím mrknúť na fotky. Na tom videu od teba sa mi tiež zdá o čo vravím, že to bola Germotová. (ano aj na plagáte je Gemrotová)
Citovat:
Angeliku ztvárnila Kamila Nývltová. Peyraka Marian Vojtko, Carmencitu (v muzikálu mme Contoir) Linda Finková, v rolích Nicolase a krále / básníka Špíny Josef Vágner a Peter Pecha + ještě dvě tanečnice a dva tanečníci,
Boli toto aj náš Nicolas a Angelika?

Josef Vágner a Michaela Gemrotová - Jak láska zdolá úskalí

https://www.youtube.com/watch?v=4alsgQxahQs

na porovnanie z Nývltovou

https://www.youtube.com/watch?v=0mxiEHR6VsY
PenelopaW píše: *  24 čer 2024, 08:38
Nicméně naše hrdinka se rozhodla pomstít na králi (?!) a potkala dalšího muže, do něhož se zamilovala. Básníka Špínu. Jejich duet byl moc pěkný, ale následně vůbec nebylo vysvětleno, proč básník zpívá o „královských vrazích“ a píše nějaké dopisy,
Bláznivý kráľ slnko bol potom skvelý keď spieval ako Špína - naozaj pekný duet

skúsim nájsť video
PenelopaW píše: *  24 čer 2024, 08:38
Zkrácená nesmyslná verze plná neskutečných bot (a tím nemyslím okamžik, kdy (tuším) Nicolasovi nefungoval mikrofon a Angelika hbitě zareagovala tím, že mu zapůjčila svůj) mě rozhodně nenamotivovala k tomu, abych někdy v budoucnu šla na plnou verzi muzikálu. Za mě to byla komická opera v praxi a divím se, že ji Moirra disciplinovaně zvládla s vážnou tváří ;). (V jednom momentu jsem Fantině šeptala do ucha, že čekám, kdy Moirra vyskočí, převezme na jevišti mikrofon a vše uvede na pravou míru – možná bychom to nedaly se zpěvem, ale z hlediska obohacení diváka by to rozhodně bylo víc).
No málo nechýbalo. :la-polak-fun: Ja som bola nadšená speváckými výkonami a zhrozená tým dejom a zároveň nesmierne pobavená tou komedialitou, pripomínajúcou našu komickú operu - takže stará Polačka bola preto tak ticho lebo tam sedela ako schizofrenik. Nie že som sa rozpoltila, ja som sa dokonca rozložila na tri tretiny.

Herecké výkony som neočakávala, pretože to jasne bolo na stránke aj na plagáte uvedené ako koncertná verzia.

A bez hanby priznávam že sa mi strašne páčil Peyracov hlas.

Ak porovnám týchto štyroch pánov, Vojtko má najkrajšie sfarbený, mužný hlas. A to zlatý hlas kráľovstva mať musí - a tým ma dostal. :trubadur:

https://www.youtube.com/watch?v=eQHH5BkjmHA

Přílohy
[ attachment ]
[ attachment ]

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 29 čer 2024, 15:20
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3386
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Máš pravdu, my měli Gemrotovou. Převzala jsem ten údaj ze stránek, a tam měli jinou zpěvačku.

Jinak ta troj-schizofrenie mě pobavila :lol: . Jako jo, když to člověk od sebe oddělí, tak tam najde i kladné stránky. U mě dojmy bohužel přebil děj a ten byl úplně špatně :).


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 29 čer 2024, 18:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  29 čer 2024, 15:20

Jinak ta troj-schizofrenie mě pobavila :lol: . Jako jo, když to člověk od sebe oddělí, tak tam najde i kladné stránky. U mě dojmy bohužel přebil děj a ten byl úplně špatně :).
No ono je to bohužial tak že keď človek dostane nejaký scenár a text, poprípade libreto, aj kostýmy aj masku, môže to už zachrániť jediným: Buď ako Mercierka vo filme, že to zachránila svojou krásou, eleganciou pri nosení dobových kostýmov a ladnými pohybmi, a aj to že sa Borderie aspoň v prvých dvoch častiach dosť držal knižnej predlohy. Alebo v muzikáli hlavne spevom.

Pre mňa naše predstavenie zachránili skvelé spevácke výkony - a okrem nádhernej pesničky na motívy od Michela Magne tam bolo pár dosť dobrých pesničiek, krivdia by som Michalovi Davidovi keby som to neuznala, i keď zvyšok je hudobne skôr podpriemerný, o to ťažšie sa to spevákom potom spieva. :trubadur:

Ak si však čakala že v tomto vlákne nepríde aj na muzikálového Desgreza, tak ešte stále dobre nepoznáš Polačku. :la-polak-fun:

Takže poďme na to - a ak si toto doteraz nevidela, predtým ako si to pustíš si radšej sadni :twisted: :
PenelopaW píše: *  29 čer 2024, 15:20
Vlastně jsem i ráda za to, že Desgreze vypustili, protože v mých očích alespoň zůstal nezprzněn :).
Proces tam vůbec nebyl, takže tam nebyl ani Desgrez, vůbec .....
No ale pôvodne v muzikáli inak očividne bol:

Lorraine (podla ksichtu a že spievali že starý dobrý vitriol som myslela že sa jedná o princa de Conde)
+ Contoire + Angelika + DESGREZ: Starý VITRIOL :scientist:

https://www.youtube.com/watch?v=s0Dhjo0WuCs

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni ... riol-26583

Desgrez z muzikálu:
[ attachment ]
No pravdu povediac na našom predstavení som si myslela, keďže celý ten dej bol nezmyselný, že ten blonďák na konci čo sa objavil mimo javiska a zastrelil Nikolasa bol Desgrez a dívala som sa striedavo naňho a tvojim smerom čakala som že zamdlieš alebo začneš hlasite protestovať :slzici:

.... potkala dalšího muže, do něhož se zamilovala. Básníka Špínu Angelika jen zoufale zvolala: „Špíno!“ což mě přesvědčilo o tom, že autor muzikálu ani netuší, že básník měl nějaké civilní jméno.


A tobôž že to bola skutočná historická postava :mrgreen: skvelý politický pamfletár svojej doby

Básníka Špínu. Jejich duet byl moc pěkný, ale následně vůbec nebylo vysvětleno, proč básník zpívá o „královských vrazích“ a píše nějaké dopisy, ani proč v dálce štěkl pes a tanečník z taneční company ho zastřelil bambitkou.

No a keď tam zaštekal ten pes pomyslela som si že ty máš v ruke dokonalú rekvizitu :dog: .... čo by asi spravili keby si ho hodila na javisko, či poprípade tam s ním nabehla?

No Filip očividne v pôvodnom muzikáli bol a pri svadbe asistoval namiesto Molinesa Desgrez:

Filip Plessis Svadba

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni ... iol-143796

https://www.youtube.com/watch?v=FASRKlTkC30

Vojtkovu opustil Vojtko -dosť ma to pobavilo:
že život píše šialené príhody ukazuje aj toto, na čo som omylom narazila pri rešeršovaní k muzikálu: pri nadpise by si človek pomyslel že ju opustil manžel: ona a traja bývalci naraz na pódiu, všetci muzikáloví speváci, a dvaja s toho Vojtkovia, haha to je sila: 😂🤣
https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-c ... ojtko.html

Citovat:
Vojtko měl Peyrakovu jizvu nakreslenou na špatné líci (místní ústav jizvologie by zatínal zuby – veškerá akademická práce vniveč!) a kulhal á la Hossein (s přidržováním natažené nožičky)… ale taky na špatnou nohu. Když to Moirra herci po představení vytkla, bránil se, že to měl dobře.
nene, on nevravel že to má dobre. Vravel že mu to tak spravili (samozrejme že aj muzikálový herec dostane scénar a o masku sa starajú iní, on je tam a na spievanie) a keď som mu vravela že kríva na nesprávnu nohu tak doslova povedal: Já takhle kulhal 5 let!
Ak pominiem tento šok pre veľkého jízvológa, :shock: a vezmem to že to na javisku majú zrkadlovo otočené ...a tu je dôkaz že Vojtko vedel že to má ináč:
[ attachment ]
aj na hromadnej fotke na brožúrku to mali rozdielne:

https://musical.cz/web/wp-content/theme ... ram_32.jpg

a menší bónus v podobe krásnych ženských kostýmov:

Nejdražší kostýmy v muzikálu Angelika: Producent v nich „zahučel“ 10 milionů!

https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-c ... lionu.html

Inak to pôvodne trvalo 3 a pol hodiny, prvá verzia muzikál:

Jak producent Oldřich Lichtenberg prozradil, původní scénu, která trvala 3,5 hodiny, výrazně zkrátili.

Kromě obsazení kostýmní výtvarník pro muzikál připravil zcela nové kostýmy. „Celkem je v muzikálu 280 kostýmů. Nejvíc šatů má Angelika. Těch je dvanáct celkem pro všechny tři Angeliky. Vyráběli jsme kostýmy přesně z té doby, tak aby byly autentické. Veškeré látky jsou z Itálie, stejně tak doplňky. I paruky jsou z pravých vlasů,“

no presne ako som si myslela že také jedny šaty pre Angeliku stoja prinajmenšom okolo 1000 €

Přílohy
[ attachment ]

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Český muzikál Angelika
Napsal: 01 črc 2024, 16:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3386
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
To nebyl princ de Condé v té ukázce??

Desgrez se vetřel do Louvru jako instalatér (soudě dle brašny) a ihned zabavil corpus delicti :ok: . Škoda, že se Angeliky po Vardesově příkladu nezmocnil, pochybuji, že v muzikálu mezi nimi něco bylo :).


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 3 z 3  [ 130 příspěvků ]
Zpět na „Filmy a muzikály Angelika“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti
cron