Ilustrace do knih - Mlle Rescatorová

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 14 příspěvků ]
Autor Zpráva
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Ilustrace do knih - Mlle Rescatorová
Napsal: 21 zář 2024, 16:45
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 235
4poziom.slask.pl
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj! Minulý víkend jsem se nechala unést představou, jak by vypadal výtisk knížek kdybych si je mohla vydat sama. :) Samozřejmě by byla v plném znění bez vyškrtaných častí, s mapkou, s elegantním zlatým nadpisem a taky by byla ilustrovaná.

Představuju si takové ty staré klasické ilustrace - kresby, které byly na křídovém papíře a často s citátem z knihy, aby bylo jasné, co zachycují. My takové mívali v jednom starém vydání hrabě Monte Crista (a dají se dohledat i na google obrázcích).
Tak jsem si s tím začala trošku pohrávat a tohle je první výsledek. :)


[ img ]

Větší rozlišení zde:
https://www.flickr.com/photos/200512638 ... /lightbox/


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Ilustrace do knih - Mlle Rescatorová
Napsal: 22 zář 2024, 20:37
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 200
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jé to je krásný. Ten lehký retro nádech starých kreseb a to provedení. Máš fakt talent :)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Ilustrace do knih - Mlle Rescatorová
Napsal: 22 zář 2024, 21:19
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2204
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moc povedené. Tleskám. :applaus: :ok:
Také někde mám starší knihy s takovými ilustracemi. To hezký přibližovalo děj.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Ilustrace do knih - Mlle Rescatorová
Napsal: 23 zář 2024, 07:15
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3403
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já se přidávám k aplaudujícím a až ta kniha vyjde, hlásím se o jeden výtisk, byť mi něco říká, že více než obrázků Desgreze tam budou ilustrace maskovaného piráta :).

Skoro mám chuť založit kampaň na Hithitu! Když vidím, jaké blbiny vycházejí (o víkendu jsem v rámci knižní štafety četla knihu Kráva a kretén - něco tak blbého jsem nečetla ani nepamatuji, zřejmě nejšpatnější kniha, co jsem kdy četla), Angelika, navíc s mapami a obrazovým materiálem, by čtenáře obohatila mnohem víc.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Ilustrace do knih - Mlle Rescatorová
Napsal: 23 zář 2024, 21:34
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 235
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  23 zář 2024, 07:15
Já se přidávám k aplaudujícím a až ta kniha vyjde, hlásím se o jeden výtisk, byť mi něco říká, že více než obrázků Desgreze tam budou ilustrace maskovaného piráta :).
No, tak nic jiného bys asi ode mě ani nečekala. :mrgreen: Ale původní myšlenka byla ilustrovat si 6. díl...

Dámy, jsem ráda, že vás ilustrace baví, tak rovnou přidám i druhou. Když jsme se o ní už bavily na fb, není třeba jí sušit v šuplíku. Zobrazenou situaci určitě velmi snadno uhádnete.

Udělala jsem dvě verze, jednu s vousatým Joffreyem / Rescatorem (podle knihy) a jednu bez vousů (protože jsem zvědavá), tak si můžete vybrat, kterou preferujete. :D

[ img ]

[ img ]

Větší rozlišení:
https://www.flickr.com/photos/200512638 ... /lightbox/
https://www.flickr.com/photos/200512638 ... /lightbox/


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Ilustrace do knih - Mlle Rescatorová
Napsal: 24 zář 2024, 16:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3403
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Scénu neuhodnu, ale ta ilustrace je nádherná!

Nejsem odbornice ani ultra milovnice JP, ale za mne lepší bez bradky :).


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Ilustrace do knih - Mlle Rescatorová
Napsal: 24 zář 2024, 18:09
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2204
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak situaci jsem poznala. Dávám možnost i dalším, aby se zapojily. Tak nepopisují.

Mně se zase více líbí s bradkou. Je takový drsnější zálesák. ;)

Právě 6. díl s ilustracemi bych uvítala. Patří k mým top. :love:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Ilustrace do knih - Mlle Rescatorová
Napsal: 25 zář 2024, 14:41
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1642
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jéééj, tie sú nádhernéééé! :ach: Ja by som tiež prispela nejakými euráčmi, ak by si sa chcela rozhodnúť vydať také niečo! :D

Ako fanúšik hladko oholených tvárí hlasujem za obrázok číslo dva. (a samozrejme, že viem, z ktorej situácie je.) A ak môžem vzniesť konštruktívnu kritiku - asi by som nemala, veď by som Ti mala bozkávať ruky za Tvoje výtvory? (Joffrey by mal byť podstatne vyšší ako Angelika.)

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Ilustrace do knih - Mlle Rescatorová
Napsal: 25 zář 2024, 15:34
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 235
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky za reakce! :ach:
Edit: zřejmě jsem měla v hlavě vymeteno jako Joffrey pokaždé když vidí Angeliku, protože jsem z nějakého důvodu přečetla, žes to neuhádla ani ty Precious. :D No nic, už jsem předchozí komentář smazala a pro všechny ostatní uvádím na pravou míru citátem:

Scéna z konce 6. dílu, po útoku Kajugů:
Joffrey de Peyrac zkřížil ruce na prsou.
"Kdypak konečně začnete respektovat mé rozkazy a disciplínu?" zeptal se s velkým sebeovládáním. "Přikázal jsem přece, že nikdo nesmí z tábora. Byla to strašná neopatrnost."
"Copak jste sám neudělal totéž?"
"Právě. A málem jsem to draze zaplatil. A přišel jsem o koně. Pročpak jste vůbec odjížděla z tábora?"
Přiznala bez rozpaků:
"Nemohla jsem to bez vás vydržet. Jela jsem za vámi."
Joffrey de Peyrac se uvolnil. Maličko se usmál.
"Já taky," řekl.
Vzal ji za bradu a přiblížil obličej černý od střelného prachu k stejně zašpiněné tváři Angeličině.
"Jsme oba trošičku blázni," zamumlal něžně. "Nemyslíte?"

:ach:
Precious píše: *  25 zář 2024, 14:41
A ak môžem vzniesť konštruktívnu kritiku - asi by som nemala, veď by som Ti mala bozkávať ruky za Tvoje výtvory? (Joffrey by mal byť podstatne vyšší ako Angelika.)
Samozřejmě konstruktivní kritika je vždy vítaná! Ale snadno na tvou připomínku odpovím, protože mi taktéž prolítla hlavou. :mrgreen:
Pro mě je důležité i to, aby byl obrázek harmonický a aby jim to spolu slušelo. Proto jsem záměrně vybrala menší výškový rozdíl (stejně jako třeba u prvního obrázku jsem Angelice nenakreslila čepec až úplně do čela).
Vím, že jsme tu kdysi Joffreyovu výšku odvozovaly, ale za mě to finální číslo bylo prostě šíleně vysoké... já si ho představuju tak 190 - 195 cm vysokého (na dnešní poměry) a Angeliku tak +- 173 cm a tak si je taky tak kreslím. :mrgreen: Ostatně Joffrey je na té druhé ilustraci shrbený a Angelika se naopak natahuje. :P
mimi píše: *  24 zář 2024, 18:09
Mně se zase více líbí s bradkou. Je takový drsnější zálesák. ;)
Mimi, překvapuje mě, že to říkám, ale souhlasím. :mrgreen: Vždycky jsem byla zastánce hladkého oholení, jako Precious, ale poté, co jsem si vše názorně nakreslila, se v případě pana hraběte přikláním k 50:50. Ale nejspíš to bude i tím, že vousy, stejně jako maska jsou pro nás, co nejsme zběhlí v kreslení obličejů a přitom perfekcionisti, prostě vděčné - hodně nedokonalostí se za ně skryje. :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Ilustrace do knih - Mlle Rescatorová
Napsal: 26 zář 2024, 21:13
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1405
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ms_Rescator píše: *  25 zář 2024, 15:34
Vím, že jsme tu kdysi Joffreyovu výšku odvozovaly, ale za mě to finální číslo bylo prostě šíleně vysoké... já si ho představuju tak 190 - 195 cm vysokého (na dnešní poměry) a Angeliku tak +- 173 cm a tak si je taky tak kreslím. :mrgreen: Ostatně Joffrey je na té druhé ilustraci shrbený a Angelika se naopak natahuje.
Ilustrace jsou opravdu krásné, obdivuji, smekám, pokud má někdo takové nadání.
Docela by mě zajímalo, jestli existuje i nějaká Tvá ilustrace, kdy se ti dva nebo jeden z nich vztekají.

Co se týká té výšky, myslím, že jsme se tak nějak shodly, že výškový rozdíl našich hrdinů byl určitě 20 cm / +- pod bradu/ , což jistě vedlo často k tomu, že se on přihrbil a ona si stoupla na špičky. Taky jsem nad tím kdysi přemýšlela a jejich výškový rozdíl jsem vložila do fikce. Možná si na tu situaci v posteli vzpomínáte : ....pevně se k ní přimknul, složil lokty podél její hlavy, kvůli výšce se mírně nahrbil, zabořil prsty do její bohaté hřívy a opřel svou maskovanou tvář o tu její. .....


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Ilustrace do knih - Mlle Rescatorová
Napsal: 28 zář 2024, 14:48
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 235
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  26 zář 2024, 21:13
Ilustrace jsou opravdu krásné, obdivuji, smekám, pokud má někdo takové nadání.
Docela by mě zajímalo, jestli existuje i nějaká Tvá ilustrace, kdy se ti dva nebo jeden z nich vztekají.
Díky za milá slova! Vztekající se pár de Peyrac je rozhodně super námět na některou z dalších ilustrací! Tak možná až budu sebejistější v portrétech, protože nakreslit hněvem stažené jizvy a šlehající blesky v Peyrakově tváři, to už asi chce trochu pokročilejší skill. :mrgreen: Myslím, že zatím zůstanu u těch romantických a maskovaných, které jsou tak nějak snadnější. :D


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Ilustrace do knih - Mlle Rescatorová
Napsal: 29 zář 2024, 18:52
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1642
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ms_Rescator píše: *  25 zář 2024, 15:34

Precious píše: *  25 zář 2024, 14:41
A ak môžem vzniesť konštruktívnu kritiku - asi by som nemala, veď by som Ti mala bozkávať ruky za Tvoje výtvory? (Joffrey by mal byť podstatne vyšší ako Angelika.)
Samozřejmě konstruktivní kritika je vždy vítaná! Ale snadno na tvou připomínku odpovím, protože mi taktéž prolítla hlavou. :mrgreen:
Pro mě je důležité i to, aby byl obrázek harmonický a aby jim to spolu slušelo. Proto jsem záměrně vybrala menší výškový rozdíl (stejně jako třeba u prvního obrázku jsem Angelice nenakreslila čepec až úplně do čela).
Vím, že jsme tu kdysi Joffreyovu výšku odvozovaly, ale za mě to finální číslo bylo prostě šíleně vysoké... já si ho představuju tak 190 - 195 cm vysokého (na dnešní poměry) a Angeliku tak +- 173 cm a tak si je taky tak kreslím. :mrgreen: Ostatně Joffrey je na té druhé ilustraci shrbený a Angelika se naopak natahuje. :P

áno, tušila som, že ty ako dokonalá odborníčka na JP/Rescatora si sa nad tou výškou tiež zamýšľala a usúdila si z estetických dôvodov, že ju trochu okrešeš :D
Fíha, viem, že je tu nejaké takéto vlákno ohľadom výšky oboch hrdinov, ale vyše metra deväťdesiat? Na tú dobu by ozaj musel byť obor! A neviem prečo, ale ja mám Angeliku zafixovanú ani vysokú ani nízku, a 1,73 m sa mi zdá na ženu dosť, to je už taká vyššia dáma. Ale možno je to mojou sociálnou bublinou, všetky ženy nad 1,70 m, čo poznám, sú už o dosť vyššie odo mňa...

prosím kresli ďalej, je to úžasné! :prayer:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Ilustrace do knih - Mlle Rescatorová
Napsal: 30 zář 2024, 20:45
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 235
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  29 zář 2024, 18:52
Fíha, viem, že je tu nejaké takéto vlákno ohľadom výšky oboch hrdinov, ale vyše metra deväťdesiat? Na tú dobu by ozaj musel byť obor! A neviem prečo, ale ja mám Angeliku zafixovanú ani vysokú ani nízku, a 1,73 m sa mi zdá na ženu dosť, to je už taká vyššia dáma. Ale možno je to mojou sociálnou bublinou, všetky ženy nad 1,70 m, čo poznám, sú už o dosť vyššie odo mňa...

prosím kresli ďalej, je to úžasné! :prayer:
Právě proto jsem psala, že ty výšky uvádím "na dnešní poměry" abychom si je lépe uměly představit. Nevím, o kolik byli tenkrát lidé menší, ale samozřejmě kdo bude chtít, může si odečíst třeba 20 cm aby to měl autentičtější k 17. století. :D
Jinak asi už není co dodat, každý si zřejmě představujeme svojí ideální výšku pro oba hrdiny a od toho koneckonců knihy jsou. Pro někoho bude mít Joffrey 180 cm, pro jiné 214 cm, každému to jeho haha.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Ilustrace do knih - Mlle Rescatorová
Napsal: 17 říj 2024, 20:22
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7258
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ms_Rescator píše: *  25 zář 2024, 15:34
Vždycky jsem byla zastánce hladkého oholení, jako Precious, ale poté, co jsem si vše názorně nakreslila, se v případě pana hraběte přikláním k 50:50. Ale nejspíš to bude i tím, že vousy, stejně jako maska jsou pro nás, co nejsme zběhlí v kreslení obličejů a přitom perfekcionisti, prostě vděčné - hodně nedokonalostí se za ně skryje. :lol:
Ja už som síce zodpovedne achala na FB :ach: , ale samozrejme že chvály za aspoň čiastočné splnenie môjho sna o ilustrovanej Angelike nikdy nieje dosť. :applaus: :ach:
Všetky ilustrácie ktoré si tu zverejnila sú úžasné.
Som presvedčená že tak sofistikovane stabulkovanú saracénsku briadku by Rescatorovi nemohol nakresliť nikdo iný ako ty.
Preto to mám nastavené tiež 50:50

A ako bónus pridávam čo si Angelika o tej briadke myslí:

Stál k ní napůl zády. Slyšel, že vešla? Ví, že je tady? Konečně zavřel klenotnici a pohlédl na ni. V těch nejvážnějších chvílích občas člověka napadnou nanejvýš nevhodné myšlenky. Říkala si, že si bude muset zvyknout na jeho nově narostlou bradku, v níž trochu připomínal Saracéna.
„Přišla jsem…,“ začala.
„To vidím.“
Nepomohl jí, nevlídně ji pozoroval.

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 14 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské výtvory“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů