„Chyběl bych vám, madame?“
S úsměvem na rtech zaváhala, chtěla zůstat u bezstarostného tónu.
„Chybí mi rozptýlení, a vy jste zosobněná zábava a hra.“Kvízy a testy znalostí na témata okolo Angeliky
Množství zábavných kvízů pokrývá nejrůznější témata napříč knihami, filmy či obdobími. Jejich smysl je čistě zábavný, takže obava z neznalostí rozhodně není na místě. S pomocí psychotestů pak odhalíte, co máte společného s postavami z Angeliky a mnoho dalšího.

Přehled starších citátů měsíce
Rekapitulace citací z hlavní stránky. Označení citát měsíce však není ideální, protože se jedná o úryvky z díla Anne Golon, které vhodně vystihují atmosféru pro dané období. Obvykle tedy odpovídají momentálnímu rázu počasí, ročnímu koloběhu a jeho kulturním tradicím.

Výsledky starších anket na tomto webu
Který díl Angeliky je mezi čtenáři nejoblíbenější, která postava nejvíce nenáviděná či kde by Angelika mohla jednou skončit. Výsledky hlasování v jednotlivých anketách tohoto webu.


Fonetické základy francouzštiny pro čtenáře Angeliky
Tento článek nemá nikoho naučit francouzské výslovnosti, jeho cíl je možná dokonce ještě obtížnější: Přiblížit čtenářům francouzského románu výslovnost názvů a jmen, s nimiž se pravidelně setkávají, aniž by znali základy jazyka nebo se jej někdy plánovali učit.

Casting filmu snů
Kdo by byl nejlepší pro roli Angeliky, Joffreye nebo třeba Desgreze? Přehled navrhovaných tváří pro postavy románů Anne Golon. Zvolte ty, které se vám líbí nejvíce a diskutujte a navrhujte nové prostřednictvím stejnojmenného diskusního fóra.


Kostýmní kroužek čtenářů Angeliky
Šaty inspirované Angelikou mohou nabývat nejrůznějších podob a spadat do období Versailles, Kanady či Dvora Zázraků nebo prostě dotvořit styl jiných postav ze světa Angeliky a krále Slunce.


Výtvarný kroužek čtenářů Angeliky
Jak podle čtenářů vypadají Angelika a hrabě de Peyrac a jak si představují outfity postav popsané ve třinácti knihách? Barokní móda a styl dle fanouškovské fantazie a popisů v díle Anne Golon.


Literární kroužek čtenářů Angeliky
Literární útvary a především básně, inspirované Angeličinou osobností, životem a konkrétními událostmi z díla Anne Golon aneb co se stane, když čtenáři Angeliky začnou sami psát.


Setkání českých a slovenských Angelikoložek
Setkání českých a slovenských čtenářů začala mít tradici už v roce 2008, kdy jsme se s kolegyněmi rozhodly pořádat je napříště jako putovní po městech, v nichž žijeme.