Postavy v díle Angélique

V původním systému 13 knih se setkáváme s cca 1350 postavami, z toho několika sty skutečnými.


Následující databáze představuje postavy díla Angelika ve standardizovaném formátu, který postihuje informace o celém jménu, úřadu či titulu, údaje o manželovi/manželce, potomcích a aférách. V další části shrnuje, co se o osobě říká ve skutečnosti a co v díle Anne Golon, uvádí místa, kde se postava v díle vyskytuje, a rozlišení, v kterých knihách osoba skutečně vystupuje a kdy je pouze zmiňována. U reálných postav přibývá datum narození a úmrtí a portrét.

Postavy lze třídit podle jednotlivých knih, podle geografických míst, kde se v díle vyskytují, nebo podle toho, zda se jedná o osobnost skutečnou či fiktivní. Požadavek na filtrování reálné postavy lze kombinovat s předchozími charakteristikami.

Tato databáze vychází z českého vydání (vydavatel Československý spisovatel / Český spisovatel) z let 1991-1996. Protože je všeobecně známo, že ne všechna světová vydavatelství dodržovala stejný systém 13ti dílů a stejně tak byly často používány názvy knih, které se mírně odklánějí od francouzského originálu, jsou v nabídce vyhledávání podle knih uvedeny pouze názvy českého 13ti dílného vydání. Slovenské vydání dílů "Angelika, cesta do Quebecu" a "Angelikino rozhodnutie" tedy naleznete pod jednotným názvem "Angelika v Quebeku".

Všem uživatelům přejeme příjemné vyhledávání a děkujeme předem za veškeré nové informace a podněty. Naše databáze stále vyžaduje doplňování portrétů, dat, informací, odstraňování chyb atd.

« Zpět

Omlouváme se, databáze momentálně nefunguje

Jméno:
Vystupuje v oblasti:
Vystupuje v knize: